Strona główna serwisu
Nie żyje jeden z hersztów "Pruszkowa"

Nie żyje jeden z hersztów "Pruszkowa"

Jerzy W. ps. Żaba, jeden z hersztów gangu pruszkowskiego umarł w swoim domu pod Warszawą - dowiedział się nieoficjalnie serwis tvp.info. Informacja o śmierci gangstera nie dotarła jeszcze jednak ani do prokuratury, ani sądu.
- Umarł jak rzadko, kto w tej branży - naturalnie - mówi jeden ze skruszonych przestępców, do którego dotarła informacja o śmierci "Żaby".

Gangster był bardzo poważnie chory na raka. Kilka tygodni temu warszawski Sąd Okręgowy uchylił mu areszt. - Ze względu na bardzo zły stan zdrowia sprawa o udział w związku zbrojnym i handel narkotykami została zawieszona. Nie otrzymaliśmy jednak dotąd informacji, że Jerzy W. zmarł - powiedział tvp.info sędzia Wojciech Małek, rzecznik sądu

Wieść o śmierci „Żaby” dotarła jednak do stołecznego półświatka. - On był bardzo ciężko chory. Właściwie zwolniono go do domu, spodziewając się, że długo już nie pociągnie - mówi jeden ze skruszonych przestępców.


Jerzy W. uważany był za bossa gangu pruszkowskiego. Miał świetne kontakty z mafią w Rosji, Bułgarii i Turcji.

W latach 90. współpracował z gangiem Marka Cz. ps. Rympałek, i wtedy media ochrzciły go księgowym „Pruszkowa”. W 1997 r. miał odpowiadać przed sądem za handel narkotykami, ale dzięki zwolnieniu lekarskiemu opuścił areszt i zniknął. Do 2001 r. ukrywał się m.in. w Bułgarii, gdzie został zatrzymany. Przez trzy lata siedział w areszcie. W tym czasie zgodził się dobrowolnie poddać karze czterech lat więzienia za udział w gangu.

W 2005 r. „Żaba” ponownie trafił za kraty. Tym razem oskarżono go o nadzorowanie hurtowego przemytu i handel narkotykami. Do Polski trafiły z Bułgarii setki kilogramów heroiny, marihuany i ekstazy.


Boss nie dożył końca procesu. W śledztwie oskarżono w sumie kilkudziesięciu stołecznych gangsterów.

Rafał Pasztelański
tvp.info

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (134)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~Marek WWL 2009-04-15 (22:16) 20 godzin i 39 minut temu

Serdeczne kondolencje z powodu Śmierci , skladaj koledzy z Wołomina [*][*][*]

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~marbi 2009-04-19 (10:08) 8 godzin i 47 minut temu

napisał artykuł...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~antymafiozo 2009-04-16 (00:01) 18 godzin i 54 minut temu

Lekarstwo na raka jest gotowe od ćwierć wieku(ANRY). Rozumiem że przemysł farmaceutyczny to ukrywa, bo za dużo by stracił. Rozumiem że ministerstwo zdrowia i rząd nic nie wie, bo jest za głupi. Ale żeby ludzie mafii, nie chcieli z tego skorzystać, ba zarobić, to już dno.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1