więcej

Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych będą protestować.

IAR |  dodane 2014-03-26 (17:06) 7 miesięcy 25 dni 4 godziny i 34 minuty temu
drukuj


opinie video
Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych w czwartek idą pod sejm. Chcą takiej samej podwyżki świadczeń, jaką premier obiecał rodzicom niepełnosprawnych dzieci. Początek protestu pod hasłem "Te same problemy, te same żołądki" - przed gmachem sejmu o godz. 11.30.

Opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych w lipcu ubiegłego roku stracili świadczenia pielęgnacyjne. Przywrócił je w grudniu, w wysokości 520 złotych miesięcznie, Trybunał Konstytucyjny. We wtorek premier Donald Tusk zapowiedział, że zasiłki zostaną wypłacone wraz z należnymi odsetkami.

Zdaniem organizatorów protestu, premier, obiecując podwyżkę zasiłków dla jednej grupy, niesprawiedliwie podzielił opiekunów i jednocześnie złamał konstytucję. Podkreślają, że opieka nad niepełnosprawnymi dorosłymi również jest zajęciem niezwykle obciążającym.

W sejmie od ponad tygodnia protestuje grupa rodziców niepełnosprawnych dzieci, która domaga się zrównania wysokości świadczenia z płacą minimalną. Żądają około 1680 złotych brutto, łącznie z opłatami za ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Oznaczałoby to uznanie ich opieki nad dziećmi za pracę zawodową. Rząd tymczasem proponuje rodzicom podwyższenie świadczenia do tysiąca złotych netto od maja, do 1200 złotych netto od 2015 roku i osiągnięcie pułapu płacy minimalnej w 2016 roku. Takich samych świadczeń chcą opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych.


(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 288 85.21%
nie 50 14.79%

Przeczytaj też

Opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych protestują przed sejmem

aktualizacja 2014-03-27 (15:21) 7 miesięcy 24 dni 6 godzin i 19 minut temu
materiał wideo

Rozszerza się protest opiekunów niepełnosprawnych

dodane 2014-03-27 (05:43) 7 miesięcy 24 dni 15 godzin i 57 minut temu

Premier Donald Tusk o pomocy dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

aktualizacja 2014-03-25 (14:53) 7 miesięcy 26 dni 6 godzin i 47 minut temu

Siódmy dzień rodzice niepełnosprawnych dzieci protestują w sejmie

dodane 2014-03-25 (10:30) 7 miesięcy 26 dni 11 godzin i 10 minut temu

materiał wideo

Rodzice niepełnosprawnych dzieci wciąż protestują w sejmie

dodane 2014-03-23 (11:00) 7 miesięcy 28 dni 10 godzin i 40 minut temu

Protest rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi w sejmie

aktualizacja 2014-03-19 (18:06) 8 miesięcy 1 dzień 3 godziny i 34 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (763)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

52
25
~x. 2014-03-26 (21:44) 7 miesięcy 24 dni 23 godziny i 56 minut temu

Banda cwaniaków przeszkolona przez związkowców. Ciekawy jestem czy ktokolwiek przed przyznaniem podwyżek sprawdził status majątkowy tych "biedaków". Ja tam widzę dosyć eleganckie ubrania na niektórych protestujących drogie smartfony w zapracowanych dłoniach i wyżerka całkiem, całkiem. Jedna z protestujących pięknie uśmiechała się do kamery drogim aparatem korekcyjnym na ząbkach. To ja się pytam czy to wszystko to za te 500 zł za które ponoć muszą wyżywić całą rodzinę ? A można jeszcze spytać czym to się jeździ ?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

13
4
~nemoStenes 2014-03-26 (22:48) 7 miesięcy 24 dni 22 godziny i 52 minuty temu

Biskupi wiadomej "wiary" dostaja 10 000 000 000 zlotych rocznie z budzetu (a to przeciez nie wszystko!) chyba dlatego, ze sa niepelnosprawni. UMYSLOWO. Po co nam oni??? Ktos wie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~susan 2014-03-27 (16:14) 7 miesięcy 24 dni 5 godzin i 26 minut temu

tak należy im się czy Tusk lub te inne żłoby co by zrobili gdyby mieli żyć chociażby za 1680 zł .czy wy macie inne żołądki.a jeszcze chcecie dodatkowo po 7000 miesięcznie na HOTELE po co żeby się gzić,nie wstyd. nie lepiej dać tym co naprawdę potrzebują.Tusku ogarnij się .

odpowiedz

6
6
~moko 2014-03-27 (01:11) 7 miesięcy 24 dni 20 godzin i 29 minut temu

MAM 2 LEWE RĘCE TEŻ CHCE 1 TYSIAKA ŻEBY SIĘ SOBĄ ZAJĄC PS. MAM TAKI SAM ŻOŁĄDEK

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~ala ma kota 2014-03-27 (09:11) 7 miesięcy 24 dni 12 godzin i 29 minut temu

Dlaczego razem z protestującymi w sejmie nie ma żadnego przedstawiciela KK??

odpowiedz

4
4
~pisior 2014-03-27 (00:20) 7 miesięcy 24 dni 21 godzin i 20 minut temu

Pieniądze wydawane na kościół katolicki ( ok. 2 miliardy ) powinny być przeznaczone dla tych rodzin.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
3
~mol 2014-03-27 (00:54) 7 miesięcy 24 dni 20 godzin i 46 minut temu

Każdy podpowiada, ile zasiłkudostają niepełnosprawni w Anglii, Irlandii, Niemczech, a czy ktoś się zastanowił ile tam zarabia przeciętny robotnik? Więc jeżeli zwykli ludzie mają wysokie płace, tym samym więcej mają opiekunowie.niepełnosprawnych Więc się nie porównujmy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~opiekunka mamy 2014-03-27 (08:37) 7 miesięcy 24 dni 13 godzin i 3 minuty temu

Opiekunowie dorosłych chorych stracili wszystko,9 miesięcy temu zabrano im świadczenia i do tej pory nie odzyskali pieniędzy ,mimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego!!!!Walczą o odzyskanie świadczeń pielęgnacyjnych!!!

odpowiedz

39
32
~ab_be 2014-03-26 (22:54) 7 miesięcy 24 dni 22 godziny i 46 minut temu

To wlasnie tacy ludzie okradaja nas z emerytur, normalnej przyszlosci, to dzieki nim podatki ciagle ida w gore... Dosc juz tego! Nie stac was na wychowanie dzieciaka?! Odebrac! Rodzicow zagonic do roboty, i ciagnac od nich alimenty na utrzymanie... Zobaczymy jak sie spiewka zmieni. Co miesiac w majestacie prawa panstwo ograbia mnie z co najmniej polowy mojej pensji... Gdzy potrzebuje dostac sie do lekarza to musze prywatnie, bo kolejki jak za komuny w miesnym. I nikogo nie obchodzi to, ze ja nie mam kiedy stac w kolejce bo musze na to wszystko robic (podobnie jak wielu innych uczciwie pracujacych w tym kraju). I ja sie pytam po jaka cholere?!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

54
9
~eryk sledzik face 2014-03-26 (18:46) 7 miesięcy 25 dni 2 godziny i 54 minuty temu

Okres transformacji ustrojowej w Polsce okazał się procesem tak samo trudnym jak podobne zmiany zachodzące w innych częściach świata. Nasze osobiste życie uległo również bardzo gwałtownym przemianom. Niektórzy z nas emigrowali, inni przebierali się w szaty demokratów, a zimnokrwiści cwaniacy wykorzystywali ten okres do przywłaszczania sobie majątku narodowego wypracowanego ciężką pracą powojennych pokoleń. To zjawisko byłoby procesem zrozumiałym i możliwym do akceptacji. Zjawiskiem najbardziej bolesnym była wyprzedaż majątku narodowego spekulantom z zewnątrz, którzy przechwycili lwią część tego majątku za czterdzieści srebrników łapówki. Transformacja polska okazała się narodową klęską. W systemie wolnorynkowym o suwerenności decyduje własność. Ten kto ma własność ten ma rzeczywistą wolność. Polska pozbawiona własności stała się tworem wirtualnym w którym proces decyzyjny jest pozorny i ogranicza się do akceptacji decyzji podjętych przez inne gremia, czyli przez tych, którzy przejęli polski majątek narodowy.  Po kilkunastu latach transformacji ustrojowej, która miała przynieść Polsce wolność i niepodległość, Polska jest coraz bardziej wchłaniana przez Unię Europejską. Proces ten jest nowym wydaniem neokolonializmu w którym rolę „konkwistadora” odgrywają banki, będące własnością nowej światowej oligarchii. Zjawisko to jest w Polsce tematem tabu. Media będące w ogromnej większości własnością kapitału pochodzącego z UE, nakładają na niego nieformalną cenzurę. Sami dziennikarze doskonale wyczuwają, co wolno im pisać i czego życzy sobie właściciel mediów. Autocenzura taka jest powszechna, w czasach, od kiedy banki i media są w jednych rękach. Moja próba opisania tego zjawiska jest także ułomna i obarczona tymi samymi powodami. Pobawimy się w skojarzenia...Dlaczego PiS a nie PO ? Ktoś z Was wie, czy po wyborach dzisiejsza waaadza będzie miała cokolwiek do powiedzenia? Matki jaja mają- strajkują w sejmie- chłopy w domu siedzą, wstyd jedynie...Na jak długo wystarczy naszej tolerancji??? Mafia PO wraz ze swoim medialnym zapleczem boi się, ze kolejne wybory będzie wygrywało PiS!!!! Wywalimy was za zieloną wyspę, za nieudolne rządy i niekompetentnych ministrów, za tragiczną sytuację w służbie zdrowia, za rabowanie majątku narodowego, za zniszczenie przemysłu stoczniowego, za radary, za wiek emerytalny, za OFE, za terminowe prawo jazdy, za alkomaty, za abonament RTV który w trybie egzekucji administracyjnej ściągają urzędy skarbowe, za korupcję kryminalną i polityczną, za Amber Gold, za Zbycha, Rycha, Mira i Misiaka, za Józefa Bąka i zegarmistrza Nowaka, za ministrę Muchę i ministra Sienkiewicza, za ministra Biernata i Arabskiego, za posłankę Sawicką i Piterę, za prezydentów Karnowskiego , Adamowicza, Bula Nadziejijnego, za poddańczą politykę zagraniczną wobec Rosji , za całokształt swojej antypolskiej i przestępczej działalności. Nic warta polemika z Wami- Czuję się równie spokojny, jak gdybym odpoczywał poza światem. ..

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

25
19
~we 2014-03-26 (22:55) 7 miesięcy 24 dni 22 godziny i 45 minut temu

Po tym co widzę co to robią ci rodzice ,jak się zachowują ,co wyprawiają i wyzywają ,ubliżają a na FB jet full łącznie z foto piwka !!!!! nienawidzę tych ludzi ,nie dostaną juz ani od nas ani od znajomych ani złotówki !!!!!!!!!!!! żadne fundacje ,żadne zbieranie . Niech idą do episkopatu ,do o. Rydzyka !!!!!!!! Pani Hartwich w Toruniu ma o.Rydzyka i co ? duzo im nadawał .Nie dam ,koniec i jest już coraz większa grupa ludzi ,która już nie da wam nic ,a 1 % odpiszę na psy !!!!!!!!!!!!!!!!! ale to dzięki tym rodzicom w Sejmie ''pazernym,chciwym ''. Nie zasłużyli an ina współczucie ani na pomoc .Brak im godności .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
4
~oneman 2014-03-26 (23:52) 7 miesięcy 24 dni 21 godzin i 48 minut temu

Niech protestują. Do 25 maja będzie Rząd wysłuchiwał bo są wybory do Europarlamentu i boją się o odstrzał na listach wyborczych. Po tym terminie to będzie przysłowiowe wołanie na pustyni i olewanie przez rządzącą koalicję.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
3
~Zuzia 2014-03-26 (21:39) 7 miesięcy 25 dni i 1 minutę temu

Marne zasiłki rodzinne, opiekuńcze, renty głodowe i takie też emerytury itd. Biedny premier chciałby ale nie ma z czego.A ja twierdzę, że jest to taka typowa polska gospodarka-zapałka na cztery a pół litra na raz. Wystarczy popatrzeć na budżety Sejmu 418mln,Senatu 97mln,IPN 223mln ( a istnieje już 20 lat i chyba będzie istniał do końca świata i jeden dzień dłużej),Kancelari Prezydenta 180mln, Premiera 125mln itd.Ile jest w kraju takich tłustych kotów.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
12
~little_monkey 2014-03-26 (23:52) 7 miesięcy 24 dni 21 godzin i 48 minut temu

Żadnych zasiłków dla kogokolwiek. Należy je zlikwidować, a problem sam się rozwiąże, jak również odciąży się kasa państwa. Nie ma państwa opiekuńczego, nikt nie będzie mógł wymusić na nim pieniędzy. Najgorsi są tacy jak ci rodzice, bezkompromisowi. Dzisiaj im ustąpimy, spełniając wszystkie rządania. Jutro przyjdą kolejni niezadowoleni, a pojutrze jeszcze inni. A ja zapytam, skąd państwo ma wziąć na to wszystko pieniądze? Podwyższyć podatki, co znowu nie spodoba się społeczeństwu. Wszystko chcieliby, ale najlepiej za darmo, bo każdy wie, że państwo ma pieniądze znikąd.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
21
~barbom 2014-03-26 (22:07) 7 miesięcy 24 dni 23 godziny i 33 minuty temu

niedlugo opiekunowie psow pujda do sejmu, bo psy w pewnym sensie tez sa niepelnosprawne, nie mowia, nie maja kciuka, trzeba je wyprowadzac na spacer bo nasraja pod siebie

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

31
12
~nn 2014-03-26 (21:24) 7 miesięcy 25 dni i 16 minut temu

Ile to juz jestesmy w UE ?Kiedy to nam obiecano taka przyszlosc swietlana w Polsce jak wejdziemy ?te swietne zarobki zasilki itd ?Minelo 10 lat chyba i jak mamy najnizsza netto 300 euro tak mamy o ile mamy przy stawkach od 4 do 8 zl za godzine na smieciowie .Tak wiec np w Angli zasilek dla matki ktory jest traktowany jak praca wynosi 2 tys funtow ...Policzcie razy 5 zl ...Polecam sobie sprawdzic zssilki w Angli na dzieci jak Polka urodzi albo w Niemczech czy gdzie indziej ...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
~cchmiwd 2014-03-27 (00:38) 7 miesięcy 24 dni 21 godzin i 2 minuty temu

tusk nie moze tak rozdawac wszystkim pieniedzy. a to musi dotankowac samolot bo leci do kolebki w czwartek. no i kupic cygara, wodeczke i jakis szalowy paltocik dla starej. kasa panstwa nie jest bez dna. zrozumcie to ludzie!

odpowiedz

67
7
~nick2 2014-03-26 (22:33) 7 miesięcy 24 dni 23 godziny i 7 minut temu

Mam domek letniskowy w małej miejscowości . Tam prawie każdy młody do zeszłego roku brał zasiłek pielęgnacyjny + opiekuńczy na osobę starszą, niepełnosprawną itd. ze swojej rodziny (dziadka , babcie) . Domy wszystkie nowe , lub po kapitalnym remoncie . Na 110 domostw ze 2 w gorszym stanie . Prawie wszyscy siedzą w mopsie bo oficjalnie nie mają dochodów. W zeszłym roku wpadła kontrola i okazało się że 90 % mieszkańców pracuje w Norwegii lub Anglii . Odebrano zasiłki , zapomogi i kazano zwrócić pobrane świadczenia . Jestem za zasiłkami , ale dla osób potrzebujących , a nie kombinatorów

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

17
119
~Demol 2014-03-26 (20:29) 7 miesięcy 25 dni 1 godzinę i 11 minut temu

Dorośli wcześniej pewno pracowali i część dorosłych została inwalidami na własne życzenie z własnej głupoty więc dorosłym się nie należy tak jak tym dziecią

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

11
5
~kasia 2014-03-27 (00:16) 7 miesięcy 24 dni 21 godzin i 24 minuty temu

To prosze od razu podwyzszyc rodzinne. Co ja mam za 100 zl. Albo matki ktore nie moga isc do pracy bo urodzily dzieci tez powinny jakas pomoc dostac. To wszystko powinno wliczac sie do emerytury.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Włoska prasa: papież Franciszek zagrożony, wzmocniono ochronę
dodane 2014-11-20 (10:25) 11 godzin i 15 minut temu

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Jacek Sasin proponuje 3 debaty
dodane 2014-11-19 (12:28) 1 dzień 9 godzin i 12 minut temu

Bogdan Borusewicz: to błąd PKW, a nie jej świadomy zamysł
dodane 2014-11-20 (08:43) 12 godzin i 57 minut temu

Konwój OBWE ostrzelany koło Doniecka
dodane 2014-11-20 (10:55) 10 godzin i 45 minut temu

PKW zawiadomi prokuraturę o cyberataku na swoje strony internetowe
dodane 2014-11-19 (12:14) 1 dzień 9 godzin i 26 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy interesujesz się wynikami wyborów samorządowych?

liczba oddanych głosów: 8066