Strona główna serwisu
Kanonizacja Jana Pawła II w Polsce?

Kanonizacja Jana Pawła II w Polsce?

Papież Jan Paweł II zostałby ogłoszony świętym w 2015 r. - ten pomysł jest poważnie rozważany. Ogłoszenie świętości bł. Jana Pawła II przez Benedykta XVI miałoby się odbyć przy okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2015 r. To pomysł dyskutowany na najwyższych szczeblach kościelnej hierarchii w Polsce i Watykanie - informuje "Rzeczpospolita".
Papież Jan Paweł II Papież Jan Paweł II ()
Gdyby doszło do kanonizacji w 2015 r., nastąpiłaby ona w dziesiątą rocznicę śmierci Jana Pawła II, w mieście bliskim sercu papieża, wśród młodych, których Dni zainaugurował w 1985 r.

Informacje "Rzeczpospolitej" na temat trwających rozmów w tej sprawie potwierdzają kościelne źródła. Jednak, po wypełnieniu wszystkich wymogów procesu kanonizacyjnego, ostateczna decyzja należy do papieża Benedykta XVI

Do kanonizacji potrzebny jest jeden cud, który wydarzył się po beatyfikacji, czyli po 1 maja 2011 r. Ks. Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego, mówił niedawno, że w kongregacji nie jest w tej chwili badany żaden cud za wstawiennictwem Jana Pawła II.


Od zgody papieża na kanonizację czy beatyfikację do momentu ogłoszenia świętym mija zazwyczaj kilka miesięcy.

Gdyby Benedykt XVI ogłosił kanonizację Jana Pawła II w Krakowie, czyli poza Watykanem, byłby to pierwszy taki przypadek w czasie tego pontyfikatu.

Dodatkowo, gdzie dokładnie odbędą się Światowe Dni Młodzieży w 2015 r., dowiemy się oficjalnie za rok, na zakończenie ŚDM w Rio de Janerio. Starania o to, by odbyły się w Krakowie, podjął kard. Stanisław Dziwisz już w sierpniu ubiegłego roku. Niebawem zaproszenie do papieża wyśle prezydent Bronisław Komorowski.
, wp

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (113)
Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
88
~Franciszek 2012-05-11 (08:59) 22 godzin i 12 minut temu

Psychopatów od opluwania Św.kościoła rzymsko-katolickiego uprzejmie uprasza się o zaprzestania wypisywania swoich dyrdymałów na tematy o którym nie mają zielonego pojęcia. Bo to nie żadna krytyka, ale czyste chamstwo. Człowiek jednak powinien wykazywać się większą inteligencją od bydła.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
55
~Petrus II 2012-05-11 (08:03) 23 godzin i 8 minut temu

jasne, Katoland bogaty kraj, a Watykan bardzo biedny!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
29
~alibaba 2012-05-11 (08:00) 23 godzin i 11 minut temu

Byle nie w Krakowie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji