więcej

Jest sposób by szybko odzyskać zabrane prawo jazdy .

PAP |  dodane 2012-03-16 (04:50) 2 lata 4 miesiące 10 dni 14 godzin i 22 minuty temu
drukuj


Nowe prawo jazdy
Nowe prawo jazdy opinie
Osoba z zakazem kierowania pojazdem bez większych problemów nowe prawo jazdy wyrobi w innym starostwie - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak stwierdza gazeta, to efekt błędów i opóźnień w tworzonej od 2004 r. Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

- Nie jesteśmy w stanie zweryfikować w CEPiK, czy kierowca nie ma orzeczonego zakazu w innym starostwie - mówi Izabela Syroka ze Starostwa Powiatowego w Żarach. Dodaje, że obecnie nie ma też przepisów nakładających na urzędników taki obowiązek.

Ma to zmienić dopiero ustawa o kierujących pojazdami, która ma obowiązywać od stycznia 2013 r. O ile pojawi się taka techniczna możliwość, bo jak na razie starostwa nie mogą weryfikować danych kierowców w CEPiK - podkreśla dziennik.

Jak mówi rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak, trwają prace przygotowujące do integracji systemów informatycznych: SI Kierowca i SEPiK wynikające z ustawy o kierujących. - W ramach tych prac będzie możliwy dostęp do bazy centralnej pozwalający w trybie online sprawdzić stan uprawnień kierowcy w skali całego kraju - zapewnia.

(mz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 17 27.42%
nie 45 72.58%

Przeczytaj też

Punkty karne. Jak sprawdzić, ile się ma?

dodane 2012-06-14 (07:34) 2 lata 1 miesiąc 12 dni 11 godzin i 38 minut temu

Córka próbowała zdać egzamin na prawo jazdy za matkę

dodane 2012-06-13 (12:15) 2 lata 1 miesiąc 13 dni 6 godzin i 57 minut temu

Tak wożą się polscy ministrowie

dodane 2012-05-07 (04:02) 2 lata 2 miesiące 19 dni 15 godzin i 10 minut temu

Zaskoczył policjantów - zapamiętają go na długo

dodane 2012-02-08 (20:34) 2 lata 5 miesięcy 17 dni 22 godziny i 38 minut temu

Pijana babcia woziła dwie wnuczki. Pracuje jako...

dodane 2012-01-23 (14:55) 2 lata 6 miesięcy 3 dni 4 godziny i 17 minut temu

Rewolucja w prawie jazdy za rok - posłowie zdecydowali

dodane 2012-01-13 (13:20) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 5 godzin i 52 minuty temu

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy dopiero za rok

dodane 2012-01-12 (22:10) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 21 godzin i 2 minuty temu

Miał ponad 6 promili alkoholu, prawa jazdy już nie

dodane 2011-12-03 (10:00) 2 lata 7 miesięcy 23 dni 9 godzin i 12 minut temu

Dubieniecki kpi z prawa. Co on wyprawia?

dodane 2011-11-24 (08:06) 2 lata 8 miesięcy 2 dni 11 godzin i 6 minut temu

Wchodzą nowe przepisy - prawo jazdy zrób teraz

dodane 2011-11-14 (10:10) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 9 godzin i 2 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (57)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

13
0
~retro 2012-03-16 (08:09) 2 lata 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 3 minuty temu

Podobnie jest z dowodem rejestracyjnym w Rzeszowie. Sprzedałem auto wyrejestrowalem w urzedzie ,a za rok dostaje mandat z fotoradaru i osobiste wstawiennictwo. mandat jest z 2 tygodni wstecz. Ja do Policjanta ostro ,że nie mam auta (dobrze ,że mialem dokument -umowe podbita w urzedzie),okazalem i pytam ,minął rok ,zglosilem sprzedaz ,a wy nic o tym nie wiecie?? .Zrobił oczy i milczal.Takie mają łącza komputerowe,dziadostwo na kazdym miejscu ,co za kraj. Pajacownia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~AntyPZ 2012-11-29 (19:21) 1 rok 7 miesięcy 26 dni 23 godziny i 51 minut temu

a ja nie mam prawka i jeżdżę :) solarisem:) nie płacę podatku od wzbogacenia, nie tankuję, nie mam problemów z parkowaniem, cepikami i przeglądami w mpk zmienią za mnie opony i nie muszę się bać fotoradarów vincenta a cena spokoju to 81 zł miesięcznie:). Pozdrawiam!

odpowiedz

24
0
~..potr 2012-03-16 (07:17) 2 lata 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 55 minut temu

polowanie na kierowców w Jeleniej Górze zamontowano na skrzyżowaniu kamerę która robi zdjęcia pojazdom wjeżdżającym na skrzyżowanie na świetle czerwonym to zrozumiałe ale i na żółtym nawet jak w momencie przejazdu jesteś metr od świateł i nawet jadąc przepisowo 50 nie jesteś w stanie zatrzymac się ,jeżdżę tamtędy do pracy w ciągu tygodnia mam 3 fotki robię wszystko i za cholerę nie mogę przejechac jadę świeci się zielone już mam taką schizę że zamiast na drogę patrzę na sygnalizator a to niebezpieczne a tu nagle nad głową żółte i k.... następna fota

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

1
1
~OlekPz 2012-03-19 (15:05) 2 lata 4 miesiące 7 dni 4 godziny i 7 minut temu

Na tym wlasnie bazuje prawo jazdy egipskie co sobie ludzie robia przez internet teraz,kulawy system w urzedach komunikacji w Polsce.W kazdym oddziale w kraju,gdzie czlowiek nie pojdzie, mowia co innego

odpowiedz

15
2
~pryszczaty 2012-03-16 (05:55) 2 lata 4 miesiące 10 dni 13 godzin i 17 minut temu

Ukraina czy Czechy są lepszym rozwiązaniem-koszty podobne ale masz pewność zdania egzaminu bo u nas podchodzisz i zawsze obleją a, to czas i pieniądze.Masę ludzi jeżdzi na takich zagranicznych prawkach i wszystko jest dobrze

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

2
2
~Jasiek 2012-03-16 (08:50) 2 lata 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 22 minuty temu

I co z tego? W systemach policyjnych zakaz będzie widniał. Pierwsza kontrola drogowa i ..... art. 244 KK. Szerokiej drogi :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
1
~kika 2012-03-16 (08:50) 2 lata 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 22 minuty temu

I dobrze, bo facet straci pracę, alimentów nie zapłaci może 2 miesiące i zabierają mu prawo jazdy a może z tym prawkiem mógłby zarabiać jako kierowca i płacić na dziecko, ale po co, w tym kraju udupia sie ludzi z każdej strony i szybko egzekwuje długi ,ale pomocy zero

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
6
~bredzio 2012-03-16 (09:18) 2 lata 4 miesiące 10 dni 9 godzin i 54 minuty temu

Nie no super artykuł... Mówcie kierowcom złapanym na podwójnym gazie jak legalnie mogą mieć drugą szansę żeby kogoś zabić... Polskie media są niepojęte...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~TOM 2012-03-16 (09:32) 2 lata 4 miesiące 10 dni 9 godzin i 40 minut temu

Podczas kontroli policjant ściągnął z systemu wszystko. Numery druków dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy i wszystkie dane. Do pierwszej kontroli ok. ale w razie wpadki lepiej chyba jechać bez dokumentów niż odpowiadać za przekręt.

odpowiedz

0
0
~LOL!!! 2012-03-16 (09:26) 2 lata 4 miesiące 10 dni 9 godzin i 46 minut temu

Bo to wszystko takie CEPIKI som!!!

odpowiedz

4
1
~luzblus 2012-03-16 (09:25) 2 lata 4 miesiące 10 dni 9 godzin i 47 minut temu

Najlepiej jeździć bez prawa jazdy. Mozesz dostać co najwyżej mandat 500 PLN. Nie kontrolują przecież codziennie tylko raz na dwa trzy lata. Nawet jak raz na dwa lata to wychodzi niecałe 69 groszy dziennie. Nie mogą zabrać ci czegoś czego nie posiadasz. Proste, naukowe, tanie i bezstresowe.

odpowiedz

5
0
~ds 2012-03-16 (09:13) 2 lata 4 miesiące 10 dni 9 godzin i 59 minut temu

Q...mać, za co się ten (nie)rząd weźmie to spartoli!!! Cyrk, można się długo śmiać z ich wyczynów!!! Brawo ciemna maso, która na nich głosowałaś!!!

odpowiedz

3
0
~ja 2012-03-16 (09:07) 2 lata 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 5 minut temu

jesli ktos mysli,że sustem elektromniczny rozwiązuje problemy kierownia panstwem to jest w blędzie,system jedynie moze dop[rowadzic do chAOSU A TAKI WLASNIE MAMY NA SWIECIE GDZIE TAK NAPRAWDE RŻADZI WOLAN AMERYKANKA WE WSZYSTKIM,STAD TYLE NIESZCZĘŚC ,tyle tragedii bo panstwa sa slabe jak nigdy dotąd,

odpowiedz

7
0
~DziękujęZA10% 2012-03-16 (09:04) 2 lata 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 8 minut temu

Zamiast wazelinić rządowi i pstrykać głupawe zdjęcia Kaczyńskiemu zejdzie na ziemie drodzy dziennikarze!!! GAZ 10 % do góry i tyle w temacie - DZIĘKUJĘ!!!

odpowiedz

4
0
~kierowiec 2012-03-16 (09:01) 2 lata 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 11 minut temu

Bzdura. To tak jakby ktoś sobie kupił prawo jazdy na bazarze. W przypadku kontroli drogowej po nr pesel policja sprawdza wszystkie dane o kierowcy jak liczbę punktów i prawo do kierowania pojazdami. Nie wiem po co wp pisze takie głupoty?

odpowiedz

2
1
~boa 2012-03-16 (08:51) 2 lata 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 21 minut temu

Totalna bzdura,. jak jest orzeczony zakaz sądowy to nic nie pomogą kombinacje z wyrobieniem prawa jazdy - przy pierwszej kontroli drogowej taka sprawa wyjdzie, bo Policja ma dane odnośnie wyroków sądu i sprawa karna z 244kk.

odpowiedz

9
0
~dd 2012-03-16 (07:39) 2 lata 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 33 minuty temu

Każdy kierowca podczas badań technicznych płaci dodatkowo 1 zł. Jeszcze niedawno było 2 zł na CEPIK. Od 2004 roku mija już osiem lat jak zbiera się na centralną ewidencje która jeszcze nie powstała. I chyba o to chodzi, bo w Polsce jest zarejstrowanych 18 mil. samochodów. Ktoś ładną kase robi na tym centralnym rejestrze !!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
2
~kors 2012-03-16 (08:16) 2 lata 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 56 minut temu

Osoba z zakazem jeśli jeździ popełnia przestępstwo za które raczej do pierdla

odpowiedz

3
1
~xj 2012-03-16 (08:07) 2 lata 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 5 minut temu

ludzie przesiądżcie się na rowery idze wiosna .

odpowiedz

10
0
~Tor 2012-03-16 (08:01) 2 lata 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 11 minut temu

Znam języki na tyle, ze bez problemu zrobię nowe prawko w Niemczech. Nie dam zarobić naszym urzędasom.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Odczyt z czarnej skrzynki MH17. "Nagła dekompresja"
dodane 2014-07-26 (16:02) 3 godziny i 10 minut temu

Rosyjskie MSZ: sankcje UE zagrażają współpracy ws. bezpieczeństwa
dodane 2014-07-26 (12:00) 7 godzin i 12 minut temu

materiał wideo

Donald Tusk: policja nie kojarzy się dziś z przemocą
dodane 2014-07-26 (14:45) 4 godziny i 27 minut temu

Skuter wodny wybuchł na jeziorze Niepruszewskim
dodane 2014-07-26 (15:34) 3 godziny i 38 minut temu

Lufthansa wznowiła loty do Tel Awiwu; piloci protestują
dodane 2014-07-26 (15:25) 3 godziny i 47 minut temu

Ciało 62-letniej kobiety znalezione w szambie
dodane 2014-07-26 (10:08) 9 godzin i 4 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie czujesz się bezpiecznie w Polsce?

liczba oddanych głosów: 9417