Strona główna serwisu
Piotr Duda: Wałęsa jest wykorzystywany przez KOD, PO i Nowoczesną

Piotr Duda: Wałęsa jest wykorzystywany przez KOD, PO i Nowoczesną

• Piotr Duda w RMF FM: opozycja wykorzystuje Lecha Wałęsę
• "Wałęsa jest wykorzystywany przez KOD, PO i Nowoczesną"
• "Dziwię się, że Wałęsa daje się na to złapać"
- Politycy opozycji wykorzystują politycznie Lecha Wałęsę, robiąc mu wielką krzywdę. Gdyby dzisiaj Wałęsa wspierał Prawo i Sprawiedliwość, jestem ciekawy, czy KOD, Nowoczesna i PO tak ochoczo wspierałaby dziś prezydenta Lecha Wałęsę – mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

- Gdzie ci wszyscy ludzie byli na początku lat 90., kiedy tak ochoczo obrażano Lecha Wałęsę, mówiąc o tym, że to jest prostak, że to jest człowiek, który zniszczył Solidarność?! – pyta Duda.

Duda dodaje, że dziwi się byłemu prezydentowi, że daje się na to złapać.


Podkreśla też, że związek zawodowy "Solidarność" stara się trzymać z boku tego konfliktu, "bo jest to naprawdę bardzo smutna i przykra sprawa dla nas wszystkich". Duda powiedział, że w biurze cały czas wisi portret Lecha Wałęsy, gdyż jest i będzie pierwszym przewodniczącym "Solidarności".

- Jest portret także Janusza Śniadka i Mariana Krzaklewskiego i tutaj nic się nie zmieni. A ta sytuacja jest dla nas trudna, ale tutaj Lech Wałęsa powinien stanąć na wysokości zadania - powiedział.

Jego zdaniem w tej sprawie nie powinni się wypowiadać politycy, a szczególnie "ci politycy, którzy w latach 70. mieli po kilka lat, albo w ogóle nie było ich jeszcze na świecie".


- Niech siądą wszyscy zainteresowani, którzy wtedy z Lechem Wałęsą walczyli, niech sobie siądą i porozmawiają tak od serca. Kiedyś byli przyjaciółmi. Może dzisiaj faktycznie dojdą do wniosku, że trzeba porozmawiać ze sobą i wtedy dopiero przedstawić swoje przemyślenie opinii publicznej, bo to, co się w tej chwili dzieje, to jest tylko wykorzystywanie wszystkiego w sposób polityczny, a także wykorzystywanie Lecha Wałęsy w sposób przedmiotowy przez niektóre środowiska. Szczególnie KOD-u, Platformy Obywatelskiej, a także Nowoczesnej - podsumował Piotr Duda.
RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (497)
Nie zgadzam się z opinią
54
Zgadzam się z opinią
14195
~maks 2016-03-05 (13:56) 6 godzin i 51 minut temu

A przez kogo kiwani są teraz górnicy ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
634
Zgadzam się z opinią
13075
~tom1947 2016-03-05 (10:26) 10 godzin i 21 minut temu

Duduś II nie wypowiadaj się za Wałęsę ,uderz się w pierś i pomyśl przez kogo ty i solidarność jesteście wykorzystywani.Sprzedałeś się za głupie obietnice ,z których nic nie wyjdzie ,sami górnicy wyniosą cię na widłach, jeszcze troche.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
11414
~zyn 2016-03-05 (14:09) 6 godzin i 38 minut temu

Duda gdzie moja emerytura mam 44 lata składkowe przepracowane,teraz na kuroniówke bo firma pada. 60 lat kto mnie przyjmie teraz do pracy ?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
547
Zgadzam się z opinią
4229
~rico 2016-03-05 (10:08) 10 godzin i 39 minut temu

A ty pajacu przez PiS !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
470
Zgadzam się z opinią
4125
~Gggg 2016-03-05 (10:14) 10 godzin i 33 minut temu

A związek zawodowy solidarność jest niezależny od PIS? Logika Pana Dudy!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
523
Zgadzam się z opinią
4061
~mały człowiek 2016-03-05 (10:24) 10 godzin i 23 minut temu

ja prosty polak mam jjuz dosc polityki odwracanie kota ogonem to co teraz sie dzieje to wsadzanie kija w mrowisko nie parzac na ludzi którzy kazdego dnia walcza o swój byt i utrzymanie swoich rodzin i pogłebiajaca sie biede jest dzuo z nas którzy pracujac całe zycie nie dorobia sie majatków ale zyja uczciwie widzac co sie dzieje nie mozemy nic zrobic czesto nazywa sie nas gorszym sortem patologia a my tylko chcemy zyc w wolnym kraju w spokoju jak sie chce psa uderzyc to kamien sie znajdzie tak sie dzieje w naszym kraju kij w mrowisko i kamien to narzedzia w reku polityków rozliczyc p Wałese wszystkich donosicieli itd a potem to bedzie co ? RAJ ZGODA WSRÓD POLAKÓW utopia nawet tak mały człowiek ak ja to wie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2049
Zgadzam się z opinią
5571
~Górnik 2016-03-05 (10:32) 10 godzin i 15 minut temu

A Ty jesteś wykorzystywany przez PIS !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
524
Zgadzam się z opinią
4015
~ZCHN 2016-03-05 (10:20) 10 godzin i 27 minut temu

Znalazł się obrońca L.WAŁĘSY.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
643
Zgadzam się z opinią
4023
~,.rudolf.; 2016-03-05 (10:10) 10 godzin i 37 minut temu

Wałęsa do Dudy--pan jest wykorzystywany przez Kaczyńskiego,który zrobi z pana kozła-ofiarnego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
619
Zgadzam się z opinią
3999
~zeta 2016-03-05 (10:04) 10 godzin i 43 minut temu

duda w gacie robiłeś kiedy ON walczył jesteś zerem i to wszystko w temacie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
694
Zgadzam się z opinią
3461
~erwgte 2016-03-05 (15:53) 4 godziny i 54 minut temu

Duda to największy głupiec wśród związkówców. Nic nie robi a forsę bierze za pierdzenie w stołek i przytakiwanie prezesowi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1852
Zgadzam się z opinią
4428
~sared 2016-03-05 (10:29) 10 godzin i 18 minut temu

Lepiej z KOD-em niż z wydmuszką

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1991
Zgadzam się z opinią
4361
~Stary 2016-03-05 (10:27) 10 godzin i 20 minut temu

Duda, to właśnie dlatego PiS chce zniszczyć Wałęsę ponieważ jest im przeciwny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
2323
~myszka 2016-03-05 (15:19) 5 godzin i 28 minut temu

Dla ciebie, Duda, PAN WAŁĘSA! Zapamiętaj!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
2222
~aniata 2016-03-05 (15:01) 5 godzin i 46 minut temu

Panie Duda,proszę przestać pouczać Lecha Wałęsę co ma robić,bo do pięt mu Pan nie dorasta pod każdym względem! Pana "dobre rady "to pocałunek judaszowski Pana buta ,zarozumiałość idą w parze z fałszem i obłudą.Jest Pan miernotą która próbuje w tej całej sytuacji ugrać coś dla siebie! I niech sie Pan odczepi od zwolenników KOD.Należą i popierają go ludzie MĄDRZY,KULTURALNI,NIE ZIEJĄCY NIENAWIŚCIĄ,ludzie którzy widzą do czego J.Kaczyński doprowadza!!! I to nie KOD a właśnie prezes PiS-u wyrządza krzywdę nam Polakom i Polsce! On i jego polecznicy,sługusy i cały "lepszy sort".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
2179
~zosia emerytka 2016-03-05 (14:46) 6 godzin i 1 minutę temu

Piotr Duda niech się weźmie do uczciwej pracy a nie lizaniem tyłka Prezesa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
628
Zgadzam się z opinią
2425
~WYRAŻNIE WIDAĆ 2016-03-05 (10:02) 10 godzin i 45 minut temu

DUDA NIE BRONI WAŁĘSY tylko atakuje KOD i włazi w dope PIS owi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
623
Zgadzam się z opinią
2374
~nowoczesny 2016-03-05 (10:06) 10 godzin i 41 minut temu

I o to chodzi a Dudus boi sie o swoja posadke bo jak ruszy KOD na czele z Walesa to bedzie pozamiatane...czekamy na Prezydenta Walese

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
956
Zgadzam się z opinią
2705
~dorota 2016-03-05 (10:29) 10 godzin i 18 minut temu

"Piotr Duda w RMF FM: opozycja wykorzystuje Lecha Wałęsę" - partia rządząca pluje na Wałęsę.

odpowiedz