Strona główna serwisu
Raport komisji Millera do unieważnienia? Jest wniosek

Raport komisji Millera do unieważnienia? Jest wniosek

"Proszę unieważnić decyzje o powołaniu Państwowej Komisji Badającej Przyczyny Katastrofy Smoleńskiej" - taki wniosek do ministra obrony wystosował pełnomocnik kilku rodzin ofiar katastrofy 10 kwietnia, mecenas Piotr Pszczółkowski. Według mec. Pszczółkowskiego, komisja Jerzego Millera powstała bez podstawy prawnej - informuje RMF FM.
Zdaniem Pszczółkowskiego w kwietniu 2010 roku rozporządzenie ministra obrony nie przewidywało takiej sytuacji, jak powołanie komisji do zbadania wypadku "samolotu państwowego" poza granicami kraju. Pozwalałaby na to jedynie stosowna umowa z Rosją. Dlatego mecenas uważa, że powołanie komisji Millera "nie znajduje podstaw w ówczesnym porządku prawnym".

Celem wniosku złożonego przez mec. Pszczółkowskiego jest unieważnienie raportu komisji. Przyznał, że będzie się odwoływał do Sądu Administracyjnego, aby ten rozstrzygnął, czy komisja powołana do ustalenia przyczyn katastrofy smoleńskiej powstała zgodnie z prawem, a więc czy jej ustalenie są obowiązujące.

Komisja Millera ogłosiła raport pod koniec lipca 2011 roku. Wskazała na liczne nieprawidłowości zarówno po stronie polskiej, jak i rosyjskiej, które doprowadziły do katastrofy prezydenckiego Tu-154M w 2010 r.
RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (213)
Nie zgadzam się z opinią
42
Zgadzam się z opinią
135
~Donald Bąk 2013-03-14 (13:09) 5 godzin i 19 minut temu

Elementarz leminga: Zamachu nie było, piloci lądowali cztery razy, byli na kursie i na ścieżce, za sterami siedział pijany Gen. Błasik a za plecami Gen. Błasika stał L.K. rozmawiający z J.K. a ten drugi rozkazał mu lądować. Profesjonalne urządzenia do wykrywania materiałów wybuchowych nie rozpoznają trotylu od kiełbasy, brzoza ścięła duralowe skrzydło noszące 70-tonowy samolot 20 metrów nad ziemią, minister Kopacz przekopała na metr wgłąb, a prokuratorzy robia wszystko żeby wyjaśnic co sie na prawde tam stało :-)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
81
~Cezary 2013-03-14 (13:51) 4 godziny i 37 minut temu

Jedno pytanie. Dlaczego ukryto TAWS-38?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
85
~lesiost 2013-03-14 (13:54) 4 godziny i 34 minut temu

ŻĄDAM OBIEKTYWNEJ PRAWDY O TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8