Strona główna serwisu
Ks. Wojciech Lemański nie opuści parafii w Jasienicy? "Plebania jest duża"

Ks. Wojciech Lemański nie opuści parafii w Jasienicy? "Plebania jest duża"

Ksiądz Wojciech Lemański nie zamierza opuszczać swojej parafii, choć zgodnie z dekretem abp. Henryka Hosera, w niedzielę o 21 przestaje być proboszczem w Jasienicy. - Mam nadzieję, że będę spotykał się z moimi parafianami przez kolejne miesiące. Jeśli jednak ksiądz arcybiskup uzna, że należy mnie wspomóc w pracy duszpasterskiej i będzie to administrator, to jak powiedziałem moim parafianom: plebania jasienicka jest duża i zmieści się jeszcze jeden ksiądz na parafii - powiedział duchowny w "Faktach po Faktach" w TVN24.
Ksiądz Wojciech Lemański Ksiądz Wojciech Lemański ()
Mimo że zgodnie z dekretem abp. Hosera, ks. Lemański powinien dziś do godz. 21 opuścić plebanię w Jasienicy, duchowny zapowiada, że tego nie zrobi. - O 21 będę się kładł spać - odpowiedział ks. Lemański. Dodatkowo duchowny przypomniał, że złożył odwołanie od dekretu arcybiskupa. - Złożyłem rekurs. To pismo zawiesza wykonanie dekretu - wyjaśnia.

- Od sierpnia 2012 roku czekam na spotkanie z abp. Hoserem, zgłaszałem to przynajmniej 3-krotnie, ale on nie życzy sobie tego spotkania. W jednym z ostatnich listów do mnie abp Hoser napisał, że nie życzy sobie nawet, bym do niego pisał listy - powiedział ks. Lemański.

Ks. Lemański dodał, że o umożliwienie spotkania z abp. Hoserem prosił też nuncjusza apostolskiego. Nie otrzymał jednak odpowiedzi.

- Ostatnie dni bardzo przeżyłem, ale uważam, że trzeba tę trudną sytuację oczyścić. Te słowa (abp. Hosera – przyp.red.) padły i mnie zraniły, nie wolno nikogo tak poniżać – podkreślił ks. Lemański.

Ks. Lemański usunięty z parafii

Dekretem z 5 lipca abp Hoser usunął ks. Lemańskiego z urzędu proboszcza parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy. Proboszcz z Jasienicy w piątek złożył w kurii warszawsko-praskiej pismo, w którym zwrócił się do abp. Henryka Hosera z prośbą o zmianę decyzji dotyczącej odwołania go z urzędu.

Ks. Lemański napisał, że źródłem jego konfliktu z abp. Hoserem jest wydarzenie z 2010 r., do którego doszło podczas spotkania z arcybiskupem. W czwartek ks. Lemański w radiu TOK FM powiedział, że podczas tamtej rozmowy abp Hoser sugerował mu, że nie powinien prowadzić dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. - W pewnym momencie dość emocjonalnie zapytał, czy jestem obrzezany. Zatkało mnie. Spytałem wtedy: "Ale o co ksiądz arcybiskup pyta? Jak można?" - powiedział ks. Lemański.
TVN24

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1083)
Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
176
~maks 2013-07-14 (23:06) 11 godzin i 13 minut temu

Ciekawe czy Pan Jezus poszedłby do TVNu? i GW?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
140
FPP FPP 2013-07-14 (20:48) 13 godzin i 31 minut temu

po co poszedł do TVN-u? jeżeli myśli że ktoś z tej stacji chce mu pomóc to się myli, wykorzystają go i zostawią na pastwę losu, to tak jak by do samego diabła zwrócił się o pomoc

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
169
~zbigniew 2013-07-14 (23:05) 11 godzin i 14 minut temu

tak sie manipuluje opinia w Polsce. 2,5 miliona podpisow w obronier tV Trwam nie itenresowlao portaul wp ale lemanski ktory robi konflikty w kosciele to nie schodzi z newsow

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
59
Zgadzam się z opinią
172
~Widz 2013-07-14 (22:55) 11 godzin i 24 minut temu

A który przełożony pozwoliłby sobie na takie zachowanie! Ten ksiądz zachowuje się skandalicznie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
96
Zgadzam się z opinią
209
~litwin 2013-07-14 (21:28) 12 godzin i 51 minut temu

To ta plebania jest Jego ? On ja zbudowal i finansowal ? . Bezczelny czerwony typ .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
54
Zgadzam się z opinią
140
~współmieszkaniec16! 2013-07-14 (23:42) 10 godzin i 37 minut temu

Wojciech - nie pajacuj. Nie rób z siebie celebryty - kretyna. Wiesz, że decydowałeś się na posłluszeństwo i dotrzymaj danego słowa. A swoją drogą, co najlepiej lubiłeś robić i robisz to do tej pory? KRYTYKOWAĆ!!!!!. Wiecznie niezadowolony, nadąsany, napuszony, nadęty, mający pretensje do wszystkiego i wszystkich, widzący tylko zło i zaniedbania u innych, NIGDY u siebie. Napełniasz mnie obrzydliwością.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
57
Zgadzam się z opinią
142
~gostek 2013-07-14 (21:18) 13 godzin i 1 minutę temu

Precz ty agencie! twoje miejsce jest na smietniku juz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
61
Zgadzam się z opinią
140
~bywalec teatru 2013-07-14 (21:01) 13 godzin i 18 minut temu

Ksiądz nie opuści parafii ? Czyli ksiądz chce być poza prawem kościelnym. To może Pa Lemański założy jakąś swoją sektę i obwoła się papieżem. Kościół ma wielowiekowe tradycje przy których Pan Lemański jest nikim ważnym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
46
Zgadzam się z opinią
123
~marek 2013-07-14 (21:29) 12 godzin i 50 minut temu

czy ksiadz lemanski zadaje sobie sprawe co to przysiega dla swego biskupa czy on zapomnial prawa ktorego go uczyli tyle lat niech teraz sobie zalozy wlasny kosciol ale nie maprawa nawet mieszkac na plebani ktora jest pod zarzadem wlasciwego biskupa moze isc do tvn24 lub tvn lub polsat tam go chetnie wysluchaja niech pluje na zobowiazania na przysiegi- polacy nic sie nie stalo tusk radzi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
127
~Zdezorientowany 2013-07-14 (21:29) 12 godzin i 50 minut temu

Nie bardzo rozumiem dlaczego ten ksiądz tak upiera trwać przy Kościele, skoro prawa tego Kościoła są zupełnie niezgodne z jego światopoglądem. Czyżby żal mu się zrobiło niezłej kasy z chrzcin, ślubów i pogrzebów?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
53
Zgadzam się z opinią
124
~Katolik 2013-07-14 (22:30) 11 godzin i 49 minut temu

Szanowny księże Lemańśki widać mineło już wiele lat od ślubów składanych przez księdza. Były to Śluby czystości i posłuszeństwa. Nie zostałeś powołany do kapłaństwa poto aby oceniac decyzje swych pżełożonych ale aby służyć wiernym i bez zadnego wachania wykonywać decyzje pżełożonych. Pamiętaj że przed Bogiem będziesz się rozliczał z tego co dokonałeś Ty a Twoi przełożeni ze swoich decyzji. Bądz Pasterzem a nie politykiem.Niechaj Pan prowadzi Twój umysł drogą pokory i umiłowania blizniego .Wojtek

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
43
Zgadzam się z opinią
114
~ftt 2013-07-14 (21:28) 12 godzin i 51 minut temu

robi cyrki w TV się wypowiada ,to nie stosowne na księdza !!! przysięgał posłuszeństwo!! a tu wyszło szydło z wora... zauważcie kto go broni !! to daje do myślenia ze Ruch Palikota !!! M .Środa !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
93
~robotnik 2013-07-14 (21:28) 12 godzin i 51 minut temu

Co z niego za śmieszny pajac ! Widać - szkoła GW i PO . Ksiądz z niego taki sam jak ze mnie !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
94
~woj 2013-07-14 (21:26) 12 godzin i 53 minut temu

przełożony mówi do mnie, że mnie zwalnia, a ja odpowiadam, że się przyzwyczaiłem ... itp. itd. - gdybym się pożalił komukolwiek co zrobił mój przełożony, to każdy doradził by mi bym miał choć odrobine honoru. Ksiądz Lemański ma wszystko to czego nie powinien mieć ksiądz : egoizm , buta, nieszczerość intencji, brak pokory.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
69
~mateusz44444 2013-07-14 (23:03) 11 godzin i 16 minut temu

Szatan się wścieka na abp Hosera za organizacje rekolekcji na stadionie...niestety....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
80
~TW 2013-07-14 (22:26) 11 godzin i 53 minut temu

to ten pan ksiądz teraz służy w tvn :) ksiądz do zadań specjalnych...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
63
~ola 2013-07-14 (21:30) 12 godzin i 49 minut temu

Nagonka na abp. Hosera. Jeśli skala niekompetencji i kłamstw w ostatnim artykule na temat abp. Hosera jest reprezentatywna dla wszystkich publikacji "Newsweeka", to sięganie po to czasopismo uwłacza inteligencji nawet przeciętnie rozgarniętego czytelnika.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
46
Zgadzam się z opinią
92
Władca Lemingów 2013-07-15 (05:46) 4 godziny i 33 minut temu

Ja tak sobie myślę, że po uchwaleniu zakazu mordu rytualnego na zwierzętach całe chazarskie plemię popadło w deprechę i miesza. Od tego mieszania plebania w Jasienicy zaczyna jechać czosnkiem, jak wieprzowa rolada przygotowana do pieczenia. Za dużo czosnku panowie z TVN i Wyborczej, za dużo! I jeszcze ta cebula . . . aż śmierdzi na odległość chazarskim koczowniczym tabunem.

odpowiedz