więcej

Mariusz Kamiński: są ludzie, którzy chcieliby wyeliminować lidera opozycji.

Radio Zet |  aktualizacja 2013-06-12 (11:01) 1 rok 1 miesiąc 19 dni 2 godziny i 27 minut temu
drukuj


Jarosław Kaczyński opinie
- Wszyscy pamiętamy, co się wydarzyło w Łodzi, kiedy zamordowano działacza PiS, kiedy człowiek, który to zrobił krzyczał publicznie, że jego celem prawdziwym był Jarosław Kaczyński, to jest nasz obowiązek chronienie lidera naszego ugrupowania, lidera opozycji - powiedział wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości w audycji Moniki Olejnik „Gość Radia ZET”. W ten sposób skomentował dzisiejszą publikację „Gazety Wyborczej” na temat wydatków partii politycznych, wedle której PiS opłaca ochronę Jarosława Kaczyńskiego.

- Jarosław Kaczyński ma bardzo profesjonalną ochronę, złożoną z byłych żołnierzy Gromu i to uważamy, że jest to wydatek niestety konieczny, z uwagi na bezpieczeństwo i realne zagrożenie dla życia naszego lidera, dla życia lidera opozycji. Wiem, że to wygląda może tak bulwersująco, ale na pewno jest to wydatek absolutnie zasadny - uzasadniał Kamiński.

Wiceprezes PiS, tłumaczył też słowa Jarosława Rymkiewicza. Poeta powiedział, że "jeśli PiS uzyska 75 proc., to wtedy trochę poczekają, a potem spróbują zabić Jarosława Kaczyńskiego". – Rymkiewicz jest wybitnym poetą, ale to nie jest polityk. Jego wypowiedzi należy traktować nieco inaczej – tłumaczył Kamiński, zachęcając do lektury dzieł Rymkiewicza.

- To są wypowiedzi intelektualisty, literata, więc nie można ich traktować zupełnie dosłownie. Natomiast rozumiem jego intencje – mówił dalej.

- Czyli mam traktować te słowa jako poezję? – zapytała Monika Olejnik.

- Nie należy tego traktować dosłownie, ale jeżeli chodzi o zagrożenie życia Jarosława Kaczyńskiego to nie jest to historia wydumana. Są ludzie pełni nienawiści, którzy w ten sposób chcieliby wyeliminować lidera opozycji – podsumował Kamiński.

– Proszę się nie obawiać, że wywołamy wojnę z Rosją lub Niemcami – powiedział Mariusz Kamiński, odnosząc się też do słów Aleksandra Kwaśniewskiego, przestrzegającego przed możliwością rewanżu ze strony PiS po wygraniu przez tę partię kolejnych wyborów. Dodał, że choć "Jarosław Kaczyński uważa, że wersja o zamachu jest najbardziej prawdopodobna" to jego partia domaga się od prokuratury rozważenia większej liczby hipotez, w tym hipotezy o zamachu.

- Sprawa Smoleńska jest sprawą ogólnopaństwową i musi być wyjaśniona do końca. Niezależnie od tego jaka jest prawda, czy doszło do tragicznego wypadku, czy doszło do zbrodni, no my tę prawdę musimy znać. To jest kwestia i szacunku dla tych, którzy zginęli i szacunku dla nas, jako Polaków i dla naszego państwa – dodał wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, który był dziś "Gościem Radia ZET".


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 358 61.2%
nie 227 38.8%

Przeczytaj też

Joachim Brudziński: propozycja dla części PO. Wspólnie stwórzmy rząd techniczny

aktualizacja 2013-06-18 (12:24) 1 rok 1 miesiąc 13 dni 1 godzinę i 4 minuty temu

Jak PiS i PO wydają miliony z budżetu

aktualizacja 2013-06-12 (07:04) 1 rok 1 miesiąc 19 dni 6 godzin i 24 minuty temu

PiS wciąż góruje w sondażach. Odejście Przemysława Wiplera nie odebrało im prowadzenia

dodane 2013-06-11 (18:13) 1 rok 1 miesiąc 19 dni 19 godzin i 15 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (696)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
0
~wojtek 2013-06-12 (12:41) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 47 minut temu

panie Kamiński ,polityka to nie kółko różańcowe! tekst o niczym !

odpowiedz

0
3
~sas 2013-06-12 (12:41) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 47 minut temu

faszyzm i bojówki ekstremistów widać na forum, to są wychowankowie GW. mojego wpisu WP nie opublikowało, ale jakis faszysta Prawy i Pierdolony umieścił się 20 razy , on jest po linii mediów, czyli faszyzmu. Kogo zabijecie ?

odpowiedz

3
0
~dkkdkd 2013-06-12 (12:40) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 48 minut temu

Przeciez jarek ma swoje prywatne oddIały SS widoczne w zielonych kamizelkach na kazdym wiecu. Poza tym minister propagandy Mariusz "Goebbels" Błaszczak umie zadbać o swego wodza, takze nie ma obaw.

odpowiedz

0
0
~stara prawda 2013-06-12 (12:40) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 48 minut temu

Kto mieczem wojuje , od miecza ginie.

odpowiedz

1
1
~kaczyzm NIGDY! 2013-06-12 (12:39) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 49 minut temu

Czyż nie wypala, ew. wyżyna raka? Im wcześniej tym lepiej.

odpowiedz

4
2
~cierp i żłop 2013-06-12 (11:52) 1 rok 1 miesiąc 19 dni 1 godzinę i 36 minut temu

Tusk nie musi się bać pisowskiej nienawiści, ale własnej polityki miłości: może ona wzbudzić w nim wyrzuty sumienia, spowodować załamanie psychiczne, żona go porzuci, wierzyciele zażądają spłaty długów, i nie będzie miał wyjścia...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
2
~Szczerbiec 2013-06-12 (12:38) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 50 minut temu

Kaczyński niby,że po części żyd,że Kalkstein z Odessy, że nadto doktorat napisał w charakterze laudacji prawa komunistycznego. Jednak o jego żydowskie korzenie należy się spytać Go wprost i przed kamerami, niechby żydówka Olejnik to zrobiła. Inaczej opluwanie Go jako wroga Polski to perfidna, żydowska prowokacja antypolska !!! Przeanalizujcie te wpisy ! Znaczna część z nich to robota żydów atakujących i zniesławiających Kaczyńskiego obciążając Go winą za biedę i nieszanowanie Polaków. Kalumnie te dotyczą jego wyglądu, jego poglądów -rady udania się do psychiatry, a sformułowane są w języku polskim i pod przybranym szyldem typu " " Polak, Słowianin,czy prawdziwy wierny KK. - Żydzi to z gruntu przebiegły, podstępny i fałszywy naród. Podstęp, aby wykończyć , nabrać , wyrolować nie-żyda tj. wroga jest u nich otwarcie zalecany ! Kwaśniewscy, Urbany, Kulczyki, Solorze są to filantropii wyłącznie względem ludzi czyli żydów. Dla nich nie żydzi to podludzie, nieczyste istoty o niższej, gorszej duszy : żydowska dusza to ruach, zaś dusza goya to neszema. My : nie - żydzi jesteśmy nieczyści. - Gdyby Kaczyński był żydem to nie miałby takiej złej oceny w żydowskich mediach. Brońmy zatem Kaczyńskiego i samych siebie ! , Na swoim podwórku kogut nie powinien dać się pogonić obcemu kogutowi, powinien przynajmniej stawić opór. Precz zatem z obrażaniem nas w koszernych mediach.

odpowiedz

0
1
~Jolaa 2013-06-12 (12:36) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 52 minuty temu

Wyeliminować razem z Tuskiem. To największe szkodniki Polski!

odpowiedz

9
9
~Gajowy 2013-06-12 (12:36) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 52 minuty temu

Jak czytam te posty poniżej to widzę że propaganda PO-ska działa i pokazuje jak wygląda polityka miłości w stosunku do swych nieprzyjaciół.

odpowiedz

9
9
~andrzej 2013-06-12 (12:36) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 52 minuty temu

Ileż jadu i nienawiści mają w sobie lemingi,czują swoją klęskę,no i super.

odpowiedz

9
7
~pa,pa 2013-06-12 (12:36) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 52 minuty temu

ja jestem za wyeliminowaniem owego, podobnie jak zostal wyeliminowany Walesa, na emeryturke i zniknac z mediow, tego zycze 1 awanturnikowi IV RP.

odpowiedz

7
7
~Ob. Server 2013-06-12 (12:35) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 53 minuty temu

pranie mózgów trwa ! Prym wiedzie gazeta koszerna i telewizja SOPA ( specjaliści od przegryzania aort )

odpowiedz

7
2
Prawy-i-Sprawiedliwy 2013-06-12 (12:35) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 53 minuty temu

Ostatnim z funkcjonujących w Polsce polityków( wiem, że trochę pojechałem nazywając politykiem kogoś kto był marionetką swojego brata!) uczestniczących w obradach Okrągłego Stołu był Lech Kaczyński. W lipcu i sierpniu 1989 r. negocjował ze strony Solidarności ze Stronnictwem Demokratycznym i Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym utworzenie rządu Tadeusza Mazowieckiego. Negocjacjom z peerelowskimi władzami sprzeciwiał się Komorowski. W 1980 roku za udział w manifestacji z okazji 11 listopada, Komorowski trafia na miesiąc do więzienia. Wyrok wydaje Andrzej Kryże, ten sam, który piętnaście lat później zostanie sekretarzem stanu w rządzie Kaczyńskiego.W stanie wojennym Komorowski został internowany. Kaczyńskiego zatrzymano tylko na kilka godzin. I kto tu jest kim ???

odpowiedz

8
7
~dzi 2013-06-12 (12:32) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 56 minut temu

on sam powinien odejść jako polityk skończony co trzeba zrobić aby sam zrozumiał że tacy politycy w dzisiejszej polsce są nie potrzebni

odpowiedz

5
10
~ooo!!! pinia! 2013-06-12 (12:31) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 57 minut temu

Ale się hieny rzuciły na żer! Możecie sobie pisać co chcecie - my i tak wiemy swoje. Tak jak jest teraz, dalej być nie może, a jedyna licząca się siła polityczna, która może i musi zahamować wasze przekręty - to PiS.

odpowiedz

36
39
~jerz 2013-06-12 (11:03) 1 rok 1 miesiąc 19 dni 2 godziny i 25 minut temu

śmieszny mały człowieczek z dużymi kompleksami,dać mu trzeba ostrą babę,tylko co on by z nią zrobił

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
4
~obywatel 2013-06-12 (12:29) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 59 minut temu

A może każdy z polityków - darmozjadów sam płaciłby za ochronę. A partie byłyby utrzymywane uczciwie, tylko i wyłącznie ze składek jej członków. Wtedy cwaniacy wybko by odpadli, a zostali tylko ludzie , którzy zrobiliby coś dla kraju.

odpowiedz

5
3
~Bardo 2013-06-12 (12:29) 1 rok 1 miesiąc 19 dni i 59 minut temu

No to widać że nastąpiło drugie zwarcie, teksty poniżej wiadomo kto pisze. Nic nie będzie w tym kraju w którym rządzą bydlaki od prawa do lewa. Tak nam wychodzi bokiem okrągły stół i gruba kreska. Ludziska nie dajcie się prowokować i manipulować.

odpowiedz

34
44
~ANTYpis 2013-06-12 (11:35) 1 rok 1 miesiąc 19 dni 1 godzinę i 53 minuty temu

A dla mnie to zwykła próba dowartościowania konusa. "Patrzcie jaki ja jestem ważny". I tyle w temacie.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

9
7
~Gryf Pomorski 2013-06-12 (12:28) 1 rok 1 miesiąc 19 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

Tylko PiS.

odpowiedz