Strona główna serwisu
Matki I kwartału walczą o dłuższy macierzyński

Matki I kwartału walczą o dłuższy macierzyński

Pierwszy kwartał tego roku się już kończy i kobiety, które urodzą w poniedziałek lub później będą mieć rok płatnego urlopu rodzicielskiego, "matki I kwartału" nie składają broni - informuje "Rzeczpospolita".
Mamy, które urodziły na początku tego roku, coraz mniej wierzą, że uda im się wywalczyć przywileje na drodze prawnej. Co więcej, tegoroczne matki obawiają się nawet, że planowane przepisy nie wejdą w życie w tym roku, bo projekt do tej pory nie wyszedł z resortu pracy.

- Kończymy pracę nad ostateczną wersją projektu, w którym uwzględniliśmy część uwag partnerów społecznych i innych resortów - mówi Janusz Sejmej, rzecznik prasowy ministra pracy. Przyznaje też, że wśród tych zmian nie ma mowy o rozszerzeniu grupy uprzywilejowanych na "matki I kwartału".

Mając poczucie, że może nie udać im się wyjść z tej walki zwycięsko, kobiety z wyznaczonym terminem porodu przed 17 marca robią wszystko, by urodzić jak najpóźniej.


Niektóre pacjentki namawiają swoich lekarzy do przesunięcia terminu planowanego cesarskiego cięcia, które z reguły przeprowadza się w 39 tygodniu ciąży. Lekarze podkreślają, że jeśli matka próbuje opóźnić poród, jej stan powinien być cały czas monitorowany.

Dzieci, które urodzą się 18 marca i później będą mogły spędzić więcej czasu z mamą! Wszystko za sprawą dłuższego urlopu macierzyńskiego. Z tej okazji chcielibyśmy przygotować specjalną galerię WP.PL. Potrzebujemy jednak Twojej pomocy! Jeżeli Twoje dziecko urodzi się pierwszego dnia szczęśliwego terminu, czyli 18 marca, prześlij nam jego zdjęcie i zdjęcie opaski na rączce z datą i godziną narodzin. Najlepsze fotografie opublikujemy! Wyślij nam zdjęcia lub film!
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (65)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
~pracownik zus 2013-03-16 (06:47) 13 godzin i 32 minut temu

jeszcze żadna ustawa nie jest podpisana i najprawdopodobniej nie będzie! Nie łudzić się! To kolejne kłamstwo powtarzane przez pro reżimowe media.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~xxx15 2013-03-16 (08:26) 11 godzin i 53 minut temu

Gdyby to chodziło o przyznanie sobie premii,to już by o tym zapomnieli.Ale coś dobrego zrobić dla innych,to dla większości jest już poza ich możliwościami intelektualnymi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
18
~basia 2013-03-16 (07:27) 12 godzin i 52 minut temu

to nie jest sprawiedliwe zeby kobiety ktore urodzily dzieci wczwsniej nie mogly miec dluzszego urlopu zarzadzenie powinno wejsc w zycie od stycznia

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3