więcej

Górale już wiedzą, kiedy przyjdzie prawdziwa zima.

PAP |  dodane 2009-10-23 (08:15) 5 lat 1 miesiąc 26 dni 12 godzin i 58 minut temu
drukuj

Złota jesień jeszcze przed nami, a na prawdziwą zimę trzeba będzie poczekać do grudnia - mówią górale. Halny, który zawieje w weekend przyniesie ocieplenie i stopi resztki leżącego od ubiegłego tygodnia śniegu - na Podhale powróci jesień.

Zdaniem górali koniec października ma przynieść wyraźne ocieplenie. - Jak przydzie trzeci śnieg, to moze siy ta zima pomału zrobi. Na razie jej nie widać, bo ponad hole jesce siy zbiyrajom chmurki na ciepło - powiedział gazda z Zakopanego, Józef Bafia.

Zdaniem górali prawdziwa zima przyjdzie dopiero w grudniu, tak żeby na święta Bożego Narodzenia "cepry" mogły pojeździć na nartach.

W ubiegłym tygodniu w Zakopanem spadło ponad pół metra śniegu. Górale mówią, że pierwsze śniegi zdarzały się już nawet na początku września, ale prawdziwa mroźna zima rozpocznie się, kiedy śnieg spadnie po raz trzeci. Jak mówią, skoro lato było słoneczne, to zima musi być sroga i mroźna.

Więcej na temat prognozy w serwisie POGODA


(zel)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

TAGI: pogoda, zima
oceń
tak 18 66.67%
nie 9 33.33%

Przeczytaj też

Nie zmieniajcie nam czasu - napisz do premiera

dodane 2009-10-24 (08:40) 5 lat 1 miesiąc 25 dni 12 godzin i 33 minuty temu

Nad polskim morzem będzie cieplej dzięki UE

dodane 2009-10-23 (14:10) 5 lat 1 miesiąc 26 dni 7 godzin i 3 minuty temu

materiał foto

Zima zaatakowała niemal całą Europę

dodane 2009-10-14 (17:02) 5 lat 2 miesiące 5 dni 4 godziny i 11 minut temu

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (67)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~roki 2009-11-22 (21:51) 5 lat 26 dni 23 godziny i 22 minuty temu

Kawał o Bacy < Baco co u wos tak śmierdzi , to nic Panocku to albo się łobora rozwarła , albo sie Bacowo łodkryła.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~yoki 2009-11-22 (21:35) 5 lat 26 dni 23 godziny i 38 minut temu

Proroctwo troche spoznione....
....koniec pazdziernika byl miesiac temu juz zbliza sie koniec listopada .Do wiadomosci prorokow i dziennikarzy.Reveil

odpowiedz

0
0
~GAZDA 2009-11-22 (19:46) 5 lat 27 dni 1 godzinę i 27 minut temu

To jest pewe
A jo wom godom ze jak niy bedziy loło to bedziy pugoga. Hej

odpowiedz

0
0
~Andy 2009-11-22 (16:47) 5 lat 27 dni 4 godziny i 26 minut temu

Początek zimy
Ja wiem skąd górale wiedzą kiedy zacznie się zima . Skubańce podpatrują Indian !!! Jak ci zaczynają gromadzić chrust , to widomy znak , że zima tuż ,tuż .... Jeden mail albo telefon z Czikagowa i całe Podhale wie

odpowiedz

0
0
~sik 2009-11-22 (14:18) 5 lat 27 dni 6 godzin i 55 minut temu

Górale wiedzą ,bo słyszeli prognozę pogodę długoterminową.
I ja też to wiem.

odpowiedz

0
0
~sik 2009-11-22 (14:18) 5 lat 27 dni 6 godzin i 55 minut temu

Górale wiedzą ,bo słyszeli prognozę pogodę długoterminową.
I ja też to wiem.

odpowiedz

0
0
~anka 2009-11-21 (16:51) 5 lat 28 dni 4 godziny i 22 minuty temu

co wiedzą?
Gorale nic nie wiedzą.Robia tylko wrażenie.

odpowiedz

0
0
~aldek 2009-11-21 (16:07) 5 lat 28 dni 5 godzin i 6 minut temu

nie jestem góralem a dodatkowo wiem ,że ...
lato rozpocznie sie w czerwcu a skończy w lipcu

odpowiedz

0
0
~Lester 2009-11-20 (19:14) 5 lat 29 dni 1 godzinę i 59 minut temu

Wiedza = znajomości
Górale zawsze wiedzą,bo piją z kim trzeba.

odpowiedz

0
0
~Rimini 2009-11-20 (14:44) 5 lat 29 dni 6 godzin i 29 minut temu

jest fajnie
Po co meteorolodzy. My mamy górali, w Ameryce są Indianie, w Australii mają aborygenów a ruski i tak się dowiedzą.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~agawa 2009-11-20 (07:53) 5 lat 29 dni 13 godzin i 20 minut temu

Durnoty
Tak jakby to mamy koniec listopada. Przepowiednicy sie znaleźli.

odpowiedz

0
0
~ba 2009-11-20 (00:48) 5 lat 29 dni 20 godzin i 25 minut temu

Historia
Goralen Volk - tak było. O czym Wy "górale" chcecie teraz z Rzeczpospolitą porozmawiać?

odpowiedz

0
0
~ullka 2009-11-19 (19:59) 5 lat 1 miesiąc 1 godzinę i 14 minut temu

" Prawdziwi " górale są w ..... Ameryce .
POzostali Pyzdry , juhasi i ......prorocy . N o i ozdoba gór ...zgadnijcie ? Zima i tak przyjdzie .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Max. 2009-11-19 (18:57) 5 lat 1 miesiąc 2 godziny i 16 minut temu

Będzie mroźna ale w górach.
Na nizinach będzie ciepło. Bo lato tam było było byle jakie.

odpowiedz

0
0
~aha 2009-11-19 (16:25) 5 lat 1 miesiąc 4 godziny i 48 minut temu

października koniec?
toż to prognoza na przyszły rok!

odpowiedz

0
0
~Fan 2009-11-19 (13:45) 5 lat 1 miesiąc 7 godzin i 28 minut temu

a kto
tak pisze. głupoty......Zdaniem górali koniec października ma przynieść wyraźne ocieplenie. toć mamy listopad

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~aaaa 2009-11-19 (13:22) 5 lat 1 miesiąc 7 godzin i 51 minut temu

wiadomo
od samej wiosny zbierali chrust

odpowiedz

0
0
~zuza 2009-11-19 (13:15) 5 lat 1 miesiąc 7 godzin i 58 minut temu

ja też wiem !!!
w grudniu i potrwa do marca. Rzadna sensacja. Taka sama pora roku jak wiosna, lato czy jesień.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~tolo 2009-11-19 (12:52) 5 lat 1 miesiąc 8 godzin i 21 minut temu

oni zawsze wiedzą wyjdzie nie wyjdzie- ale najważniejsze to grajcarki, to umieją liczyć jak mało kto

odpowiedz

0
0
~koniec 2009-11-19 (11:45) 5 lat 1 miesiąc 9 godzin i 28 minut temu

koniec
października?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 10 godzin i 13 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 10 godzin i 8 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 10 godzin i 58 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 10 godzin i 49 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 11 godzin i 8 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29392