Strona główna serwisu
Niemowlę zmarło po podaniu wycofanej szczepionki

Niemowlę zmarło po podaniu wycofanej szczepionki

Prokuratura Rejonowa w Przemyślu w woj. podkarpackim prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 1,5 miesięcznego chłopca. Sprawdza m.in. czy zgon dziecka miał związek ze szczepionką przeciw żółtaczce, którą podano dziecku w tym samym dniu, w którym została wycofana z obrotu.
Jak poinformowała rzeczniczka przemyskiej prokuratury okręgowej Marta Pętkowska, szczepionka została wycofana z użycia w całym kraju 25 września decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Chłopca zaszczepiono w tym samym dniu.

Czekamy na wyniki badań histopatologicznych, które wyjaśnią, czy śmierć niemowlaka miała związek z podaniem szczepionki. Sprawdzamy też, jak i kiedy informacja o jej wycofaniu dotarła do przychodni, gdzie zaszczepiono dziecko - powiedziała prokurator i dodała, że śledztwo jest prowadzone "w sprawie" a nie "przeciwko".

Rodzice przywieźli umierające dziecko z niewydolnością oddechową do szpitala 27 września. Lekarz od razu stwierdził zgon.


Szczepionka ACT-HIB nr serii A9739-2, z datą ważności 11.2009, podmiot odpowiedzialny: Aventis Pasteur S.A. została wstrzymana w obrocie decyzją z dnia 25 września "w związku z podejrzeniem braku spełnienia wymagań jakościowych" - czytamy na stronie Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

W uzasadnieniu napisano, że do Głównego Inspektora Farmaceutycznego właśnie 25 września wpłynęła informacja "o poważnym niepożądanym odczynie poszczepiennym" po podaniu tej szczepionki. W związku z tym nie może ona być przedmiotem obrotu oraz "nie może być stosowana w lecznictwie do czasu wyjaśnienia wątpliwości".

Ofiara innej szczepionki?


W podobnej sprawie postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zgierzu w woj. łódzkim. Bada sprawę śmierci sześciotygodniowego Jasia, który zmarł ponad dobę po otrzymaniu trzech szczepionek, m.in. koreańskiej szczepionki Euvax B, przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby. Prokuratura oczekuje na wyniki sekcji zwłok chłopca, które mają być znane najwcześniej pod koniec października.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania zaznaczył, że "obecnie prokuratura nie jest w stanie wyciągać wniosków co do tego, czy między zgonem dziecka a podaniem szczepionek zachodzi związek przyczynowy".

Dodał, że będzie to możliwe po otrzymaniu opinii biegłych, która opracowana zostanie po przeprowadzeniu szczegółowych badań, a zwłaszcza histopatologicznych i toksykologicznych.

Zastępca głównego inspektora farmaceutycznego Zbigniew Niewójt poinformował wówczas, że szczepionka Euvax B (dwóch serii: UVA08010 i UVA07027) została wstrzymana w obrocie decyzjami z 25 września i 9 października.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (152)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~magda 2008-11-05 (11:38) 17 godzin i 56 minut temu

kto finansuje te wszystkie pseudo badania? a wiesz jak testuje sie nowe szczepionki? testuje sie je NA DZIECIACH, także NASZYCH!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~Dana 2008-10-28 (00:05) 5 godzin i 29 minut temu

takich jak zapalenie mózgu , cudem przeżyła ale jest teraz dzieckiem niepełnosprawnym z głębokim upośledzeniem umysłowym, szczepiona była w 18 miesiącu życia. Takich dzieci jak ona znam więcej, i znam przypadek dziewczynki, której w wieku( 6-7lat) powtórzono tą szczepionkę co w 18 miesiącu dostała moja córcia i również dostała powikłań. Nie dajcie się zwariować, ja miałam zdrowe dziecko a teraz każdy dzień to walka o jej życie . Młodszą córkę nie szczepię i jestem zadowolona .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~z branży 2008-10-24 (09:57) 19 godzin i 37 minut temu

Do wytępienia chorób infekcyjnych przyczyniły się nie szczepienia, ale spełnienie następujących warunków: 1. Nienagannie czysta, bakteriologicznie sterylna woda 2. Kontrolowane usuwanie i oczyszczanie ścieków 3. Czyste, jasne i ogrzewane mieszkania 4. Wystarczająca ilość jedzenia ( Dopiero od 1950 roku wszyscy ludzie w zachodniej Europie mają codzienie wystarczającą ilość jedzenia) Jeśli te warunki wśród ludności są spełnione, szczepienie nie jest potrzebne. Wpisane w cztery kwadranty krzyża, nazywa sie te 4 warunki krzyżem higieny. Tak więc decydujące znaczenie przy zachorowaniu na którąś z chorob infekcyjnych mają nie szczepienia, ale warunki życia dotkniętej osoby. To też wyjaśnia, dlaczego przykładowo gruźlica w USA ma coraz większy zasięg. Kto zna zrujnowane stosunki socjalne potęgi militarnej, jaką jest USA, ten wie o ciągłym powiększaniu się slamsów w amerykańskich metropoliach, o konsekwencjach brakującego w Stanach ubezpieczenia zdrowotnego itd.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~z branży 2008-10-24 (09:44) 19 godzin i 50 minut temu

Sprzedawcy szczepionek bardzo szybko rozwiązali problem odpowiedzialności za skutki szczepień: żaden pediatra nie czeka dzisiaj ze szczepionką, aż dziecko osiągnie taki etap rozwoju, który mógłby być potwierdzony przez osoby trzecie. Tylko dlatego szczepi się dzisiaj dzieci w stadium, w którym nie są jeszcze w pełni rozwinięte, mianowicie w wieku 3-6 miesięcy! Przez to bardzo trudno jest udowodnić, że dalszy stan zdrowia dziecka jest wynikiem powikłań poszczepiennych. Nikt z rodziny ani nikt z dalszego otoczenia dziecka nie jest w stanie udowodnić przed sądem prawidłowego rozwoju dziecka przed szczepieniem i tym samym związku między szczepieniem a szkodami na zdrowiu dziecka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Ela41 2013-07-24 (20:52) 8 godzin i 42 minut temu

może wreszcie w Polsce zacznie się zwracać uwagę na negatywne skutki niektórych szczepień...może wreszcie lekarze przestaną kłamać....bo teraz zgłoszenie problemów zdrowotnych dziecka po szczepieniu powoduje kompletną głuchotę lekarza, śmiech i szydzenie z rodziców

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~z branży 2008-10-24 (09:51) 19 godzin i 43 minut temu

Ten, kto leczy skutki uboczne szczepień, utwierdza się wciąż w przekonaniu, że obecnie lekarze szczepią małe dzieci bez umiaru. Wielu pediatrów nie ma w ogóle pojęcia, co robi! Roczne dziecko jest już 4 razy zaszczepione przeciw tężcowi i przeciw innym chorobom w szczepionce skojarzonej, więc nie ma się co dziwić (o ile w ogóle ktoś się jeszcze dziwi!!!), że wyrasta z niego później dziecko, które jest nadpobudliwe,rozdrażnione, ma osłabioną odporność i kłopoty w szkole. Z tego żyje potem cała rzesza przeróżnych terapeutow. Nie pozwólcie tego zrobić z Waszymi dziećmi!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~milenka 2008-10-22 (10:58) 18 godzin i 36 minut temu

najlepiej wierzyć we wszystko co wam podają na talerzu lekarze którzy tak naprawdę wiedzę czerpią tylko z ulotek koncernów farmaceutycznych, a koncerny to oczywiscie filantropii ktorzy działają z czystymi intencjami i bez chęci zysku, polecam jednak poszukać w internecie paru informacji a potem pakować w swoje dzieci koktajle szczepionkowe....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~pitbrus 2008-10-21 (23:04) 6 godzin i 30 minut temu

Szczepionki nie powinny być obowiązkowe. Przynoszą więcej złego niż pożytku. Do tego konserwowane rtęcią!!!! Jak tu ma nie być powikłań! W takie małe, bezbronne ciałka wprowadzać taki syf. Cała ta machina o konieczności sczepień jest sponsorowana i prowadzona przez firmy farmaceutyczne. Ludzie nie dajcie się oszukiwać! Wystarczy w przychodni zażądać gwarancji, że nie będzie powikłań... nikt takiej nie da, bo takiej gwarancji nie ma, tak samo nikt nie da 100% gwarancji, że nie zachorujesz, pomimo szczepienia np. grypa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~romek 2008-10-21 (18:53) 10 godzin i 41 minut temu

6 lat, wygrałem z sanepidem i stanęło na moim, syn zdrowy a i ja spokojny, poszukajcie informacji nt objawów poszczepiennych i śmiertelnych

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~dunia 2008-10-22 (11:39) 17 godzin i 55 minut temu

Nasz synek zachorował na autyzm w trzecim miesiącu życia. Po szczepionce 3 w1 tężec , błonica , krztusiec. Pierwsza diagnoza to zespół Westa ( lekooporna padaczka ) i 2 lata podawania sterydów , w wieku 3 lat okazało się że to autyzm dziecięcy. Wiem na pewno, że nie pozwolę szczepić moich następnych dzieci , o ile się na nie zdecydujemy. Pozdrawiam Rodziców Wszystkich Małych Geniuszy ;)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~zielarz 2013-07-25 (14:16) 15 godzin i 18 minut temu

Po co Wam ten NFZ i ZOZ! wszystkie choroby idzie prosto wyleczyc metodami naturalnymi. przypomnijcie sobie prof.Andrzejewskiego, dr.Dąbrowską, ojca Klimuszko i wielu innych leczących ludzi! a nie tych teraz co trzepią kasę na pacjencie od urodzenia, zaszczepiając maluchom ukryte choroby. OLAC SYSTEM idz do starych ksiąg i zielnika po porade tam jest twoje zdrowie. A jak czytam jak to cudownie pomaga na raka chemio i radioterapia to wysyłam na bezpłatne leczenie do Fukuszimy i Czarnobyla moze się rozjaśniło w pustej głowie???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~z branży 2008-10-24 (09:49) 19 godzin i 45 minut temu

Do wytępienia chorób infekcyjnych przyczyniły się nie szczepienia, ale spełnienie następujących warunków: 1. Nienagannie czysta, bakteriologicznie sterylna woda 2. Kontrolowane usuwanie i oczyszczanie ścieków 3. Czyste, jasne i ogrzewane mieszkania 4. Wystarczająca ilość jedzenia ( Dopiero od 1950 roku wszyscy ludzie w zachodniej Europie mają codzienie wystarczającą ilość jedzenia) Jeśli te warunki wśród ludności są spełnione, szczepienie nie jest potrzebne. Wpisane w cztery kwadranty krzyża, nazywa sie te 4 warunki krzyżem higieny. Tak więc decydujące znaczenie przy zachorowaniu na którąś z chorob infekcyjnych mają nie szczepienia, ale warunki życia dotkniętej osoby. To też wyjaśnia, dlaczego przykładowo gruźlica w USA ma coraz większy zasięg. Kto zna zrujnowane stosunki socjalne potęgi militarnej, jaką jest USA, ten wie o ciągłym powiększaniu się slamsów w amerykańskich metropoliach, o konsekwencjach brakującego w Stanach ubezpieczenia zdrowotnego itd.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~who 2008-10-21 (23:59) 5 godzin i 35 minut temu

Rodzice cieszą się z narodzenia dziecka. Następnie udają się na obowiązkowe szczepienia i ... albo ich dziecko przeżyje albo umrze bo nikt nie sprawdził jak działają szczepionki na organizm małego dziecka. To wszystko jest możliwe tylko w tym chorym kraju jakim jest Polska.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~aga 2008-10-21 (23:54) 5 godzin i 40 minut temu

jesli dziecko po takich szczepieniach bedzie sie zle rozwijac to sie zwali na ciezki porod, niedotlenienie, inne nieznane infekcje wirusowe np mozgu po ktorych wasze dziecko moze byc uposledzone tylko nie na szcepionki. Wlasnie dlatego ze u takiego maluch nie mozna ustalic przyczyn laduje sie mu po kilka chorobsk na raz - wierzcie lub nie to jak walniecie mlotem w glowe i rozchwianie calego systemu immunologicznego dziecka. Dlaczego tyle dzieci cierpi na alergie, coraz wiecej na nowotwory - to sie z niczego nie wzielo. Zadajcie neurologa przed szczepieniem, notujcie wszystkie dziwne objawy - wszystko trzeba zglaszac bo tylko wtedy okarze sie na jaka skale te zastrzyki sa bezpieczne i skuteczne. Moja corka w tydzien po Priorix dostala 40 st goraczki, i po kolei dwa typy wysypek po czym przestala tolerowac mleko krowie oraz zaczela sie wycofywac z kontaktu. Diagnoza autyzm - zastosowalismy diete - dzieciak wraca - autyzm w fazie poprawy, ale 1,5 roku z rozwoju dziecka nikt mu ani nam nie odda, zawsze bedzie musiala gonic za reszta

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~szeregowy Polak 2008-10-21 (23:27) 6 godzin i 7 minut temu

Mam półtorarocznego synka. Przed nami jeszcze jedna szczepionka teraz i pózniej kolejna na szczęście za pięć lat!!! Też kupilismy "skondensowaną" szczepionke zeby nie kłuć maleństwa trzykrotnie!!! To jest NIENORMALNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zeby takich szczepionek nie bylo za darmo!!!!!!!!!!!uwazam ze to nalezy sie kazdemu dziecku!!!!!!!!!!!!! Tez gdybysmy nie mieli pieniędzy nie kupilibyśmy tej cholernej szczepionki!!!!!Bardzo współczuje Rodzicom tego dzieciaczka.................

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~mala2102 2008-10-21 (22:51) 6 godzin i 43 minut temu

Witam, moje dziecko ma obecnie 1,8 miesiecy. zdecydowalismy sie na szczepienia platne , zeby oszczedzic dziecku cierpienia. Po ostatnim szczepieniu dziecko dostalo straszny odczyn poszczepienny, ktory narazil mnie na dodatkowe koszty i stres. Powiedzialam sobie ze nie dam juz zaszczepic na nic swojego dziecka i nie przyjme zadnych zawiadomnien o szczepieniu. My rodzice powinnismy decydowac o tym czy chcemy szczepic swoje dziecko, a nie z gory jest to nam narzucone i to jeszcze jakiej produkcji sa te szczepionki-Koreanskie. czas pomyslec o POlskich moze wtedy nie bedzie takich cyrków.Pozdrawiam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~gośka 2008-10-21 (20:47) 8 godzin i 47 minut temu

jestem wstrząśnięta tym artykułem. W przyszłym miesiącu mój synek ma także dostać szczepionki, mam mieszane uczucia, nie chcę go narażać na ból a do tego już teraz zamieram ze strachu co może się wydarzyć. chyba się sprzeciwie tym niby rutynowym szczepieniom i nie pozwolę na zaszczepienie mojego maleństwa...to skandal że dzieją się takie rzeczy!!! jak można narażać dzieci i rodziców. całym sercem jestem z rodzicami małego Jasia... tak bardzo mi przykro. jeszcze teraz nie mogę opanować łez...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~DANA 2008-10-21 (20:44) 8 godzin i 50 minut temu

Daczego nie podaje sie wiecej takich naglych zgonow .Agdzie sa dane ile mamy dzieci niepelnosprawnych ktore urodzily sie zdrowe i po kilku tygodniach sa uposledzone aie kto kojarzy ze w miedzy czasie byly szczepienia ktore przyczynily sie do tych uposledzen. MAMY szukajcie opieki dla swych dzieci u lekarzy ktorzy maja wiedze o szczepieniach, pytajcie mam ktore maja takie chore dzieci i ratujcie swoje potomstwa. Niech nikt nie wciska wam ciemnoty ze wszystkie szczepionki sa potrzebne dla takich malenstw /kilka wirusow wszczepia sie dla bezbronego organizmu.To jest nie sluzba zdrowia ale slyzba choroby.Czypielegniarki szczepiace dzieci i lekarze ktorzy sa przy tym prowadza notaktki jakie sa powiklania u dzieci przeciez to ich obowiazek.Ratujmy nasze malenstwa

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~dario 2008-10-21 (18:30) 11 godzin i 4 minuty temu

Act HiB to jest szczepionka przeciwko bakterii -pałeczce grypy, a nie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby...Jak coś napiszecie, to sprawdźcie..bo potem - od słowa do słowa - bzdura goni bzdurę!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~AMELIA 2008-10-21 (23:10) 6 godzin i 24 minut temu

Co ze szczepionką dla 6 letniego chlopca przeciwko Heinego-Medina i na dwie jeszce inne choroby..Proszę o więcej info...Czy jest ona bezpieczna?????????/

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3