więcej

wielkopolskie

2,5-latek uciekł z przedszkola i błąkał się po ulicach.

tvp.info |  dodane 2012-03-16 (17:03) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 16 godzin i 24 minuty temu
drukuj


_
opinie
2,5-latek, w środku dnia, sam wyszedł z przedszkola i błąkał się po ulicach w centrum Poznania. Zapytany przez zaniepokojoną tym widokiem kobietę o to, gdzie jest mama, zaprowadził ją do domu. Przedszkolanka, która była odpowiedzialna za dzieci, straciła pracę - podaje tvp.info.

Najprawdopodobniej chłopiec wyszedł niezauważony z placu zabaw i błąkał się po ulicach miasta. Zapytany przez zaniepokojoną tym widokiem kobietę o to, gdzie jest mama, zaprowadził ją do domu.

Matka chłopca natychmiast powiadomiła policję. Dyrektor przedszkola na razie nie chciał komentować sprawy. Wiadomo, że przedszkolanka została zwolniona w trybie natychmiastowym. Policja sprawdza, w jaki sposób chłopcu udało się wyjść z przedszkola i czy dzieci były pod fachową opieką.

Więcej na www.tvp.info

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 45 80.36%
nie 11 19.64%

Przeczytaj też

Nie ma żłobków, są dobre rady dla rodziców

dodane 2012-05-08 (02:05) 2 lata 6 miesięcy 21 dni 7 godzin i 22 minuty temu

W Katowicach odnaleziono zaginionego 12-latka

dodane 2012-04-24 (07:40) 2 lata 7 miesięcy 5 dni 1 godzinę i 47 minut temu

Zniszczono pomnik Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego

dodane 2012-03-18 (14:15) 2 lata 8 miesięcy 10 dni 19 godzin i 12 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (260)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

29
2
~Ernest 2012-03-16 (18:53) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 14 godzin i 34 minuty temu

Jak nic to wiosenne wagary 2.5 latka.Wyraźnie widać że przeprowadzał rekonesans terenu.Był bardzo dobrze zorientowany bo wiedział gdzie mieszkał.Zastanawiam się dlaczego tylko ta jedna kobieta myślała tak logicznie co ten brzdąc robi na ruchliwej magistrali miejskiej.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
0
~marta 2012-03-19 (16:57) 2 lata 8 miesięcy 9 dni 16 godzin i 30 minut temu

To jest niewiarygodne. Byłam pierwszy dzień na praktykach w szkole. Grupa 3-4latków liczyła 28 dzieci a opiekunów - 1!!!!! I ja! Przedszkole pełni funkcje "przechowywalni" dzieci a nie stymulacji jego rozwoju. Prócz stałego upominania dzieci, nakazywania bycia im cicho, nie dzieje się nic, bo jak tu pracować, z tak dużą grupą dzieci.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
18
~Fallus 2012-03-16 (22:04) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 11 godzin i 23 minuty temu

Pas skórzany, wojskowy. Kosztuje tylko 50 zł. Nie zużywa się, można stosować o dowolnej porze, przed i po jedzeniu. Należy unikać bicia klamrą oraz nie bić dziecka po głowie. Likwiduje niepożądane zachowania, tak zwane "ADHD", fochy, dąsy, uczy dobrych manier oraz bycia grzecznym. Przy tak wielu zaletach nie posiada wad. Pomaga również poprawiać wyniki w nauce. Można stosować przy walce z nałogami. Polecam serdecznie wszystkim którzy mają problemy z dziećmi. Zwolenników bezstresowego wychowania uprasza się o niezabieranie głosu. Pozdrawiam.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

24
8
~aga 2012-03-16 (22:09) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 11 godzin i 18 minut temu

Na zdjęciu to na pewno nie są 2 i pół latki. Takie dzieci często robią jeszcze siusiu i kupy w pampersy, płaczą za mamą, wyrywają sobie nawzajem zabawki, chodzą, szczególnie na początku "kariery" przedszkolnej, z pieluchą i smokiem w buzi. Zupełnie nie słuchają nauczyciela, reagują buntem , rzucają się na podłogę w dzikich spazmach.KTOŚ MA OCHOTE PRACOWAĆ W TAKICH WARUNKACH?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

5
0
~,,,,, 2012-03-17 (00:00) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 9 godzin i 27 minut temu

miałam praktyki w przedszkolu....proponuje zająć sie chociaż przez tydzien takimi szkrabami.... a zobaczycie efekty- tak więc- nie osądzajcie pochopnie-odechciałoby sie wszystkiego...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

25
21
~Ciekawa 2012-03-16 (21:14) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 12 godzin i 13 minut temu

Dzieci się bawią,panie plotkują. Kiedyś szłam obok przedszkola,stały takie dwie panie- "królewny" tyłem,a maluchy szalały na placu zabaw. Inna sytuacja- idą dzieci z kolejną "królewną",przechodzą przez ulicę. Pani była jedna,nawet się nie odwróciła. Dwa lata temu,o ile się nie mylę w Szczecinie zmarło dziecko w czasie snu,oczywiście w przedszkolu. Dziecko było sine,miała dobrze ponad rok. Gdzie były panie?!!! A ta która kazała dziecku rozebrać się do naga w imię kary? Masakra!

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

3
8
~Artigiana 2012-03-16 (22:15) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 11 godzin i 12 minut temu

1 kobieta na 25 dzieci?G...o prawda. 3 tygodnie temu było w sali ok 15 dzieci i w sumie 5 pań. Żadna nie zauważyła jak moja córka wyszła za mną prawie na zewnątrz.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~as 2012-03-19 (17:58) 2 lata 8 miesięcy 9 dni 15 godzin i 29 minut temu

nie przedszkolankia nauczycielki moi drodzy niech sie nie wypowiada ten kto nie mial nigdy pod soba 25 rozwydzonych dzieci z roznymi manierami blagam ludzie!

odpowiedz

3
3
~Wiej 2012-03-17 (14:20) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 19 godzin i 7 minut temu

Mały zwiewaj od tych pyrów z tego Poznania. To jest gniazdo platfusów i szybko mogą cię w tym przedszkolu doprowadzić do nerwicy. Namawiaj mamę i przyjeżdżajcie w kieleckie. Tu jest raj.

odpowiedz

5
3
~ja 2012-03-16 (23:07) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 10 godzin i 20 minut temu

Pracuję w przedszkolu z maluszkami. Mam pod opieką 25 dzieci w wieku od 2,5-3 lat. Cały czas ze mną jest pani do pomocy. Niestety, nauczycielka jest winna. Coś takiego nie ma prawa się zdarzyć. Pracuję 27 lat i w mojej placówce taki wypadek nigdy nie miał miejsca. Jesteśmy odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci. Na placu zabaw trzeba tak zorganizować zabawę by dzieci były bezpieczne. Przy ślizgawkach,drabinkach i innych urządzeniach ogrodowych stoi nauczycielka i dba by nic się nie stało. To kwestia organizacji. Rodzic oddając dziecko do przedszkola ma prawo oczekiwać,że jest bezpieczne. Może się zdarzyć stłuczenie kolanka, nabicie guza ale nie ucieczka z przedszkola. To ewidentne zaniedbanie obowiązków i nie ma tłumaczenia. Tak jak ekspedientka odpowiada za manko w sklepie tak my za bezpieczeństwo dzieci.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~mamusia_gd 2012-03-17 (01:37) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 7 godzin i 50 minut temu

A w naszym przedszkolu jest ,,oczko wodne" - taka pseudo wizytówka , w której już kilkakrotnie niemal topiły się dzieci. Zdarza się, że ,,po prostu tam wpadają", niezależnie od pory roku, ale to chyba nie jest istotne, bo dyrektor totalnie głuchy na głosy zaniepokojonych rodziców i pracujących tam w ,,mega" stresie nauczycieli, nie kwapi się do usunięcia tak oczywistego zagrożenia z terenu przedszkola. Jak stanie się jakaś tragedia, to po prostu zwolni się nauczyciela ????? (bo nie dopilnował!! - ,,Bo zupa była za słona!")

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~grosh 2012-03-17 (11:08) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 22 godziny i 19 minut temu

hehe,sam takie numery w przedszkolu odwalalem

odpowiedz

4
1
~nauczycielka.. 2012-03-17 (09:16) 2 lata 8 miesięcy 12 dni i 11 minut temu

W grupach przedszkolnych jest 25-30 dzieci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA JEDNĄ NAUCZYCIELKE !!!!!!!!!!!!! W zachodniopomorskim grupy licza po 30 dzieci !!!!!!!!!!!! 30 dzieci = 1 nauczycielka !!!!!!! takie są nasze realja. Rodzice !!!! chcecie mieć bezpieczne dziecko ?? walczcie o zmniejszenie ilości dzieci w grupach w przedszkolach !!!!!!!!

odpowiedz

58
1
~ 2012-03-16 (21:58) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 11 godzin i 29 minut temu

Mieszkam w Niemczech,moj dwulatek chodzi tutaj do zlobka.w jednej klasie jest maks. 12 dzieci i 3 przedszkolanki.co daje jedna na czworke dzieci.a w Polsce pod opieka jest ok.25 dzieci na jedna opiekunke.owszem to nie moje dziecko "ulotnilo sie" z przedszkola ale jestem sobie w stanie wyobrazic strach jaki przezyla jego mama,ale i zal mi tej Pani Przedszkolanki rowniez, bo takowe sutuacje sie niestety zdarzaja.kto ma male dzieci ten wie sam,jak z dziecmi bywa.wystarczy chwila,ze moj maluch zniknie mi z oczu i juz cos tam "zmajstruje" a tu przedszkolanka miala nie tylko jedno dziecko do pilnowania.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
2
~etatowiec 2012-03-16 (23:14) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 10 godzin i 13 minut temu

Jakie oszczedzanie na dzieciach?! Niech zlikwidują kartę nauczyciela, niech pracują 8 godzin dziennie, a dzieci będzie pilnowało kilka pań. Zresztą z doswiadczenia: dzieci w ogródku, 3 panie pilnują, a dzieci się przepychaja, trwa to dłuższą chwilę, efekt - dziewczynka spada ze zjeżdżalni, rozbita głowa, wstrząsnienie mózgu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~szkoda 2012-03-17 (02:46) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 6 godzin i 41 minut temu

Dlaczego zwwolniono przedszkolanlke? Czy ona jest winna ze on uciekł?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~wielkilevis 2012-03-17 (00:56) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 8 godzin i 31 minut temu

źle mu było, to uciekł

odpowiedz

3
0
~ 2012-03-17 (00:31) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 8 godzin i 56 minut temu

Nie zwalnia się dyscyplinarnie człowieka przed wyjaśnieniem sprawy . Można a nawet trzeba zawiesić go w czynnościach . Nie można wykluczyć , że ta praca dla tej opiekunki to marzenie życia . Błędy , często przypadkowe , zdarzają się niestety . Natomiast do zwolennika chłosty mam propozycję - ujawnij się kretynie a zapewnię ci doznania o jakich nie śniłeś .

odpowiedz

5
0
~Zbigi Ramirez 2012-03-17 (00:27) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 9 godzin i 1 minutę temu

Czy przedszkolak był trzeźwy? I czy uczęszczał na religię?

odpowiedz

2
0
~tosia 2012-03-16 (23:59) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 9 godzin i 28 minut temu

Mój bratanek wyprowadził kilku kolegów poza teren przedszkola. Przeszli przez dziurę w płocie i poszli w góry, po drodze musieli przejść przez strumyk, bratanek ściągnął buty i przeszedł boso, inni zrobili to w butach. Po powrocie do przedszkola wszyscy dostali burę, ale najmniej oberwał bratanek - bo miał suche buty i skarpetki. Pani wychowawczyni nie zwolniono z pracy, ale to było 20 lat temu - wtedy obrywał winowajca - nawet mały.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wybory wśród niepewności o przyszłość i stabilność Mołdawii
dodane 2014-11-29 (07:15) 2 godziny i 12 minut temu

Rusłana Łyżyczko: na Polaków można liczyć
dodane 2014-11-29 (04:35) 4 godziny i 52 minuty temu

Władimir Putin: z Rosją nie rozmawia się językiem ultimatów
dodane 2014-11-29 (03:02) 6 godzin i 25 minut temu

Włochy: 11 osób zmarło po szczepionce przeciw grypie
dodane 2014-11-28 (23:29) 9 godzin i 58 minut temu

Pożar pociągu na dworcu głównym w Gdańsku
dodane 2014-11-29 (02:09) 7 godzin i 18 minut temu

Policja zbada sprawę znęcania się w domu dziecka w Lidzbarku Welskim
dodane 2014-11-28 (20:10) 13 godzin i 17 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 707