Strona główna serwisu
20 mln dla uczelni o. Rydzyka? Duchowny zabrał głos

20 mln dla uczelni o. Rydzyka? Duchowny zabrał głos

• O. Tadeusz Rydzyk zabrał głos ws. dofinansowania jego uczelni
• Chodzi o 20 mln zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
• Duchowny: nie zwracałem się do nikogo o takie wsparcie
• Podziękował jednak posłom za "troskę"
• Według o. Rydzyka wszystkie uczelnie powinny mieć równe prawa
Toruński duchowny odniósł się na stronie internetowej Radia Maryja do wiadomości o pomyśle państwowej dotacji dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, której jest założycielem. Jak napisał, nie prosił on o taką pomoc, ale podziękował osobom, które "troszczą się o naszą uczelnię", w tym polskim posłom.

"Jestem za tym, żeby wszyscy i wszystkie uczelnie miały równe prawa, tak jak każdy człowiek ma taką samą godność" - czytamy w oświadczeniu o. Rydzyka. Dodał, że będzie wdzięczny za inne traktowanie niż za poprzednich rządów koalicji PO-PSL.

O. Rydzyk zastrzegł jednak: "Nie chcemy też dostawać jakichś środków kosztem ludzi biednych, potrzebujących czy na przykład chorych."


Wycofana poprawka PiS

Poprawkę do budżetu, która miała przyznać niepublicznej toruńskiej uczelni 20 mln zł dotacji, zgłosił Ryszard Terlecki (PiS). Pomysł został ostro skrytykowany przez opozycję.

Przed głosowaniem nad budżetem marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował jednak, że poprawka o dofinansowaniu uczelni o. Rydzyka została wycofana.


Jak podawało PAP, szef klubu PiS Ryszard Terlecki tłumaczył, że poprawkę wycofano, ponieważ nie był to dobry sposób znalezienia pieniędzy na wsparcie szkoły. - To powinny być pieniądze z resortu ministra (nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława) Gowina - podkreślił. Dopytywany, dodał, że nie wie, jak to zostanie rozstrzygnięte, ale "z pewnością szkoła zasługuje na to, by ją wesprzeć".

Jeszcze w piątek MNiSW przesłało Polskiej Agencji Prasowej komunikat, w którym informowało: "Ustawa prawo o szkolnictwie wyższym nie przewiduje podstaw prawnych do udzielenia dotacji na cele majątkowe dla uczelni niepublicznych"
Radio Maryja, PAP

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (844)
Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
1335
~norbi 2016-01-30 (23:42) 2 godziny i 56 minut temu

nie chce byc wredny,ale ta uczelnia dziala jako uczelnia prywatna.moim zdaniem niech tak pozyskuje srodki,nie mam nic przeciwko,ze dziecko bogatych chce sie uczyc w szkole prywatnej,a przeciez o kapitalizm solidarnosc i kler waqlczyl.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
98
Zgadzam się z opinią
1379
~Carlos 2016-01-30 (23:38) 3 godziny temu

Dostał za wyniesienie PiS na szczyty . W radiu Maryja oraz wiochach każdy pleban namawiał na głosowanie na PiS wszędzie plakaty tylko PiS na wiochach. Ojciec rydzyk( pisze z malej) bo to nie kapłan, tylko biznesmen.Nawet spowiedź ma na swojej stronie za opłatą parę złotych tzw. transfer łączenia się z Biegiem. To kpina dla Kościoła jak on może tak długo działać w kościele pod przykrywką. I nik nic z tym nie robi. Pamiętam jak miałem 20 lat to podpisywalem poparcie dla radia Maryja na jego powstanie żałuję. NAPRAWDE!!!! I to BARDZO

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
679
~Haron 2016-01-30 (23:26) 3 godziny i 12 minut temu

Tak się płaci za poparcie w wyborach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
602
darekrd 2016-01-30 (20:40) 5 godzin i 58 minut temu

a z pieniędzy zbieranych na ratowanie stoczni już się rozliczył? Nie zapomnimy złodzieju i oszuście podatkowy!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
591
~Haron 2016-01-30 (23:27) 3 godziny i 11 minut temu

Wyższa Szkoła Propagandy i Manipulacji Tadeusza Rydzyka, to teraz prawe i sprawiedliwe dziedzictwo narodowe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
586
~Haron 2016-01-30 (23:26) 3 godziny i 12 minut temu

"Dobra zmiana" za pieniądze, których nie ma przyspiesza... deficyt rośnie a to dopiero pierwszy budżet PiS... co zastawią w lombardzie na koniec? broszkę Pasztetowej? Pull up! Terrain ahead! Pull up! Terrain ahead!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
577
~właśnie 2016-01-30 (23:07) 3 godziny i 31 minut temu

oj Tadziu. jakoś muszą ci oddać za kampanię wyborczą w twoich mediach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
558
~zawiedziona 2016-01-30 (20:39) 5 godzin i 59 minut temu

No nieźle. PIS się nie poPISał tym pomysłem. Mają problem z wywiązania się z obietnicy 500 zł na dziecko. Okrajają liczbę dzieci, którym przysługuje świadczenie jak tylko mogą, ale dla prywatnej uczelni Rydzyka pieniądze chcą znaleźć. Jak tak można? Nie wiem czym ten kraj się staje pod władzą PISu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
553
~slawek 2016-01-30 (20:28) 6 godzin i 10 minut temu

Chorzy ludzie. Dawać na prywatną uczelnię z państwowej kasy. Chyba też sobie założę szkołę i niech mi też dadzą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
539
~Nina 2016-01-30 (20:29) 6 godzin i 9 minut temu

Pazerność i głupota nie znają granic - ani grosza na tacę - na tego cwaniaka nie mogę patrzeć. A tyle rodzin żyje w ubóstwie, a ten pasibrzuch nie ma wstydu! PIS nie powinien ani grosza dać - ma inne zobowiązania i ważniejsze cele.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
529
rozsadny 2016-01-30 (20:27) 6 godzin i 11 minut temu

zlodziej w majestacie prawa finansowany przez panstwo

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
530
~pawel 2016-01-30 (20:39) 5 godzin i 59 minut temu

miałem piękny sen,śniło mi się że ten rząd nie da 12 mld z budżetu dla nierobów w sutannach...szkoda to był tylko sen.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
525
~Emeryt 2016-01-30 (20:06) 6 godzin i 32 minut temu

Rydzyk i Kaczyński to jedno wielkie bagno. Mam nadzieje ze będziemy mieć wcześniejsze wybory w naszym wolnym kraju. 20mil dajcie emeryta a nie Rydzykowi co ma wszystko i chce mieć jeszcze więcej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
486
~TYIN 2016-01-30 (20:05) 6 godzin i 33 minut temu

On nie ma sumienia , nie ma honoru , nie ma godności . Z wiary tak jak Jaro ze Smolenska uczynili sobie motta życiowe ktorymi otepiają ciemny naród ????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
482
~KIOP 2016-01-30 (20:03) 6 godzin i 35 minut temu

Tylko sekty potrafią robic wodę z mózgu swoim wyznawcom okradać ich z majatku ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
478
~Omar 2016-01-30 (20:09) 6 godzin i 29 minut temu

`Jeżeli Jarosław ma dług wdzięczności w stosunku do ojca Rydzyka za przekonanie moherów do głosowania na pis to niech teraz zorganizuje zbiórkę wśród swoich członków i popleczników ale wara wam od pieniędzy społecznych. Kasa państwowa nie jest kasą pisu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
483
~SZAQWE 2016-01-30 (20:06) 6 godzin i 32 minut temu

Guru sekty Pazerada

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
465
~Maria1951 2016-01-30 (20:21) 6 godzin i 17 minut temu

Sekta Rydzyka chce pieniędzy na prywatna uczelnie , oczywiście publicznie mowi, ze nie chce a na tajnych spotkaniach z prezesem mowi, ze musza pislamisci zapłacić za wygrane wybory. Prezes zrobi wszystko zeby sekta była zadowolona.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
454
~drox54 2016-01-30 (19:49) 6 godzin i 49 minut temu

niech pan Terlecki oddaje na uczelnie własną pensje a niech nie rządzi się moją skromną zapomogą

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
44
Zgadzam się z opinią
410
~ARCTOS 2016-01-30 (16:07) 10 godzin i 31 minut temu

Dziękujemy prezesowi za podwyżki rent i emerytur! W Domu Ojca opowiemy o twoich dokonaniach. Masz to jak w banku!

odpowiedz