więcej

Najnowszy sondaż: PiS zyskuje poparcie, a PO traci wyborców.

tvp.info, WP.PL |  dodane 2012-03-23 (20:30) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 18 godzin i 55 minut temu
drukuj


Sejm RP opinie video
Jak wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP przeprowadzonego dla programu TVP Info "Forum", na Platformę Obywatelską chce zagłosować 35% respondentów, na PiS swój głos chce oddać 30% ankietowanych. Na trzecim miejscu znalazł się Ruch Palikota z 13% poparciem.

Kolejne miejsce zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej. który chce może liczyć na 11% poparcie. W sejmowych ławach znajdzie się także miejsce dla PSL, który może liczyć na 6% głosów.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Solidarna Polska (1%), PJN (1%), Prawica Rzeczpospolitej (1%) oraz LPR (1%).

W porównaniu z lutym Platforma zanotowała spadek poparcia o 1 punkt procentowy, z kolei PiS zyskał aż 5 punktów procentowych. Spadek o 2 punkty procentowe odnotowało także SLD oraz Ruch Palikota. Wzrost poparcia o 1 pkt. proc. zanotował PSL.

Respondenci zostali także zapytani kto ma rację w sporze koalicyjnym o reformę emerytalną. Aż 50% z nich uważa, że racja jest po stronie PSL, zaledwie co piąty ankietowany (18%) stwierdza, że rację ma PO. 32% respondentów nie wie o co chodzi w tym sporze.

Sondaż przeprowadzono w dniach 21-22 marca 2012 r. na reprezentatywnej grupie 1000 osób w wieku 18 lat i więcej.


(tw)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 51 85%
nie 9 15%

Przeczytaj też

Sondaże: gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę...

dodane 2012-04-13 (18:56) 2 lata 8 miesięcy 4 dni 20 godzin i 29 minut temu

Najnowszy sondaż: PO przegrywa z PiS

aktualizacja 2012-04-04 (06:47) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 8 godzin i 38 minut temu

Ostry spór o nowe lekcje historii w szkołach ponadgimnazjalnych

dodane 2012-03-29 (00:25) 2 lata 8 miesięcy 19 dni 15 godzin i 1 minutę temu

Koalicja porozumiała się w sprawie reformy emerytalnej?

aktualizacja 2012-03-28 (15:17) 2 lata 8 miesięcy 20 dni i 8 minut temu

PiS do byłych członków: koalicja pęka, wracajcie do nas

aktualizacja 2012-03-22 (23:31) 2 lata 8 miesięcy 25 dni 15 godzin i 54 minuty temu

Tusk weźmie udział w posiedzeniu Komisji Trójstronnej ws. reformy emerytalnej

dodane 2012-03-22 (10:15) 2 lata 8 miesięcy 26 dni 5 godzin i 10 minut temu

materiał wideo

Mariusz Błaszczak o sporze PO-PSL: to tylko teatr

dodane 2012-03-21 (17:45) 2 lata 8 miesięcy 26 dni 21 godzin i 40 minut temu

Co dalej z koalicją? PO już po rozmowach

aktualizacja 2012-03-21 (16:43) 2 lata 8 miesięcy 26 dni 22 godziny i 42 minuty temu

Tusk spotka się z Palikotem?

aktualizacja 2012-03-21 (11:01) 2 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 24 minuty temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Dlaczego PO lub PIS?
  • Finanse: Sondaż: PiS przegania PO

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (43)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

44
2
~lazymer 2012-03-23 (22:24) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 17 godzin i 1 minutę temu

Rządy PO to największa tragedia. To katastrofa. Nie widzę przyszłości dla tego kraju, dla jego gospodarki, kultury i bytu narodowego. Dopóki ciągle jeszcze Senyszyn tłumaczy nam w telewizji zasady Ewangelii, Michnik dba o wolność słowa procesując się z Rymkiewiczem, a Niesiołowski uczy kultury politycznej opluwając śp.Prezydenta i zaprzeczając ludobójstwu w Katyniu. Dopóki Lis i Olejnik pokazuje wzorce etyki dziennikarskiej, dopóki Komorowski godnie reprezentuje Polskę analfabetów i chamów, a Sikorski zarządza powieszenie we wszystkich placówkach dyplomatycznych portretów Komorowskiego i zwołuje na odprawę z Ławrowem polskich dyplomatów z których większość składa nieprawdziwe oświadczenia lustracyjne podejmując pracę w MSZ. Dopóki w polskiej gospodarce rządzą interesy mafii Rycha, Mira, Zdzicha, Blidy, Kluczyka i Gazowatego, a jeden z najbogatszych Polaków, biznesmen K. poszukiwany listem gończym przyjeżdża z zagranicy do prokuratury by bezczelnie odmówić zeznań i już nie jest ścigany. Dopóki 46 tysięcy (jak podała Wyborcza) byłych esbeków(jeszcze tych moczarowców) obciąża budżet państwa emeryturami średnio po 7 tysięcy z zachowaniem prawa do pracy, dodatków, zapomóg świątecznych od wdzięcznego resortu i drwi z medialnych zapowiedzi Premiera Tuska o zrównaniu ich praw nabytych z resztą emerytów. Dopóki przynajmniej drugie tyle funkcjonariuszy z lat 80 - esbeków z utajnionych akt w piwnicach ABW dostaje już teraz, po 15 latach pracy gigantyczne emerytury rujnujace finanse publiczne, o których nie mają co marzyć przeciętni Polacy, a ich dane personalne oraz dane prowadzonych przez nich tajnych, płatnych współpracowników są najściślejszą tajemnicą w zbiorach zastrzeżonych IPN (w ABW), przez które nawet nie przechodzą kwerendy sądu lustracyjnego i sam IPN nie ma dostępu (o czym uprzedzał śp. Kurtyka). Dopóki podręczniki historii przy i tak okrojonym przez Panią Hall programie, muszą być uzgadniane z naszymi sąsiadami. Dopóki w Polsce nie będzie wolności słowa i "głosu wolnego wolność zabezpieczającego", a publiczne głoszenie prawdy będzie koncesjonowane dla POstubeckich koncernów medialnych niszczących niezależną prasę i radio katolickie. Nie widzę przyszłości dla tego kraju, który ciągle jeszcze walczy i się nie poddaje...jak długo jeszcze? Czy już niedługo czeka nas kolejny rozbiór Polski z podziałem na słabe euroregiony, wyzyskiwane i zależne gospodarczo od dawnych zaborców i eurokomuny, gdzie Polacy będą najgorzej wykształconą, tanią siłą roboczą?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

32
1
~ala 2012-03-23 (22:38) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 16 godzin i 47 minut temu

hasło dnia w PO : TO-NIE-MY

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

31
1
~xxx 2012-03-23 (22:56) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 16 godzin i 29 minut temu

przeproście naród, że głosowaliście na PO i tuska

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
1
~led 2012-03-23 (22:37) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 16 godzin i 48 minut temu

zastanawiam się dlaczego wszystkie propozycje społeczno-polityczne przedstawiane przez wodza PO zawsze były najgorsze . , Tak było z pomysłem waluta euro w 2011, z inwestorem z kataru, z podwyższaniem podatków , z budową najdroższych obiektów za kosmiczne wynagrodzenia, z reformą emerytalną , za AKTA, z paktem fiskalnym i wielu innymi. Dlaczego chore i niebezpieczne pomysły naczelnika PO przedstawiane są jako jedynie słuszne ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
2
~lot 2012-03-23 (22:54) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 16 godzin i 31 minut temu

Putin pożarł Kaczyńskiego. Błąka się biedak po kiszkach, aż patrzy, a Donek i Bronek też tu są. - Co, was też Putin pożarł? - Niee, myśmy dostali się tutaj inną drogą.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

19
2
~ja 2012-03-24 (21:03) 2 lata 8 miesięcy 23 dni 18 godzin i 22 minuty temu

wszystkim wyborcom tuska zyczę : długich lat życia, żeby zdołali dozyc marnej emerytury oraz bezdzietnej rodziny jaką preferuje tusk !!!!!!!!!!

odpowiedz

14
1
~gajowy mordechaj 2012-03-24 (20:10) 2 lata 8 miesięcy 23 dni 19 godzin i 15 minut temu

Razem z głosami z Moskwy PO ma 13 % , a z VODKU Maskowskoju 40%.

odpowiedz

17
4
~BOGDAN 2012-03-24 (00:56) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 14 godzin i 29 minut temu

Uważam, że rodzice Madzi z Sosnowca tylko uprzedzili życzenie premiera, który twierdzi, że: „NAJTAŃSZE DLA PAŃSTWA SĄ RODZINY BEZDZIETNE”. Jest bardzo prawdopodobne, że dla tych nielicznych, którym uda się dożyć do emerytury Donald wprowadzi przymusową eutanazję, bo to będzie najtańsze dla państwa, a premier z kolesiami będzie żył na odpowiednim poziomie. Wszystkim wyborcom PO życzę długich lat życia.

odpowiedz

14
1
~Adi 2012-03-23 (22:03) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 17 godzin i 22 minuty temu

Fragment wywiadu z profesorem Kieżunem "Co trzeba było zrobić w Polsce, aby zbudować silne i bogate państwo?" - Po 1989 r. w Polsce nie przedstawiono jasnej i konkretnej wizji - czym nasz kraj ma być, do czego zmierza. Weźmy przykład Czech. Były prezydent tego kraju Vaclav Havel stworzył radę składającą się z ponad 20 wybitnych fachowców, przedstawicieli czeskiej emigracji. Ich celem było opracowanie strategii rozwoju kraju. A kto zajmował się tym u nas? Tadeusz Mazowiecki, dziennikarz, który nie ukończył żadnych wyższych studiów i nigdy nie kierował większymi zespołami? Sprawny elektryk, prezydent Wałęsa? A może Leszek Balcerowicz? Specjalista od socjalistycznej gospodarki z programem Jeffreya Sachsa? Ja nie zarzucam rządowi Mazowieckiego złej woli, ale brak kompetencji, wiedzy i praktyki niezbędnej do kierowania państwem. Tymczasem nie brakowało wówczas polskich specjalistów, choćby w środowisku Polonii.

odpowiedz

11
0
~ape 2012-03-25 (22:25) 2 lata 8 miesięcy 22 dni 17 godzin i 1 minutę temu

Przypominam o czterech etapach podbijania państwa: 1. Demoralizacja – 15-20 lat 2. Destabilizacja – 2-5 lat 3. Kryzys – ok. 2 miesięcy 4. „Normalizacja” (przez obce wojska, lidera-zbawcę)

odpowiedz

12
2
~CYTAT!!! 2012-03-25 (14:54) 2 lata 8 miesięcy 23 dni i 31 minut temu

Kiedy PO w 2008 roku poczuła siłę, próbowała się emancypować. Skarcona aferą hazardową i felonią Janusza Palikota jest już znacznie pokorniejsza i nawet bez specjalnej zachęty w podskokach realizuje politykę doprowadzania społeczeństwa do stanu bezbronności w obliczu scenariusza rozbiorowego.

odpowiedz

12
2
~Orzeł 2012-03-23 (21:56) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 17 godzin i 29 minut temu

Potwór Tusk traci będzie tracił aż pęknie! Boom i po Tusku! Boom i w ciapie siedzi! Boom cieszą się dzieci które tusk jak śmieci chciał wyrzucić!

odpowiedz

10
1
~Orzeł 2012-03-23 (21:54) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 17 godzin i 31 minut temu

Potwór Tusk traci będzie tracił aż pęknie! Boom i po Tusku! Boom i w ciapie siedzi! Boom cieszą się dzieci które tusk jak śmieci chciał wyrzucić!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
4
~Wyborca RP 2012-03-24 (23:08) 2 lata 8 miesięcy 23 dni 16 godzin i 17 minut temu

Polacy! Odsuńcie rząd koalicyjny PO-PSL! Głosujcie na Ligę Polskich Rodzin, Samoobronę, Solidarną Polskę!!! Te trzy partie polityczne mogą uratowac nasz kraj!!!

odpowiedz

7
2
~maria 2012-03-27 (13:54) 2 lata 8 miesięcy 21 dni 1 godzinę i 31 minut temu

PSL nie powinno sie zgadzac z PO w sprawie emerytur ,uwazam ze zyskali by na poparciu przez wyb orcow.

odpowiedz

4
0
~Piotr Zabielski 2012-03-26 (14:28) 2 lata 8 miesięcy 22 dni i 57 minut temu

Wpis na forum # 652 26 marzec 5.25am. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Janusz-Palikot-doprowadzic-do-tego-ze-koalicja-wisi-na-wlosku,wid,14361400,wiadomosc.html?ticaid=1e28d Zadnych PO-litykow o swoloczej mentalnosci... w zyciu spolecznym polakow ! Zadnych zaklamancow, wypaczencow, malwersantow, zaprzancow.. CZY TO PRZESTEPSTWO ELIMINOWAC TAKICH OD DECYDOWANIA O LOSACH POLAKOW ? Dzis tacy jak Tuski, Sikorskie, Komorowskie, Millery, Klichy,Palikoty, Niesiolowskie, Kalisze i im podobni tak sa potrzeni Polsce jak swego czasu Hitler Niemcom a Stalin Rosjanom ! Pouczaja o demokracji jamiac ja na kazdym kroku w swojej zaprzanskiej polityce stawiajac Polakow wciaz przed faktami dokonanymi nie zgodnymi z Wola Spoleczenstwa. Piotr Zabielski ROYAL POLONIA RP

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
1
~Orzeł 2012-03-23 (21:55) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 17 godzin i 30 minut temu

Potwór Tusk traci będzie tracił aż pęknie! Boom i po Tusku! Boom i w ciapie siedzi! Boom cieszą się dzieci które tusk jak śmieci chciał wyrzucić!

odpowiedz

3
0
~tomasz 2012-04-03 (09:53) 2 lata 8 miesięcy 15 dni 5 godzin i 32 minuty temu

to ta pieprzona platforma ma jeszcze jakiekolwiek poparcie toć ja bym za takie rozpieprzanie gospodarki i zrobienie z nas żebraków przed trybunał tych głupców postawił

odpowiedz

3
1
~Zdzisław 2012-03-31 (14:44) 2 lata 8 miesięcy 17 dni i 41 minut temu

Pytałem ok 50-ciu moich znajomych,czy teraz 31.03.2012 by oddali głos na Po i Ruch Palikota,doznałem szoku ,ani jedna osoba nie poparła by te partie!!!!!!!! Jeśli chodzi o partię Ruch Palikota to jest to (farbowany lis) PO.... PSL utopił swoich wyborców ustępujac do 50% emerytury szczatkowej..

odpowiedz

4
2
~zniesmaczony 2012-03-26 (12:09) 2 lata 8 miesięcy 22 dni 3 godziny i 16 minut temu

no nareszcie ! NARESZCIE ! a będzie jeszcze gorzej oj będzie !!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 5 godzin i 1 minutę temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 5 godzin i 20 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 5 godzin i 30 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 3 godziny i 25 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 2 godziny i 55 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 27811