Strona główna serwisu
Sasin: nie ma porównania między teoriami o zamachu a życzeniem prezydentowi śmierci

Sasin: nie ma porównania między teoriami o zamachu a życzeniem prezydentowi śmierci

• Opozycja w Radiu ZET: za incydent odpowiedzialny jest BOR
• Sasin: ta służba jest niedofinansowana po rządach PO
• "Wielu ludzi z KOD ubolewało, że prezydent Duda nie zginął"
Moment incydentu z udziałem prezydenckiego auta zarejestrowany kamerą samochodową. Moment incydentu z udziałem prezydenckiego auta zarejestrowany kamerą samochodową. ()
Goście Moniki Olejnik w "7 Dniu Tygodnia" Radia ZET komentowali pęknięcie opony w prezydenckiej limuzynie. Politycy opozycji obciążyli odpowiedzialnością za incydent BOR, zwracając uwagę na informację służb, że opony w samochodzie sprawdzano dwa dni wcześniej. Jacek Sasin (PiS) stwierdził, że za stan BOR odpowiada Platforma Obywatelska.

Andrzej Halicki (PO) drwił z obciążania odpowiedzialnością limuzyny. - Pan minister Kwiatkowski mówił, że to wina samochodu. Jeżeli to wina "BMW", to użyłbym tu innego skrótu" "mierny, bierny, ale wierny", bo to jest kwestia ciągu zdarzeń, który nadzorują ludzie. Ta opona, typu PAX, nie ma prawa się zachować się w ten sposób, więc to albo złe serwisowanie, albo zła opona, albo coś jeszcze innego - mówił były minister w rządzie PO.

- Doszło do zaniedbania, prawdopodobnie również po stronie BOR. Minister Błaszczak odpowiada również za BOR. Powinni znaleźć się winni i powinno się doprowadzić do tego, że takie wydarzenie się nie powtórzy - zaznaczyła Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).


"Na kursie prawa jazdy tego uczą"

BOR ostro skrytykował również Marek Jakubiak (Kukiz'15). - Obowiązkiem było wstać rano i sprawdzić stan ogumienia. O czym my mówimy?! Na kursie prawa jazdy uczą, że należy to zrobić - ironizował poseł Kukiz'15.

Jakubiak komentował również zachowanie BOR na drodze. - Chłopaki jeżdżą po ulicach, rozjeżdżają kierowców, spychają ich z drogi, i mają frajdę głównie z przebijania się przez Polskę Trzeba wyłączyć te sygnały, zacząć przepisać przepisy o ruchu drogowym. Jeździć normalnie, jak wszyscy - proponował poseł.


Sasin: takie służby odziedziczyliśmy po PO

- To nie powinno się zdarzyć. To pokazuje, w jakim stanie obecny rząd odziedziczył służby po ośmiu latach rządu PO i PSL. Nie należy stawiać zarzutów kierującym dziś polskimi służbami, bo dobrym przykładem jest zawalenie wszystkich procedur przez Biuro Ochrony Rządu w 2010 roku - mówił Jacek Sasin (PiS).

Monika Olejnik zapytała, czy szef BOR poniesie odpowiedzialność. - Został zmieniony niedawno. Mamy do czynienia ze wstępnym etapem zmian w służbach specjalnych. Nowy szef nie może z dnia na dzień uzdrowić sytuacji, ale nie mówmy, że w służbach dzieje się dziś coś złego, bo złe się dzieje od dawna - odpowiedział Sasin

Fala hejtu w sieci: zamach i brzoza smoleńska

Zarzucił PO, że obcinała fundusze dla BOR, czego konsekwencją jest niewykonywanie procedur przez tę służbę. - BOR wymaga głębokiej zmiany i naprawy, żeby zacząć działać - stwierdził Sasin. Mówił też na ludziach ze środowiska KOD, którzy mieli "ubolewać, że prezydent Duda nie zginął". Nie potrafił jednak wymienić ani jednego nazwiska działacza KOD, który wypowiadał takie opinie.


- Nie ma porównania między mówieniem, że być może był zamach - wszystkie możliwe scenariusze trzeba sprawdzić - a życzeniem komuś śmierci - powiedział Sasin, komentując skrajne opinie, które pojawiają się na portalach społecznościowych.

Zobacz też: Incydent na A4 wyjaśni komisja
RadioZet

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (2784)
Nie zgadzam się z opinią
92
Zgadzam się z opinią
1697
~Olo 2016-03-06 (12:38) 11 godzin i 53 minut temu

Odpowiada też za koklusz u dzieci, odciski u starszych, grzybicę na jabłkach i przekręty w spółce Srebrna.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
107
Zgadzam się z opinią
1689
~chory 2016-03-06 (12:43) 11 godzin i 48 minut temu

za moją wczorajszą sraczkę też PO ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
101
Zgadzam się z opinią
1642
~krytyk 15 2016-03-06 (12:42) 11 godzin i 49 minut temu

Panie Sasin ile Pan zjadł dziś śniegu, że takie bałwańskie teorie głosisz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
264
Zgadzam się z opinią
1727
~kac 2016-03-06 (12:42) 11 godzin i 49 minut temu

Takiego bełkotu jaki zaprezentował podczas tej rozmowy Sasin jeszcze nie słyszałem!!! Krew się gotuje jak pomyślę, że tacy ludzie mają cokolwiek do powiedzenia w polskiej polityce. Młodszy pastuch a nie polityk!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
79
Zgadzam się z opinią
1451
~Chrzan 2016-03-06 (12:39) 11 godzin i 52 minut temu

Sasin rządzicie od pół roku i z takim borem? Nie ośmieszaj się!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
79
Zgadzam się z opinią
1356
~iwo 2016-03-06 (12:44) 11 godzin i 47 minut temu

może to emeryci zrobieni na czarno za 2 zł.podwyżki do emerytury żałośni dobroczyncy z klubu pis

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
61
Zgadzam się z opinią
1161
~polak-katolik 2016-03-06 (12:49) 11 godzin i 42 minut temu

...towarzyszu sasin, kończ i wstydu oszczędź:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
60
Zgadzam się z opinią
1120
~obserwator 2016-03-06 (12:39) 11 godzin i 52 minut temu

ciekawe z jaką prędkością jechała kolumna bo przypominam że na A4 dopuszcza się 130km/h

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 24

Nie zgadzam się z opinią
41
Zgadzam się z opinią
1055
~tatuś na wakacjach 2016-03-06 (12:46) 11 godzin i 45 minut temu

Sasin downie przestań mataczyć przecież to Macierewicz usuwał doświadczoną kadrę borowików wsadzając na ich miejsce swoich harcerzy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
36
Zgadzam się z opinią
971
~tak 2016-03-06 (12:53) 11 godzin i 38 minut temu

Coś takiego .TK załatwił Pis w kilka dni, natomiast ,, porządków" w BOR nie zrobił w kilka miesięcy - to jest ciekawe panie Sasin-nie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
74
Zgadzam się z opinią
870
~Gogo 2016-03-06 (12:40) 11 godzin i 51 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
37
Zgadzam się z opinią
828
~Sasin uczy wnuki 2016-03-06 (12:48) 11 godzin i 43 minut temu

Będzie pięknie, kiedy dziadek Sasin będzie opowiadał wnukom jak robił z siebie pajaca, żeby dojść do fortuny. Niech się dzieci uczą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
601
xcfgvhbnj 2016-03-06 (12:48) 11 godzin i 43 minut temu

Czy to jest jakiś żart? PiS rządzi ponad trzy miesiące, wymienił już chyba wszystkich ludzi na swoich ale... nadal "wina PO"..? Opinia Komisji Weneckiej też jest winą Platformy, czy Ci ludzie nie widzą że to śmieszne i żałosne? Pękła opona, nie powinna - trzeba wyjaśnić, czemu pękła i tyle. Ale my Polacy musimy przez trzy dni wałkować temat.. a gdzie hasło z wyborów "To nie są sprawy, które interesują Polaków"?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
578
~Ola 2016-03-06 (12:47) 11 godzin i 44 minut temu

Jaki ten Sasim jest głupi to tak jest jak głąbów dopusci się do władzy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
532
~Wyborca 2016-03-06 (12:47) 11 godzin i 44 minut temu

Panie sasin platforma pewnie wg pana tez odpowiada za to ze w gorach pada np deszcz a nie snieg. A tak naprawde to kto pozwolil dudzie jechac akurat takim samochodem ja panu odpowiem PIS to pis i BOR obecny odpowiada za transport prezydenta , gdyby w bor bylo az tak zle to byscie jeden nocy zrobili zmiany. Za PO mimo ze nich nie lubie to nie pekla zadna opona prezydenckiego samochód wiec wszystko bylo ok

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
520
~adam 2016-03-06 (12:48) 11 godzin i 43 minut temu

Bonek jakoś nie narzekał, no ale jak fachowców się wyrzuca i na ich miejsce zatrudnia amatorów to tak się potem dzieje... róbcie dalej takie czystki a w końcu sami sobie zaszkodzicie i wtedy już na platformę nie da się zrzucić!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
289
~Jan 2016-03-06 (12:55) 11 godzin i 36 minut temu

Sasin mistrz świata w kręceniu wypowiedziami

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
265
~Polka 2016-03-06 (12:50) 11 godzin i 41 minut temu

Panie Sasin już kilka miesięcy mieliście na wymianę personelu , niech Pan teraz nie mówi że coś odziedziczył! Każdy kierowca zanim wsiądzie do auta powinien je przynajmniej pobieżnie obejrzeć. Przed dłuższą trasą robi się przegląd samochodu, ale widocznie prezydenta na to nie stać! Jak mu nie zależy na życiu, to jego sprawa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
260
~MK 2016-03-06 (12:47) 11 godzin i 44 minut temu

Płaszczak do dymisji

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
267
~Efendi99 2016-03-06 (12:50) 11 godzin i 41 minut temu

Jaki prezydent takie opony,a sasin juz zapomnial jak na kolanach prosil platforme zeby zostac kierownikiem od sciekow???

odpowiedz