więcej

mazowieckie

Nie żyje jeden z hersztów "Pruszkowa".

tvp.info |  dodane 2009-04-15 (19:21) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 13 godzin i 56 minut temu
drukuj

Jerzy W. ps. Żaba, jeden z hersztów gangu pruszkowskiego umarł w swoim domu pod Warszawą - dowiedział się nieoficjalnie serwis tvp.info. Informacja o śmierci gangstera nie dotarła jeszcze jednak ani do prokuratury, ani sądu.

- Umarł jak rzadko, kto w tej branży - naturalnie - mówi jeden ze skruszonych przestępców, do którego dotarła informacja o śmierci "Żaby".

Gangster był bardzo poważnie chory na raka. Kilka tygodni temu warszawski Sąd Okręgowy uchylił mu areszt. - Ze względu na bardzo zły stan zdrowia sprawa o udział w związku zbrojnym i handel narkotykami została zawieszona. Nie otrzymaliśmy jednak dotąd informacji, że Jerzy W. zmarł - powiedział tvp.info sędzia Wojciech Małek, rzecznik sądu

Wieść o śmierci „Żaby” dotarła jednak do stołecznego półświatka. - On był bardzo ciężko chory. Właściwie zwolniono go do domu, spodziewając się, że długo już nie pociągnie - mówi jeden ze skruszonych przestępców.

Jerzy W. uważany był za bossa gangu pruszkowskiego. Miał świetne kontakty z mafią w Rosji, Bułgarii i Turcji.

W latach 90. współpracował z gangiem Marka Cz. ps. Rympałek, i wtedy media ochrzciły go księgowym „Pruszkowa”. W 1997 r. miał odpowiadać przed sądem za handel narkotykami, ale dzięki zwolnieniu lekarskiemu opuścił areszt i zniknął. Do 2001 r. ukrywał się m.in. w Bułgarii, gdzie został zatrzymany. Przez trzy lata siedział w areszcie. W tym czasie zgodził się dobrowolnie poddać karze czterech lat więzienia za udział w gangu.

W 2005 r. „Żaba” ponownie trafił za kraty. Tym razem oskarżono go o nadzorowanie hurtowego przemytu i handel narkotykami. Do Polski trafiły z Bułgarii setki kilogramów heroiny, marihuany i ekstazy.

Boss nie dożył końca procesu. W śledztwie oskarżono w sumie kilkudziesięciu stołecznych gangsterów.

Rafał Pasztelański

(jks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 13 86.67%
nie 2 13.33%

Przeczytaj też

Chcieli odbić "Kuzyna" - zginęło ośmiu policjantów

dodane 2009-04-19 (07:45) 5 lat 9 miesięcy 8 dni 1 godzinę i 32 minuty temu

"Młody Pruszków" przed sąd

dodane 2009-04-10 (13:01) 5 lat 9 miesięcy 16 dni 20 godzin i 16 minut temu

"Al Capone" skazany na dożywocie w Polsce

dodane 2009-04-09 (14:30) 5 lat 9 miesięcy 17 dni 18 godzin i 47 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (134)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~Marek WWL 2009-04-15 (22:16) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 11 godzin i 1 minutę temu

Kondolencje z WWL [*][*][*]
Serdeczne kondolencje z powodu Śmierci , skladaj koledzy z Wołomina [*][*][*]

odpowiedz

0
0
~marbi 2009-04-19 (10:08) 5 lat 9 miesięcy 7 dni 23 godziny i 9 minut temu

Rafał P
napisał artykuł...

odpowiedz

0
0
~antymafiozo 2009-04-16 (00:01) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 16 minut temu

mógł żyć
Lekarstwo na raka jest gotowe od ćwierć wieku(ANRY). Rozumiem że przemysł farmaceutyczny to ukrywa, bo za dużo by stracił. Rozumiem że ministerstwo zdrowia i rząd nic nie wie, bo jest za głupi. Ale żeby ludzie mafii, nie chcieli z tego skorzystać, ba zarobić, to już dno.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~daro 2009-04-15 (23:59) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 18 minut temu

żałoba
niech prezydent pojedzie do niego do domu, kawalkadą czarnych BMW.

odpowiedz

0
0
~jo 2009-04-15 (23:26) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 51 minut temu

oglosic zalobe narodowa!
bo moze sie okazac ze w tym roku nie ebdzie juz drugiej takiej okazji a jak bedzie to walniemy i trzecia: http://www.youtube.com/watch?v=S-fyEW8-mME

odpowiedz

0
0
~nikoś 2009-04-15 (23:25) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 52 minuty temu

ZALATWIL GO NIE RAK ALE..BOCIAN
Kto to jest Bocian?Wszyscy dobrze wiedza...

odpowiedz

0
0
~grr 2009-04-15 (23:11) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 6 minut temu

Żaba nie żyje ale
inni gangsterzy nadal działają - np. w PO: Karnowski, Sawicka, Palikot, Komorowski, Boni, Grudziński, Misiak....

odpowiedz

0
0
~fx 2009-04-15 (23:11) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 6 minut temu

Nie żyje jeden z hersztów "Pruszkowa"
jutro do prokuratury dotrze urna z prochami nieboszczyka i po sprawie

odpowiedz

0
0
~"Al Capone" 2009-04-15 (23:08) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 9 minut temu

Nie zyje stary szef - niech żyje nowy szef
A ilu zagranicznych i krajowych wspołpracowników - zalobników bedzie go odprowadzalo na miejsce ostatniego spoczynku !!!!!

odpowiedz

0
0
~rak żaby 2009-04-15 (23:01) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 16 minut temu

niech gnije w piachu
bandyta

odpowiedz

0
0
~śmieszny kraj 2009-04-15 (22:56) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 21 minut temu

A może dy tak medalik za zasługi
Skoro się o nim tak słodko pisze

odpowiedz

0
0
~bocian 2009-04-15 (22:55) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 22 minuty temu

żaba nie żyje???!!!
toż to szok i paralyż w naszy piekney stolycy

odpowiedz

0
0
~Nesteur 2009-04-15 (22:53) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 24 minuty temu

Zgodził się na karę ??? Ale jaja ...
Zgodził się na odbycie kary oraz miał zwolnienie lekarskie od aresztu. Jezu, co za popaprany kraj ...

odpowiedz

0
0
~komis 2009-04-15 (22:49) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 28 minut temu

zaba
odszedł do innego kraju...

odpowiedz

0
0
~igor 2009-04-15 (22:37) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 40 minut temu

miał zastąpić Czumaka
taki byłby dobry minister

odpowiedz

0
0
~reeekin 2009-04-15 (22:30) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 47 minut temu

drogi nagrobek i najnowocześniejsza trumna
przez całe życie chłop się dorabiał. teraz będzie miał piękny, granitowy nagrobek i trumnę z solidnego drewna ;)

odpowiedz

0
0
~mlody 2009-04-15 (22:21) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 56 minut temu

No to jednego dziadka mniej...
Teraz my...

odpowiedz

0
0
~zz 2009-04-15 (22:14) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 11 godzin i 3 minuty temu

nie żyje herszt Pruszkowa
ja bym proponowała ogłoszenie żałoby narodowej

odpowiedz

0
0
~zz 2009-04-15 (22:14) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 11 godzin i 3 minuty temu

nie żyje herszt Pruszkowa
ja bym proponowała ogłoszenie żałoby narodowej

odpowiedz

0
0
~księgowy 2009-04-15 (22:10) 5 lat 9 miesięcy 11 dni 11 godzin i 7 minut temu

To jego pierwszy i jedyny patriotyczny czyn.
Dzięki temu podatnicy oszczędzą na więziennictwie i wymiarze sprawiedliwości. Brawo. Kto następny?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wybuch w centrum Warszawy. 5 osób rannych
dodane 2015-01-26 (13:03) 20 godzin i 14 minut temu

materiał wideo
materiał wideo

Stan wyjątkowy na wschodzie Ukrainy
dodane 2015-01-26 (14:15) 19 godzin i 2 minuty temu

Medinski o obchodach 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau
dodane 2015-01-26 (14:12) 19 godzin i 5 minut temu

Czołgi armii USA będą stacjonować na stałe w Polsce?
dodane 2015-01-26 (14:54) 18 godzin i 23 minuty temu

Paweł Kowal o polityce UE wobec Rosji: to cicha Jałta
dodane 2015-01-26 (10:39) 22 godziny i 38 minut temu

WP: Awaryjne lądowanie w Pyrzowicach. Samolotem leciało 38 pasażerów
dodane 2015-01-26 (10:12) 23 godziny i 5 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 18785