Strona główna serwisu
Piotr Duda: Wałęsa jest wykorzystywany przez KOD, PO i Nowoczesną

Piotr Duda: Wałęsa jest wykorzystywany przez KOD, PO i Nowoczesną

• Piotr Duda w RMF FM: opozycja wykorzystuje Lecha Wałęsę
• "Wałęsa jest wykorzystywany przez KOD, PO i Nowoczesną"
• "Dziwię się, że Wałęsa daje się na to złapać"
- Politycy opozycji wykorzystują politycznie Lecha Wałęsę, robiąc mu wielką krzywdę. Gdyby dzisiaj Wałęsa wspierał Prawo i Sprawiedliwość, jestem ciekawy, czy KOD, Nowoczesna i PO tak ochoczo wspierałaby dziś prezydenta Lecha Wałęsę – mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

- Gdzie ci wszyscy ludzie byli na początku lat 90., kiedy tak ochoczo obrażano Lecha Wałęsę, mówiąc o tym, że to jest prostak, że to jest człowiek, który zniszczył Solidarność?! – pyta Duda.

Duda dodaje, że dziwi się byłemu prezydentowi, że daje się na to złapać.


Podkreśla też, że związek zawodowy "Solidarność" stara się trzymać z boku tego konfliktu, "bo jest to naprawdę bardzo smutna i przykra sprawa dla nas wszystkich". Duda powiedział, że w biurze cały czas wisi portret Lecha Wałęsy, gdyż jest i będzie pierwszym przewodniczącym "Solidarności".

- Jest portret także Janusza Śniadka i Mariana Krzaklewskiego i tutaj nic się nie zmieni. A ta sytuacja jest dla nas trudna, ale tutaj Lech Wałęsa powinien stanąć na wysokości zadania - powiedział.

Jego zdaniem w tej sprawie nie powinni się wypowiadać politycy, a szczególnie "ci politycy, którzy w latach 70. mieli po kilka lat, albo w ogóle nie było ich jeszcze na świecie".


- Niech siądą wszyscy zainteresowani, którzy wtedy z Lechem Wałęsą walczyli, niech sobie siądą i porozmawiają tak od serca. Kiedyś byli przyjaciółmi. Może dzisiaj faktycznie dojdą do wniosku, że trzeba porozmawiać ze sobą i wtedy dopiero przedstawić swoje przemyślenie opinii publicznej, bo to, co się w tej chwili dzieje, to jest tylko wykorzystywanie wszystkiego w sposób polityczny, a także wykorzystywanie Lecha Wałęsy w sposób przedmiotowy przez niektóre środowiska. Szczególnie KOD-u, Platformy Obywatelskiej, a także Nowoczesnej - podsumował Piotr Duda.
RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (497)
Nie zgadzam się z opinią
54
Zgadzam się z opinią
14195
~maks 2016-03-05 (13:56) 22 godzin i 53 minut temu

A przez kogo kiwani są teraz górnicy ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
634
Zgadzam się z opinią
13075
~tom1947 2016-03-05 (10:26) 2 godziny i 23 minut temu

Duduś II nie wypowiadaj się za Wałęsę ,uderz się w pierś i pomyśl przez kogo ty i solidarność jesteście wykorzystywani.Sprzedałeś się za głupie obietnice ,z których nic nie wyjdzie ,sami górnicy wyniosą cię na widłach, jeszcze troche.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
11414
~zyn 2016-03-05 (14:09) 22 godzin i 40 minut temu

Duda gdzie moja emerytura mam 44 lata składkowe przepracowane,teraz na kuroniówke bo firma pada. 60 lat kto mnie przyjmie teraz do pracy ?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2