Strona główna serwisu
Najnowszy sondaż: PO -​ 29 proc., PiS -​ 24 proc.

Najnowszy sondaż: PO -​ 29 proc., PiS -​ 24 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku sierpnia, wygrałaby je PO uzyskując 29 proc. głosów - wynika z sondażu zrealizowanego przez Zespół Badań Społecznych OBOP w TNS Polska. PiS mogłoby liczyć na 24 proc. poparcia, a SLD i RP uzyskałyby po 7 proc.
Sejm Sejm ()
W porównaniu z lipcem poparcie dla PO zmniejszyło się o 3 pkt. proc. O 1 pkt. proc. wzrosło poparcie dla PiS, o 1 pkt. proc. spadło poparcie dla SLD. Poparcie dla Ruchu Palikota zwiększyło się o 2 pkt. proc, a dla PSL - spadło o 1 pkt. proc.

Według sondażu do sejmu nie weszłyby: PSL - z poparciem 4 proc., Solidarna Polska - 3 proc., Nowa Prawica - 2 proc. i Polska Jest Najważniejsza - 1 proc.

Te wyniki pochodzą od ogółu osób, które deklarowały - "zdecydowanie" lub "raczej" - gotowość wzięcia udziału w wyborach. Prawie co czwarta (23 proc.), która zadeklarowała zamiar głosowania, nie wiedziała jeszcze, na którą partię oddałaby swój głos.

Jeśli uwzględni się tylko wyborców, którzy zadeklarowali udział w wyborach i wiedzą, na którą partię by zagłosowali, PO zyskała poparcie 37 proc. z nich, PiS - 31 proc., SLD i Ruch Palikota po 9 proc., a PSL - 6 proc.

Na początku sierpnia zdecydowaną gotowość do wzięcia udziału w wyborach deklarowało 31 proc. respondentów, a 27 proc. raczej wzięłoby w nich udział. 15 proc. badanych raczej, a 22 proc. zdecydowanie nie głosowałoby, natomiast 5 proc. ankietowanych nie wie, jak by postąpili.

Sondaż zrealizowano w dniach 2-5 sierpnia br. na reprezentatywnej, losowej 968-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18. roku życia za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych face-to-face.

Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 564 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (845)
Nie zgadzam się z opinią
37
Zgadzam się z opinią
124
DuchXXX 2012-08-09 (11:07) 14 godzin i 9 minut temu

Spokojnie. Polacy trzymaja reke na pulsie. Do wyborów 3 lata. Polska wchodzi nieuchronnie w faze kryzysu, w której inne kraje juz są. Oddanie w takim momencie władzy w ręce Kaczyńskiego, Ziobry, Macierewicza, Giżynskiego, Błaszczaka, pani Pawłowskiej i Rydzyka to samobójstwo rozwojowe 40 mln kraju w sercu Europy i postepujące w trybie geometrycznym bankructwo. Od 2 lat wyznawcy PIS -u wróżą nam druga Grecję, ale póki co pozostajemy Polską. Uboższą, sponiewieraną kryzysem światowym, niedoskonałą, ale Polską. Zawód, rozczarowanie nie odbiera Polakom rozumu. Musicie się z tym pogodzić, wyznawcy PIS. Nie chcemy Polski moherów, krzyży, kiboli,Polski smolenszczyzny, antysemitów, Polski rusofobów, "prawdziwych polaków", fałszywych proroków i samozwanczych patriotów. Nie chcemy kaczo-rydzykowej Polski odizolowanej od świata.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
106
~Zoltar 2012-08-09 (11:46) 13 godzin i 30 minut temu

Super alternatywa k.... To tak jakby do wyboru był tylko chleb i psie żarcie. Jak brakuje chleba to wzrasta zainteresowanie psim jedzeniem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
66
Zgadzam się z opinią
143
~dzidek 2012-08-09 (11:48) 13 godzin i 28 minut temu

czy to mocher czy idjota poprze nawet z pisu knota he he polakom zawsze blirzej do obiecanek niż do rzeczywistości pis do władzy cuda się zdarzają a szczególnie w polsce kaczor i jego świta wciskają ludziom buble a ci łykają jak żaba muł he he to światczy o dojrzałości polaków

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
64
~dert 2012-08-09 (12:31) 12 godzin i 45 minut temu

Słuchajcie sprane pisowsko - katolskie bezmózgi, Wybijcie sobie z głowy, że wasza watykańsko-pisowska sekta przejmie władzę. Na szczęście w Polsce jest naród w większości myślący i nie chce, żeby rządziła u nas czarna obca mafia

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
55
~maryanek 2012-08-09 (07:58) 17 godzin i 18 minut temu

Sondaże .... temu. spada.. tamtym rośnie, jedna wielka ściema i gra obliczona na zarabianie kasy tak przez polityków jak i wszechwładne media.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
60
~Bob 2012-08-09 (11:59) 13 godzin i 17 minut temu

Jest alternatywa Kongres Nowej Prawicy Korwin-Mikkego. Ludzie troche pomyślunku wszystkie sejmowe partie zasiadają w nim nieprzerwanie od 20 lat i czy rządzi jedna czy druga to nie widać różnicy. PiS był u władzy to PO sprzeciwiało się ich reformom. PO doszło do władzy to teraz PiS się sprzeciwia a Platforma robi te same reformy! Chcecie by takie sytuacje ciągnęły się w nieskończoność? Dajmy szansę Nowej Prawicy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
55
~antos 2012-08-09 (10:06) 15 godzin i 10 minut temu

PO bez PISU by nie istanialo i na odwrot manipuluja ludzmi jak chca jak spada poparcie dla Po pisza ze dla PISU rosnie wtedy ludzie glosuja na PO zeby tylko PIS nie wygral i tak w kolko ludzie gdyby raz samodzielnie pomysleli to by wszyscy sie zebrali i poszli glosowac na zupelnie inna partie niz te 2wie o ktorych ciagle pisza w kazdym serwisie i w kazdym sondazu zaglosowalibysmy na jakas mala partie tylko po to zeby ten rezim od wladzy odsunac a i tak PIS I PO pewnie pod stolami w sejmie sobie rece podaja

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 24

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
31
~K. 2012-08-09 (07:54) 17 godzin i 22 minut temu

"Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 564 osób" i są nic nie warte. Dajcie se spokój z takimi sondażami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
24
~pietro 2012-08-09 (10:32) 14 godzin i 44 minut temu

I gdzie to wasze popalcie Pełowcy????????????? Ocena komentarzy mówi sama za siebie .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
18
~cinoski 2012-08-09 (13:18) 11 godzin i 58 minut temu

Widzę trolle zaatakowały forum, i plusują komentarze sprzyjające jedynej słusznej platformie. Trolle, bo nikt normalny nie popiera PO, i wiem że za to zostanę zminusowany (wolność słowa, kurcze pieczone).

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
18
~POkemon 2012-08-09 (11:30) 13 godzin i 46 minut temu

wydymaj mnie wodzu , proszę . Podnies mi podatki i wiek emerytalny . tak bardzo to lubię .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
19
~juras 2012-08-09 (12:12) 13 godzin i 4 minuty temu

nie wierze. nie wierze ze ludzie sa az tak glupi i zaglosowaliby na po

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
17
~....... 2012-08-09 (10:36) 14 godzin i 40 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
18
~gosc 2012-08-09 (10:01) 15 godzin i 15 minut temu

29 % na Po ? nie wierze

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
28
~matematyk 2012-08-09 (09:48) 15 godzin i 28 minut temu

29% niedorozwojów? Coś za wysoko jak na średnią ludzkiej populacji?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
18
~2XL 2012-08-09 (08:58) 16 godzin i 18 minut temu

Kolejna manipulacja WP. Niby spada a i tak wybory wygrywa ( 29:24). Nić dziwnego, że później ludzie są przekonani o sfałszowaniu wyborów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
18
~mcdonald 2012-08-09 (08:44) 16 godzin i 32 minut temu

PO to sekta - po tylu aferach , korupcji , zbrodniach , złodziejstwie , niszczeniu kraju - ktoś jeszcze na tą mafie chce głosować - tylko sekciarze !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
18
~GT 2012-08-09 (08:04) 17 godzin i 12 minut temu

oddam głos na PIS, choć juz dwa razy głosowałem na PO. Nigdy więcej rządów zdrajców!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
16
~dew 2012-08-09 (10:36) 14 godzin i 40 minut temu

Ja głosowałem na palikota ale teraz ide na pis za ust. emerytalną

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
19
~men 2012-08-09 (10:23) 14 godzin i 53 minut temu

PO ma tylko 12 % poparcia ,kłamią jak zawsze !

odpowiedz