Strona główna serwisu
Ruch Narodowy chce budowy muru przeciwko uchodźcom na granicy polsko-​ukraińskiej. Chruszcz: napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia

Ruch Narodowy chce budowy muru przeciwko uchodźcom na granicy polsko-​ukraińskiej. Chruszcz: napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia

• Nowy kanał przerzutowy, Polska musi zbudować mur - powiedział Sylwester Chruszcz, poseł Kukiz'15
• Mur miałby powstać na granicy polsko-ukraińskiej, koszt to ok. 225 mln zł
• Nowa trasa uchodźców: Bułgaria, Rumunia, zachodnia Ukraina i Polska
• Chruszcz: napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia
Ruch Narodowy przekonuje, że konieczne jest postawienie muru na granicy polsko-ukraińskiej, który chroniłby przed napływem nielegalnych imigrantów. Według Ruchu, koszt zbudowania takiego muru to ok. 225 milionów zł.

Poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz (Ruch Narodowy) ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że na wiosnę przez granicę polsko-ukraińską prawdopodobnie ruszy "kanał przerzutowy nielegalnych imigrantów". Dlatego - przekonywał - "Polska powinna być gotowa do postawienia muru przeciwko fali uchodźców".

Jak dodał, według informacji przekazanych przez Straż Graniczną, miesiąc temu na granicy polsko-ukraińskiej zatrzymano 8 obywateli Iranu, a w zeszły piątek - 13 imigrantów w powiecie lubaczowskim.


Według mediów polskich i niemieckich, powstaje nowy kanał przerzutowy imigrantów; po uszczelnieniu granicy węgiersko-serbskiej, nowa trasa ma prowadzić przez Bułgarię, Rumunię, zachodnią Ukrainę i Polskę.

"Do Polski napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia"

Chruszcz powiedział, że jeśli rząd będzie przeciwny budowie muru na granicy polsko-ukraińskiej, to będzie odpowiedzialny za "tragedie ludzkie, za to, że do Polski napłynie wielotysięczna fala imigrantów".


Jak dodał, według obliczeń Ruchu Narodowego, mur na granicy polsko-ukraińskiej kosztowałby ok. 225 milionów złotych. - W budżecie państwa powinna być zagwarantowana kwota, która w krótkim czasie pozwoli na zbudowanie muru - powiedział Chruszcz.

Zdaniem posła Wojciecha Bakuna (Kukiz'15), granica polsko-ukraińska na wielu odcinkach jest "granicą otwartą i bardzo trudną do ochrony przez Straż Graniczną". - W momencie, kiedy napływ imigrantów będzie ilościowo bardziej znaczący, niż w tej chwili, granica będzie najtrudniejszym odcinkiem do ochrony. Ochrona granicy bez zabezpieczenia w postaci muru, będzie bardzo trudna - ocenił.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (348)
Nie zgadzam się z opinią
50
Zgadzam się z opinią
1348
~bob-blob 2016-02-25 (15:23) 19 godzin i 1 minutę temu

Budować, nie gadać!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
50
Zgadzam się z opinią
1020
~Popieram Kukiz 15 2016-02-25 (16:10) 18 godzin i 14 minut temu

Posłowie z Kukiz 15 maja rację ! Trzeba bardzo szybko zbudować mur, bez względu na koszty.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
822
~TW Bolek 2016-02-25 (15:34) 18 godzin i 50 minut temu

Dlaczego Ukraińcy z terenów objętych konfliktem uciekają do Polski? Przecież zachodnia Ukraina może ich przyjąć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
442
~gargus 2016-02-25 (17:16) 17 godzin i 8 minut temu

Dobrze ze NOWOCZESNA czy PO nierządzi przyjeli by pewnie setki tys uchodzców

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
424
~rick 2016-02-25 (16:59) 17 godzin i 25 minut temu

Kiedy rusza budowa ??? Mogę zacząć od jutra za michę i dach nad głową :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
381
~( 2016-02-25 (16:09) 18 godzin i 15 minut temu

Jak PiS muru nie postawi , tzn. , że celowo to sabotuje , żeby nie złościć Niemców !!! Merkel celowo niszczy państwa narodowe ... a jak myślicie , jakimi argumentami uspokaja swoich polityków, że wie , co robi ??? Nie zmieniła zdania w kwestii tego najazdu , bo wie, że pójdą przez Polskę ... i tu już zostaną , bo ich tu odeślą !!! To było wymyślone na Nas ( Węgry ... itd. ) , bo tylko te Państwa pozostały w miarę "czyste etnicznie " !!! Tamte ( Szwecja , Francja ... itd. ) już dawno poległy !!! A wiecie , że Norwegia wycofała się z Konwencji Genewskich ??? !!! ,,, Już wiedzą , że za chwilę na Ich granicy zw Szwecją "będzie się działo" :(((

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
307
~JENEK 2016-02-25 (19:37) 14 godzin i 47 minut temu

JA NIE JESTEM ANI KATOLIK ANI NIE JESTEM FANEM KACZYŃSKIEGO . TO NIE MA NIC DO RZECZY. WYZNAWCY ISLAMU SĄ TO LUDZIE , KTÓRZY PRZYBYLI DO EUROPY I NIE SĄ WDZIĘCZNI , ŻE TUTAJ ŻYJĄ W SPOKOJU , TYLKO SĄ AROGANCCY , BRUTALNI . JA ŻYJĘ W KULTURZE EUROPEJSKIEJ. I NIE CHCĘ , ŻEBY KTOŚ MI POWIEDZIAŁ , ZE IDZIESZ DO MECZETU LUB GINIESZ .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
41
Zgadzam się z opinią
310
~bob 2016-02-25 (16:08) 18 godzin i 16 minut temu

Tylko katolicki PiS nas rozumie i może nas uratować przed zalewem islamu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
243
~matka 2016-02-25 (19:21) 15 godzin i 3 minuty temu

te 225 ml wydane na ten mur to nic!!!!!!!!!!! w porównaniu z naszym życiem i życiem naszych dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Budować i to już.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
261
~~reginka 2016-02-25 (16:10) 18 godzin i 14 minut temu

MOŻE ZAMIAST MURU KTÓRY JEST DROGI PODŁĄCZYĆ COŚ TAKIEGO JAK TZ.PASTUCH NA BYŁO. TO JEST OGRODZENIE Z PRĄDEM KTÓRE NIE ZABIJA ALE MOŻE DOBRZE WALNĄĆ.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
219
~Cffg 2016-02-25 (18:30) 15 godzin i 54 minut temu

Ten mur juz powinien byc, jesli jeszcze nie ma to szybko budowac a nie myslec o budowie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
183
~banderosław 2016-02-25 (18:15) 16 godzin i 9 minut temu

nareszcie bardzo dobra idea !!!!!!!! Niech żyje wolny Donbas, Krym i wakacje 2016 wolne od banderoskich popaprańców !!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
147
~Marunia 2016-02-25 (19:29) 14 godzin i 55 minut temu

Kiedys takie panstwo DDR istnialo i prawie 30 lat temu na granicy DDR-owcy miny,samostrzelajace pulapki mieli- z wiezyczek strazniczych mogli krzyzowy ogien otworzyc nie mowiac juz o roznych czujnikach , ktore reagowaly na najmniejszy ruch. Proponuje obejrzec ,,Krolik po berlinsku'' notabene Polski film. Sam po walnieciu muru berlinskiego ogladalem owe umocnienia i pulapki.Jesli komuchy rodzaju Honeckera zdolni byli do takich technicznych sztuczek ,to co oznacza to dzisiaj po 28 latach w dobie kamer bezprzewodowych i neta.Po prostu dupki siedzacy za stolami sa w biznesie razem z przemytnikami i handlarzami tego arabydła i podobneh muzułmanskiej holoty

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
146
~kacha 2016-02-25 (21:22) 13 godzin i 2 minuty temu

Ja się mogę nawet dołożyc do budowy tego muru. Jakby była potrzeba to chętnie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
139
~prawdza 2016-02-25 (19:28) 14 godzin i 56 minut temu

E tam panowie pola minowe wyjdą taniej tabliczki informacyjne w języku imigrantów rozstawić poinformować w mediach i miłej zabawy jak wlezą miny tylko uzupełniać .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
140
~ania 2016-02-25 (19:42) 14 godzin i 42 minut temu

Apel do NARODOWCOW rosniecie w sile ja was tez serdecznie popieram i mysle ze wielu mlodych Polskich PATRYJOTOW tylko ogromna prosba musicie sami utwozyc swa PARTIE a nie byc na sznurku KUKIZ 15 na tym tracicie oraz bardziej dbac o jnteresy NARODU POLSKIEGO i spokojnie w ciagu roku uzyskacie 24 % poparcia ala bes slugi KUKIZ 15

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
119
~fdjfj 2016-02-25 (17:16) 17 godzin i 8 minut temu

Pomysł świetny, idealny wręcz, ale jest jedno ale skąd im się wzięło te 225 mln złotych??? kosz

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
50
~barka 2016-02-25 (19:18) 15 godzin i 6 minut temu

Popieram tę propozycję w 100% ! Grozi nam tragedia, to gorzka prawda, więc musimy już zapobiegać tym problemom !

odpowiedz