Strona główna serwisu
PO pyta o flagę UE przed gabinetem marszałka Senatu

PO pyta o flagę UE przed gabinetem marszałka Senatu

PO niepokoi brak flagi UE przed gabinetem marszałka Senatu
• Bogdan Klich wysłał list do Stanisława Karczewskiego
• Polityk PO: czy to oznacza, że Polska nie jest już członkiem wspólnoty?
• Karczewski: flaga UE będzie podczas przyjmowania zagranicznych delegacji
Jak powiedział szef senackiego klubu PO Bogdan Klich, problem polega na tym, że obecne władze mają sceptyczny stosunek do Unii Europejskiej i dają temu wyraz poprzez takie właśnie symboliczne zachowania. Dodał, że Polska jest krajem, który sam nie poradzi sobie z zagrożeniami płynącymi ze Wschodu. - Dlatego też obecność flag Unii Europejskiej jest potwierdzeniem bezpieczeństwa narodowego Polski i tego potwierdzenia od pana marszałka Karczewskiego się domagamy - wyjaśnił Bogdan Klich.

Marszałek zaprzeczył w rozmowie z dziennikarzami, jakoby powodem braku unijnej flagi przed jego gabinetem był sceptyczny stosunek PiS-u do Unii Europejskiej. Dodał, że pokazało to "świetne" wystąpienie w Sejmie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

- Jesteśmy w Unii Europejskiej, chcemy być tam dobrze traktowani, chcemy być silnym partnerem, silnym państwem w Unii Europejskiej - powiedział Stanisław Karczewski.


Marszałek wyjaśnił, że flaga UE będzie obecna podczas przyjmowania zagranicznych delegacji i zagranicznych dziennikarzy. - Na spotkaniach z polskimi dziennikarzami będziemy mieli flagi biało-czerwone - podkreślił.

Marszałek powiedział dziennikarzom, że w chwili, gdy odpowiadał na ich pytania w sprawie flagi, list senatorów PO jeszcze do niego nie dotarł.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (613)
Nie zgadzam się z opinią
113
Zgadzam się z opinią
977
~Iza 2016-01-30 (17:31) 1 godzinę i 25 minut temu

Szczęśliwy człowiek, który ma takie zmartwienia- pozwólcie, że wypowiem się w imieniu kilku milionów Polaków: Panie Klich my też chcemy żyć w takiej Polsce, która da nam taki dobrobyt, że jedyny problem to ten jaką flagę sobie powiesić tu i ówdzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
161
Zgadzam się z opinią
954
~POgoń 2016-01-30 (16:47) 2 godziny i 9 minut temu

Panie Klich czerwona flaga z sierpem i młotem.....niebieska z gwiazdkami ......różnicy nie widzę .....jedną i drugą porwał Biały Orzeł w Koronie !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
142
Zgadzam się z opinią
928
~MAGDALENA 2016-01-30 (18:36) 20 minut temu

PO, Nowoczesna i KOD, powinna na co dzień okrywać się flagą unijną. Zamiast firan w oknie proponuję flagę. Idąc dalej, bieliznę powinni też nosić we wzory flagi. A teraz do was donosiciele, tu jest POLSKA, i nasza BIAŁO - CZERWONA, pod sztandarami, której walczyli Nasi Dziadowie i Ojcowie za WOLNOŚĆ NASZEJ OJCZYZNY !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 22