więcej

małopolskie

Makabryczne odkrycie - w ziemi znaleźli szczątki płodu.

PAP |  dodane 2010-03-01 (14:40) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 11 godzin i 22 minuty temu
drukuj

Prokuratura w Dąbrowie Tarnowskiej w województwie małopolskim prowadzi śledztwo w sprawie dzieciobójstwa dokonanego przez matkę w okresie połogu - powiedział naczelnik wydziału śledczego z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie prok. Mieczysław Sienicki.

Śledztwo zostało wszczęte po tym, jak policja odkopała szczątki płodu ludzkiego. Kobieta przesłuchana w charakterze świadka przyznała, iż kilka lat temu urodziła martwy płód i zakopała go. Jak wynika z jej zeznań, była wówczas nieletnia; nie miała żadnych wątpliwości, że dziecko było martwe.

- Kluczowe znaczenie dla śledztwa będzie miała ekspertyza znalezionych szczątków, dokonana przez biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie - powiedział prok. Sienicki.

Śledczy pytali biegłych m.in. o wiek płodu, okres, przez jaki szczątki mogły pozostawać zakopane i o to, czy w momencie narodzin dziecko było żywe czy martwe. Nie wiadomo, czy uda się uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania.

Jak informuje prokuratura, wyjaśniany będzie także wątek, czy nie doszło do zabronionego przez prawo współżycia z osobą poniżej 15. roku życia.

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 5 50%
nie 5 50%

Przeczytaj też

Makabryczne znalezisko pod Koszalinem

dodane 2010-02-04 (18:00) 4 lata 9 miesięcy 19 dni 8 godzin i 2 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (91)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~kobieta 2010-03-01 (15:17) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 10 godzin i 45 minut temu

Polka
to sa skutki rządów Kościoła! Aborcja powinna być legalna!

odpowiedz

pokaż 18 ukrytych odpowiedzi

0
0
~pe 2010-03-02 (11:09) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 14 godzin i 53 minuty temu

rodzice i szkoła powinna uczyć antykoncepcji
lepiej zapobiegać niż zabijać - za moich czasów gdy dostałam pierwszy raz okres nie wiedziałam co mi jest....... - tak nie może być ,że nie ma takiego tematu !!! Dlatego ja rozmawiam z moim 15 letnim synem o antykoncepcji i innych waznych sprawach.

odpowiedz

0
0
~boruta 2010-03-01 (19:23) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 6 godzin i 39 minut temu

Widzisz Lolek? masz to co chciałeś
i na twojej matce ziemi ?????????

odpowiedz

0
0
~artur 2010-03-01 (17:53) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 9 minut temu

GWAŁT GWAŁT GWAŁT
napewno jakis swiety proboszcz razem z ministrantami zabawili się z dziewczynką..makabra!!!!! Trzeba to nagłośnic w mediach w TVN UWAGA!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~madzik 2010-03-01 (17:56) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 6 minut temu

***
3 miesięczny żywo poroniony płód reaguje na dotyk. 4 tygodnie od zapłodnienia serce płodu bije. Jeśli wiedząc to uznajemy, że aborcja jest etyczna i winna być legalna to równie dobrze legalne mogłoby być zabójstwo noworodka. Jeśli kobieta nie chce ciąży nikt do tego nie zmusza-mamy antykoncepcję i szeroki jej wybór. Jeśli nawet zawiedzie to i tak nikt nikogo nie zmusza do wychowywania dzieci, wola kobiety cieżarnej niech objawia się prawem decydowania o tym czy chce wychowac dziecko a nie czy chce je zabic w zarodku. Jak wiele niechcianych ciąż tak i wiele kobiet pragnących dzieci a niemogących ich mieć. Czemu zamiast o legalizację aborcji nie walczymy o zmianę przedpisów prawa regulujących kwestie adopcji.

odpowiedz

0
0
~izu 2010-03-01 (15:44) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 10 godzin i 18 minut temu

w zasadzie nikt z nas nie wiem co tak naprawdę się zdarzyło. Równie dobrze mogła mieć depresje poporodową i sama nie wiedziała co robi. Nie możemy z góry krytykować ludzi.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Henry 43 2010-03-01 (17:30) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 32 minuty temu

Makabryczne odkrycie
Tragedia.Totalna porazka systemu wychowawczego,zarowno rodziny,szkoly i kosciola.Jak dlugo bedziemy zyc w okowach sredniowiecza,dopoty takie tragedie beda sie powtarzac.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Leo 2010-03-01 (17:53) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 9 minut temu

A moze nawet dokonala
aborcji.

odpowiedz

0
0
~kania 2010-03-01 (17:27) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 35 minut temu

W sumie to można zabic małe dziecko
Przeciez jesli jest w brzuchu to nie człowiek...

odpowiedz

0
0
~Władysław Pogiełło 2010-03-01 (16:49) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 9 godzin i 13 minut temu

Śmieszna prokuratura
"Jak informuje prokuratura, wyjaśniany będzie także wątek, czy nie doszło do zabronionego przez prawo współżycia z osobą poniżej 15. roku życia." Prokuratorzy jak zwykle zakręceni jak baranie rogi. Skoro urodziła będac nieletnia to zaszła w ciążę tym bardziej w okresie przed 15 rokiem życia. Wiatropylna chyba nie jest. Szanowna prokuraturo ruszcie troche główkami. To nie boli.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~m 2010-03-01 (17:46) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 16 minut temu

To samo było w Łodzi !
.

odpowiedz

0
0
~Trzeżwo myślący 2010-03-01 (17:45) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 17 minut temu

Dla mnie makabrycznym było to,
że fanatyk katolicki zamordował prezydenta Polski Gabriela Narutowicza,że za prawdę o wymyślonym stwórcy przez ówczesnych ludzi,Kazimierz Łyszczyński został za sprawą kleru najpierw ścięty a póżniej spalony,że przez wieki święta[a jak że]inkwizycja wymordowała miliony ludzi na całym świecie.Jednym płodem,Pijasem czy Popiełuszką KLER ludziom posługującym się rozumem oczu nie zamydli!

odpowiedz

0
0
~monika 2010-03-01 (17:44) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 18 minut temu

zasciankowa Polska.
Aboracja powinna byc legalna dla mlodych, glupich dziewczat, oraz pozostalych kobiet, ktore nie sa w stanie utrzymac i wyzywic dziecka. I tyle w tym temacie. Polska zasiankiem stoi na swiecie. Zenua.

odpowiedz

0
0
~makabra 2010-03-01 (16:56) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 9 godzin i 6 minut temu

makabryczne
jest to,że dziecko zmajstrował kleryk

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~rysław 2010-03-01 (17:38) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 24 minuty temu

kilka...tzn.dwa, trzy...
Efekt polityki antyaborcyjnej PIS-u i LPR-u.

odpowiedz

0
0
~Marcin 2010-03-01 (17:36) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 26 minut temu

Sex
Chodź do Dziadzi, Dziadzia Cię na chuja posadzi.

odpowiedz

0
0
~dismos 2010-03-01 (17:34) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 28 minut temu

płód czy dziecko ???
To jednak ma znaczenie. Jeśli ktoś nazywa noworodka czy dziecko w łonie matki płodem jest sam jest poronionym bękartem końca wieku i powinien co rychlej pomyśleć o autonazj czyli samoaborcji postnatalnej.

odpowiedz

0
0
~agakoza 2010-03-01 (17:34) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 28 minut temu

antykoncepcja
zgadzam się ztobą,że dziecko powinno być wyczekane i kochane ale zauważ ,że antykoncepcja w normalnych krajach jest bezpłatna a w Polsce kosztuje noe małe pieniądze i najzwyczajniej w świecie ludzi na to nie stać....

odpowiedz

0
0
~wiercik 2010-03-01 (17:28) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 34 minuty temu

No patrzcie a ja nie wierzyłem że w dzieci rodzą się w
główki kapusty, pewno bociek był wstawiony i nie dotarł tam gdzie trza.

odpowiedz

0
0
beatkapr 2010-03-01 (17:23) 4 lata 8 miesięcy 22 dni 8 godzin i 39 minut temu

dlaczego
mówiczi min dziecko zmajstrował kleryk, bo ksiądz zabił to jeszcze mogę zrozumieć bo nie wyraża zgody na aborcje kościół

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Prof. Kazimierz Kik: głosy nieważne to ukryty protest
dodane 2014-11-23 (14:34) 11 godzin i 28 minut temu

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. 22 osoby ranne
dodane 2014-11-23 (08:16) 17 godzin i 46 minut temu

materiał wideo

Tysiące domów na Podlasiu bez prądu
dodane 2014-11-22 (08:41) 1 dzień 17 godzin i 21 minut temu

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 2 dni 12 godzin i 22 minuty temu

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-22 (22:50) 1 dzień 3 godziny i 12 minut temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 2 dni 13 godzin i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy powinno się unieważnić wybory samorządowe?

liczba oddanych głosów: 13310