więcej

podlaskie

Tragedia na budowie w Suwałkach.

PAP, IAR, WP.PL |  aktualizacja 2010-02-24 (15:54) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 12 godzin i 28 minut temu
drukuj

Trzy osoby zginęły w wyniku zawalenia się na budowie centrum handlowo-rekreacyjnego Plaza w Suwałkach platformy, na której znajdowało się czterech pracowników - poinformował rzecznik firmy UNIBEP S.A., głównego wykonawcy, Paweł Miszczuk. To już trzeci wypadek w tym miejscu w lutym.

Jak poinformowała policja, do wypadku doszło podczas prac budowlanych. Pod mężczyznami zawaliła się platforma, na której pracowali. Platforma była podwieszona na wysokości ok. 15 metrów. Dotąd nie wiadomo, dlaczego się zawaliła. Sprawdza to policja, prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy.

Dwaj pracownicy zmarli na miejscu wypadku, trzeci w szpitalu. Ostatni z nich w stanie ciężkim jest operowany w suwalskim szpitalu.

Mężczyźni, którzy ulegli wypadkowi, pracowali w radomskiej firmie wykonującej zlecenie dla głównego wykonawcy inwestycji. Tragicznie zmarli mieli od 25 do 40 lat.

Jak poinformował Miszczuk, prace na budowie zostały całkowicie wstrzymane do wyjaśnienia sprawy. - To rutynowa procedura - wyjaśnił Miszczuk. Jak powiedział, nie wiadomo, kiedy prace zostaną wszczęte, bo obecnie najważniejsze jest wyjaśnienie przyczyn wypadku. Dodał, że UNIBEP S.A. powołał w tym celu specjalną wewnętrzną komisję, która będzie pomagała w wyjaśnieniu zdarzenia.

To już trzeci wypadek w lutym na budowie tego centrum handlowo-rekreacyjnego. W wyniku jednego z wypadków młody mężczyzna również zmarł w szpitalu po upadku z wysokości.

Państwowa Inspekcja Pracy od kilkunastu dni sprawdza stan bezpieczeństwa przy budowie. Nieoficjalnie wiadomo, że PIP dopatrzyła się nieprawidłowości m.in. dotyczących bezpieczeństwa pracy.

Plaza Center jeszcze niedawno zapowiadała, że obiekt ma być oddany do użytku w połowie kwietnia, ale - jak powiedział Miszczuk - teraz nie to jest najważniejsze.


(zel, pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 33 80.49%
nie 8 19.51%

Przeczytaj też

Wypadek na lotnisku. Zginął paralotniarz

dodane 2010-06-29 (22:15) 4 lata 3 miesiące 2 dni 6 godzin i 7 minut temu

Samolot rozbił się podczas pokazów, trzy osoby nie żyją

dodane 2010-03-03 (10:20) 4 lata 6 miesięcy 28 dni 18 godzin i 2 minuty temu

Są decyzje po tragicznym wypadku w Suwałkach

dodane 2010-03-01 (12:25) 4 lata 7 miesięcy 15 godzin i 57 minut temu

Prokuratura bada sprawę tragedii w centrum Plaza

dodane 2010-02-25 (11:40) 4 lata 7 miesięcy 6 dni 16 godzin i 42 minuty temu

Tragedia w Lubelskiem: ośnieżony dach zabił gospodarza

dodane 2010-02-19 (16:45) 4 lata 7 miesięcy 12 dni 11 godzin i 37 minut temu

Tragiczny wypadek na wysypisku śmieci

dodane 2010-02-18 (15:44) 4 lata 7 miesięcy 13 dni 12 godzin i 38 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (262)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Obywatel 2010-03-06 (15:02) 4 lata 6 miesięcy 25 dni 13 godzin i 20 minut temu

NORMALKA
to normalne BHP .ie istnieje tylko zysk -albo zwolnienie ludzi kturzy sie wurdzo a nadzory i POSREDNIAKI robia to razem --bo biora kase-CHCEMY KOMUNY

odpowiedz

0
0
megadeth 2010-02-24 (12:08) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 16 godzin i 14 minut temu

Tak to wygląda na polskich budowach niestety.
Pracowałem trochę czasu na budowach, rusztowania składa się z czego popadnie, fundament robi się często z desek i kamieni, polega to na tym, że dokłada się desek aż rusztowanie przestanie się chwiać. Chciałem zrobić badania do pracy na wysokościach, ale szef stwierdził, że wydatek 100zł to dla niego za dużo i załatwił po znajomości wymagane zaświadczenia. Często musiałem chodzić po grubych "łatach" stanowiących most pomiędzy dwoma wieżyczkami rusztowania. Oczywiście bez żadnych uchwytów. Coś jak cyrkowiec chodzący po linie. Oczywiście inspekcje są zgłaszane kilka dni przed i szefuncio może się dobrze przygotować, np. odprawić na ten dzień pracowników, którzy pracują na czarno. Brawo PO.

odpowiedz

pokaż 17 ukrytych odpowiedzi

0
0
~gosc 2010-03-04 (23:58) 4 lata 6 miesięcy 27 dni 4 godziny i 24 minuty temu

kontrole /???????????????
znam taka firme ze pip przyjerzdza na 5 minut i wszystko jest okej to firma ADAMET z SOKULKI GDZIE SPAWAJA SYLIKONEM AKRYLOWYM.

odpowiedz

0
0
~polo 2010-02-24 (13:07) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 15 godzin i 15 minut temu

Nie chcieliście PIS-u pierwszego po 1989r. rządu
który także w robotniku widział człowieka.

odpowiedz

pokaż 24 ukryte odpowiedzi

0
0
~Anastazja 2010-02-25 (17:19) 4 lata 7 miesięcy 6 dni 11 godzin i 3 minuty temu

Wielka rozpacz
Tragedie usłyszane gdzies w radiu nie dotykaja nas tak jak tragedie w ktorej biora udzial bliskie nan osoby.Fatalne wiadomosci docieraja do nas i sprawiaja ze caly swiat gnie sie nam pod nogami.Tak bylo w tym wypadku nigdy nie pomyslala bym ze moze sie stac taka tragedia tam gdzie pracuja moi bliscy :(Trudno to pojąc:(

odpowiedz

0
0
~tragizm 2010-02-25 (08:46) 4 lata 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 36 minut temu

Wypadki
zlikwidowano nadzory nad budową i stąd wypadki.Brak majstrów kierowników,brygadzistów. Brygady pracują bez nadzoru.W ramach oszczędności. Z a wypadki powinien beknąć inwestor,wykonawca generalny,podwykonawcy,Sprawdzić ich kwalifikacje.To zwykli przypadkowi zatrudnieni pracownicy bez przeszkolenia BHP. Oto warunki pracy w tkz demokratycznej Polsce.

odpowiedz

0
0
~tragizm 2010-02-25 (08:46) 4 lata 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 36 minut temu

Wypadki
zlikwidowano nadzory nad budową i stąd wypadki.Brak majstrów kierowników,brygadzistów. Brygady pracują bez nadzoru.W ramach oszczędności. Z a wypadki powinien beknąć inwestor,wykonawca generalny,podwykonawcy,Sprawdzić ich kwalifikacje.To zwykli przypadkowi zatrudnieni pracownicy bez przeszkolenia BHP. Oto warunki pracy w tkz demokratycznej Polsce.

odpowiedz

0
0
~tragizm 2010-02-25 (08:46) 4 lata 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 36 minut temu

Wypadki
zlikwidowano nadzory nad budową i stąd wypadki.Brak majstrów kierowników,brygadzistów. Brygady pracują bez nadzoru.W ramach oszczędności. Z a wypadki powinien beknąć inwestor,wykonawca generalny,podwykonawcy,Sprawdzić ich kwalifikacje.To zwykli przypadkowi zatrudnieni pracownicy bez przeszkolenia BHP. Oto warunki pracy w tkz demokratycznej Polsce.

odpowiedz

0
0
~tragizm 2010-02-25 (08:46) 4 lata 7 miesięcy 6 dni 19 godzin i 36 minut temu

Wypadki
zlikwidowano nadzory nad budową i stąd wypadki.Brak majstrów kierowników,brygadzistów. Brygady pracują bez nadzoru.W ramach oszczędności. Z a wypadki powinien beknąć inwestor,wykonawca generalny,podwykonawcy,Sprawdzić ich kwalifikacje.To zwykli przypadkowi zatrudnieni pracownicy bez przeszkolenia BHP. Oto warunki pracy w tkz demokratycznej Polsce.

odpowiedz

0
0
~fircyk 2010-02-24 (20:56) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 7 godzin i 26 minut temu

platforma
witam pracowałem w firmie która wykonywała tą platformie i jestem pewien ze nie była wykonana z "byle czego " tu musiało zawieść coś innego

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~bas 2010-02-24 (20:09) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 8 godzin i 13 minut temu

plaza
w warszawie firma unibep też sporo buduje i nie ma tak częstych wypadków

odpowiedz

0
0
~opera 2010-02-24 (20:04) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 8 godzin i 18 minut temu

BYŁY PRACOWNIK UNIBEP
Chciałbym zaznaczyc ze za wypadek odpowiadaja tylko kierownicy i majstrowie i to oni powinni byc ukarani. Na budowach tej firmy pracuja ludzie wogule nieprzeszkoleni do prac które wykonuja proceder polega natym ze np.kierowca lub elektryk .lub ciesla oerator windy jest kirowany przez majstrów do wykonywania prac których niepoeinien wykonywac poniwaz niema pojecia o technologi wykonywanych prac połowa podwykonawców tej ze firmy zatrudnia ludzi z ulicy na czarno ,ale jak cos sie wydazy to rece umywaj tak to jest wciagu dwóch lat na budowach unibep zgineło 5 osób co swiadczy o całkowitej ignorancji przepisów bhp. Podobnie jest z kierowcami dowozacych ludzi do pracy tj. taki człowiek wsiada za kierownice o gozinie 5 rano a knczy prace o 17 po południu oczywiscie cały dzien pracujac potem siada za kółko i odwozi ludzi .Gdzie inspekcja pracy takie firmy powinny wogule zniknac i zostac zamkniete ale co tu mówic jeszcze nam daleko do standartów europejskich .

odpowiedz

0
0
~kość 2010-02-24 (17:37) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 10 godzin i 45 minut temu

cena
Wygrali przetarg na wykonanie zadania.

odpowiedz

0
0
~klient sklepu 2010-02-24 (13:30) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 14 godzin i 52 minuty temu

małpki
Ostatnio zauważyłem podczas porannych zakupów, że pracownicy kupują rano "małpki" i wkładają je do swoich toreb. Można sie domyślić jak zaczynają dzień. Rzecz dotyczy trójmiasta ale to samo zauważyłem na podlasiu. Myśle, że region ma mniejsze znaczenie. Wykształciła się jakaś "moda" - "małpka" na rozpoczęcie dnia. Wychodząc z psem też widać porozrzucane buteleczki po napojach wyskokowych. Dziwne to ale też niepokojące. Oprócz majstrów i brygadzistów powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo sami - nieprawdaż?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~dj 2010-02-24 (16:58) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 11 godzin i 24 minuty temu

pis
ani pis ani po

odpowiedz

0
0
~Suwalczanin 2010-02-24 (13:52) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 14 godzin i 30 minut temu

Masakra - Tego nie ma nawet na BIAŁORUSI
Największe bezrobocie w SUWAŁKACH, a giną robotnicy z RADOMIA.Teraz to już Beznadzieja - Likwidują największy SUWALSKI zakład pracy - WOJSKO.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

0
0
~mieszkanka 2010-02-24 (13:42) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 14 godzin i 40 minut temu

Plaza...
Dlaczego nikt nie zareagował wcześniej?!przecież kilka tygodni temu też zginął tam 22letni chłopak.Terminy terminami,ale człowiek najważniejszy!a nie chory zysk!nikt tam nie pójdzie po takiej reklamie! WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓŁCZUCIA RODZINOM OFIAR [*]

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~oko 2010-02-24 (15:19) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 13 godzin i 3 minuty temu

spokojnie.......
PO zatuszuje i ta sprawe.

odpowiedz

0
0
~zdun 2010-02-24 (15:17) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 13 godzin i 5 minut temu

Praca na budowach i nie tylko tam jest bardziej niebezpiczna od ...
tzw służby wojskowej. Co za to mają budowlańcy?

odpowiedz

0
0
~karo 2010-02-24 (15:16) 4 lata 7 miesięcy 7 dni 13 godzin i 6 minut temu

Wyobrażcie sobie teraz 65 letnich dziadków na montażu
konstrukcji na kilkusetmetrowych wysokościach,a tak nas Tusk urządził.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

14. premier III Rzeczypospolitej wygłosiła exposé
dodane 2014-10-01 (10:05) 18 godzin i 17 minut temu

Bronisław Komorowski: dobre expose
dodane 2014-10-01 (11:40) 16 godzin i 42 minuty temu

Dreamliner zawrócił do Warszawy. Na pokładzie zmarł pasażer
dodane 2014-09-30 (20:11) 1 dzień 8 godzin i 11 minut temu

Telewizja Trwam ukarana karą 50 tys. zł za nawoływanie do niszczenia Tęczy
dodane 2014-09-30 (15:21) 1 dzień 13 godzin i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz zapoznać się z treścią expose Ewy Kopacz?

liczba oddanych głosów: 5765