więcej

Najnowszy sondaż: PiS zyskuje poparcie, a PO traci wyborców.

tvp.info, WP.PL |  dodane 2012-03-23 (20:30) 2 lata 5 miesięcy 9 dni 17 godzin i 4 minuty temu
drukuj


Sejm RP opinie video
Jak wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP przeprowadzonego dla programu TVP Info "Forum", na Platformę Obywatelską chce zagłosować 35% respondentów, na PiS swój głos chce oddać 30% ankietowanych. Na trzecim miejscu znalazł się Ruch Palikota z 13% poparciem.

Kolejne miejsce zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej. który chce może liczyć na 11% poparcie. W sejmowych ławach znajdzie się także miejsce dla PSL, który może liczyć na 6% głosów.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Solidarna Polska (1%), PJN (1%), Prawica Rzeczpospolitej (1%) oraz LPR (1%).

W porównaniu z lutym Platforma zanotowała spadek poparcia o 1 punkt procentowy, z kolei PiS zyskał aż 5 punktów procentowych. Spadek o 2 punkty procentowe odnotowało także SLD oraz Ruch Palikota. Wzrost poparcia o 1 pkt. proc. zanotował PSL.

Respondenci zostali także zapytani kto ma rację w sporze koalicyjnym o reformę emerytalną. Aż 50% z nich uważa, że racja jest po stronie PSL, zaledwie co piąty ankietowany (18%) stwierdza, że rację ma PO. 32% respondentów nie wie o co chodzi w tym sporze.

Sondaż przeprowadzono w dniach 21-22 marca 2012 r. na reprezentatywnej grupie 1000 osób w wieku 18 lat i więcej.


(tw)


Sondaż WP

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 51 85%
nie 9 15%

Przeczytaj też

Sondaże: gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę...

dodane 2012-04-13 (18:56) 2 lata 4 miesiące 19 dni 18 godzin i 38 minut temu

Najnowszy sondaż: PO przegrywa z PiS

aktualizacja 2012-04-04 (06:47) 2 lata 4 miesiące 29 dni 6 godzin i 47 minut temu

Ostry spór o nowe lekcje historii w szkołach ponadgimnazjalnych

dodane 2012-03-29 (00:25) 2 lata 5 miesięcy 4 dni 13 godzin i 9 minut temu

Koalicja porozumiała się w sprawie reformy emerytalnej?

aktualizacja 2012-03-28 (15:17) 2 lata 5 miesięcy 4 dni 22 godziny i 17 minut temu

PiS do byłych członków: koalicja pęka, wracajcie do nas

aktualizacja 2012-03-22 (23:31) 2 lata 5 miesięcy 10 dni 14 godzin i 3 minuty temu

Tusk weźmie udział w posiedzeniu Komisji Trójstronnej ws. reformy emerytalnej

dodane 2012-03-22 (10:15) 2 lata 5 miesięcy 11 dni 3 godziny i 19 minut temu

materiał wideo

Mariusz Błaszczak o sporze PO-PSL: to tylko teatr

dodane 2012-03-21 (17:45) 2 lata 5 miesięcy 11 dni 19 godzin i 49 minut temu

Co dalej z koalicją? PO już po rozmowach

aktualizacja 2012-03-21 (16:43) 2 lata 5 miesięcy 11 dni 20 godzin i 51 minut temu

Tusk spotka się z Palikotem?

aktualizacja 2012-03-21 (11:01) 2 lata 5 miesięcy 12 dni 2 godziny i 33 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (43)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~niezadowolony 2012-07-17 (17:50) 2 lata 1 miesiąc 15 dni 19 godzin i 44 minuty temu

Jestem zdania, że przedwczesne wybory nie byłyby dobrym rozwiązaniem. Ponieważ dzięki nim obecna elita rządząca mogłaby przetrwać i uchronić się przed pogromem w stylu SLD a może i jeszcze większym. Z drugiej strony znając historię ludzie pokroju PO łatwo zmieniają szyldy. Unia demokratyczna, Unia Wolności, AWS a teraz Platforma z uśmiechniętą mordką, co zresztą jest już nadużyciem, bo mina Polaków jest odwrotnością tego logo. PO = Platforma Oligarchów a nie w żadnym wypadku obywatelska.

odpowiedz

0
0
~raf 2012-04-24 (16:37) 2 lata 4 miesiące 8 dni 20 godzin i 57 minut temu

własnie kupiłem leki dla syna który ma roczek bo sie rozchorowal i zapłaciłem 106 zl !!!! do konca miesiaca teraz niemamy co jesc !!!! mam dosc tuska i jego bandy złodzieji i darmozjadów wchodzących w tylki bogatym a olewajacych ludzi uczciwie pracujacych którzy tyrają po 300 godzin by muc przezyc!!!!!! dosc bandy z PO!!!!!! tak zle jak za ich rzadów jeszcze mi niebyło!!!mam dosc pracy za 1300zł!!!!!!podczas kiedy sa złodzieje w tym kraju którzy zarabiaja po 4 tysiace i wiecej 7 , i 10 tys

odpowiedz

0
0
~kropka41 2012-04-11 (13:25) 2 lata 4 miesiące 22 dni i 9 minut temu

Witam Uważam,że przedwczesne wybory nie rozwiążą problemu długu publicznego jaki nasze państwo posiada.Niech ten rząd do końca kadencji rządzi i potem Polacy rozliczą go przy następnych wyborach.Jeżeli doprowadzą do rozkwitu polskiej gospodarki -wygrają, jeżeli nie przyjdzie czas na zmianę polityków na to zawsze jest czas.Szkoda środków na eksperymenty.pozdrawiam zdroworozsądkowych Polaków.

odpowiedz

1
0
~gracja612 2012-04-04 (12:27) 2 lata 4 miesiące 29 dni 1 godzinę i 7 minut temu

Niestety nie ma w naszym kraju żadnej partii ,która realizowałaby plan rozwoju naszego państwa , dbała o swoich obywateli. Uważam ,ze jeśli jest się posłem i pobiera za to wynagrodzenie to nie robi się żadnej łaski by działać na korzyść obywateli tego państwa.Natomiast każdy rząd powinien się rozliczać wobec narodu z własnych decyzji , tych finansowych także i przede wszystkim. Winni złych decyzji powinni być karani .Dlaczego zwykłego obywatela można karać za wszystko a rządzącym źle daje się jeszcze wysokie odprawy?! Czy premier Pawlak nie powinien odpowiedzieć karnie za tak niekorzystną dla Polski umowę na gaz ?

odpowiedz

0
0
~obserwatorka 2012-04-04 (09:43) 2 lata 4 miesiące 29 dni 3 godziny i 51 minut temu

Ciekawa jestem kto jeszcze jest za PO?Polacy wierzą w oszustów?Szkoda mi SLD,widocznie wyborcy nie czytają programów partii i ślepo głosują,kierują się mediami,nie mają swojego zdania.

odpowiedz

0
0
~lacky 2012-04-04 (09:23) 2 lata 4 miesiące 29 dni 4 godziny i 11 minut temu

Życze sukcesu Solidarnej Polsce alternatywie na prawicy!!!

odpowiedz

10
1
~Orzeł 2012-03-23 (21:54) 2 lata 5 miesięcy 9 dni 15 godzin i 40 minut temu

Potwór Tusk traci będzie tracił aż pęknie! Boom i po Tusku! Boom i w ciapie siedzi! Boom cieszą się dzieci które tusk jak śmieci chciał wyrzucić!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~mieczysław 2012-04-03 (10:11) 2 lata 4 miesiące 30 dni 3 godziny i 23 minuty temu

rośnie bezrobocie i ceny praktycznie wszystkiego a większość z nas ciągle zarabia około 2tys ms. od trzech lat a jakie my emerytury kiedyś dostaniemy to dopiero będzie koszmar a PO MA JESCZE takie poparcie , coś tu niegra

odpowiedz

3
0
~tomasz 2012-04-03 (09:53) 2 lata 4 miesiące 30 dni 3 godziny i 41 minut temu

to ta pieprzona platforma ma jeszcze jakiekolwiek poparcie toć ja bym za takie rozpieprzanie gospodarki i zrobienie z nas żebraków przed trybunał tych głupców postawił

odpowiedz

2
1
~prawicowiec 2012-04-01 (01:16) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 12 godzin i 18 minut temu

No tak, a o Kongresie Nowej Prawicy JKM. Dlaczego? Odpowiedzi jest wiele, ale do mnie przemawia jedna: w tym "sondażu" celowo pominięto Kongresie Nowej Prawicy JKM, ponieważ z wszelką cenę w przeróżnych mass mediach pomija się KNP, ponieważ w ten sposób większość społeczeństwa nawet nie wie o istnieniu takiej partii... To jest na prawde smutne, ale to tylko moje przypuszczenia obym się mylił...

odpowiedz

3
1
~Zdzisław 2012-03-31 (14:44) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 50 minut temu

Pytałem ok 50-ciu moich znajomych,czy teraz 31.03.2012 by oddali głos na Po i Ruch Palikota,doznałem szoku ,ani jedna osoba nie poparła by te partie!!!!!!!! Jeśli chodzi o partię Ruch Palikota to jest to (farbowany lis) PO.... PSL utopił swoich wyborców ustępujac do 50% emerytury szczatkowej..

odpowiedz

32
1
~ala 2012-03-23 (22:38) 2 lata 5 miesięcy 9 dni 14 godzin i 56 minut temu

hasło dnia w PO : TO-NIE-MY

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
2
~maria 2012-03-27 (13:54) 2 lata 5 miesięcy 5 dni 23 godziny i 40 minut temu

PSL nie powinno sie zgadzac z PO w sprawie emerytur ,uwazam ze zyskali by na poparciu przez wyb orcow.

odpowiedz

4
0
~Piotr Zabielski 2012-03-26 (14:28) 2 lata 5 miesięcy 6 dni 23 godziny i 6 minut temu

Wpis na forum # 652 26 marzec 5.25am. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Janusz-Palikot-doprowadzic-do-tego-ze-koalicja-wisi-na-wlosku,wid,14361400,wiadomosc.html?ticaid=1e28d Zadnych PO-litykow o swoloczej mentalnosci... w zyciu spolecznym polakow ! Zadnych zaklamancow, wypaczencow, malwersantow, zaprzancow.. CZY TO PRZESTEPSTWO ELIMINOWAC TAKICH OD DECYDOWANIA O LOSACH POLAKOW ? Dzis tacy jak Tuski, Sikorskie, Komorowskie, Millery, Klichy,Palikoty, Niesiolowskie, Kalisze i im podobni tak sa potrzeni Polsce jak swego czasu Hitler Niemcom a Stalin Rosjanom ! Pouczaja o demokracji jamiac ja na kazdym kroku w swojej zaprzanskiej polityce stawiajac Polakow wciaz przed faktami dokonanymi nie zgodnymi z Wola Spoleczenstwa. Piotr Zabielski ROYAL POLONIA RP

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
2
~zniesmaczony 2012-03-26 (12:09) 2 lata 5 miesięcy 7 dni 1 godzinę i 25 minut temu

no nareszcie ! NARESZCIE ! a będzie jeszcze gorzej oj będzie !!!

odpowiedz

11
0
~ape 2012-03-25 (22:25) 2 lata 5 miesięcy 7 dni 15 godzin i 9 minut temu

Przypominam o czterech etapach podbijania państwa: 1. Demoralizacja – 15-20 lat 2. Destabilizacja – 2-5 lat 3. Kryzys – ok. 2 miesięcy 4. „Normalizacja” (przez obce wojska, lidera-zbawcę)

odpowiedz

12
2
~CYTAT!!! 2012-03-25 (14:54) 2 lata 5 miesięcy 7 dni 22 godziny i 40 minut temu

Kiedy PO w 2008 roku poczuła siłę, próbowała się emancypować. Skarcona aferą hazardową i felonią Janusza Palikota jest już znacznie pokorniejsza i nawet bez specjalnej zachęty w podskokach realizuje politykę doprowadzania społeczeństwa do stanu bezbronności w obliczu scenariusza rozbiorowego.

odpowiedz

4
3
~@Pol135> 2012-03-25 (08:01) 2 lata 5 miesięcy 8 dni 5 godzin i 33 minuty temu

Nie pękajmy Polacy.Przecież już coś się zmienia:za kilka dni wódz po zwoła konferencję,przyzna się do nowej zmyłki z tą swoją reformą i że odtąd on i wszystko będzie już cacy.Notowania mu wzrosną więc ufny w mądrość narodu- zarządzi na jesień wybory i być może wygra(bo z kim mógłby przegrać-gdy w pis nadal jarek,jarek..jarek-a nowej twarzy nie widać bo jarek na to nie pozwoli.To marzenia na 1 kwietnia, a co po nim i po wyborach-będzie dopiero w expose...

odpowiedz

10
4
~Wyborca RP 2012-03-24 (23:08) 2 lata 5 miesięcy 8 dni 14 godzin i 26 minut temu

Polacy! Odsuńcie rząd koalicyjny PO-PSL! Głosujcie na Ligę Polskich Rodzin, Samoobronę, Solidarną Polskę!!! Te trzy partie polityczne mogą uratowac nasz kraj!!!

odpowiedz

19
2
~ja 2012-03-24 (21:03) 2 lata 5 miesięcy 8 dni 16 godzin i 31 minut temu

wszystkim wyborcom tuska zyczę : długich lat życia, żeby zdołali dozyc marnej emerytury oraz bezdzietnej rodziny jaką preferuje tusk !!!!!!!!!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk w programie "Tomasz Lis na żywo"
dodane 2014-09-01 (22:03) 15 godzin i 31 minut temu

Minister Wolfgang Schaeuble ironizuje: Nagrodę Karola Wielkiego - Putinowi
dodane 2014-09-01 (19:25) 18 godzin i 9 minut temu

Terrorysta z Donbasu grozi Polakom
dodane 2014-09-01 (18:13) 19 godzin i 21 minut temu

680 żołnierzy ukraińskich w niewoli u separatystów
dodane 2014-09-01 (14:15) 23 godziny i 19 minut temu

CBOS: 73% Polaków ufa Bronisławowi Komorowskiemu
dodane 2014-09-01 (15:43) 21 godzin i 51 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera?

liczba oddanych głosów: 11032