więcej

Ile papierosów i alkoholu możesz przywieźć do Polski?.

IAR |  dodane 2008-11-26 (12:40) 6 lat 26 dni 8 godzin i 12 minut temu
drukuj

Od pierwszego grudnia zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wwożenia do Polski papierosów i alkoholu. Rzeczniczka Izby Celnej w Olsztynie, Anna Hałat-Wanat poinformowała, że zgodnie z nowymi przepisami, podróżni przyjeżdżający do Polski z poza Unii Europejskiej będą mogli wwieźć do kraju tylko 40 sztuk papierosów. Do 200 sztuk będzie można przywieźć drogą morską.

W przypadku alkoholu, zachowany będzie podział na strefę przygraniczną i resztę kraju. Mieszkańcy spoza strefy będą mogli wwieść maksymalnie 1 litr alkoholu o mocy powyżej 22%, 2 litry alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22%, lub zestaw, składający się z 4 litrów wina niemusującego oraz 16 litrów piwa. Ci, którzy mieszkają w strefie, będą mogli wwieźć na teren Polski pół litra alkoholu powyżej 22% oraz pół litra alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22%.

Nowe regulacje wprowadzą też pewne udogodnienia, na przykład w przypadku zakupów przez internet kwota wolna od cła wzrośnie z 22 do 150 euro.


(kab, ula)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 63.64%
nie 4 36.36%

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (78)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Mark 2008-11-26 (13:57) 6 lat 26 dni 6 godzin i 55 minut temu

I co te zachłanne głupki jeszcze wymyślą??
Kto może mi wytłumaczyć, dlaczego tak ponoć mądry, waleczny, bojowy i sprytny naród jak Polska, pozwala sobie na takie bezwzględne wykorzystywanie swoich własnych rodaków ?? Czy nie starcza tym złodziejom 22% VAT, (który nieraz płacimy nieswiadomie pare razy), wszystkiego rodzaju podatków, ZUS, akcyzy i opłaty za byle g... ?? Ludzie, skoro pojechałem na wycieczkę do Meksyku, za którą zapłaciłem z pieniędzy już raz opodatkowanych, kupiłem bilet za który drugi raz płace podatek ( pensja lub dochód już zostały opodatkowane), kupiłem 2 pół galonowe butelki Tequilli, i znowu mam za to płacić podatek ?? To jest chore !! Dlaczego tam je kupiłem, ?? dlatego że chore podatki, akcyzy opłaty itp. powodują że u nas jest wszystko dużo droższe. Więc de facto płacę podatek za pazerność naszego rządu. Gdyby wszystko było normalne, to tę samą gorzałkę kupiłbym za przyzwoitą cenę w swoim sklepiku ( który by kupił z hurtowni a ta od importera.) . Znam stare przysłowie " Nie kradnij rząd nie lubi konkurencji" - chyba to prawda. I jeszcze jedno - Część z Was nazwie osoby które się przemkną przez cło "cwaniakami". A czy nie trafniej nazwać tych co zaplaca "naiwnymi głupkami " ??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
2
~nick 2008-11-26 (16:15) 6 lat 26 dni 4 godziny i 37 minut temu

no i dobrze nareszcie mrowki nie beda blokowaly granc

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~bolen 2008-12-17 (16:38) 6 lat 5 dni 4 godziny i 14 minut temu

pytanie
witam ,mam pytanko ile w tej chwili mozna przewiesc alkoholu i papierosow z Ukrainy do Polski.prosze o szczera odpowiedz!Z gory dzieki

odpowiedz

0
0
~bla 2008-12-02 (10:43) 6 lat 20 dni 10 godzin i 9 minut temu

nie skończy sie...
I o to w tym chodzi, ci którzy wprowadzili tą ustawe dobrze wiedzą ze przemyt tam sie nie skończy, znaleźli więc idealny sposób na finansowanie innych durnych projektów i zalepianie dziur budżetowych okradając biednych ludzi. Współczuję im..

odpowiedz

0
0
~Pozdrawiam WP :) 2008-11-26 (23:22) 6 lat 25 dni 21 godzin i 30 minut temu

Rany koguta! Spoza pisze się razem! :)
Piszcie, błagam, poprawnie po polsku, sporo młodzieży Was czyta.

odpowiedz

0
0
~REMI 2008-11-26 (19:03) 6 lat 26 dni 1 godzinę i 49 minut temu

CZARNE CHMURY
CIEZKIE CZASY NASTANA DLA TURYSTOW Z UKRAINY

odpowiedz

0
0
~niunia 2008-11-26 (17:01) 6 lat 26 dni 3 godziny i 51 minut temu

SPOZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

0
0
~purysta:))) 2008-11-26 (16:59) 6 lat 26 dni 3 godziny i 53 minuty temu

pisze się spoza Unii
a nie z poza Unii

odpowiedz

0
0
~janysz22 2008-11-26 (16:50) 6 lat 26 dni 4 godziny i 2 minuty temu

głupota...
całkiem opanowała rządzących.A ja myslałem że luki w mózgu można leczyc.

odpowiedz

0
0
~marcel 2008-11-26 (16:36) 6 lat 26 dni 4 godziny i 16 minut temu

hurra!!!!!!!!!!!
w koncu sie skonczy ukraina i jej badziewne paliwo i wódka hurra!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~magda 2008-11-26 (16:12) 6 lat 26 dni 4 godziny i 40 minut temu

hej
nie piszemy Z POZA tylko spoza,,,,,,,,no nie!

odpowiedz

0
0
~yan 2008-11-26 (16:06) 6 lat 26 dni 4 godziny i 46 minut temu

przewiesc przeniesc, a jakby tak chodzil w kolko z 1 litrem wodki, przeciez wiecej nie moze miec przy sobie, a nikt nie liczy ile tego przeniosl prawda?? takie ograniczenia sa wiec bezwartosiowe

odpowiedz

0
0
~kundelek 2008-11-26 (15:49) 6 lat 26 dni 5 godzin i 3 minuty temu

A ile moge wwizdz do kraju z panstw UE
Np.jade sobie z Hiszpanii i przekraczam granise pol-niem w guben-no co i ile moge zeby sie nikt nie czepial

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~papieros 2008-11-26 (15:29) 6 lat 26 dni 5 godzin i 23 minuty temu

Jedni więcej, drudzy mniej. A co na to konstytucja ???
Gdzie byś nie mieszkał to nie jesteś równy ???

odpowiedz

0
0
~papieros 2008-11-26 (15:29) 6 lat 26 dni 5 godzin i 23 minuty temu

Jedni więcej, drudzy mniej. A co na to konstytucja ???
Gdzie byś nie mieszkał to nie jesteś równy ???

odpowiedz

0
0
~jacjat 2008-11-26 (15:29) 6 lat 26 dni 5 godzin i 23 minuty temu

Nie od 1 grudnia
Nieprawda, że ustawa ma wejśc od 1 grudnia jest ona obecnie w Komisji Senackiej, ktora nie zakończyła jeszcze prac a planowane wejście ustawy o podatku akcyzowym to koniec marca 2009 roku

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ziuta 2008-11-26 (15:23) 6 lat 26 dni 5 godzin i 29 minut temu

ha ha
Tyle tylko, ze to nie oni ! Ich juz prawie nie ma! Za to Ministerstwo Finansow i b.b liczni dyrektorzy z bozej laski ze wszystkich izb wymyslaja te bzdety! Kiedy to sie w koncu skonczy??

odpowiedz

0
0
~Andy 2008-11-26 (15:19) 6 lat 26 dni 5 godzin i 33 minuty temu

Lie paierosow i alkocholu mozesz przywiesc do Polski
Nigdzie chyba w siecie czegosc takiego i takich ograniczen nie ma ja w Donalolendzie. Moze wogole lepiej wprowadzic wozowa prohibicje.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~adibz 2008-11-26 (15:17) 6 lat 26 dni 5 godzin i 35 minut temu

Z poza?
A czy to aby na pewno po polskiemu?

odpowiedz

0
0
~dante 2008-11-26 (15:11) 6 lat 26 dni 5 godzin i 41 minut temu

;]
nie no teraz fajki made in bialorus pujda do gory ostro ;] a do tego rozwoj gospodarczy w bialorusi zatrzyma sie calkowicie ;]

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 5 godzin i 57 minut temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 7 godzin i 23 minuty temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 6 godzin i 38 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 8 godzin i 57 minut temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 10 godzin i 1 minutę temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 10 godzin i 26 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32260