Strona główna serwisu
Beata Szydło zabrała głos ws. Jakiego: nie odwołam go, to mocny punkt mojego rządu

Beata Szydło zabrała głos ws. Jakiego: nie odwołam go, to mocny punkt mojego rządu

• Patryk Jaki do Roberta Kropiwnickiego: pan poseł prowadzi agencję towarzyską
• Do zdarzenia doszło podczas sejmowej debaty na temat prokuratury
• Kropiwnicki złoży zawiadomienie ws. wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości
• Neumann: żądam dymisji Jakiego
• Szydło: nie zamierzam odwoływać wiceministra
- Nie zamierzam dymisjonować wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, to mocny punkt mojego rządu - w ten sposób premier Beata Szydło odpowiedziała na apel szefa klubu PO Sławomira Neumanna, który zażądał w czwartek w nocy w Sejmie natychmiastowej dymisji wiceministra Jakiego. Według Neumanna, Jaki w debacie sejmowej posłużył się anonimem i donosem wobec posła PO Roberta Kropiwnickiego.

- Bardzo wysoko cenię Jakiego, uważam, że to młody, bardzo energiczny, bardzo ambitny i dobry wiceminister. Nie zamierzam dymisjonować Patryka Jakiego, wręcz odwrotnie, uważam, że jest to bardzo mocny punkt mojego rządu - powiedziała Szydło na konferencji prasowej w Chęcinach (woj. świętokrzyskie).

Jak dodała, rozmawiała o tej sprawie z wiceministrem Jakim. - On zadał pytanie na podstawie pism, które były kierowane do niego przez mieszkańców, w tych pismach zadawano pytania, dotyczące właśnie pana posła (Kropiwnickiego)" - zaznaczyła szefowa rządu.


Apel szefa klubu PO związany był z gwałtowną wymianą zdań pod koniec głosowań nad ustawami reformującymi prokuraturę.

Podczas dyskusji na temat prokuratury, prowadzonej w trakcie głosowań, liczne pytania do wnioskodawców zadawał Kropiwnicki. W końcu głosowań, głos zabrał wiceminister Jaki. - Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - oświadczył Jaki.

Poseł PO Robert Kropiwnicki zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości. - Kieruję sprawę do sądu i do Komisji Etyki, zleciłem kancelarii prawnej przygotowanie dokumentów. słowa Jakiego są obrzydliwe i nie mają nic wspólnego z prawdą - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską poseł Robert Kropiwnicki.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (653)
Nie zgadzam się z opinią
395
Zgadzam się z opinią
926
~Tichy 2016-01-29 (15:29) 6 godzin i 43 minut temu

Gratulacje. Jeżeli ktoś miał jakieś wątpliwości to już chyba powinien się wyzbyć. Patryk Jaki mocnym punktem rządu. No faktycznie, ten rząd jest zatem bardzo mocny skoro opiera się na takich filarach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20

Nie zgadzam się z opinią
146
Zgadzam się z opinią
522
~apolitycznie..... 2016-01-29 (16:29) 5 godzin i 43 minut temu

Spójrzmy na to bez emocji. Apolitycznie. Człowiek, który jest wiceministrem sprawiedliwości pomawia i oskarża publicznie inną osobę (podstawą jest artykuł prasowy) bez jakichkolwiek dowodów, nie toczy się żadne postępowanie w tej sprawie. O ile wiem jest to czyn karalny. Czy wiceminister sprawiedliwości wygłaszając te słowa nie ma świadomości, że łamie prawo na straży którego powinien stać. On nie tylko za ten występ powinien być zdymisjonowany on powinien sam podać się do dymisji. A swoją drogą jeżeli ten pan zajmuje się tym o co został oskarżony i jest to przestępstwo to pan Jaki powinien chyba zgłosić to do prokuratury bo inaczej staje się współwinnym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 16

Nie zgadzam się z opinią
316
Zgadzam się z opinią
662
~jak,jaki ,jaka 2016-01-29 (17:04) 5 godzin i 8 minut temu

JAK wam się tak to podoba to ja też chciałbym z mównicy sejmowej wyjaśnić kilka spraw które mnie nurtują : jest jeden facet który nie ma żony,nie ma dzieci czy zasadne jest pytanie że to homoseksualista ,może Pan Jaki to wyjaśni, bo chyba mamy prawo wiedzieć ? . Pytanie jest zasadne bo dziadek rozpierduchę robi w całym kraju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20