Strona główna serwisu
Pociąg Warszawa-​Szczecin utknął w trasie; zatrzymano dwóch mężczyzn

Pociąg Warszawa-​Szczecin utknął w trasie; zatrzymano dwóch mężczyzn

• Lokomotywa pociągu relacji Warszawa-Szczecin zaczepiła o obniżoną sieć trakcyjną
• Nikomu nic się nie stało, lokomotywa jest uszkodzona
• Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy na działce przy trasie wycinali topolę
Obniżona sieć trakcyjna spowodowała zatrzymanie pociągu relacji Warszawa-Szczecin - poinformował w TVN24 Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Radio RMF FM podaje, że awaria trakcji została spowodowana przez wycinane w pobliżu trasy drzewo.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 13.00, gdy pociąg relacji Warszawa-Szczecin zaczepił o obniżoną sieć trakcyjną.

Jak podaje RMF FM w związku z tym wypadkiem zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy wycinali drzewo na prywatnej działce przy trasie kolejowej. Mieli pozwolenie na wycinkę. Zrobili to jednak w taki sposób, że drzewo runęło na sieć trakcyjną i obniżyło przewody na odcinku około 400 metrów. Właśnie w to drzewo wjechał pociąg relacji Warszawa-Szczecin.


W składzie zostały powybijane szyby, a jeden z podróżnych ma potłuczenia spowodowane awaryjnym hamowaniem. Mężczyzna trafił do szpitala w Kole.

Nie ma informacji, żeby ucierpiał jeszcze ktoś spośród 500 pasażerów pociągu. Przewoźnik zapewnił im ciepłe napoje i posiłki.
TVN24, RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (125)
Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
158
~Globtroter 2016-02-13 (15:14) 11 godzin i 57 minut temu

I weź tu nie miej kanapek i termosu z kawą .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
156
~Basia 2016-02-13 (18:02) 9 godzin i 9 minut temu

Przewoźnik zapewnił im ciepłe napoje i posiłki? - wierutne kłamstwo! Strażacy dbają cały czas o ludzi; dają im swoje napoje z termosów i nawet pizze zamówili, a pkp wcale się nie troszczy tam o ludzi, którzy od 13 marzną w nieogrzewanym pociągu! Mam na bieżąco relacje z trasy od rodziny, która tam utknęła!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
60
~Lea 2016-02-13 (14:50) 12 godzin i 21 minut temu

czytam i jestem w szoku , na jakie Konto można wpłacać kasę na pomoc poszkodowanym ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
35
~Graz 2016-02-13 (14:46) 12 godzin i 25 minut temu

No i co z tego ze utknął ? Na trasie Warszawa - Radom ciągle utyka i wpada w obniżone trakcje juz cierpliwości brakuje

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
32
~Kolololo 2016-02-13 (14:54) 12 godzin i 17 minut temu

Ja ......., co teraz z nami będzie???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
57
Zgadzam się z opinią
80
~Spokojny 2016-02-13 (15:35) 11 godzin i 36 minut temu

To są chuligani! Na pewno z PiS...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
32
~kot 2016-02-13 (15:01) 12 godzin i 10 minut temu

Dlaczego nie piszecie ile osób zginęło?tam była moja teściowa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
22
~kolejarz 2016-02-13 (15:26) 11 godzin i 45 minut temu

nie rob mila takiej miny w Kutnie nisko byly liny, ciuchcia jezdzi tylko gazda pendolino to jest jazda !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
24
~lubie newsy na wp :) 2016-02-13 (14:57) 12 godzin i 14 minut temu

szok i niedowiary tragedia jak zyc ? pytam sie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
22
~lasek brzóz 2016-02-13 (18:56) 8 godzin i 15 minut temu

Pancerna topola rozbiła lokomotywę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
31
~ds 2016-02-13 (15:36) 11 godzin i 35 minut temu

Uchodźca rzucił dzieckiem w szybę?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
16
~BreakingNews 2016-02-13 (14:49) 12 godzin i 22 minut temu

Pilne! Bana, Świony-Lipiny "utkęła" na trasie!!!! ratuj sie kto może...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
15
~steve 2016-02-13 (14:47) 12 godzin i 24 minut temu

Bardzo wylewna informacja

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
17
~edeeeeeek 2016-02-13 (18:05) 9 godzin i 6 minut temu

A gmina Krośniewice to czemu daje pozwolenia takim nieodpowiedzialnym ludziom??Jeszcze przy torach?? Pani Burmistrz???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
19
~ogrodnik 2016-02-13 (17:47) 9 godzin i 24 minut temu

Nie rzadka u nas cecha - byle moje , a co mnie obchodzą inni. Poza tym prostacki brak wyobraźni robiących wycinkę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
17
~pamiętam 2016-02-13 (16:12) 10 godzin i 59 minut temu

Gdzie jest Premier?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
19
~bibi1 2016-02-13 (15:02) 12 godzin i 9 minut temu

Ależ mi ważne wydarzenie na pierwszą stronę portalu,który jak widać schodzi na psy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
20
~Karol 2016-02-13 (14:49) 12 godzin i 22 minut temu

Ale sensacja. Tragedia chyba świat się zawali. W innych częściach polski to ok ale jak z Warszawy to tragedia. Chyba ofiar nie ma

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~Ania88 2016-02-13 (18:41) 8 godzin i 30 minut temu

Godzina 18;45 i ruszył pociąg. To jest chore!!!!!!! Siostra z dwójką małych dzieci wracała do z ferii i czekała 5 godzin w pociągu, potem już w ciemności. Zero informacji, jak były, to tylko lakoniczne. Za to pkp powinno ponieść surowe konsekwencje!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~NIE PLATFORMIE 2016-02-13 (22:46) 4 godziny i 25 minut temu

Będą to najdroższe topole w ich życiu.

odpowiedz