więcej

wielkopolskie

Obowiązkowe czipowanie psów.

wp.pl |  dodane 2009-11-19 (11:15) 5 lat 1 miesiąc 2 dni 4 godziny i 10 minut temu
drukuj

Już tylko miesiąc pozostał właścicielom psów na ich zarejestrowanie w elektronicznej ewidencji psów. Od stycznia poznańscy strażnicy miejscy rozpoczną kontrolę wykonania tego obowiązku.

Właściciel bądź psa bez wszczepionego czipa może zostać ukarany mandatem nawet do 500 zł., ale na tym się nie skończy - w wyznaczonym terminie będzie zobowiązany do dokonania rejestracji psa, co będzie przedmiotem ponownej kontroli.

- Do tej pory zaczipowano w Poznaniu 15 160 psów, i to z pewnością jeszcze nie koniec. Apelujemy, ażeby wizyty u weterynarza nie odkładać na ostatnie dni grudnia. Miasto o ok. 6 000 szt zwiększa rezerwę czipów tak ażeby zapewnić ciągłość obsługi elektronicznej rejestracji psów - informuje Przemysław Piwecki ze straży miejskiej w Poznaniu.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 2 33.33%
nie 4 66.67%

Przeczytaj też

Karmił psa czekoladą i chipsami - otrzymał surową karę

dodane 2009-11-19 (20:10) 5 lat 1 miesiąc 1 dzień 19 godzin i 15 minut temu

Policjanci nie będą sprzątać po służbowych psach

aktualizacja 2009-10-06 (17:56) 5 lat 2 miesiące 14 dni 21 godzin i 29 minut temu

Straż miejska przyjmuje zgłoszenia przez internet

dodane 2009-09-10 (12:51) 5 lat 3 miesiące 11 dni 2 godziny i 34 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (14)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~tati 2012-01-19 (10:10) 2 lata 11 miesięcy 2 dni 5 godzin i 15 minut temu

dziś psy jutro ludzie, po co chipować zwierzęta lepiej chipować ludzi jak bydło

odpowiedz

1
0
~lokat 2009-12-08 (20:43) 5 lat 12 dni 18 godzin i 42 minuty temu

czip po śmierci psa
Czipowanie psów... to w zasadzie ewidencjonowanie ludzi, którzy będą płacić podatki za psa, bo inaczej to.... komornik, windykacja i .... z głowy.... plazma na raty czy lodówka. A i po śmierci psa to trzeba pamiętać o wyrejestrowaniu.... bo odsetki, komornik, czarna lista w banku, klapa z zakupami na raty..... Tego się ludziom nie mówi jakoś..... niewygodne, prawda ?

odpowiedz

0
1
cebal 2009-11-19 (14:24) 5 lat 1 miesiąc 2 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

Brawo Poznaniacy !!!!
Taki czip dla psów powinien obowiązywać w całym kraju , moim zdaniem to pomoże w wielu sytuacjach gdy pies zostanie bez właściciela .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
hipcia 2009-11-19 (11:37) 5 lat 1 miesiąc 2 dni 3 godziny i 48 minut temu

szkoda, że
tylko w Poznaniu.

odpowiedz

0
0
~Bez nicka 2012-09-04 (12:03) 2 lata 3 miesiące 17 dni 3 godziny i 22 minuty temu

Oto początek totalnej inwigilacji społeczeństwa a ludzie w swojej naiwności uważają, że robi się to dla ich dobra i dla dobra ich zwierząt...

odpowiedz

0
0
~Edward 2009-12-30 (15:13) 4 lata 11 miesięcy 21 dni i 12 minut temu

bezdomne
A kto zaczipuje te bezpanskie pieski które wałesają sie po osiedlach

odpowiedz

0
0
~wykidajło 2009-11-19 (21:37) 5 lat 1 miesiąc 1 dzień 17 godzin i 48 minut temu

Ciekawe
ile znaleźnego warta jest cała akcja. Ludek powinien się zbuntować i przegonić inicjatorów na cztery wiatry.

odpowiedz

0
0
~padaczka 2009-11-19 (16:30) 5 lat 1 miesiąc 1 dzień 22 godziny i 55 minut temu

a czy dojdzie do czipowania ludzi ?
ot tak, dla ewidencji-rodzi się a tu mu bach czip ewidencyjny,hehehe

odpowiedz

0
0
~ManieK 2009-11-19 (14:28) 5 lat 1 miesiąc 2 dni i 57 minut temu

czip to dobra rzecz
ale byłby jeszcze lepszy gdyby gów...ienka .......pozbierał za PANA ??

odpowiedz

0
0
~MEGI 2009-11-19 (12:01) 5 lat 1 miesiąc 2 dni 3 godziny i 24 minuty temu

i to jest to!!!
tak powinno byc juz od dawna! mieszkam we Francji- kazdy pies i kot albo ma czipa albo tatuaz w uchu. przynajmniej bezmyslni ludzie nie moga wyrzucic psa lub kota na ulice lub przywiazac do drzewa.mozna jedynie sprzedac lub dac komus- ale to tez idzie przez papiery. przynajmniej tutaj nie ma bezpanskich psow i kotow ktore konaja z glodu na ulicy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~nn 2009-11-19 (11:52) 5 lat 1 miesiąc 2 dni 3 godziny i 33 minuty temu

Gonimy Europę
Nareszcie! Tyle, że obowiązek powinien obejmować całą Polskę i dotyczyć również inych zwierząt domowych średniej wielkości - kotów, fretek. Niestety istnieje problem utrzymania bazy danych: dotąd największa była baza zwierząt w Gdyni, jednak potem powstało kilka konkurencyjnych systemów, które wabiły klientów darmową rejestracją. Po jakimś czasie okazywało się, że za trzymanie danych w bazie należy płacić co roku, co niweczy całą ideę chipowania. Chip nie wpisany do żadnej bazy jest bezwartościowy.

odpowiedz