Strona główna serwisu
Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych będą protestować

Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych będą protestować

Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych w czwartek idą pod sejm. Chcą takiej samej podwyżki świadczeń, jaką premier obiecał rodzicom niepełnosprawnych dzieci. Początek protestu pod hasłem "Te same problemy, te same żołądki" - przed gmachem sejmu o godz. 11.30.
Opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych w lipcu ubiegłego roku stracili świadczenia pielęgnacyjne. Przywrócił je w grudniu, w wysokości 520 złotych miesięcznie, Trybunał Konstytucyjny. We wtorek premier Donald Tusk zapowiedział, że zasiłki zostaną wypłacone wraz z należnymi odsetkami.

Zdaniem organizatorów protestu, premier, obiecując podwyżkę zasiłków dla jednej grupy, niesprawiedliwie podzielił opiekunów i jednocześnie złamał konstytucję. Podkreślają, że opieka nad niepełnosprawnymi dorosłymi również jest zajęciem niezwykle obciążającym.

W sejmie od ponad tygodnia protestuje grupa rodziców niepełnosprawnych dzieci, która domaga się zrównania wysokości świadczenia z płacą minimalną. Żądają około 1680 złotych brutto, łącznie z opłatami za ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Oznaczałoby to uznanie ich opieki nad dziećmi za pracę zawodową. Rząd tymczasem proponuje rodzicom podwyższenie świadczenia do tysiąca złotych netto od maja, do 1200 złotych netto od 2015 roku i osiągnięcie pułapu płacy minimalnej w 2016 roku. Takich samych świadczeń chcą opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych.

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (764)
Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
267
~alf 2014-03-26 (18:39) 17 godzin i 45 minut temu

A JA JESTEM ZA TYM ABY WSZYSCY POSZLI POD SEJM, W KOŃCU WSZYSCY CHCEMY GODNIE ŻYĆ, a nie tylko pasibrzuchy politycy !!!!!!! Dość już tego wyzysku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 17

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
143
~AnnaE 2014-03-26 (18:20) 18 godzin i 4 minuty temu

Bardzo dobrze niech ruszają wszystkie grupy , ci bezrobotni , emeryci , renciści , ci na umowach śmieciowych wszyscy którzy zarabiają grosze . Powinni żądać tyle ile ma opiekun posła niepełnosprawnego. morze by przegonili tą rządzącą skorumpowaną hołotę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
36
Zgadzam się z opinią
149
~rozum 2014-03-26 (19:14) 17 godzin i 10 minut temu

Każdy kto obraża opiekunów osób niepełnosprawnych niech się modli, aby jemu nie przytrafiła się taka osoba do opieki. Dzisiaj podskakujesz, a jutro możesz być kaleką na zawsze. I co wtedy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10