Strona główna serwisu
Konflikt na linii Kaczyński -​ Rydzyk

Konflikt na linii Kaczyński -​ Rydzyk

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński poczuł się na tyle silny, że nie chce dać dobrych miejsc na listach wyborczych faworytom Radia Maryja - donosi "Rzeczpospolita".
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński ()
W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS liczy na zwycięstwo. Jesienią 2010 r. odeszli z niej europosłowie PJN, a rok później – Solidarnej Polski. Dlatego też w tych wyborach najważniejszym kryterium przy konstruowaniu list przez Jarosława Kaczyńskiego jest całkowita lojalność kandydatów wobec niego i partii.

I taka właśnie polityka doprowadziła do starcia Kaczyńskiego z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja. Kaczyński nie chce zagwarantować kandydatom ojca dyrektora tzw. miejsc biorących, czyli takich pozycji na listach w poszczególnych regionach, które gwarantują wybór.

– Nasi kandydaci muszą się kierować jedną lojalnością: wobec prezesa. A z kandydatami ojca dyrektora różnie do tej pory bywało – twierdzi jeden z europosłów PiS.


Według informacji "Rzeczpospolitej", o. Rydzyk naciska na co najmniej trzy „jedynki" dla swoich protegowanych. Chciałby, aby listę PiS w Lublinie otwierał obecny europoseł prof. Mirosław Piotrowski, w Łodzi listę miałaby otworzyć Urszula Krupa. Kaczyński ani myśli zgodzić się na takie koncesje. Do większości faworytów Rydzyka ma poważne zastrzeżenia.

Piotrowski jest w PiS uważany za zdrajcę. W 2009 r. kandydując – dzięki zabiegom Rydzyka – z list partii Kaczyńskiego, nigdy nie przystąpił do niej, nie chciał płacić składek na wspólny klub w europarlamencie, a w finale wystąpił z tego klubu, w niewybredny sposób wyrażając się o politykach PiS.

Z kolei Krupa przez większość swego politycznego życia związana była z LPR. A gdy dzięki zabiegom Rydzyka dostała od PiS szansę w poprzednich eurowyborach, to przegrała z kretesem, kandydując z pierwszego miejsca w Łodzi.


Źródło: Rzeczpospolita

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1278)
Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
185
~Szyder 2014-02-26 (06:17) 3 godziny i 34 minut temu

Co za banda niedorajdow. Znaleźli sobie łatwy sposób na życie .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
142
~ewka 2014-02-26 (07:58) 1 godzinę i 53 minut temu

"Kaczyński nie chce zagwarantować kandydatom ojca dyrektora tzw. miejsc biorących, czyli takich pozycji na listach w poszczególnych regionach, które gwarantują wybór" ! Jak to się ma do wyborów powszechnych ? Na kogo byś nie zagłosował to i tak wejdą ci co mają wejść !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
110
~ZJZJ 2014-02-26 (06:10) 3 godziny i 41 minut temu

Przepraszam BARDZO ale ojciec Tadeusz to ponoć KSIĄDZ Zakonnik!!!!! To co to znaczy: "o. Rydzyk naciska na co najmniej trzy „jedynki" dla swoich protegowanych" przecież On powinien być w KOŚCIELE i głosić ewangelię.

odpowiedz

zgłoś do moderacji