Strona główna serwisu
To zszokowało rodzinę Pyjasa -​ nie został pobity?

To zszokowało rodzinę Pyjasa -​ nie został pobity?

Upadek z wysokości to przyczyna śmierci Stanisława Pyjasa - tak napisali biegli po szczegółowych badaniach ekshumowanych szczątków krakowskiego studenta - podaje radio RMF FM. To właśnie te informacje zszokowały rodzinę. Co więcej, biegli nie stwierdzili, że Pyjas został pobity.
Ekspertyza biegłych została utajniona przez IPN. Teraz krakowski oddział wystąpił z wnioskiem o odpowiedź na kolejne 23 pytania, bardziej szczegółowe.

Z informacji reportera RMF FM wynika, że najnowsza opinia prawie w całości zgodna jest z tym, co napisano w protokole sekcji zwłok w 1977 r. Biegli stwierdzili, że Pyjas zmarł, ponieważ upadł z dużej wysokości, co więcej był pod wpływem alkoholu. Jednocześnie eksperci wykluczają obrażenia wskazujące na pobicie lub działanie osób trzecich.

Ta sucha opinia potwierdza to, co stwierdzono w 1977 r., czyli że wyłączną przyczyną śmierci Stanisława Pyjasa był nieszczęśliwy wypadek spowodowany przez niego samego.


Napisano o nowym obrażeniu. Chodzi o złamanie nogi, a dokładnie uda. Tego nie ujął w swoim raporcie profesor Marek kilkadziesiąt lat temu.

To tylko wnioski, które wyciągnięto po analizie szczątków zwłok. Nie wzięto brano pod uwagę innych okoliczności.

Według ustaleń prokuratury Pyjas został śmiertelnie pobity, ale ta najnowsza ekspertyza tego nie potwierdza. Ewentualna zmiana kwalifikacji na zabójstwo już nie wchodzi w grę. Co więcej, pojawiają się już głosy, aby umorzyć śledztwo z powodu braku dowodów świadczących w ogóle o popełnieniu przestępstwa.
RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (531)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~zbych 2011-02-18 (04:42) 23 godzin i 28 minut temu

że w naszym kraju na każdym kroku jeszcze agentura ubecka , ale to wina Wałęsy , nie zrobił z tym porządku bo sam nim był.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~max 2011-02-18 (02:19) 1 godzinę i 51 minut temu

Nie wiem dlaczego ktoś pisze że nawet mogło nie być przestępstwa skoro został zabity??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
annakkk1 2011-02-18 (01:59) 2 godziny i 11 minut temu

W zbrodni popelnionej z premedytacja zaciera sie slady rowniez z premedytacja....Nie sadzilam, ze doczekam takich czasow

odpowiedz

zgłoś do moderacji