więcej

Konflikt na linii Kaczyński - Rydzyk.

Rzeczpospolita |  dodane 2014-02-26 (01:54) 9 miesięcy 1 dzień 5 godzin i 40 minut temu
drukuj


Jarosław Kaczyński opinie video
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński poczuł się na tyle silny, że nie chce dać dobrych miejsc na listach wyborczych faworytom Radia Maryja - donosi "Rzeczpospolita".

W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS liczy na zwycięstwo. Jesienią 2010 r. odeszli z niej europosłowie PJN, a rok później – Solidarnej Polski. Dlatego też w tych wyborach najważniejszym kryterium przy konstruowaniu list przez Jarosława Kaczyńskiego jest całkowita lojalność kandydatów wobec niego i partii.

I taka właśnie polityka doprowadziła do starcia Kaczyńskiego z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja. Kaczyński nie chce zagwarantować kandydatom ojca dyrektora tzw. miejsc biorących, czyli takich pozycji na listach w poszczególnych regionach, które gwarantują wybór.

– Nasi kandydaci muszą się kierować jedną lojalnością: wobec prezesa. A z kandydatami ojca dyrektora różnie do tej pory bywało – twierdzi jeden z europosłów PiS.

Według informacji "Rzeczpospolitej", o. Rydzyk naciska na co najmniej trzy „jedynki" dla swoich protegowanych. Chciałby, aby listę PiS w Lublinie otwierał obecny europoseł prof. Mirosław Piotrowski, w Łodzi listę miałaby otworzyć Urszula Krupa. Kaczyński ani myśli zgodzić się na takie koncesje. Do większości faworytów Rydzyka ma poważne zastrzeżenia.

Piotrowski jest w PiS uważany za zdrajcę. W 2009 r. kandydując – dzięki zabiegom Rydzyka – z list partii Kaczyńskiego, nigdy nie przystąpił do niej, nie chciał płacić składek na wspólny klub w europarlamencie, a w finale wystąpił z tego klubu, w niewybredny sposób wyrażając się o politykach PiS.

Z kolei Krupa przez większość swego politycznego życia związana była z LPR. A gdy dzięki zabiegom Rydzyka dostała od PiS szansę w poprzednich eurowyborach, to przegrała z kretesem, kandydując z pierwszego miejsca w Łodzi.

Źródło: Rzeczpospolita

rp.pl

(miko, mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 642 75.53%
nie 208 24.47%

Przeczytaj też

Jarosław Kaczyński: powstanie 17. województwo

aktualizacja 2014-03-15 (18:06) 8 miesięcy 11 dni 13 godzin i 28 minut temu

Dr Jacek Zaleśny: debata nie leży w interesie Kaczyńskiego

dodane 2014-02-17 (16:32) 9 miesięcy 9 dni 15 godzin i 2 minuty temu

Aleksander Kwaśniewski: PO już nie chroni przed PiS

dodane 2014-02-17 (05:07) 9 miesięcy 10 dni 2 godziny i 27 minut temu

"Nasz Dziennik": Elżbieta Kruk: Katolicy rozbijają układ

dodane 2014-02-15 (00:40) 9 miesięcy 12 dni 6 godzin i 54 minuty temu

Andrzej Duda: PiS stawia na program socjalny. Dożywianie dzieci i wsparcie dla rodzin

aktualizacja 2014-02-14 (09:21) 9 miesięcy 12 dni 22 godziny i 13 minut temu

PiS przedstawi swój program. Stawia na pracę i służbę zdrowia

dodane 2014-02-13 (07:53) 9 miesięcy 13 dni 23 godziny i 41 minut temu

PiS z największym poparciem do PE - sondaż

aktualizacja 2014-02-12 (12:14) 9 miesięcy 14 dni 19 godzin i 20 minut temu

Jarosław Kaczyński: Antoni Macierewicz ściany przechodzi

aktualizacja 2014-02-03 (12:49) 9 miesięcy 23 dni 18 godzin i 45 minut temu

Józef Oleksy: zbliża się koniec potęgi Tuska, PiS może rządzić samodzielnie

dodane 2014-01-29 (04:26) 9 miesięcy 29 dni 3 godziny i 8 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1278)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~magda 2014-04-29 (14:22) 6 miesięcy 28 dni 17 godzin i 12 minut temu

Słucham RM, ale na pewno na "zdrajców " nie zagłosuję. Ma rację prezes Kaczyński. Na Ziobrę, który też występuje u Ojca Dyrektora też nigdy nie zagłosuję.Jeśli go słyszę wyłączam radio. Zdrajców nie toleruję. Dr Krupa może mówić o chorobach na antenie, ale nie musi kandydować.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~hehe 2014-04-29 (15:00) 6 miesięcy 28 dni 16 godzin i 34 minuty temu

Kaczyński Rydzykowi to może tylko na "antenkę" skoczyć!

odpowiedz

1
1
~kwak 2014-04-29 (14:18) 6 miesięcy 28 dni 17 godzin i 16 minut temu

rydzyk byl juz w Europie, szmuglujac samochody zdezelowane.

odpowiedz

28
12
~WYKIWANY MOHER 2014-02-26 (15:38) 9 miesięcy 15 godzin i 56 minut temu

Rydzol zlodzieju! oddawaj moje swiadectwo udzialowe,ktore sobie przywlaszczyles a mialo byc na ratowanie stoczni.Niech cie pieklo pochlonie!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

20
43
~PO Smak 2014-02-26 (15:12) 9 miesięcy 16 godzin i 22 minuty temu

Czcigodni czciciele Platformy Oszustów ziejący tu jadem i mową nienawiści, Pana Jarosława Kaczyńskiego, to możecie pocałować tam, gdzie Pan kierownik majstra w d**ę kopnął. PO jęliście, gamonie?

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

50
17
~Człowiek 2014-02-26 (14:29) 9 miesięcy 17 godzin i 5 minut temu

Jak pozbyć się z multipleksu TV Trwam.Wejdź w ustawienia na listę kanałów wybierz opcję " usuń " zaznacz i OK .Rydzyk znika !

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

2
3
~Sylw 2014-03-15 (21:15) 8 miesięcy 11 dni 10 godzin i 19 minut temu

Dwaj genderowcy zabierają swoje zabaweczki.

odpowiedz

8
6
~As 2014-03-12 (19:09) 8 miesięcy 14 dni 12 godzin i 25 minut temu

Brawo panie prezesie.Zawsze byłem przeciwko panu,ale teraz moje poglądy zmieniły się,a to dlatego ,że nareszcie przeciwstawił się pan Rydzykowi,temu oszustowi i cwaniakowi.

odpowiedz

7
3
~Przeczytaj oceń 2014-03-12 (10:13) 8 miesięcy 14 dni 21 godzin i 21 minut temu

Choć nie jestem zwolennikiem tej partii, to TU jestem za P. Kaczyńskim. Mam nadzieję, że nie zmieni zdania !!!!! Kościól niech zajmuje się swoimi sprawami, a polityk swoimi. Może obraże kogoś, ale uważam, że ta oddzielność winna być, bo nie służy ona ani polityce, ani kościołowi. Do obrażonych- spojrzyj z boku czy nie mam racji?? Popatrz ile wśród młodych niechęci do religii, przypomina mi to niechęc do języka rosyjskiego w szkole, który był również , jak religia , wprowadzony na siłę. Nikt nie lubi czegoś, co mu się mówi- musisz !!! Jeżeli musisz lakować na nie, rób to bez oporu !!! Choć wolę rzeczowe wypowiedzi, te głupkowate zachowaj dla siebie, one tylko potwierdzą twoją beznadziejność :).

odpowiedz

21
13
~Anna 2014-02-26 (15:56) 9 miesięcy 15 godzin i 38 minut temu

Gdyby nie Rydzyk i bufon Hofman nawet bym zaglosowal na PiS

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

2
0
~CZES-LAW 2014-03-10 (22:46) 8 miesięcy 16 dni 8 godzin i 48 minut temu

tak będzie naj lepsze.

odpowiedz

7
3
~fred 2014-03-07 (14:59) 8 miesięcy 19 dni 16 godzin i 35 minut temu

Panie Jarku jasne jest że uleganie z takich pobudek źle się kończy . Wytrwałości myślę że będzie dobrze . Powodzenia .

odpowiedz

15
31
~Ryżowe PO la w wodzie mokną 2014-02-26 (18:13) 9 miesięcy 13 godzin i 21 minut temu

Bufony i snoby peowskie nie dorastacie do pięt Pana Jarosława.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

9
5
~ewa 2014-03-05 (08:14) 8 miesięcy 21 dni 23 godziny i 20 minut temu

jeżeli JK zerwie stosunki z rydzykiem to nawet pójde na wybory i zagłosuje

odpowiedz

30
74
~adam 2014-02-26 (11:10) 9 miesięcy 20 godzin i 24 minuty temu

Skowyczcie dalej. A Pan Kaczyński wybory do EU wygra w cuglach. A szczurki z PO zostaną w kraju.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

28
5
2506 2014-02-26 (15:53) 9 miesięcy 15 godzin i 41 minut temu

Rydzyk nawoływał Polaków przeciwko wstąpieniu do Unii Europejskiej,a teraz zabiega o miejsca dla swojej służby na eurodeputowanych. Myśli, że jak się tam dostaną to zaraz Unia sypnie mamoną na Rydzyka zachcianki,a nawet na jakiś extra wóz, bo czarna emilencja byle czym nie może się poruszać,A może by tak wystarczył wóz zaprzężony w dwa konie. Oj pożrą się z prezesem o JEDYNKI na listach do Europarlamentu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

13
5
~SŁYSZAŁEM 2014-02-26 (14:06) 9 miesięcy 17 godzin i 28 minut temu

Że w Toruniu moherowe stringi promują na lato 2014 !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
7
~genekm 2014-02-27 (05:42) 9 miesięcy 1 godzinę i 52 minuty temu

Cadyk z Torunia ,z Cadykiem z Żoliborza pożarli się,nic dobrego z tego nie wyniknie>>>.

odpowiedz

8
4
~Tjalem 2014-02-27 (03:31) 9 miesięcy 4 godziny i 3 minuty temu

Tylko nie Kaczyński-KALKSTEIN

odpowiedz

18
5
~Marek 2014-02-26 (20:24) 9 miesięcy 11 godzin i 10 minut temu

Jeden kawaler, drugi kawaler, jeden w sukience, drugi w spodniach. Niech za siebie wyjdą i wyjadą z Polski w podróż poślubną. Jedno tylko jest ważne - żeby tu już nigdy nie wracali.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

KBW: test wyborczego systemu informatycznego wykrył łatwy do skorygowania błąd
dodane 2014-11-26 (15:02) 16 godzin i 32 minuty temu

Polski misjonarz uwolniony z rąk porywaczy
dodane 2014-11-26 (14:27) 17 godzin i 7 minut temu

PO: czy Jacek Sasin chce likwidować szkoły w centrum Warszawy?
dodane 2014-11-26 (14:24) 17 godzin i 10 minut temu

Rosyjskie samoloty nad Ukrainą. Przez granicę jedzie broń
dodane 2014-11-26 (13:46) 17 godzin i 48 minut temu

Mężczyzna zginął pod kołami Pendolino podczas jazdy testowej
dodane 2014-11-25 (17:49) 1 dzień 13 godzin i 45 minut temu

Rosja po raz kolejny przestrzega Ukrainę przed dążeniem do NATO
dodane 2014-11-25 (17:15) 1 dzień 14 godzin i 19 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.