więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1096265solidarnych Solidarni z Ukrainą

Dominikanie ostrzegają: sekta Moona znów werbuje w Polsce.

RMF FM, WP.PL |  dodane 2012-04-12 (20:33) 2 lata 12 dni 4 godziny i 1 minutę temu
drukuj


Ulotki Kościoła Zjednoczeniowego z 2000 r. - zdjęcie archiwalne
Ulotki Kościoła Zjednoczeniowego z 2000 r. - zdjęcie archiwalne opinie
Po kilku latach spokoju uaktywniła się w Polsce sekta Moona - alarmuje Dominikański Ośrodek Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych. Uniwersalna Federacja Pokoju, która ściśle współpracuje z Kościołem Zjednoczenia, chce zorganizować przy udziale organizacji pozarządowych konferencję na temat rodziny - podaje RMF FM.

- Konferencje na temat rodziny to tak naprawdę pierwsza próba nawiązania kontaktu z potencjalnymi kandydatami do sekty. Poszukiwane są osoby aktywne zawodowo, posiadające rodziny, a także studenci. Po zdobyciu namiarów po kilku tygodniach pojawiają się telefony i e-maile zapraszające do współpracy, a w końcu atrakcyjna oferta zagranicznego wyjazdu. Wszystko to prowadzi do psychicznego i finansowego uzależnienia najczęściej młodych ludzi od sekty. Czyli bezwzględne posłuszeństwo i podporządkowanie całej aktywności tej grupie - tłumaczy dominikanin Tomasz Franc z Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Sektach.

Osoby wciągnięte przez sekty bardzo trudno później odnaleźć, ponieważ zrywają wszelkie więzi łączące je z rodziną i znajomymi. Wyjeżdżają nawet na kilka lat, przekazując cały swój majątek sekcie.

Sekty mogą mieć charakter totalitarny. Ich liderzy przypisują sobie boski autorytet i prawo decydowania o ważnych sprawach życiowych pozostałych uczestników. Bardzo niebezpieczne są także sekty uzależniające uczestników psychicznie i ekonomicznie za pomocą technik psychomanipulacyjnych.

Kościół Zjednoczenia działa od ponad pół wieku. Został założony w 1954 r. przez Koreańczyka San Myung Moona w Seulu.
oceń
tak 109 28.46%
nie 274 71.54%

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (577)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~m 2013-09-12 (22:13) 7 miesięcy 12 dni 2 godziny i 21 minut temu

Sekcie księżyca już podziękuje.

odpowiedz

0
0
>SimO< 2013-05-16 (18:55) 11 miesięcy 8 dni 5 godzin i 39 minut temu

Teraz widać do czego to doprowadziło Koree. xD

odpowiedz

3
9
~@ 2012-04-14 (09:08) 2 lata 10 dni 15 godzin i 26 minut temu

Sekta Jehowych ,a teraz jakas sekta Moona...!!! ???

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
2
~openmind 2012-04-12 (23:04) 2 lata 12 dni 1 godzinę i 30 minut temu

Już mamy tu jedną sektę, która bardzo nie lubi konkurencji, z bazą w Watykanie.Na szczęście Polacy mają jedną zasadniczą cechę, która odróżnia nas od innych nacji. A wynika z faktu naszego położenia geograficznego. Całe wieki byliśmy najeżdżani albo z lewa, albo z prawa.I dlatego Polacy nie pozwolą na ograniczanie swojej wolności, narzucania im swojej woli i materialnego wykorzystywania przez obce państwo, nawet jesli będzie to państwo kościelne. Dlatego "czarni" skończą w tym kraju jak komuniści, którzy się na nas wypasli, urządzili tu swoją agenturę, kazali marszerowac w pochodać i wydawali nasze pieniądze w ramach przyjaźni i szerzenia jedynie słusznej ideologii oraz nauki ich języka. Jednocześnie wtrącali się w nasze życie zakazując wyjazdów,izolując przed światem i postępem. W Polsce to nie przejdzie. Komuchów już nie ma, teraz kolej na "czarnych". Niestety, to potrwa. Na szczęście mamy wolność słowa i myśli, komunikacja przyśpieszyła, więc nie musimy drukować potajemnie "bibuły". Dlatego powinno pójść szybciej i łatwiej niż z komunistami!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
4
~Mrówa AL 2012-04-13 (10:33) 2 lata 11 dni 14 godzin i 1 minutę temu

najbardziej sekciarski odłam katolicyzmu - dominikany - ostrzega o innej sekcie ,twierdząc ,że to są OSZUŚCI i KŁAMCY. są nimi bo ,jak twierdzą katolickie sekciarze ,nie działają z nadania baśniowego jezuska z nieba ,nie posiadają baśniowej mocy uświęcającej kapłanów tamtej sekty itd itd ,zatem są to kłamstwa ,oszustwa i oni są niesłuszni >=). czyli przyparci do muru dechem konkurentów ,sami stwierdzają ,że w tych samych religiockich praktykach nie ma nic PRAWDZIWEGO !! oskarżają innych ,jednocześnie odkrywając swoje własne kłamliwe teorie >=) ! czyż nie jest to z ich str bezczelność robić zarzuty tamtym o kłamliwość i nie prawdziwość natchnienia ,przy jednoczesnym równie bezczelnym wmawianiu jedyności prawdziwości tych samych bredni >=) ??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

37
9
~bezradny 2012-04-12 (21:49) 2 lata 12 dni 2 godziny i 45 minut temu

Moi rodzice wpadli w sidła sekty najgorszej jaką znam. Codziennie muszą słuchać lub oglądać przez kilka godzin media z tej sekty. Dzień bez tych mediów i robią się nerwowi. Każdy zaoszczędzony grosz z emerytur przelewają na konto sekty, przez to klepią biedę. Jeżdżą co roku na ogólnopolskie zjazdy wyznawców, a raz w miesiącu spotykają się lokalnie w mniejszym gronie. Jak powiem coś złego o ich wyznaniu robią się agresywni i uznają mnie za zagubionego w życiu. Nie potrafię im pomóc, bo są do końca zmanipulowani, a nie chcę strcić z nimi kontaktu. Rodziców się nie wybiera, ale smutno mi z tego powodu. A ich Guru mieszka w Toruniu.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

0
4
~AMB 2012-05-01 (16:59) 1 rok 11 miesięcy 23 dni 7 godzin i 35 minut temu

I sekta ojca dyrektora tez.

odpowiedz

4
4
~Józio 2012-04-14 (19:38) 2 lata 10 dni 4 godziny i 56 minut temu

W skrócie definicja słowa sekta to droga którą się podąża. Dominikanie więc też są sektą bo obrali pewną drogę którą podążają. Bardziej precyzyjnie o tej drodze można powiedzieć że wskazał ją Dominik Guzman. Można powiedzieć że to sekta "żebraków kaznodziei" Nie można tego powiedzieć o sekcie toruńskiej bo jej guru obrał zupełnie inną drogę. Obie działają w ramach większej sekty której drgę wytycza B16. Widać że droga ta to labirynt z którego nie ma wyjścia i każdy go szuka na własną rękę. Mam nadzieję że nie uraziłem niczyich uczuć religijnych?

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

5
9
~Kamilnt 2012-04-13 (02:40) 2 lata 11 dni 21 godzin i 54 minuty temu

Nie rozumiem ludzi piszący durne komentarze na poważne tematy. Wszyscy chcecie być szanowani, poważani i tak dalej? A jak macie okazje to co nie którzy piszą kretyńskie komentarze na dany temat... Sekty w naszym kraju są problemem ale jeszcze nie dostrzeganym przez naród który jak głupi pies powtarza stare sztuczki - po, pis, Watykan itp. Ja sam wolę działać niż obserwować i narzekać tak jak Wy bo inaczej nic nie zmieni w naszym kraju. Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

5
3
~frtdetch 2012-04-13 (02:28) 2 lata 11 dni 22 godziny i 6 minut temu

czy chodzi o PO ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
1
~xxx 2012-04-13 (11:59) 2 lata 11 dni 12 godzin i 35 minut temu

Strzeżcie sie! Pracuje dla podobnej sekty. Nie potrafię się wyrywać. Po kilku latach pracy odbiera człowiekowi wolę i rozum. Uzależnia finansowo. No i na jesieni to nawet rozporządzeniem zabronili swobody wypowiedzi. Aktualnie sektą rządzi Donald T. Oby i on kiedyś odczuł zniewolenie organizacji organizacji którą rządzi i biedę jaką muszą klepać jego poddani.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
2
~AS 2012-04-13 (19:10) 2 lata 11 dni 5 godzin i 24 minuty temu

W POlsce mamy sekte jeszcze grozniejsza od tej bo jest legalna! Na jej czele stoi Rudy i Bul. Jak ci sekciarze - naobiecuja a potem wyzyskuja nas do ostatniego grosza!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
2
~AS 2012-04-13 (19:11) 2 lata 11 dni 5 godzin i 23 minuty temu

W POlsce mamy sekte jeszcze grozniejsza od tej bo jest legalna! Na jej czele stoi Rudy i Bul. Jak ci sekciarze - naobiecuja a potem wyzyskuja nas do ostatniego grosza!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
3
~zdzich 2012-04-14 (00:13) 2 lata 11 dni i 21 minut temu

dalszy ciąg.... 7. Destrukcyjny charakter moralny sekty. - Mimo reguł i ograniczeń, wśród szeregowych wyznawców szerzy się demoralizacja. Palenia tytoniu nie jest w ogóle zwalczane, problem alkoholowy dotyczy większości rodzin należących do tego wyznania. Mimo wyuczonego na pamięć "Dekalogu", kradzieże, kłamstwa, rozboje, itp. rzeczy nie są u Katolików niczym niezwykłym. Wśród aktywistów szerzy się homoseksualizm i pedofilia, które tolerowane są przez przywódców sekty o ile czyny te nie ujrzą światła dziennego. A gdy ujrzą, są tuszowane. 8. Agresywny prozelityzm. - Wyznawców wyznania werbuje się już wśród dzieci (chrzczenie niemowląt). Dzieci w szkołach poddawane są indoktrynacji (obowiązkowe lekcje religii za przyzwoleniem rodziców) oraz zmuszane do uczestniczenia w ceremoniach wyznania (tzw. święta itp.). Osoby nie należące do sekty są szykanowane, zabrania im się np. zawierania małżeństw poligamicznych, czasem utrudnia się im ukończenie szkoły i znalezienie pracy. Przywódcy sekty wpływają na środki masowego przekazu i polityków, aby zwiększać siłę indoktrynacji. Szczególną aktywność aktywiści sekty wykazują latem, gdy w mediach dzięki ich wpływom ukazują się informacje zwalczające inne wyznania. 9. Walka z innymi wyznaniami. - Szerzenie nienawiści do wyznawców innych religii za pomocą oszczerstw, kłamstw, podsycania emocji. Przywódcy sekty zabraniają interesowania się innymi wyznaniami, niegdyś codzienną pratyką było odbieranie życia osobom, które chciały opuścić szeregi sekty (zob. inkwizycja). 10. Mniejszościowy charakter sekty - Aktywni członkowie sekty nie liczą nawet 1% społeczeństwa, nad którym poprzez manipulację i wpływy polityczne panują. Na przykład w 37-milionowej Polsce kler katolicki liczy ok. 30 - 40 tysięcy księży, zakonników i zakonnic (1 promil społeczenstwa). Pomimo tak śladowej ilości członków sekta chce mieć samozwańczy wpływ na całe społeczeństwo. (Według niektórych definicji w Polsce "za sektę należy uznać związek religijny liczący poniżej 100.000 członków".) Czyż Kościół Rzymsko-Katolicki nie jest sektą? Czyż nie są sektami dominikanie, franciszkanie, klaryski, Opus Dei, Odnowy w Duchu Świętym i inne odłamy wewnątrz tej mega-sekty? ……Odpowiedzcie sobie sami!

odpowiedz

6
3
~zdzich 2012-04-13 (23:47) 2 lata 11 dni i 47 minut temu

Analiza Kościoła Katolickiego pod kątem definicji sekty 1. Powstał przez oderwanie się od innej religii. - W 1054 zachodni Kościół oderwał się od Wschodu, gdzie powstało chrześcijaństwo. Wcześniej chrześcijaństwo oderwało się od judaizmu. 2. Silnie podkreślona rola przywódcy. - Głową KK jest biskup rzymski, który przez wyznawców uważany jest za nieomylnego (sic!!!), nazywany jest Ojcem Świętym (tytuł de facto deifikujący), nosi specjalne długie, białe szaty, otaczany jest czcią i specjalnym ceremoniałem mającym wyodrębnić go spośród innych wyznawców, jego wizerunki (zdjęcia, obrazy, pomniki) znajdują się w miejscach kultu i domach wyznawców. Wszyscy funkcjonariusze tej religii muszą być bezwzględnie mu podporządkowani. 3. Działalność sekty otoczona jest tajemnicą. - Część z działaczy sekty przebywa w miejscach zamkniętych (klasztory, seminaria), nie wolno im utrzymywać kontaktów towarzyskich nawet z rodziną i innymi przedstawicielami tego wyznania, ich życie ograniczają rygorystyczne przepisy reguł wymyślonych przez ludzi, których zadaniem jest pełna kontrola osób zamkniętych w tych miejscach, zwłaszcza ich życia osobistego. Poza tym tajemnicą otoczone są działania przywódcy i aktywistów sekty, oraz archiwa i biblioteki przedstawiające historię (Watykan). 4. Psychomanipulacja (pranie mózgu). - Członkowie sekty werbowani są obecnie głównie wśród niemowląt, których wbrew ich woli zapisuje się do KK podczas ceremonii zwanej chrztem (która nie ma nic wspólnego z chrzem biblijnym). Dorastające dzieci poddawane są przez działaczy sekty psychomanipujacji polegającej na podsycaniu emocji (mity i legendy o rzekomych cudach i objawieniach) oraz uczeniu na pamięć setek regułek (tzw. katechizm) przy wyłączeniu logicznych właściwości umysłu. Wyznawcy sekty przez całe życie muszą wierzyć, że wszystkie przedstawione przez przywóców regułki (tzw. dogmaty) są objawione przez Boga i nie wolno ich podważać. Olbrzymia większość wyznawców tej sekty nie ma jednak podstawowej wiedzy o swojej religii, nie interesuje się swoimi wierzeniami, opiera się na nauczonych w dzieciństwie regułkach i opinii opłacanych działaczy sekty. 5. Wyraźny podział na przywódców i resztę wyznawców. - Przywódcy sekty są ściśle zhierarchizowani, na ich czele stoi tzw. "Ojciec Święty" (białe, długie szaty), podlegają mu "kardynałowie" (długie, czerwone szaty), poniżej są "biskupi" (długie, fioletowe szaty) a najniżej, ale ponad resztą wyznawców są tzw. "księża" (długie, czarne szaty). Podczas ceremonii religijnych funcjonariusze sekty, aby podkreślić swoją nadludzką rolę wobec tłumu, ubierają dodatkowo bardzo zdobione, rytualne szaty oraz nakrycia głowy. Funcjonariusze sekty (tzw. kler) nie pracują zawodowo na swoje utrzymanie, są utrzymywani przez wyznawców (tzw. laików lub parafian). Pomimo to niektórzy członkowie kleru znajdują dodatkowe (nie zawsze legalne) źródła utrzymania. Funcjonariusze sekty żyją w większości krajów na wyższej stopie życiowej niż laicy. 6. Reguły i ograniczena nałożone przez przywódców sekty. - Wszystkim aktywistom sekty zabrania się zawierania związków małżeńskich i prowadzenia normalnego życia rodzinnego. Członowie sekty w niektóre dni zmuszani są do powstrzymywania się od pokarmów. Niektórzy wyznawcy, należący do podsekt (tzw. zakonów i innych organizacji) zadają ból swojemu ciału i gloryfikują cierpienia. Z kolei tzw. laikom zabrania się uprawiania seksu przedmałżeńskiego (wiele obostrzeń seksualnych), zawierania małżeństw poligamicznych, rozwodów, itp. cdn

odpowiedz

0
0
~Mariolka 2012-04-13 (23:39) 2 lata 11 dni i 55 minut temu

czym charakteryzuje się sekta ? proszę o pomoc ...wypunktujmy jakie są cechy sekciarstwa...

odpowiedz

1
1
~Leszek 2012-04-13 (22:53) 2 lata 11 dni 1 godzinę i 41 minut temu

Głupie komentarze sprowadza każdy temat na "polskie polityczne podwórko". W ubiegłym tygodniu byłem z moją rodziną w Szkocji. Podczas spaceru po Edynburgu, zagadnęła nas starsza sympatyczna pani, która miała jak mówiła polskie korzenie. Pomogliśmy jej nieść zakupy, zaprosiła nas na herbatkę do... biura pokojowej organizacji w której pracuje. Po wejściu przedstawiła nas koledze, który przygotowywał jakąś prezentację. Pytam co to za organizacja, pokazała mi książkę Moona i pytała czy coś o nim wiem. Powiedziałem, że wiem, ale nie powiedziałem co wiem.... Zrobili herbatkę i kolega naszej pani "odpalił" 5 minutową prezentację miszmasz z Moonem w roli głównej zdjęcia z kongresów sekty wszyscy uśmiechnięci, zdjęcia różnych duchowych również katolickich i główna teza: My połączymy wszystkie religie, wtedy na świecie zapanuje pokój, miłość itd. Powiedziałem Panu, że widzę, że chcą budować nowy kościół a ja jestem katolikiem i nie jestem zainteresowany... i sobie poszliśmy. Ale rzeczywiście wygląda na to że wyławiają z tłumu rodziny a materiał filmowy jest tak zmontowany, że może pomieszać w głowie, a akcja ma zatem szerszy zasięg terytorialny.

odpowiedz

3
1
~tiger man 2012-04-13 (20:09) 2 lata 11 dni 4 godziny i 25 minut temu

Najgorsza sekta to tzw.rodzina radia maryja, zbierają się /jeszcze/ w kościołach oddając hołd swojemu przywódcy , oraz pełne koperty.Transmisje w tv trwam.

odpowiedz

1
3
~zwerbowany 2012-04-13 (20:09) 2 lata 11 dni 4 godziny i 25 minut temu

Jedna sekta wchodzi w paradę innej sekcie.Czarna sekta Watykańska nie odda pola bez walki.Za duża kasa jest do stracenia.Może w tej walce o kasę wytłuką się wzajemnie i to by było jedyne pozytywne osiągnięcie sekciarstwa.

odpowiedz

2
4
~aqa111 2012-04-13 (17:04) 2 lata 11 dni 7 godzin i 30 minut temu

a juz myslalem ze pisza tu o sekcie RZYMSKO KATOLICKIEJ.....

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tusk: Europa powinna być przygotowana na czarny scenariusz na Ukrainie
dodane 2014-04-24 (19:13) 5 godzin i 21 minut temu

Papież Franciszek: Jan Paweł II nadal inspiruje Kościół
dodane 2014-04-24 (20:20) 4 godziny i 14 minut temu

materiał wideo

Wychowanek siostry Bernadetty: biła nas za to, że się śmialiśmy
dodane 2014-04-24 (19:34) 5 godzin i 1 minutę temu

Adam Bielan: nie wracam do PiS, ale go nie krytykuję
dodane 2014-04-24 (18:24) 6 godzin i 10 minut temu

Papieski śmigłowiec
dodane 2014-04-24 (18:46) 5 godzin i 48 minut temu

Największe od ponad 40 lat ćwiczenia antykryzysowe - film
dodane 2014-04-24 (18:41) 5 godzin i 53 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz śledzić wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II?

liczba oddanych głosów: 5149