Strona główna serwisu
Beata Szydło zabrała głos ws. Jakiego: nie odwołam go, to mocny punkt mojego rządu

Beata Szydło zabrała głos ws. Jakiego: nie odwołam go, to mocny punkt mojego rządu

• Patryk Jaki do Roberta Kropiwnickiego: pan poseł prowadzi agencję towarzyską
• Do zdarzenia doszło podczas sejmowej debaty na temat prokuratury
• Kropiwnicki złoży zawiadomienie ws. wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości
• Neumann: żądam dymisji Jakiego
• Szydło: nie zamierzam odwoływać wiceministra
- Nie zamierzam dymisjonować wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, to mocny punkt mojego rządu - w ten sposób premier Beata Szydło odpowiedziała na apel szefa klubu PO Sławomira Neumanna, który zażądał w czwartek w nocy w Sejmie natychmiastowej dymisji wiceministra Jakiego. Według Neumanna, Jaki w debacie sejmowej posłużył się anonimem i donosem wobec posła PO Roberta Kropiwnickiego.

- Bardzo wysoko cenię Jakiego, uważam, że to młody, bardzo energiczny, bardzo ambitny i dobry wiceminister. Nie zamierzam dymisjonować Patryka Jakiego, wręcz odwrotnie, uważam, że jest to bardzo mocny punkt mojego rządu - powiedziała Szydło na konferencji prasowej w Chęcinach (woj. świętokrzyskie).

Jak dodała, rozmawiała o tej sprawie z wiceministrem Jakim. - On zadał pytanie na podstawie pism, które były kierowane do niego przez mieszkańców, w tych pismach zadawano pytania, dotyczące właśnie pana posła (Kropiwnickiego)" - zaznaczyła szefowa rządu.


Apel szefa klubu PO związany był z gwałtowną wymianą zdań pod koniec głosowań nad ustawami reformującymi prokuraturę.

Podczas dyskusji na temat prokuratury, prowadzonej w trakcie głosowań, liczne pytania do wnioskodawców zadawał Kropiwnicki. W końcu głosowań, głos zabrał wiceminister Jaki. - Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - oświadczył Jaki.

Poseł PO Robert Kropiwnicki zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości. - Kieruję sprawę do sądu i do Komisji Etyki, zleciłem kancelarii prawnej przygotowanie dokumentów. słowa Jakiego są obrzydliwe i nie mają nic wspólnego z prawdą - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską poseł Robert Kropiwnicki.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (653)
Nie zgadzam się z opinią
395
Zgadzam się z opinią
926
~Tichy 2016-01-29 (15:29) 8 godzin i 55 minut temu

Gratulacje. Jeżeli ktoś miał jakieś wątpliwości to już chyba powinien się wyzbyć. Patryk Jaki mocnym punktem rządu. No faktycznie, ten rząd jest zatem bardzo mocny skoro opiera się na takich filarach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20

Nie zgadzam się z opinią
146
Zgadzam się z opinią
522
~apolitycznie..... 2016-01-29 (16:29) 7 godzin i 55 minut temu

Spójrzmy na to bez emocji. Apolitycznie. Człowiek, który jest wiceministrem sprawiedliwości pomawia i oskarża publicznie inną osobę (podstawą jest artykuł prasowy) bez jakichkolwiek dowodów, nie toczy się żadne postępowanie w tej sprawie. O ile wiem jest to czyn karalny. Czy wiceminister sprawiedliwości wygłaszając te słowa nie ma świadomości, że łamie prawo na straży którego powinien stać. On nie tylko za ten występ powinien być zdymisjonowany on powinien sam podać się do dymisji. A swoją drogą jeżeli ten pan zajmuje się tym o co został oskarżony i jest to przestępstwo to pan Jaki powinien chyba zgłosić to do prokuratury bo inaczej staje się współwinnym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 16

Nie zgadzam się z opinią
316
Zgadzam się z opinią
662
~jak,jaki ,jaka 2016-01-29 (17:04) 7 godzin i 20 minut temu

JAK wam się tak to podoba to ja też chciałbym z mównicy sejmowej wyjaśnić kilka spraw które mnie nurtują : jest jeden facet który nie ma żony,nie ma dzieci czy zasadne jest pytanie że to homoseksualista ,może Pan Jaki to wyjaśni, bo chyba mamy prawo wiedzieć ? . Pytanie jest zasadne bo dziadek rozpierduchę robi w całym kraju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20

Nie zgadzam się z opinią
98
Zgadzam się z opinią
347
magorzatawisniewska 2016-01-29 (15:52) 8 godzin i 32 minut temu

PIS zebrał cały elektorat który tęskni za PZPR. Retoryka żywcem z komuny,poziom tragiczny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
305
Zgadzam się z opinią
553
~ttt 2016-01-29 (15:38) 8 godzin i 46 minut temu

Prosiłbym aby posłowie nie zwracali się do tego chama Jakiego z tytułem minister to zwykły śmieć na usługach Pisu niema odpowiedniego wykształcenia aby piastował stanowisko sprawiedliwości , on jedynie to może Kaczyńskiemu nosić na spacer jego kota i czyścić mu sierść . A jeżeli Jaki chce to mogę też powiedzieć że dostałem informację że jego kobieta w Warszawie w restauracji zabawiała się z obsługa na zapleczu i robiła sobie filmy z rozebranymi facetami i powiedziała że jej mąż to fujara i potrzebuje odpowiedniego ogiera aby mógł ją zaspokoić .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 23

Nie zgadzam się z opinią
112
Zgadzam się z opinią
356
~Kajan 2016-01-29 (15:31) 8 godzin i 53 minut temu

Ta argumentacja Jakiego przypomina dawne dobre czasy, gdy "aktyw robotniczo-chłopski" w licznych listach domagał się ukarania wichrzycieli. Czyżby PiS wszedł w buty PZPR z jej najgorszych czasów?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
58
Zgadzam się z opinią
300
~Zulu 2016-01-29 (16:31) 7 godzin i 53 minut temu

Nie wiem czy te samochody rozdają za darmo na Placu Czerwonym czy tylko kradną tam rowery ale takie głupie postępowanie czołowego ministra tego rządu raczej żle świadczy o Pani Premier nie wspominając o Prezesie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
130
Zgadzam się z opinią
348
~Xyz 2016-01-29 (16:00) 8 godzin i 24 minut temu

Zasadźmy dużo brzóz i wsadźmy tych wszystkich zrypów z PiS + prezydenta do jednego samolotu. Do towarzystwa Rydzyka. Może zahaczą o którąś i będzie po problemie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
95
Zgadzam się z opinią
297
~erer 2016-01-29 (15:33) 8 godzin i 51 minut temu

Beatko topicie się. Jaki to kolejny kamień, który ciągnie na dno. Jak możesz w tak głupi sposób tłumaczyć "on pytał". Do kogo te tłumaczenia ? Jeszcze ktoś was kupuje?? Jeśli to jest mocny punkt rządu to nie pytam o słabsze.........

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
63
Zgadzam się z opinią
257
~Gorszy sort 2016-01-29 (16:07) 8 godzin i 17 minut temu

Co by nie powiedziec pan Jaki nie jest byle jaki uprawia bandyke polityczną czego nie zauwaza pani premier.Co jeszcze musi sie wydarzyc zeby pani premier to zauwazyła.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
70
Zgadzam się z opinią
258
~loko 2016-01-29 (15:39) 8 godzin i 45 minut temu

Mocny punkt rządu - socjolog wiceministrem sprawiedliwości. Żaden prawnik się nie zgodził na firmowanie swoim nazwiskiem tego rządu?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
72
Zgadzam się z opinią
257
Mieciu 2016-01-29 (15:47) 8 godzin i 37 minut temu

Znaczy że występował w imieniu Szydło, trzeba i ją pozwać z kk Art. 226. Znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
227
~bialy 2016-01-29 (16:41) 7 godzin i 43 minut temu

Jeden zero drugi pajac.Bardzo mocne punkty Rządu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
49
Zgadzam się z opinią
231
~ewkako 2016-01-29 (16:31) 7 godzin i 53 minut temu

Boże,jaki to prymitywny dureń i wiceminister sprawiedliwości w dodatku! A Pani Premier gratuluje inteligencji, jeśli takie jest jej rozumowanie rodem z magla. Takiej kompromitacji świat nie widział!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
52
Zgadzam się z opinią
231
~kuba25 2016-01-29 (16:37) 7 godzin i 47 minut temu

Im większy sku.wiel, tym wyższe notowania w pisie, standard :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
53
Zgadzam się z opinią
230
~DRWAL 2016-01-29 (16:08) 8 godzin i 16 minut temu

Nie okorowany i nie ociosany kołek mocnym punktem Rządu hahaha !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
55
Zgadzam się z opinią
231
~Andrzej 2016-01-29 (16:06) 8 godzin i 18 minut temu

Mocny punkt w rządzie bo kłamie jak z nut

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
226
~pogonic jakiego 2016-01-29 (16:40) 7 godzin i 44 minut temu

Jaki pie pisu. Następca szczekającego Mastalerka. Ich działania były takie same. Grunt to perfidnie oskarżać.. nie ważne o co, nie ważne, że nie ma żadnych dowodów. Zrobi się głośno... a później przeprosiny 2 min w gazecie i po temacie. Tak pis działa od dawna.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
57
Zgadzam się z opinią
208
~emerytka 2016-01-29 (15:38) 8 godzin i 46 minut temu

Myślę z jakim -takim porządek trzeba zrobić zanim stanie się grożny dla otoczenia ,bo wtedy złapią go prosto z sali sejmowej w kaftan z zza długimi rękawami i powiozą do sali bez klamki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
72
Zgadzam się z opinią
198
~Rodak 2016-01-29 (15:46) 8 godzin i 38 minut temu

Kropiwnicki prowadzi w swoim mieszkaniu agencje towarzyską, gdzie zbierają sie politycy PO na dyskusje i nie tylko.

odpowiedz