więcej

łódzkie

Ksiądz dr Ireneusz Bochyński: znam przypadki, że same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych.

fronda.pl,e.piotrkow.pl,wp.pl |  dodane 2013-11-06 (10:11) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 7 godzin i 20 minut temu
drukuj


_
opinie
- To jest język i argumentacja pedofila, choć pada z ust kapłana - napisali na portalu fronda.pl Tadeusz Grzesik i Tomasz P. Terlikowski. Odnieśli się w ten sposób do wywiadu z księdzem dr. Ireneuszem Bochyńskim, rektorem kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Duchowny powiedział m.in.: "Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci 'wchodziły' do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka".

Wywiad "Odważnie i kontrowersyjnie o pedofilii w Kościele" opublikował portal epiotrkow.pl. Rozmowa, która opublikowana została 18 października, dotyczyła pedofilii w Kościele. Duchowny pytany był m.in. o to czy miałby problem z określeniem granicy w relacji między kapłanem, katechetą a dzieckiem. Ks. Bochyński powiedział, że nie miałby takiego problemu. - Najgorsze są przede wszystkim przejaskrawienia. Z jednej strony bezstresowe wychowywanie dzieci - tu jestem zwolennikiem zupełnie innego modelu i pokolenia. Mój ojciec mawiał - tyłek nie szklanka i się nie potłucze... - powiedział w wywiadzie rektor. Tłumaczył, że "teraz, kiedy mamy całe morze małżeństw rozbitych, a więc rodzin niepełnych, gdzie najczęściej brakuje ojca, będzie się coraz częściej zdarzać, że dzieci bez takich wzorców będą lgnęły do mężczyzn".

Ta wypowiedź jest więcej niż skandaliczna. I choć media lokalne określiły ją mianem 'odważnej i kontrowersyjnej', to my nazwiemy ją po imieniu. To jest język i argumentacja pedofila, choć pada z ust kapłana Tadeusz Grzesik i Tomasz P. Terlikowski, fronda.pl


W wywiadzie ksiądz odniósł się też do pytania czy "dorosły człowiek może powiedzieć, że ma problem, bo dzieci go prowokują?".

- Trzeba by porozmawiać z ludźmi, którzy w życiu tego doświadczyli. Nie wiem, o jakim czasie bycia dzieckiem mówimy. Bo jeżeli mówimy o dziecku 3-letnim (bo i takie przypadki pedofilii miały miejsce), to dotyczyły one rodzin, bo pod ich ścisłą opieką znajduje się wtedy dziecko. Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka - powiedział ksiądz.

Zaznaczył, że "w pojedynczych przypadkach świadomość niektórych dzieci może być bardzo dorosła, dojrzała". - Są to niewątpliwie wyjątki, niemniej jednak one są. Trzeba wiedzieć, że reguły są regułami, natomiast odstępstwa w jedną, jak i w drugą stronę istnieją. Postawienie takiej tezy, że czasami dzieci prowokują do czegoś, nie jest też tak do końca bezpodstawne - zaznaczył duchowny.

"Ta wypowiedź jest więcej niż skandaliczna"

"Ta wypowiedź jest więcej niż skandaliczna. I choć media lokalne określiły ją mianem 'odważnej i kontrowersyjnej', to my nazwiemy ją po imieniu. To jest język i argumentacja pedofila, choć pada z ust kapłana" - napisali Tadeusz Grzesik i Tomasz P. Terlikowski na portalu fronda.pl. "Reguły istnieją i stanowią one, że jak ksiądz mówi takie rzeczy, to powinien zostać wezwany do biskupa, a potem odwołać swoje poglądy. Z nauczaniem Kościoła nie mają one bowiem nic wspólnego, a są powtórzeniem argumentów pedofilskich lobbystów. A jeśli tego nie zrobi, to są inne możliwości przywołania do porządku księdza, który wygaduje szkodliwe i niebezpieczne bzdury" - napisali publicyści.

Burza po słowach abp. Michalika

W październiku kontrowersje wzbudziły również słowa przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika, który wypowiedział się na temat dzieci wykorzystywanych przez księży. - Wielu tych molestowań (dzieci przez księży - przyp. red.) udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - mówił abp Józef Michalik. Później abp. Michalik przeprosił za swoje słowa.

Cały wywiad Odważnie i kontrowersyjnie o pedofilii w Kościele

Źródło: fronda.pl,e.piotrkow.pl,wp.pl

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 57 12.31%
nie 406 87.69%

Przeczytaj też

Ksiądz nie może powiedzieć o przypadku pedofilii? Spowiedź to najściślej chroniona tajemnica

aktualizacja 2013-11-08 (06:37) 1 rok 1 miesiąc 12 dni 10 godzin i 54 minuty temu

Samotna matka pozywa abp. Józefa Michalika

dodane 2013-11-04 (20:03) 1 rok 1 miesiąc 15 dni 21 godzin i 28 minut temu

Bp Antoni Dydycz: Kościół nie ukrywa grzechów duchownych

dodane 2013-11-02 (03:50) 1 rok 1 miesiąc 18 dni 13 godzin i 41 minut temu

Biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz: tajemnica spowiedzi czy donosicielstwo?

dodane 2013-11-01 (16:40) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 51 minut temu

Ks. Wojciech Gil wysłał prokuraturze listę świadków

dodane 2013-10-30 (11:57) 1 rok 1 miesiąc 20 dni 5 godzin i 34 minuty temu

Polscy księża "hitem" eksportowym

dodane 2013-10-30 (02:35) 1 rok 1 miesiąc 20 dni 14 godzin i 56 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: pedofilia
  • Bloog.pl: Czarne owce w kościele

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1401)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

164
10
~Seb 2013-11-06 (12:34) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 4 godziny i 57 minut temu

Cała nadzieja w Papieżu Franciszku, że będzie miał siłę i odwagę zrobić porządek z tym dziadostwem!

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

146
5
~QAF 2013-11-06 (11:26) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 6 godzin i 5 minut temu

Kościół Panien Dominikanek?Co to k..a jest?

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

122
7
~onka 2013-11-06 (11:43) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 5 godzin i 48 minut temu

te słowa są więcej niż obrzydliwe! Lucyfer zbiera swoje żniwo

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

111
2
~foorgo 2013-11-06 (12:18) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 5 godzin i 13 minut temu

Może i niektóre dzieci są przedwcześnie dojrzałe ale to tłumaczenie księdza jedynie dowodzi, że niektórzy nie dojrzewają psychicznie nigdy. PROSZĘ KSIĘDZA, TO JEST ROLA DOROSŁEGO ŻEBY POWIEDZIEĆ DZIECKU CO JEST SŁUSZNE A CO NIE A NIE WYKORZYSTYWANIE SYTUACJI.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

110
1
~o3 2013-11-06 (11:17) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 6 godzin i 14 minut temu

To się może zgadzać , 3 latek pójdzie o 12 w nocy 3 km na plebanię , bo się boi sam spać w domu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

112
9
~oszukany po raz kolejny 2013-11-06 (12:36) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 4 godziny i 55 minut temu

Całe szczęście,że zostałem wychowany w rodzinie,która nie wymuszała na mnie żebym chodził do kościoła i miał cokolwiek wspólnego z tą hołotą w sutannach.Tak samo wychowuję swoje dzieci i wiem,że moim wnukom też żaden zboczeniec ,których tam jest wielu nic złego nie zrobi,bo one też nie będą miały styczności z tymi okaleczonymi psychicznie ludźmi.Szkoda tylko,że żyjemy w kraju,który w całości zaprzedał się kościołowi katolickiemu.Żal mi też tych wszystkich prawdziwych patriotów,którzy walczyli dawno temu w powstaniach o Polskę,tracili wszystko tylko po to,żeby dzisiaj ta Polska nie była wolnym krajem i nie była nasza.To jest prawdziwa tragedia narodowa,szkoda tylko,że tak niewielu ludzi to rozumie i o tym wie.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

103
3
~waldek 2013-11-06 (11:16) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 6 godzin i 15 minut temu

Czyżby kościół katolicki odkrywał coraz więcej swojej prawdziwej twarzy???

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

99
3
~raven 2013-11-06 (11:42) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 5 godzin i 49 minut temu

Tak własnie rozumuje pedofil. Szczere wyznanie- przynajmniej jeden publicznie sie przyznaje do swoich dewiacji.

odpowiedz

94
1
~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2013-11-06 (11:42) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 5 godzin i 49 minut temu

Dlaczego prokurator na to nie reaguje ? Już z tej wypowiedzi widać, że to pedofil ! Ci w czarnych sukienkach wiedzą, że w Polsce są bezkarni. Prokuratorzy i sędziowie się ich boją i w tym jest dramat. Zdecydowana większość księży to dewianci i zboczeńcy, pod sutanną ukrywają całe to zło !!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

96
7
~Paweł 2013-11-06 (13:20) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 4 godziny i 11 minut temu

To wytłumaczcie mi wreszcie: seks przed ślubem jest grzechem czy nie jest do jasnej cholery?

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

91
2
~Sorenti 2013-11-06 (10:56) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 6 godzin i 35 minut temu

Brak słów żeby to skomentować....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

81
1
~foorgo 2013-11-06 (11:42) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 5 godzin i 49 minut temu

To żadne lapsusy językowe czy rozkojarzenie jak się próbują pózniej tłumaczyć. ONI TAK PO PROSTU MYŚLĄ. Na wszelki sposób szukają usprawiedliwienia dla swoich postępków.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

83
5
~Ja 2013-11-06 (11:42) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 5 godzin i 49 minut temu

Jeśli do mnie "przylgnie" dziecko i to wykorzystam to jestem przestępcą i idę do więzienia i żaden ksiądz nie będzie mnie wtedy bronił, ale widzę ze ich to nie dotyczy. Może w ten sposób zapewniają 'kontakt z Bogiem'?

odpowiedz

76
7
~Pan Sułek 2013-11-06 (13:53) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 3 godziny i 38 minut temu

Przecież pedofilia jest zbrodnią.Dlaczego ten zdeklarowany zbok jeszcze nie siedzi w pierdlu?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

70
3
~k 2013-11-06 (12:28) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 5 godzin i 3 minuty temu

Rozwiazac konkordat, wprowadzic kasy fiskalne w zachrystiach i rozliczenia w US od przychodu, religia do sal katechetycznych,podleglosc pod prawo cywilne a nie jakies kanony prawa kanonicznego. Odpowiedzialnosc biskupow za ksiezy tzn. Jezeli biskup ukrywal go przed prawem to przed sadem za to odpowiada!!!! Zakaz kontaktow i lansowania sie politykow przy wsparciu kosciola!!!! GWARANTUJE ze by im glupawka przeszla ,a tak reka reke myje a obie myja szyje.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

73
8
~Ojciec/katolik 2013-11-06 (11:42) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 5 godzin i 49 minut temu

Po przeczytaniu wywiadu z (i ty mam problem bo po lekturze ciężko mi napisać o tym człowieku doktor i ksiądz) ks. doktorem Ireneuszem Bochyńskim jestem przerażony jego pokrętną logikom. Po pierwsze jak można mówić że "tyłek nie szklanka i się nie potłucze" jest to przyzwolenie do bicia, i to nie skarcenia klapsem ale bicia takiego żeby poczuło bul i to na długo. Poza tym na pewno nie małe dziecko które nie wie że uderzyło i sprawiło bul, dziecku należy tłumaczyć a siła fizyczna jest ostatecznością. Po drugie owszem jeżeli chodzi o molestowanie małych dzieci rodzice są winni ale nie zdejmuje to w żaden sposób odpowiedzialności z pedofila za gwałt na dziecku. Po trzecie jeżeli nieletni jak to zostało ujęte sam włazi do łóżka to dorosły ma obowiązek aby nie dopuścić do zbliżenia intymnego i powinien mu tłumaczyć że to niewłaściwe i złe, dorosły powinien zaproponować rozmowę z psychologiem lub seksuologiem. Jestem zszokowany że w kościele można usłyszeć takie nieodpowiedzialne wypowiedzi, które mówią tak dystyngowane osoby jak biskup, czy osoba z tytułem doktorskim, osoby te powinny stać na straży moralności kościoła i niewinności dzieci które są przecież przyszłością kościoła.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

70
6
~ada 2013-11-06 (11:43) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 5 godzin i 48 minut temu

Nie wierzę ,że nie ma odzewu Papierza na te wszystkie wypowiedzi tych Polskich księży!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

66
2
~fuj 2013-11-06 (11:42) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 5 godzin i 49 minut temu

Ja pier...e, żeby tak się ośmieszać ..

odpowiedz

65
1
~Znawca 2013-11-06 (10:56) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 6 godzin i 35 minut temu

Przecież wg KK "spełnionym" można być tylko w małżeństwie, to o czym ten ksiądz mówi?

odpowiedz

68
7
~Marta12 2013-11-06 (11:53) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 5 godzin i 38 minut temu

Biskupi nie mają wstydu i honoru, szukać winnych wszędzie tylko nie u nich. Ś R E D N I O W I E C Z E

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 11 godzin i 36 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 16 godzin i 36 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 9 godzin i 46 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 12 godzin i 13 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 6 godzin i 31 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30048