więcej

Czwarta Noc Konfesjonałów.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-03-25 (17:30) 1 rok 4 miesiące 5 dni 17 godzin i 55 minut temu
drukuj


Czwarta Noc Konfesjonałów
opinie video
W co najmniej w kilkudziesięciu polskich kościołach w Wielkim Tygodniu odbędzie się Czwarta Noc Konfesjonałów. Księża będą spowiadać chętnych w nocy podczas Triduum Paschalnego - powiedział koordynator akcji ks. Grzegorz Adamski ze Szczecina.

Jak przypomniał ks. Adamski, Noc Konfesjonałów była początkowo lokalną akcją w kościołach diecezji szczecińsko-kamieńskiej; później pomysł podchwyciły świątynie w całej Polsce.

- Głównym celem tej kampanii społecznej jest zwrócenia uwagi na duchowy wymiar świąt oraz pomoc w dobrym przygotowaniu i doświadczeniu sakramentu spowiedzi - podkreślił.

Do akcji mogą przystąpić wszystkie chętne parafie organizujące nocną spowiedź. W tym roku w różnych miastach są to różne dni i różne godziny. Warunki podstawowe udziału w akcji to spowiedź, która potrwa minimum od 20.00 do 24.00, podczas trwania Triduum Paschalnego - wyjaśnił ks. Adamski. Jak dodał, jest bardzo wiele kościołów, w tym te szczecińskie, w których spowiedź będzie trwać aż do rana.

W ciągu pierwszych kilku dni zapisów chęć udziału w Nocy Konfesjonałów zgłosiło ponad 80 parafii, w tym parafie z Rzymu i Chicago.

W Szczecinie pojawiły się banery, plakaty i billboardy promujące inicjatywę. W Niedzielę Palmową w dwóch najpopularniejszych galeriach handlowych Szczecina młodzież rozdawała kieszonkowe rachunki sumienia. Wydrukowano ich 30 tys. Organizatorzy akcji przygotowali też aplikacje na smartfony i tablety. Umożliwiają one m.in. rachunek sumienia. Jest też aplikacja "modlitewnik". Jak powiedział ks. Adamski, aplikacje pobrało już ponad 12 tys. osób.

W poprzednich latach tylko w samych szczecińskich kościołach w Noc Konfesjonałów spowiadało się kilka tysięcy osób. Podobnie jak w poprzednich latach w jednym ze szczecińskich kościołów podczas trwania Nocy Konfesjonałów będzie spowiadać metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga - powiedział rzecznik tamtejszej kurii ks. Sławomir Zyga.

Po raz pierwszy nocne spowiedzi przeprowadzili księża w Chicago i Nowym Jorku w 2007 r. W Polsce pierwsza Noc konfesjonałów odbyła się trzy lata później.

Szczegóły na temat Nocy Konfesjonałów na portalu www.nockonfesjonalow.pl.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 12 80%
nie 3 20%

Przeczytaj też

Wielki Piątek - liturgia Męki Pańskiej i adoracja krzyża

dodane 2013-03-29 (06:00) 1 rok 4 miesiące 2 dni 5 godzin i 25 minut temu

Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska, Eucharystia i kapłaństwo

dodane 2013-03-28 (06:00) 1 rok 4 miesiące 3 dni 5 godzin i 25 minut temu

Obchody Triduum Paschalnego w Kościele katolickim

dodane 2013-03-28 (06:00) 1 rok 4 miesiące 3 dni 5 godzin i 25 minut temu

"Zimowa" Niedziela Palmowa w Kalwarii Zebrzydowskiej

dodane 2013-03-24 (16:18) 1 rok 4 miesiące 6 dni 19 godzin i 7 minut temu

Łyse: 44. konkurs na najpiękniejszą palmę kurpiowską

dodane 2013-03-24 (16:00) 1 rok 4 miesiące 6 dni 19 godzin i 25 minut temu

Wielki Tydzień - chrześcijańskie przygotowanie do Wielkanocy

dodane 2013-03-24 (06:05) 1 rok 4 miesiące 7 dni 5 godzin i 20 minut temu

Papież Franciszek odprawi mszę Wieczerzy Pańskiej w więzieniu dla nieletnich

dodane 2013-03-21 (11:20) 1 rok 4 miesiące 10 dni i 5 minut temu

Z tego spowiadają się Polacy

dodane 2013-02-20 (08:31) 1 rok 5 miesięcy 11 dni 2 godziny i 54 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (38)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~NOCNIK Z DREWNIANEJ BUDY 2014-03-31 (06:51) 4 miesiące 4 godziny i 34 minuty temu

Już były różne noce: noc kiedy Katolicy wyrzynali Hugenotów, noc długich noży, noc Kupały, noc KRYSZTAŁOWA, ...noc konfesjonałów... - Teraz wiem skąd te wszystkie noce mają początek ! amen

odpowiedz

2
0
~raz sie spowiadalem 2014-03-30 (21:58) 4 miesiące 13 godzin i 27 minut temu

Te ZBOKI siedza w zamknietych konfesjonalach i wyciagaja z biednych ludzi najchetniej o seksie a pozniej sie BRANZLUJA a jak sie spusci to zapuka i idzie na przerwe do sakrysti

odpowiedz

1
0
~SMUGI ŚMIERCI 2014-03-30 (07:52) 4 miesiące 1 dzień 3 godziny i 33 minuty temu

Nie życzę sobie rozpylania CHEMTRAILS nad polskim lądem - zatruwać możecie polityków, finansjerę i ich rodziny a nie nas bezbronne żywe istoty ! Skoro Rosjanie tego nie czynią na polskim niebie to kto ? "Przyjaciele" ... Dlaczego działacze GREEN PACE oraz tzw. obrońcy przyrody, życia i ekolodzy milczą w tej sprawie ? Czyżby byli w zmowie z trucicielami ? Protestuję przeciw CHEMTRAILS nad Polską ! Polacy nie bądźcie bierni na eksterminację i nie dajcie się ogłupiać tematami zastępczymi. YouTube: CHEMTRAILS - SMUGI ŚMIERCI

odpowiedz

1
0
~brać za mordę okultystów katabasów 2014-03-30 (07:47) 4 miesiące 1 dzień 3 godziny i 38 minut temu

już 4 noc przesłuchują w budach donosicieli i konfidentów

odpowiedz

2
0
~kowal 2013-08-02 (12:03) 11 miesięcy 28 dni 23 godziny i 22 minuty temu

Spowiedz kolęda tak działa mosad

odpowiedz

3
0
~POL 2013-08-02 (10:43) 11 miesięcy 29 dni i 42 minuty temu

CO ZA H-J WYMYŚLIŁ SPOOWIEDŹ-TYLKO IDIOTA SPOWIADA ŚIĘ NYGUSOM.

odpowiedz

3
1
~Tadeusz.szania 2013-04-10 (15:16) 1 rok 3 miesiące 20 dni 20 godzin i 9 minut temu

Sprawa ..spowiedzi ..Czy pismo święte Biblia coś nam mówi jak powinna wyglądać spowiedż .ewang Mateusza 6:6 ,,Ty jednak gdy się modlisz wejdż do swojego pokoju i zamknąwszy drzwi módl się do twego OJCA który jest w ukryciu , wtedy Ojciec twój który jest w ukryciu odpłaci tobie "...jest tu powiedziane że nie przed człowiekiem , a przed BOGIEM masz wylać swoje sprawy...człowiek jest niedoskonały i sam grzeszy ,a sprawa ta dotyczy BOGA i tylko on może odpuścić ci sprawy boże ....pozdrowienia

odpowiedz

4
1
~wiew 2013-04-01 (13:25) 1 rok 3 miesiące 29 dni 22 godziny i 1 minutę temu

Taka spowiedz to jest nieporozumienie dla czego mamy wszystkie grzechy mówic księdzu ,a oni to cały czas wykorzystują bo mają ogólną wiedze o ludziach to tylko dla kleru jest dobre to jest śmieszne że ludzie się spowiadają gorszemu grzesznikowi jak sa sami ,zobaczylibyście jak kler by cicho siedział jak by ludzie przestali dobrowolnie opowiadać o swoim grzechu .

odpowiedz

2
1
~Zenon Kulas 2013-03-31 (10:24) 1 rok 4 miesiące 1 godzinę i 1 minutę temu

A ja widziałem mnóstwo młodych mężczyzn, którzy nie tylko spowiadali się w Wielką Sobotę, ale PRZYNOSILI KOSZYKI ZE ŚWIĘCONKĄ DO OŁTARZA!!!

odpowiedz

5
1
~polak katolik 2013-03-30 (13:13) 1 rok 4 miesiące 22 godziny i 12 minut temu

po jaką cholerę , siedzi w konfesjonale zrobić spowiedż ogólną tak jak na zachodzie , wszystko bierzemy z zachodu , dlaczego dobrych rzeczy nie możemy , po co pluć mu do ucha a oni z tego robią kazania , sami są gorsi od nas , hipokryci i szkodnicy , jestem katolikiem ale wierzę jedynie w Boga

odpowiedz

5
1
~Lemac 2013-03-29 (11:09) 1 rok 4 miesiące 2 dni i 16 minut temu

dlaczego czwarta a nie trzecia,druga czy pierwsza,kieckowi zastanówcie się nad waszymi bzdetami-przecie to chore,chyba że płaci sie za taki donos na siebie,to co innego :)

odpowiedz

6
10
ufna 2013-03-27 (08:58) 1 rok 4 miesiące 4 dni 2 godziny i 27 minut temu

Noc Konfesjonałów przeznaczona jest dla praktykujących katolików. Nie rozumiem tych wpisów ludzi,którzy nie wiedzą co to spowiedż i czemu służy. Biedni,zagubieni ludzie.Jacy musicie być nieszczęśliwi skoro tyle jadu jest w waszych sercach. Ale Miłosierdzie Boże jest tak wielkie że i was,a przede wszystkim was ogarnia a my codziennie sie modlimy za wasze nawrócenie.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

16
14
~Realista 1 2013-03-25 (21:17) 1 rok 4 miesiące 5 dni 14 godzin i 8 minut temu

Jak bardzo trzeba być ogłupionym zabobonem religijnym by donosić na samego siebie. Szamani wiedzą doskonale, że informacje zdobyte podczas przesłuchania w konfesjonale są towarem jak każdy inny jeśli się wie, kto jest nimi zaintreresowany. W przeszłości proboszcz donosił szlachcicowi, który z poddanych najbardziej go okrada, za co był podejmowany suto zakrapianymi obiadkami. Dziś wszelkie służby chętnie korzystają z informacji kleru w zamian za przymykanie oka na ich pijaństwo i niemoralny tryb życia.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
2
~Nemostenes 2013-03-28 (13:24) 1 rok 4 miesiące 2 dni 22 godziny i 1 minutę temu

To niesamowite, jak wiele energii ludzie potrafia poswiecic czemus, co nie tylko nie istnieje, ale i jest kompletnie bez sensu (nie mowiac o tym, ze niezgodne z nauczaniem biblijnym). Straszne marnotrawstwo.... ale w Polsce to przeciez nic nowego, prawda?

odpowiedz

7
12
~Marek 2013-03-26 (07:11) 1 rok 4 miesiące 5 dni 4 godziny i 14 minut temu

czytam te opinie i nie wiem płakać czy smiać się... najwięcej do powiedzenia mają ludzie, którzy nie mają pojęcia ani o sakramentach (bospowiedź jest sakramentem pokuty!) ani o religii... Co wam niewierzącym przeszkadza, że my wierzący się spowiadamy? to nie wasz problem, co was obchodzi co "opowiadamy" spowiednikowi? ja nie mam obaw, że spowiednik to wykorzysta bo wiem, że nie może, a nawet jakby chciał to nie jest w stanie spamiętać tego wszysrtkiego co ludzie mówia w konfesjonale, poza tym spowiedź jest anonimowa bo nie podaję nazwiska, pesela itp... zawsze moge się wyspowiadać w innej parafiii.. Szczęść Bożę szczegolnie niewierzącym tym zatroskanym o nas wierzących :)

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

7
3
~! 2013-03-26 (11:11) 1 rok 4 miesiące 5 dni i 14 minut temu

Już były różne noce:noc kiedy Katolicy wyrzynali Hugenotów,noc długich noży,noc Kupały...ale noc Konfesjonałów...tego jeszcze nawet na ruskim filmie nie było!

odpowiedz

20
14
~Ksiąc 2013-03-25 (20:13) 1 rok 4 miesiące 5 dni 15 godzin i 12 minut temu

Szczególnie zapraszamy młodych chłopców. Czekają was wielkie przeżycia!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
6
~~heretyk 2013-03-26 (09:10) 1 rok 4 miesiące 5 dni 2 godziny i 15 minut temu

Idą tchórze nocą donosić na somsiadów.Nie chcą być widoczni ! Wymyślili nocne wieczera ,legalne spotkania z kochankami. P.S. Chodzę do komunii bez spowiedzi i mam sie dobrze.Jak za czasów Jezusa.

odpowiedz

14
5
~abc 2013-03-26 (06:26) 1 rok 4 miesiące 5 dni 4 godziny i 59 minut temu

Nawet bezpieka za komuny nie urządzała takich imprez.

odpowiedz

5
7
~bozena 2013-03-26 (06:23) 1 rok 4 miesiące 5 dni 5 godzin i 2 minuty temu

Dziwne,aletylko takich wpisów się spodziewałam.Teraz wiem,kto z ciekawości czyta takie artykuły.Ten kto siedzi w domu i tylko źle o wszystkim i wszystkich potrafi pisać.Osądzi najpierw samego siebie a potem resztę

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Rosyjska prasa: dziękujemy za sankcje
dodane 2014-07-31 (09:22) 2 godziny i 3 minuty temu

Wrażenia powstańców warszawskich po pokazie "Miasta 44"
dodane 2014-07-31 (09:20) 2 godziny i 5 minut temu

Rosja zagra kartą Snowdena?
dodane 2014-07-31 (09:07) 2 godziny i 18 minut temu

Walki na wschodzie Ukrainy coraz cięższe
dodane 2014-07-30 (09:38) 1 dzień 1 godzinę i 47 minut temu

Kierowca z Monciaka przeszedł badania psychiatryczne
dodane 2014-07-31 (10:54) 31 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zgadzasz się z wynikami kontroli NIK dot. przygotowania szkół do przyjęcia sześciolatków?

liczba oddanych głosów: 109