więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1067149solidarnych Solidarni z Ukrainą

Górale już wiedzą, kiedy przyjdzie prawdziwa zima.

PAP |  dodane 2009-10-23 (08:15) 4 lata 5 miesięcy 28 dni 9 godzin i 36 minut temu
drukuj

Złota jesień jeszcze przed nami, a na prawdziwą zimę trzeba będzie poczekać do grudnia - mówią górale. Halny, który zawieje w weekend przyniesie ocieplenie i stopi resztki leżącego od ubiegłego tygodnia śniegu - na Podhale powróci jesień.

Zdaniem górali koniec października ma przynieść wyraźne ocieplenie. - Jak przydzie trzeci śnieg, to moze siy ta zima pomału zrobi. Na razie jej nie widać, bo ponad hole jesce siy zbiyrajom chmurki na ciepło - powiedział gazda z Zakopanego, Józef Bafia.

Zdaniem górali prawdziwa zima przyjdzie dopiero w grudniu, tak żeby na święta Bożego Narodzenia "cepry" mogły pojeździć na nartach.

W ubiegłym tygodniu w Zakopanem spadło ponad pół metra śniegu. Górale mówią, że pierwsze śniegi zdarzały się już nawet na początku września, ale prawdziwa mroźna zima rozpocznie się, kiedy śnieg spadnie po raz trzeci. Jak mówią, skoro lato było słoneczne, to zima musi być sroga i mroźna.

Więcej na temat prognozy w serwisie POGODA


(zel)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

TAGI: pogoda, zima
oceń
tak 18 66.67%
nie 9 33.33%

Przeczytaj też

Nie zmieniajcie nam czasu - napisz do premiera

dodane 2009-10-24 (08:40) 4 lata 5 miesięcy 27 dni 9 godzin i 11 minut temu

Nad polskim morzem będzie cieplej dzięki UE

dodane 2009-10-23 (14:10) 4 lata 5 miesięcy 28 dni 3 godziny i 41 minut temu

materiał foto

Zima zaatakowała niemal całą Europę

dodane 2009-10-14 (17:02) 4 lata 6 miesięcy 6 dni i 49 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (67)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~roki 2009-11-22 (21:51) 4 lata 4 miesiące 28 dni 20 godzin i 1 minutę temu

Kawał o Bacy < Baco co u wos tak śmierdzi , to nic Panocku to albo się łobora rozwarła , albo sie Bacowo łodkryła.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~yoki 2009-11-22 (21:35) 4 lata 4 miesiące 28 dni 20 godzin i 16 minut temu

Proroctwo troche spoznione....
....koniec pazdziernika byl miesiac temu juz zbliza sie koniec listopada .Do wiadomosci prorokow i dziennikarzy.Reveil

odpowiedz

0
0
~GAZDA 2009-11-22 (19:46) 4 lata 4 miesiące 28 dni 22 godziny i 5 minut temu

To jest pewe
A jo wom godom ze jak niy bedziy loło to bedziy pugoga. Hej

odpowiedz

0
0
~Andy 2009-11-22 (16:47) 4 lata 4 miesiące 29 dni 1 godzinę i 4 minuty temu

Początek zimy
Ja wiem skąd górale wiedzą kiedy zacznie się zima . Skubańce podpatrują Indian !!! Jak ci zaczynają gromadzić chrust , to widomy znak , że zima tuż ,tuż .... Jeden mail albo telefon z Czikagowa i całe Podhale wie

odpowiedz

0
0
~zuza 2009-11-19 (13:15) 4 lata 5 miesięcy 1 dzień 4 godziny i 36 minut temu

ja też wiem !!!
w grudniu i potrwa do marca. Rzadna sensacja. Taka sama pora roku jak wiosna, lato czy jesień.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~sik 2009-11-22 (14:18) 4 lata 4 miesiące 29 dni 3 godziny i 33 minuty temu

Górale wiedzą ,bo słyszeli prognozę pogodę długoterminową.
I ja też to wiem.

odpowiedz

0
0
~sik 2009-11-22 (14:18) 4 lata 4 miesiące 29 dni 3 godziny i 33 minuty temu

Górale wiedzą ,bo słyszeli prognozę pogodę długoterminową.
I ja też to wiem.

odpowiedz

0
0
~ullka 2009-11-19 (19:59) 4 lata 5 miesięcy 21 godzin i 52 minuty temu

" Prawdziwi " górale są w ..... Ameryce .
POzostali Pyzdry , juhasi i ......prorocy . N o i ozdoba gór ...zgadnijcie ? Zima i tak przyjdzie .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~anka 2009-11-21 (16:51) 4 lata 4 miesiące 30 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

co wiedzą?
Gorale nic nie wiedzą.Robia tylko wrażenie.

odpowiedz

0
0
~aldek 2009-11-21 (16:07) 4 lata 4 miesiące 30 dni 1 godzinę i 44 minuty temu

nie jestem góralem a dodatkowo wiem ,że ...
lato rozpocznie sie w czerwcu a skończy w lipcu

odpowiedz

0
0
~Lester 2009-11-20 (19:14) 4 lata 4 miesiące 30 dni 22 godziny i 37 minut temu

Wiedza = znajomości
Górale zawsze wiedzą,bo piją z kim trzeba.

odpowiedz

0
0
~Rimini 2009-11-20 (14:44) 4 lata 5 miesięcy 3 godziny i 7 minut temu

jest fajnie
Po co meteorolodzy. My mamy górali, w Ameryce są Indianie, w Australii mają aborygenów a ruski i tak się dowiedzą.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ba 2009-11-20 (00:48) 4 lata 5 miesięcy 17 godzin i 3 minuty temu

Historia
Goralen Volk - tak było. O czym Wy "górale" chcecie teraz z Rzeczpospolitą porozmawiać?

odpowiedz

0
0
~agawa 2009-11-20 (07:53) 4 lata 5 miesięcy 9 godzin i 58 minut temu

Durnoty
Tak jakby to mamy koniec listopada. Przepowiednicy sie znaleźli.

odpowiedz

0
0
~grzela 2009-10-23 (10:59) 4 lata 5 miesięcy 28 dni 6 godzin i 52 minuty temu

G.... WIEDZĄ ale...
co by od ceprów dudki wyciągnąc to gotowi zimę w święta , ferie, a nawet w lipcu zapowiedzieć . Złodzi......

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Max. 2009-11-19 (18:57) 4 lata 5 miesięcy 22 godziny i 54 minuty temu

Będzie mroźna ale w górach.
Na nizinach będzie ciepło. Bo lato tam było było byle jakie.

odpowiedz

0
0
~Fan 2009-11-19 (13:45) 4 lata 5 miesięcy 1 dzień 4 godziny i 6 minut temu

a kto
tak pisze. głupoty......Zdaniem górali koniec października ma przynieść wyraźne ocieplenie. toć mamy listopad

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~aha 2009-11-19 (16:25) 4 lata 5 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 26 minut temu

października koniec?
toż to prognoza na przyszły rok!

odpowiedz

0
0
~tolo 2009-11-19 (12:52) 4 lata 5 miesięcy 1 dzień 4 godziny i 59 minut temu

oni zawsze wiedzą wyjdzie nie wyjdzie- ale najważniejsze to grajcarki, to umieją liczyć jak mało kto

odpowiedz

0
0
~aaaa 2009-11-19 (13:22) 4 lata 5 miesięcy 1 dzień 4 godziny i 29 minut temu

wiadomo
od samej wiosny zbierali chrust

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Strzelanina w Słowiańsku. Ukraina przyznaje: zginęły trzy osoby
dodane 2014-04-20 (15:51) 2 godziny i 1 minutę temu

materiał foto

Miejsce krwawej strzelaniny na Ukrainie
dodane 2014-04-20 (13:37) 4 godziny i 14 minut temu

Serhij Żadan: konflikt ukraiński był zaplanowany kilka lat temu
dodane 2014-04-20 (15:29) 2 godziny i 22 minuty temu

Kreml: Rosja nie przygotowuje operacji wojskowej na Ukrainie
dodane 2014-04-20 (00:20) 17 godzin i 31 minut temu

Msza przed zamkniętym kościołem. Parafianie piszą do papieża
dodane 2014-04-20 (14:11) 3 godziny i 40 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się wojny na Ukrainie?

liczba oddanych głosów: 7784