Strona główna serwisu
Kim był Rajmund Kaczyński, ojciec Jarosława i Lecha?

Kim był Rajmund Kaczyński, ojciec Jarosława i Lecha?

Jarosława i Lecha Kaczyńskich znają wszyscy. Ich matkę, Jadwigę, też wiele osób kojarzy. Kim jednak był ich ojciec, Rajmund? - pytają dziennikarze "Newsweeka".
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński ()
Ojciec braci Kaczyńskich był szczupły, niezbyt wysoki, cichy i lekko stłamszony - pisze "Newsweek".

O Rajmundzie Kaczyńskim wiadomo chociażby to, że walczył w Powstaniu Warszawskim, podczas którego został ranny. Później pracował na Politechnice Warszawskiej, ale wielkiej kariery jednak nie zrobił. Z kolei Jadwiga Kaczyńska sugerowała koleżankom, że nie był to mężczyzna jej marzeń. Po prostu życie potoczyło się w taki sposób, że to z nim stanęła na ślubnym kobiercu.

- Nigdy nie potrafiłam tego zrozumieć, dlaczego wokół matki, która nie brała nawet udziału w powstaniu, bracia stworzyli legendę wojenną, a o ojcu zupełnie zapomnieli? - mówi dziennikarzowi "Newsweeka" jedna z przyjaciółek matki braci Kaczyńskich.
Newsweek, wp.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (2238)
Nie zgadzam się z opinią
102
Zgadzam się z opinią
331
~KJ 2012-07-08 (14:52) 3 godziny i 13 minut temu

najgorzej to jak ojciec lub dziad był w wermachcie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
111
Zgadzam się z opinią
288
~Piotr 2012-07-08 (14:56) 3 godziny i 9 minut temu

Dlaczego dziennikarze nie piszą na bieżąco kim byli rodzice Tuska, Komorowskiego, Schetyny, Kopacz?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
362
Zgadzam się z opinią
535
~Karlos 2012-07-08 (15:59) 2 godziny i 6 minut temu

Przynajmniej był POLAKIEM, a nie jak Tuska przodkowie nawet po polsku nie mówili!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 26

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
159
~Axel 2012-07-08 (14:22) 3 godziny i 43 minut temu

"Świetny" artykuł. Mocno rozbudowany i godny pierwszego miejsca na liście wiadomości...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
46
Zgadzam się z opinią
189
~prl 2012-07-08 (14:22) 3 godziny i 43 minut temu

powyższy artykuł to kompletne dno! newsweek co to jest w ogole? rodem z PRL Boże jakich czasów dożyliśmy?? Myślę, że ciekawszym tematem byłby dziadek z Wermahtu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
290
Zgadzam się z opinią
431
bhojczyzna 2012-07-08 (21:49) 20 godzin i 16 minut temu

30 lat temu 24-letni wówczas Donald pracował jako dziennikarz tygodnika "Samorządność". Pamiętnego 13 grudnia wracał po północy do domu ze Stoczni Gdańskiej. Gdy rankiem gen. Wojciech Jaruzelski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego Tusk obmyślał jak dostać się do Stoczni. Kilka godzin później pożegnał się z żoną, by dołączyć do stoczniowców. Premier przyznał, że jako zaledwie 24-letni dziennikarz i działacz Solidarności czuł przede wszystkim strach. Bał się o swoją żonę Małgosię, z którą zaledwie trzy lata wcześniej wziął ślub i mamę Ewę. Co ciekawe dzień przed wprowadzeniem stanu wojennego żona obwieściła Tuskowi, że jest w ciąży. W 1982 roku przyszło na świat pierwsze dziecko Tusków, syn Michał. Premier wspomina- 13 grudnia tuż po północy wyszedłem z sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie obradowała - ostatni raz, jak się wkrótce miało okazać - Komisja Krajowa Solidarności. Byłem wówczas dziennikarzem solidarnościowego tygodnika "Samorządność". Padał śnieg, szedłem do domu, myśląc o zbliżającej się Wigilii. 12 godzin później, obserwując z okien tramwaju czołgi i kolumny ZOMO, zastanawiałem się, jak przedostać się do Stoczni - Nie wiedziałem, co oznacza tak naprawdę stan wojenny, ale na wszelki wypadek mocno wyściskałem Gosię, potem pojechałem pożegnać się z mamą, zakopałem w pobliskim lesie kilka paczek "bibuły" i ruszyłem z moim przyjacielem Wojtkiem Dudą pod drugą bramę Stoczni. Nie była jeszcze otoczona przez ZOMO, więc bez trudu przedostaliśmy się na jej teren, gdzie garstka stoczniowców, pracowników Solidarności i studentów próbowała zorganizować centrum dowodzenia akcją protestacyjną - dodał premier. Tusk nigdy nie żałował, że 13 grudnia został w Stoczni Gdańskiej. Razem z Dudą zbierał wtedy nazwiska internowanych i przekazywał je ich rodzinom. Natomiast na przykładzie Jarosława Kaczyńskiego widać jak dziś odwaga staniała a rozum poszedł w cenę. Człowiek, który w czasie Solidarności nie istniał próbuje dziś kreować się na jedynego sprawiedliwego. Jak było naprawdę? Otóż Kaczyński po zatrzymaniu na kilka godzin przez SB po 13 grudnia ( grubo po 13 bo, jak sam pisze o ogłoszeniu stanu wojennego dowiedział się na WIECZORNEJ mszy Św.!) ustnie zobowiązał do przestrzegania przepisów stanu wojennego. Esbek, który go przesłuchiwał nie pisze, czy przysięgał przy tym, jak podobno robił to Wałęsa w roku 1970, na medalik (co dziś z rechotem powtarza to prawicowa prasa).

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 16

Nie zgadzam się z opinią
682
Zgadzam się z opinią
820
bhojczyzna 2012-07-08 (21:49) 20 godzin i 16 minut temu

Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski to wielki, prawy człowiek, Katolik, Polak i prawdziwy patriota! Polska po wielu latach zniewolenia ,po czasach kiedy Biały Orzeł szamotał się spętany a całe legiony Polskich Patriotów szły na śmierć "...jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec" i po czterech latach żenady Polska ma wreszcie Prezydenta ! Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski pochodzi ze szlacheckiej ,głęboko patriotycznej rodziny Komorowskich herbu Korczak .Blisko spokrewniony z legendarnym dowódcą Powstania Warszawskiego Tadeuszem Bór-Komorowskim. Zaangażowany w działalność opozycyjną w ramach Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela. W 1979 znalazł się wśród założycieli wydawnictwa niezależnego Biblioteka Historyczna i Literacka, organizował biblioteki pism drugoobiegowych, a także manifestacje niepodległościowe W 1980 został skazany razem z działaczami Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela na karę pozbawienia wolności za zorganizowanie w dniu 11 listopada 1979 manifestacji (rozprawie przewodniczył sędzia Andrzej Kryże - pamiętacie gdzie on jest dzisiaj ??!). W latach 1980-1981 pracował w Ośrodku Badań Społecznych NSZZ "Solidarność". 27 września 1981 był jednym z sygnatariuszy deklaracji założycielskiej Klubów Służb Niepodległości. W przeciwieństwie do Jarka K. internowany w czasie stanu wojennego. Wielki człowiek , Polak i prawdziwy patriota bez skazy ,jako Prezydent ( już nie prezy-dęt ! ) daje gwarancje niezależności i pewność ,że nas ,Polaków nie ośmieszy . To cenne po ostatnich czterech latach żenady . Prezydent Bronisław Komorowski rozumie, że polskość i Katolicyzm zobowiązują do zachowania zdrowego rozsądku, kultury osobistej i szukania porozumienia, wzniesienia się ponad swoje egoistyczne, partyjne, czy jakiekolwiek inne, partykularne cele. Tak mu dopomóż Bóg ! My ,Polacy jesteśmy z Niego dumni!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 24

Nie zgadzam się z opinią
134
Zgadzam się z opinią
261
~... 2012-07-08 (21:21) 20 godzin i 44 minut temu

Rajmund jest mi obojętny. Bardziej mnie interesuje, kim byli rodzice Lisa, Szechtera, Waltera seniora i innych medialnych macherów (nie mylić z moherami). Spodziewałbym się ciekawych historii, ale nikt ich nie chce opowiadać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
79
Zgadzam się z opinią
205
~rebel 2012-07-08 (18:10) 23 godzin i 55 minut temu

Jadwiga Kaczyńska była sanitariuszką szarych szeregów na Kielecczyźnie. Co z tego, że nie brała udziału w powstaniu warszawskim...? Mało kto brał w nim udział. Niech lepiej napiszą o rodzicach Anny Komorowskiej. To dopiero ciekawa historia...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
264
Zgadzam się z opinią
388
bhojczyzna 2012-07-08 (21:49) 20 godzin i 16 minut temu

Tusk: Energiczny, inteligentny, wysportowany człowiek, ojciec rodziny, dla którego dobro młodych Polaków jest najważniejsze. Dla nich właśnie pragnie lepszej, nowoczesnej Polski; ma dla kogo żyć i żyć potrafi. Niezłomny i twardy charakter Donalda Tuska, Polaka i Kaszuby jest już rzadko spotykanym wzorcem prawdziwych wartości dla, których nasi przodkowie przelewali krew, budowali i utrzymali nowoczesne i silne Państwo dla przyszłych pokoleń. Dokładnie te same ideały kierowały takimi polskimi patriotami jak gen. Nil, rtm. Pilecki, prof. Bartoszewski, p.prez. Wałęsa czy ks. Popiełuszko. Kaczyński: gość w zaawansowanym wieku emerytalnym, bez dzieci, bez rodziny. Nigdy nie uprawiał sportu, nie używa komputera, nie ma konta w banku, nie zna nowoczesnych technologii. Internauci dla niego są zboczeńcami oglądającymi przy piwie pornografię. Zamiast kibiców woli kiboli. Siedzi w domu z mamusią i zagłaskał na śmierć kota. Zamknięty w swoim średniowiecznym, ksenofobicznym świecie, zdominowany przez matkę, całkowicie zależny od współpracowników w życiu codziennym, bez prawa jazdy, bez umiejętności zrobienia codziennych zakupów. Dla kogo on miałby budować nowoczesną Polskę??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 31

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
131
~Ola 2012-07-08 (15:40) 2 godziny i 25 minut temu

Dlaczego w Polsce przeciwnie do Czech czy NRD nie dokonano dekomuniuzacji? Szcególnie wśród dziennikarzy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
158
~KJHB 2012-07-08 (14:51) 3 godziny i 14 minut temu

POpapranska banda nie ma sie czego czepiac,czepia sie ojca p.Kaczynskich.Lepiej czepiajcie sie ojca palichama,niesiola,kutza,monisi,walesy,jjjjjakaly,tfuska,to dopiero musieli byc ancymonki.Qrwa nie moga zostawic,braci w spokoju,jednego zaszczuli,drugiemu by gardlo podgryzli.Smierc w samolocie tylu wybitnych ludzim jest efektem ogronmej oszczerczej nagonki ,robionej przez POpapranska bande.Teraz zeznajac w uleglej prokuraturze szczury klamia,wczesniej czy pozniej sprawiedliwosc ich dopadnie,zabitych dzieci upomna sie o swoich rodzicow,morderstwa nigdy nie ulegna przedawniwniu i zapomnieniu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
108
~Martens 2012-07-08 (14:31) 3 godziny i 34 minut temu

A artykuł też bardzo treściwy - ojciec braci Kaczyńskich był szczupły, niezbyt wysoki. Wow!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
134
~ro 2012-07-08 (14:56) 3 godziny i 9 minut temu

Co Liski? Robimy pokryweczkę na kłamstewka płemiełka?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
112
~11731 2012-07-08 (16:48) 1 godzinę i 17 minut temu

Lis ... jestes zerem .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
111
~Polka 2012-07-08 (22:50) 19 godzin i 15 minut temu

Rodzina pełna tajemnic! Nic nie wiadomo o matce, ojcu, dziadku, babce.Kto wie kim oni są naprawdę???? Napiszcie prawdziwi Polacy!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
107
~wmorderaptor 2012-07-08 (16:04) 2 godziny i 1 minutę temu

kto do chrztu trzymał braciszków i dlaczego ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
93
~juras 2012-07-08 (14:14) 3 godziny i 51 minut temu

coz za wspanialy artykuł. jestem pod wrazeniem. autor teraz moze dostac promocje do klasy 3 szkoly podstawowej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
114
~gkgkgkg 2012-07-08 (14:31) 3 godziny i 34 minut temu

ztego co wiem to AKowców aresztowano a pan Rajmund dostał etat na politechnice

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
96
~wacekplacek 2012-07-08 (22:14) 19 godzin i 51 minut temu

Trudno żeby zrobił wielką karierę jak Był Polakiem a nie Komuchem... Dla mnie waże Jest kim byli rodzice Anny K., żony tego z Pałacu z Żyrandolami...???????????????????????????????????????????????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1