więcej

Ks. Wojciech Lemański nie opuści parafii w Jasienicy? "Plebania jest duża".

TVN24 |  aktualizacja 2013-07-14 (20:30) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 12 godzin i 32 minuty temu
drukuj


Ksiądz Wojciech Lemański
Ksiądz Wojciech Lemański opinie video
Ksiądz Wojciech Lemański nie zamierza opuszczać swojej parafii, choć zgodnie z dekretem abp. Henryka Hosera, w niedzielę o 21 przestaje być proboszczem w Jasienicy. - Mam nadzieję, że będę spotykał się z moimi parafianami przez kolejne miesiące. Jeśli jednak ksiądz arcybiskup uzna, że należy mnie wspomóc w pracy duszpasterskiej i będzie to administrator, to jak powiedziałem moim parafianom: plebania jasienicka jest duża i zmieści się jeszcze jeden ksiądz na parafii - powiedział duchowny w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Mimo że zgodnie z dekretem abp. Hosera, ks. Lemański powinien dziś do godz. 21 opuścić plebanię w Jasienicy, duchowny zapowiada, że tego nie zrobi. - O 21 będę się kładł spać - odpowiedział ks. Lemański. Dodatkowo duchowny przypomniał, że złożył odwołanie od dekretu arcybiskupa. - Złożyłem rekurs. To pismo zawiesza wykonanie dekretu - wyjaśnia.

- Od sierpnia 2012 roku czekam na spotkanie z abp. Hoserem, zgłaszałem to przynajmniej 3-krotnie, ale on nie życzy sobie tego spotkania. W jednym z ostatnich listów do mnie abp Hoser napisał, że nie życzy sobie nawet, bym do niego pisał listy - powiedział ks. Lemański.

Ks. Lemański dodał, że o umożliwienie spotkania z abp. Hoserem prosił też nuncjusza apostolskiego. Nie otrzymał jednak odpowiedzi.

- Ostatnie dni bardzo przeżyłem, ale uważam, że trzeba tę trudną sytuację oczyścić. Te słowa (abp. Hosera – przyp.red.) padły i mnie zraniły, nie wolno nikogo tak poniżać – podkreślił ks. Lemański.

Ks. Lemański usunięty z parafii

Dekretem z 5 lipca abp Hoser usunął ks. Lemańskiego z urzędu proboszcza parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy. Proboszcz z Jasienicy w piątek złożył w kurii warszawsko-praskiej pismo, w którym zwrócił się do abp. Henryka Hosera z prośbą o zmianę decyzji dotyczącej odwołania go z urzędu.

Ks. Lemański napisał, że źródłem jego konfliktu z abp. Hoserem jest wydarzenie z 2010 r., do którego doszło podczas spotkania z arcybiskupem. W czwartek ks. Lemański w radiu TOK FM powiedział, że podczas tamtej rozmowy abp Hoser sugerował mu, że nie powinien prowadzić dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. - W pewnym momencie dość emocjonalnie zapytał, czy jestem obrzezany. Zatkało mnie. Spytałem wtedy: "Ale o co ksiądz arcybiskup pyta? Jak można?" - powiedział ks. Lemański.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 85 11.29%
nie 668 88.71%

Przeczytaj też

Pojedynek biskupów w polskim Kościele. Kard. Kazimierz Nycz czy abp Henryk Hoser?

dodane 2013-09-30 (08:01) 1 rok 2 miesiące 20 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

Ks. Wojciech Lemański celowo dał się skrzywdzić?

dodane 2013-07-18 (07:05) 1 rok 5 miesięcy 2 dni 1 godzinę i 57 minut temu

Kuria: abp Hoser nie ograniczał działalności ks. Lemańskiego

dodane 2013-07-12 (17:05) 1 rok 5 miesięcy 7 dni 15 godzin i 57 minut temu

Ks. Wojciech Lemański: zwróciłem się do abp. Henryka Hosera o zmianę jego decyzji

dodane 2013-07-12 (12:20) 1 rok 5 miesięcy 7 dni 20 godzin i 42 minuty temu

materiał wideo

Co wydarzyło się między ks. Lemańskim a abpem Hoserem? "To było traumatyczne"

dodane 2013-07-08 (20:09) 1 rok 5 miesięcy 11 dni 12 godzin i 53 minuty temu

Ks. Wojciech Lemański usunięty z parafii: złożę odwołanie

aktualizacja 2013-07-08 (13:00) 1 rok 5 miesięcy 11 dni 20 godzin i 2 minuty temu

Ksiądz Wojciech Lemański usunięty z parafii. Trafi do Domu Księży Emerytów

dodane 2013-07-07 (23:49) 1 rok 5 miesięcy 12 dni 9 godzin i 13 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1083)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

176
39
~maks 2013-07-14 (23:06) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 9 godzin i 56 minut temu

Ciekawe czy Pan Jezus poszedłby do TVNu? i GW?

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

140
10
FPP FPP 2013-07-14 (20:48) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 12 godzin i 14 minut temu

po co poszedł do TVN-u? jeżeli myśli że ktoś z tej stacji chce mu pomóc to się myli, wykorzystają go i zostawią na pastwę losu, to tak jak by do samego diabła zwrócił się o pomoc

odpowiedz

169
45
~zbigniew 2013-07-14 (23:05) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 9 godzin i 57 minut temu

tak sie manipuluje opinia w Polsce. 2,5 miliona podpisow w obronier tV Trwam nie itenresowlao portaul wp ale lemanski ktory robi konflikty w kosciele to nie schodzi z newsow

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

172
59
~Widz 2013-07-14 (22:55) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 10 godzin i 7 minut temu

A który przełożony pozwoliłby sobie na takie zachowanie! Ten ksiądz zachowuje się skandalicznie!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

209
96
~litwin 2013-07-14 (21:28) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 11 godzin i 34 minuty temu

To ta plebania jest Jego ? On ja zbudowal i finansowal ? . Bezczelny czerwony typ .

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

140
54
~współmieszkaniec16! 2013-07-14 (23:42) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 9 godzin i 20 minut temu

Wojciech - nie pajacuj. Nie rób z siebie celebryty - kretyna. Wiesz, że decydowałeś się na posłluszeństwo i dotrzymaj danego słowa. A swoją drogą, co najlepiej lubiłeś robić i robisz to do tej pory? KRYTYKOWAĆ!!!!!. Wiecznie niezadowolony, nadąsany, napuszony, nadęty, mający pretensje do wszystkiego i wszystkich, widzący tylko zło i zaniedbania u innych, NIGDY u siebie. Napełniasz mnie obrzydliwością.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

142
57
~gostek 2013-07-14 (21:18) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 11 godzin i 44 minuty temu

Precz ty agencie! twoje miejsce jest na smietniku juz.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

140
61
~bywalec teatru 2013-07-14 (21:01) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Ksiądz nie opuści parafii ? Czyli ksiądz chce być poza prawem kościelnym. To może Pa Lemański założy jakąś swoją sektę i obwoła się papieżem. Kościół ma wielowiekowe tradycje przy których Pan Lemański jest nikim ważnym.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

123
46
~marek 2013-07-14 (21:29) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 11 godzin i 33 minuty temu

czy ksiadz lemanski zadaje sobie sprawe co to przysiega dla swego biskupa czy on zapomnial prawa ktorego go uczyli tyle lat niech teraz sobie zalozy wlasny kosciol ale nie maprawa nawet mieszkac na plebani ktora jest pod zarzadem wlasciwego biskupa moze isc do tvn24 lub tvn lub polsat tam go chetnie wysluchaja niech pluje na zobowiazania na przysiegi- polacy nic sie nie stalo tusk radzi

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

127
51
~Zdezorientowany 2013-07-14 (21:29) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 11 godzin i 33 minuty temu

Nie bardzo rozumiem dlaczego ten ksiądz tak upiera trwać przy Kościele, skoro prawa tego Kościoła są zupełnie niezgodne z jego światopoglądem. Czyżby żal mu się zrobiło niezłej kasy z chrzcin, ślubów i pogrzebów?

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

124
53
~Katolik 2013-07-14 (22:30) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 10 godzin i 32 minuty temu

Szanowny księże Lemańśki widać mineło już wiele lat od ślubów składanych przez księdza. Były to Śluby czystości i posłuszeństwa. Nie zostałeś powołany do kapłaństwa poto aby oceniac decyzje swych pżełożonych ale aby służyć wiernym i bez zadnego wachania wykonywać decyzje pżełożonych. Pamiętaj że przed Bogiem będziesz się rozliczał z tego co dokonałeś Ty a Twoi przełożeni ze swoich decyzji. Bądz Pasterzem a nie politykiem.Niechaj Pan prowadzi Twój umysł drogą pokory i umiłowania blizniego .Wojtek

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

114
43
~ftt 2013-07-14 (21:28) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 11 godzin i 34 minuty temu

robi cyrki w TV się wypowiada ,to nie stosowne na księdza !!! przysięgał posłuszeństwo!! a tu wyszło szydło z wora... zauważcie kto go broni !! to daje do myślenia ze Ruch Palikota !!! M .Środa !!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

93
30
~robotnik 2013-07-14 (21:28) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 11 godzin i 34 minuty temu

Co z niego za śmieszny pajac ! Widać - szkoła GW i PO . Ksiądz z niego taki sam jak ze mnie !

odpowiedz

94
34
~woj 2013-07-14 (21:26) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 11 godzin i 36 minut temu

przełożony mówi do mnie, że mnie zwalnia, a ja odpowiadam, że się przyzwyczaiłem ... itp. itd. - gdybym się pożalił komukolwiek co zrobił mój przełożony, to każdy doradził by mi bym miał choć odrobine honoru. Ksiądz Lemański ma wszystko to czego nie powinien mieć ksiądz : egoizm , buta, nieszczerość intencji, brak pokory.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

69
15
~mateusz44444 2013-07-14 (23:03) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 9 godzin i 59 minut temu

Szatan się wścieka na abp Hosera za organizacje rekolekcji na stadionie...niestety....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

80
26
~TW 2013-07-14 (22:26) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 10 godzin i 36 minut temu

to ten pan ksiądz teraz służy w tvn :) ksiądz do zadań specjalnych...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

63
16
~ola 2013-07-14 (21:30) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 11 godzin i 32 minuty temu

Nagonka na abp. Hosera. Jeśli skala niekompetencji i kłamstw w ostatnim artykule na temat abp. Hosera jest reprezentatywna dla wszystkich publikacji "Newsweeka", to sięganie po to czasopismo uwłacza inteligencji nawet przeciętnie rozgarniętego czytelnika.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

92
46
Władca Lemingów 2013-07-15 (05:46) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 3 godziny i 16 minut temu

Ja tak sobie myślę, że po uchwaleniu zakazu mordu rytualnego na zwierzętach całe chazarskie plemię popadło w deprechę i miesza. Od tego mieszania plebania w Jasienicy zaczyna jechać czosnkiem, jak wieprzowa rolada przygotowana do pieczenia. Za dużo czosnku panowie z TVN i Wyborczej, za dużo! I jeszcze ta cebula . . . aż śmierdzi na odległość chazarskim koczowniczym tabunem.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

76
30
~adam 2013-07-14 (22:03) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 10 godzin i 59 minut temu

Lemański to pajac, a nie ksiądz. Chyba powinien był zostać celebrytą w TVN, a nie iść do seminarium...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

68
22
~darjuż 2013-07-14 (21:27) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 11 godzin i 35 minut temu

Nieźle zrył mózgi baranom z tej Jasienicy

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 3 godziny i 7 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 8 godzin i 7 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 1 godzinę i 17 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 3 godziny i 44 minuty temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 22 godziny i 2 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29688