Strona główna serwisu
Dominikanie ostrzegają: sekta Moona znów werbuje w Polsce

Dominikanie ostrzegają: sekta Moona znów werbuje w Polsce

Po kilku latach spokoju uaktywniła się w Polsce sekta Moona - alarmuje Dominikański Ośrodek Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych. Uniwersalna Federacja Pokoju, która ściśle współpracuje z Kościołem Zjednoczenia, chce zorganizować przy udziale organizacji pozarządowych konferencję na temat rodziny - podaje RMF FM.
Ulotki Kościoła Zjednoczeniowego z 2000 r. - zdjęcie archiwalne Ulotki Kościoła Zjednoczeniowego z 2000 r. - zdjęcie archiwalne ()
- Konferencje na temat rodziny to tak naprawdę pierwsza próba nawiązania kontaktu z potencjalnymi kandydatami do sekty. Poszukiwane są osoby aktywne zawodowo, posiadające rodziny, a także studenci. Po zdobyciu namiarów po kilku tygodniach pojawiają się telefony i e-maile zapraszające do współpracy, a w końcu atrakcyjna oferta zagranicznego wyjazdu. Wszystko to prowadzi do psychicznego i finansowego uzależnienia najczęściej młodych ludzi od sekty. Czyli bezwzględne posłuszeństwo i podporządkowanie całej aktywności tej grupie - tłumaczy dominikanin Tomasz Franc z Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Sektach.

Osoby wciągnięte przez sekty bardzo trudno później odnaleźć, ponieważ zrywają wszelkie więzi łączące je z rodziną i znajomymi. Wyjeżdżają nawet na kilka lat, przekazując cały swój majątek sekcie.

Sekty mogą mieć charakter totalitarny. Ich liderzy przypisują sobie boski autorytet i prawo decydowania o ważnych sprawach życiowych pozostałych uczestników. Bardzo niebezpieczne są także sekty uzależniające uczestników psychicznie i ekonomicznie za pomocą technik psychomanipulacyjnych.


Kościół Zjednoczenia działa od ponad pół wieku. Został założony w 1954 r. przez Koreańczyka San Myung Moona w Seulu.
RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (577)
Nie zgadzam się z opinią
385
Zgadzam się z opinią
671
~marecki 2012-04-12 (22:30) 1 godzinę i 56 minut temu

Nie ma gorszej sekty od KK. Żadna inna nie ma na koncie więcej ofiar "w imię Boga"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
127
~Obi 2012-04-12 (21:35) 2 godziny i 51 minut temu

Jeżeli takie niebezpieczeństwo wystepuje już w Polsce to dlaczego rząd śpi. Uchwalić ustawę, która zabrania działalności w Polsce i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
251
Zgadzam się z opinią
327
~Lucas 2012-04-12 (21:08) 3 godziny i 18 minut temu

Sekta Moona to pikuś. Najgorszy sektami jakie funkcjonują w tym kraju to PiS i Radio Maryja. Ich zwolennicy mają wyprane mózgi, nie są w stanie przekonać ich najbardziej racjonalne argumenty, byliby w stanie rozszarpać każdego kto powie słowo przeciwko ich guru, doją swoje owieczki z kasy. Najgorsze jest to że otumanili conajmniej 2 miliony Polaków. Jakoś ośrodek informacji o sektach tego problemu nie dostrzega a zajmuje sie kilkoma oszołomami z Korei.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15