Strona główna serwisu
PSL: wstępni kandydaci do Parlamentu Europejskiego m.in. Piechociński, Kosiniak-Kamysz, Pawlak
PSL: wstępni kandydaci do Parlamentu Europejskiego m.in. Piechociński, Kosiniak-Kamysz, Pawlak

PSL: wstępni kandydaci do Parlamentu Europejskiego m.in. Piechociński, Kosiniak-Kamysz, Pawlak

Na wstępnych listach kandydatów PSL do europarlamentu, do których dotarła PAP, są m.in. ministrowie Władysław Kosiniak-Kamysz, Stanisław Kalemba, były szef partii Waldemar Pawlak oraz obecny - Janusz Piechociński, który zapowiada jednak, że nie będzie startował.
Wojewódzkie władze Stronnictwa, tworząc listy, nie pytały o chęć kandydowania samych zainteresowanych. Wstępne listy są złożone z 20-25 nazwisk w każdym z okręgów wyborczych. Staną się one podstawą do stworzenia 10-osobowych list wyborczych, które ustali Rada Naczelna PSL, która zbiera się 18 stycznia.

Piechociński - zgłoszony przez mazowiecki zarząd PSL - powiedział w piątek PAP, że nie będzie startował w wyborach do europarlamentu. "Dziękuję kolegom z Mazowsza, ale nie należy mieszać polityki krajowej i międzynarodowej" - podkreślił.

Oprócz Pawlaka, a także Kosiniaka-Kamysza oraz Kalemby na listach znalazło się też m.in. nazwisko marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika (do czasu nadania depeszy PAP nie udało się skontaktować z tymi politykami).

Politycy PSL zgodnie uważają, że wybory do PE będą najważniejszym wyzwaniem dla Stronnictwa w najbliższych miesiącach. Wszyscy posłowie PSL, a także radni sejmików wojewódzkich muszą się liczyć ze startem w eurowyborach.

Rozmówcy PAP z władz partii twierdzą, że prezes partii postawił twarde ultimatum - kto z członków PSL odmówi kandydowania w wyborach do PE, musi mieć świadomość, że w wyborach samorządowych i parlamentarnych nie znajdzie się w pierwszej piątce na liście. "Każdy powinien zweryfikować swoją pozycję w partii w kontakcie z wyborcami" - wyjaśnił w rozmowie z PAP Piechociński.

Według źródeł PAP w kierownictwie PSL wstępne listy można traktować jako spis liderów partii w poszczególnych regionach, a nazwiska, które ostatecznie nie trafią na listy w wyborach do PE, będą wykorzystane w wyborach samorządowych. Do list wyborczych do europarlamentu zostaną z kolei dołączone nazwiska kandydatów spoza Stronnictwa - trzecie miejsca na listach mają być zarezerwowane dla znanych przedstawicieli środowiska akademickiego.

Według rozmówców PAP z kierownictwa PSL wiceszef tej partii i marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas stanie na czele specjalnego sztabu z udziałem europosłów i ekspertów, który ma przygotować program partii na wybory europejskie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce w maju tego roku. Wybierzemy 51 europosłów. W sumie w Parlamencie Europejskim nowej kadencji zasiądzie 751 przedstawicieli 28 krajów członkowskich.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (335)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~wars 2014-01-04 (09:47) 19 godzin i 31 minut temu

dlaczego nie publikujecie wypowiedzi wy też jesteście oszustami iternetu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~Ar 2014-01-04 (09:40) 19 godzin i 38 minut temu

W PE mamy samych osłów tylko do brania kasy, co zrobili dla masarni w Polsce które wędzą dymem z olchy NIC teraz prawdopodobnie ok 150 zakładów padnie bo będzie zakaz wędzenia mięsa, ryb itp dzięki UE. Co zrobili posłowie w tym kierunku aby UE odwieść od tego zamiaru NIC bo lepiej cicho siedzieć i kasę brać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~agentura 2014-01-04 (12:02) 17 godzin i 16 minut temu

do Zakładu Karnego!!na odróbkę!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~ozi 2014-01-04 (11:01) 18 godzin i 17 minut temu

Czy mozecie powiedziec kto ich wybiera i kto ich tam wysyla i jakie sa reguly w razie gdy polacy ich chca odwolaqc z tego stanowiska czy to jest ich stanowisko na cale zycie tz dozywocie bo tak w polsce bywa ze jak sie ktos dorwie do stolka to tam siedzi dopuki nie umze a to jest wasza demokracja powinno byc 2/3 lata i nowa krew i zmiana kumpli i znajomosci bo to najwiekrza korupcja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~Ferdek 2014-01-04 (10:38) 18 godzin i 40 minut temu

Proszę bardziej zoriętowanych o wytłumaczenie, po jakiego wała Ci mężowie stanu tam się pchają do UE, nawet jak wygrająją wybory, to z kim tam zawiążą koalicję, aby mieć realny wpływ na polityką UE. No chyba że ich koalicjant tam już jest.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~TOMASZ 2014-01-04 (10:32) 18 godzin i 46 minut temu

PSL TO PARTIA KRĘTACZY CHODZI IM TYLKO O KASĘ WIEŚ MAJĄ W NOSIE KAMYSZ LUDZI MA ZA NIC UWAŻA ZE ZA TYSIĄC DWIEŚCIE MOŻNA ŻYĆ A SAM KRADNIE NA POTĘGĘ TAK SAMO JAK JEGO KOLESIE Z PLATFORMY

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
123456qwerty 2014-01-04 (10:29) 18 godzin i 49 minut temu

sk.y komusze chca uciekac i nci z tego wybory totlana klapa zadne komuch sie nie dosatnie frekwencja 0 i czas rozliczyc ta czerwona za...e!!!!!!!NIUEDACNZIKOW I ZLODZIJEI! BANDE 4RGA!!!JUZ DAWNO TZREBA BYLO!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~dsds 2014-01-04 (10:23) 18 godzin i 55 minut temu

Ewakuacja do PE, bo na 5% w wyborach nie ma co liczyć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~marco 2014-01-04 (10:22) 18 godzin i 56 minut temu

Prostytucja polityczna została dostrzeżona przez POLAKOW więc pseudo politycy z PSL świadomi klęski w wyborach parlamentarnych i samorządowych starają się uratować koryta w brukseli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~JO 2014-01-04 (10:22) 18 godzin i 56 minut temu

Może ktoś wytłumaczy mi, a czym Ci ludzie zasłużyli na ich ciagle faworyzowanie? Panowie zmiany, zmiany czas zacząć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
15
~Tak tylko pytam 2014-01-04 (10:06) 19 godzin i 12 minut temu

A kogo to obchodzi?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~Janusz 2014-01-04 (09:45) 19 godzin i 33 minut temu

Już ci kandydaci do PU z list PSL obłowili się w Polsce.Teraz czas na okradanie UE . UE zresztą nie jest taka czysta i ma podobne problemy z nepotyzmem i finansowych machlojkach!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~york 2014-01-04 (09:39) 19 godzin i 39 minut temu

Pawlak to ten co wynegocjował najwyższe ceny gazu od swoich braci ze wschodu? A Piechociński to ten co kontynuuje jego politykę, a największe sukcesy ma w zbieraniu grzybów? Tym panom już dziękujemy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~geo 2014-01-04 (10:45) 18 godzin i 33 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~CHANGE 2014-01-04 (10:44) 18 godzin i 34 minut temu

Karuzela stanowisk się kręci w rytm ogłupiającej partyjnej propagandy: WYBIERZCIE NAS, A MY JUŻ WAS URZĄDZIMY ! Czas już najwyższy aby na ta propagandę odpowiedzieć: ZGRANI POLITYCY - NA EMERYTURY ! CZAS NA ZMIANY!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~Super glue 2014-01-04 (10:32) 18 godzin i 46 minut temu

Struzika nie da się oderwać od fotela bez obawy o uszkodzenie fotela oraz urwania czterech liter Marszałka. On ma tyłek przyklejony do fotela za pomocą supe- glue i dodatkowo przybity gwoździami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
jurcys56 2014-01-04 (10:18) 19 godzin temu

Tylko z tonącego okrętu nie zapomnijcie zabrać jaśnie nam panującego herr donalda tuska wnuka wermachtowca żydowskiego pochodzenia , jeszcze was w EU muszą POznać !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~Homo 2014-01-04 (09:51) 19 godzin i 27 minut temu

Ja ,Jerzy Marek Bradenburski ( de domo Dobrzyński) nikogo nie polecam- wszyscy są ogarnięci chęcią zysku!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~robol 2014-01-04 (09:36) 19 godzin i 42 minut temu

Do pługa chłopy a nie do Unii .!!! Zacznijcie płacić Z U S to zobaczycie co to jest praca !!!!! Największe nieroby pchają się do koryta !!!!!!!

odpowiedz