więcej

mazowieckie

Nie żyje jeden z hersztów "Pruszkowa".

tvp.info |  dodane 2009-04-15 (19:21) 5 lat 3 miesiące 8 dni 17 godzin i 20 minut temu
drukuj

Jerzy W. ps. Żaba, jeden z hersztów gangu pruszkowskiego umarł w swoim domu pod Warszawą - dowiedział się nieoficjalnie serwis tvp.info. Informacja o śmierci gangstera nie dotarła jeszcze jednak ani do prokuratury, ani sądu.

- Umarł jak rzadko, kto w tej branży - naturalnie - mówi jeden ze skruszonych przestępców, do którego dotarła informacja o śmierci "Żaby".

Gangster był bardzo poważnie chory na raka. Kilka tygodni temu warszawski Sąd Okręgowy uchylił mu areszt. - Ze względu na bardzo zły stan zdrowia sprawa o udział w związku zbrojnym i handel narkotykami została zawieszona. Nie otrzymaliśmy jednak dotąd informacji, że Jerzy W. zmarł - powiedział tvp.info sędzia Wojciech Małek, rzecznik sądu

Wieść o śmierci „Żaby” dotarła jednak do stołecznego półświatka. - On był bardzo ciężko chory. Właściwie zwolniono go do domu, spodziewając się, że długo już nie pociągnie - mówi jeden ze skruszonych przestępców.

Jerzy W. uważany był za bossa gangu pruszkowskiego. Miał świetne kontakty z mafią w Rosji, Bułgarii i Turcji.

W latach 90. współpracował z gangiem Marka Cz. ps. Rympałek, i wtedy media ochrzciły go księgowym „Pruszkowa”. W 1997 r. miał odpowiadać przed sądem za handel narkotykami, ale dzięki zwolnieniu lekarskiemu opuścił areszt i zniknął. Do 2001 r. ukrywał się m.in. w Bułgarii, gdzie został zatrzymany. Przez trzy lata siedział w areszcie. W tym czasie zgodził się dobrowolnie poddać karze czterech lat więzienia za udział w gangu.

W 2005 r. „Żaba” ponownie trafił za kraty. Tym razem oskarżono go o nadzorowanie hurtowego przemytu i handel narkotykami. Do Polski trafiły z Bułgarii setki kilogramów heroiny, marihuany i ekstazy.

Boss nie dożył końca procesu. W śledztwie oskarżono w sumie kilkudziesięciu stołecznych gangsterów.

Rafał Pasztelański

(jks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 13 86.67%
nie 2 13.33%

Przeczytaj też

Chcieli odbić "Kuzyna" - zginęło ośmiu policjantów

dodane 2009-04-19 (07:45) 5 lat 3 miesiące 5 dni 4 godziny i 56 minut temu

"Młody Pruszków" przed sąd

dodane 2009-04-10 (13:01) 5 lat 3 miesiące 13 dni 23 godziny i 40 minut temu

"Al Capone" skazany na dożywocie w Polsce

dodane 2009-04-09 (14:30) 5 lat 3 miesiące 14 dni 22 godziny i 11 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (134)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~marbi 2009-04-19 (10:08) 5 lat 3 miesiące 5 dni 2 godziny i 33 minuty temu

Rafał P
napisał artykuł...

odpowiedz

0
0
~antymafiozo 2009-04-16 (00:01) 5 lat 3 miesiące 8 dni 12 godzin i 40 minut temu

mógł żyć
Lekarstwo na raka jest gotowe od ćwierć wieku(ANRY). Rozumiem że przemysł farmaceutyczny to ukrywa, bo za dużo by stracił. Rozumiem że ministerstwo zdrowia i rząd nic nie wie, bo jest za głupi. Ale żeby ludzie mafii, nie chcieli z tego skorzystać, ba zarobić, to już dno.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~daro 2009-04-15 (23:59) 5 lat 3 miesiące 8 dni 12 godzin i 42 minuty temu

żałoba
niech prezydent pojedzie do niego do domu, kawalkadą czarnych BMW.

odpowiedz

0
0
~jo 2009-04-15 (23:26) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 15 minut temu

oglosic zalobe narodowa!
bo moze sie okazac ze w tym roku nie ebdzie juz drugiej takiej okazji a jak bedzie to walniemy i trzecia: http://www.youtube.com/watch?v=S-fyEW8-mME

odpowiedz

0
0
~nikoś 2009-04-15 (23:25) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 16 minut temu

ZALATWIL GO NIE RAK ALE..BOCIAN
Kto to jest Bocian?Wszyscy dobrze wiedza...

odpowiedz

0
0
~PIKO 2009-04-15 (21:54) 5 lat 3 miesiące 8 dni 14 godzin i 47 minut temu

PiS jak to PiS
jak widzę, niedobitki z PiS partii (16%) z każdego postu są w stanie zrobić partyjną propagandę.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~grr 2009-04-15 (23:11) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 30 minut temu

Żaba nie żyje ale
inni gangsterzy nadal działają - np. w PO: Karnowski, Sawicka, Palikot, Komorowski, Boni, Grudziński, Misiak....

odpowiedz

0
0
~fx 2009-04-15 (23:11) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 30 minut temu

Nie żyje jeden z hersztów "Pruszkowa"
jutro do prokuratury dotrze urna z prochami nieboszczyka i po sprawie

odpowiedz

0
0
~Kokos 2009-04-15 (20:45) 5 lat 3 miesiące 8 dni 15 godzin i 56 minut temu

Składam serdeczne kondolencje tzw. "partii" PO
Odejście w zaświaty tak ważnego sympatyka, to wielka strata dla tej organizacji...

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

0
0
~"Al Capone" 2009-04-15 (23:08) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 33 minuty temu

Nie zyje stary szef - niech żyje nowy szef
A ilu zagranicznych i krajowych wspołpracowników - zalobników bedzie go odprowadzalo na miejsce ostatniego spoczynku !!!!!

odpowiedz

0
0
~rak żaby 2009-04-15 (23:01) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 40 minut temu

niech gnije w piachu
bandyta

odpowiedz

0
0
~śmieszny kraj 2009-04-15 (22:56) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 45 minut temu

A może dy tak medalik za zasługi
Skoro się o nim tak słodko pisze

odpowiedz

0
0
~bocian 2009-04-15 (22:55) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 46 minut temu

żaba nie żyje???!!!
toż to szok i paralyż w naszy piekney stolycy

odpowiedz

0
0
~Nesteur 2009-04-15 (22:53) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 48 minut temu

Zgodził się na karę ??? Ale jaja ...
Zgodził się na odbycie kary oraz miał zwolnienie lekarskie od aresztu. Jezu, co za popaprany kraj ...

odpowiedz

0
0
~komis 2009-04-15 (22:49) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 52 minuty temu

zaba
odszedł do innego kraju...

odpowiedz

0
0
~igor 2009-04-15 (22:37) 5 lat 3 miesiące 8 dni 14 godzin i 4 minuty temu

miał zastąpić Czumaka
taki byłby dobry minister

odpowiedz

0
0
~reeekin 2009-04-15 (22:30) 5 lat 3 miesiące 8 dni 14 godzin i 11 minut temu

drogi nagrobek i najnowocześniejsza trumna
przez całe życie chłop się dorabiał. teraz będzie miał piękny, granitowy nagrobek i trumnę z solidnego drewna ;)

odpowiedz

0
0
~mlody 2009-04-15 (22:21) 5 lat 3 miesiące 8 dni 14 godzin i 20 minut temu

No to jednego dziadka mniej...
Teraz my...

odpowiedz

0
0
~bandito 2009-04-15 (19:47) 5 lat 3 miesiące 8 dni 16 godzin i 54 minuty temu

szacunek
znalem goscia bardzo dobrze.tez wykruszylem sie z gangu ale ja mam dopiero 45 lat i przesiedziane w pace 20 lat.wiec chyba nie stoji na przeszkodzie jak wroce dp swojego fachu

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Marek WWL 2009-04-15 (22:16) 5 lat 3 miesiące 8 dni 14 godzin i 25 minut temu

Kondolencje z WWL [*][*][*]
Serdeczne kondolencje z powodu Śmierci , skladaj koledzy z Wołomina [*][*][*]

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Utracono kontakt z samolotem lecącym z Burkina Faso
dodane 2014-07-24 (11:34) 1 godzinę i 7 minut temu

Ostrzeżenie w Norwegii. "Terroryści zaatakują"
dodane 2014-07-24 (10:51) 1 godzinę i 50 minut temu

Dariusz Joński o wyroku ETPC: to mocne tezy, czekamy na uzasadnienie
dodane 2014-07-24 (11:40) 1 godzinę i 1 minutę temu

Holandia rozważa wysłanie na Ukrainę wojska i policji
dodane 2014-07-24 (09:50) 2 godziny i 51 minut temu

Ukraina: Udar i Swoboda opuściły koalicję - będą nowe wybory?
dodane 2014-07-24 (11:40) 1 godzinę i 1 minutę temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie czujesz się bezpiecznie w Polsce?

liczba oddanych głosów: 5880