więcej

Stefan Niesiołowski pozywa "Gazetę Polską".

PAP |  aktualizacja 2011-09-20 (21:06) 3 lata 13 godzin i 1 minutę temu
drukuj


Stefan Niesiołowski z PO pozwał "Gazetę Polską" za to, że na jej stronie internetowej podano informację, że współpracował z SB. Naczelny "GP" temu zaprzecza, ale nie wyklucza, że na innych stronach związanych z "GP" "kiedyś coś opublikowano" i nadal tam jest.

W oświadczeniu, przesłanym mediom Niesiołowski napisał, ze 20 września skierował do warszawskiego sądu rejonowego pozew przeciwko "organowi PiS-u Gazecie Polskiej". Stefan Niesiołowski pisze, że chodzi o umieszczenie na stronie internetowej "GP" informacji o tym, że był tajnym współpracownikiem SB w latach 1971-1979 i nosił pseudonim Leopold.

W rozmowie z dziennikarzami potwierdził złożenie pozwu i dodał, że cała sprawa jest dla niego trudna do zrozumienia, bo już raz procesował się z "GP" o to samo. - Sądziłem się już z nimi w tej sprawie w 1993 roku, kiedy lista Macierewicza była i wtedy przegrali proces. Zamieścili wtedy wyjaśnienie Gontarczyka, że to chodziło o pomyłkę, i że tym TW Leopold był ktoś inny. Teraz to samo zamieścili, czego nie mogę pojąć. Jest pozew, spotkamy się w sądzie. To jedyne miejsce, gdzie chętnie się spotkam z "Gazetą Polską" - zaznaczył Niesiołowski.

Polityk domaga się od "GP" 20 tys. zł. - 20 tys. jest dla mnie, być może przeznaczę część na cele społeczne, ale tak będzie to dla nich bardziej dokuczliwe - wyjaśnił Niesiołowski.

Pytany o komentarz redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz powiedział, że na stronie "GP" nie znalazł informacji, o której napisał Niesiołowski. - Na stronie "Gazety Polskiej" na pewno niczego takiego nie ma. Może chodzi o jakąś inną stronę, bo mamy w różnych spółkach różne strony. Na pewno na stronach "Gazety Polskiej" w ostatnich tygodniach nie publikowaliśmy niczego o Stefanie Niesiołowskim - podkreślił Sakiewicz.

Zastrzegł, że nie jest w stanie zagwarantować, że informacji, o której Niesiołowski powiadomił sąd, nie ma gdzieś wśród wpisów, na którejś ze stron związanych z "GP". - Nie wykluczam, że na którejś ze stron kiedyś coś zostało opublikowane i to wisi, ale na pewno w ostatnich tygodniach niczego nie publikowaliśmy - powiedział Sakiewicz.

Wieczorem Sakiewicz przesłał swoje oświadczenie, w którym informuje, że rredakcja "Gazety Polskiej" w ostatnich latach nie publikowała żadnych informacji na temat Niesiołowskiego, poza tekstem, w którym wyjaśnialno całą sprawę. "Całe zamieszanie uważam za próbę zwrócenia uwagi na siebie przez posła, który kandyduje do sejmu i cieszy się wyjątkowo niskim poważaniem" - pisze Sakiewicz.

Jak dodał, "obraźliwe" fragmenty oświadczenia skierowane pod adresem "Gazety Polskiej" zostaną przeanalizowane przez prawników "GP". - Jeżeli w najbliższym możliwym czasie Stefan Niesiołowski za nie nie przeprosi, spotkają się ze stosowną odpowiedzią - zapowiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 123 15.28%
nie 682 84.72%

Przeczytaj też

Telewizje mówią "nie" spotowi "Gazety Polskiej Codziennie"

dodane 2011-09-06 (19:30) 3 lata 14 dni 14 godzin i 36 minut temu

Znana dziennikarka ponownie podda się autolustracji

dodane 2011-05-27 (13:00) 3 lata 3 miesiące 24 dni 21 godzin i 6 minut temu

"Esbeckie fałszywki" Nowaka-Jeziorańskiego umorzone

aktualizacja 2011-05-17 (13:35) 3 lata 4 miesiące 3 dni 20 godzin i 31 minut temu

Oskarżali Geremka o współpracę z SB, teraz przepraszają

aktualizacja 2011-02-25 (10:03) 3 lata 6 miesięcy 27 dni i 3 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1015)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

10
0
~al 2011-09-21 (01:23) 3 lata 8 godzin i 43 minuty temu

niesiol to nie autorytet

odpowiedz

11
0
~Palipies 2011-09-21 (01:17) 3 lata 8 godzin i 49 minut temu

Falszywa Platforma !!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

8
0
~tuskisyn 2011-09-21 (01:12) 3 lata 8 godzin i 54 minuty temu

Pan niesiolowski to szczegolnie wredne bydle.Dlatego nie dziwie sie jego wspolpracy z SB.Mysle ze jest on zdolny do duzo gorszych rzecy.

odpowiedz

7
0
~osa 2011-09-21 (01:11) 3 lata 8 godzin i 55 minut temu

a co nie był ?? widać po modzie, że to staru UBek

odpowiedz

4
23
~Andi 2011-09-20 (21:42) 3 lata 12 godzin i 24 minuty temu

A Kaczyński ile przesiedział w więzieniu za komuny? wie ktoś?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~Palipies 2011-09-21 (01:08) 3 lata 8 godzin i 58 minut temu

Od kiedy POstawilem zdjęcie Niesiola przy cukrze , to dzieci cukru nie wyżerają !!!

odpowiedz

6
0
~Palipies 2011-09-21 (01:05) 3 lata 9 godzin i 1 minutę temu

Stefek czuje że korytko się kończy , to może bedzie jeszcze jakaś kasa od Gazety Polskiej z POzwu ??? Ktoś kto urodzi się wróblem to kanarniem nie umrze . A piszę bo tak wogole to nie lubię tego ,,czlowieka,,.

odpowiedz

10
0
~lolek 2011-09-21 (00:09) 3 lata 9 godzin i 57 minut temu

Na czym ten gościu jedzie ? -wiecznie nabuzowany agresją i gada od rzeczy -oto ikona PO

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~opór 2011-09-21 (01:03) 3 lata 9 godzin i 3 minuty temu

Niesiołowski pajacu możesz mnie pozwać również.Jesteś obleśnym dziadem.

odpowiedz

4
0
~hejka 2011-09-21 (00:57) 3 lata 9 godzin i 9 minut temu

Królikowska Nagrodzka był narzeczona Stefana tak go charakteryzuje " Niesiołowski zbudował swoją pozycję polityka oraz image nieugiętego herosa na kłamstwie. Załamał się już pierwszego dnia śledztwa i sypał nas, swojego brata Marka, przyjaciół Andrzeja i Benedykta Czumów i mnie, swoją narzeczoną"

odpowiedz

2
0
~to prawda 2011-09-21 (00:50) 3 lata 9 godzin i 16 minut temu

MOJA RADA WYBIĆ WSZYSTKICH W SEJMIE NA CONAJMNIEJ DWA POKOLENIA I WTEDY BĘDZIE PEWNOŚZ ZE NIE MA WSRÓD NAS SB ale niesiołowski jest totatnym głupkiem typowym na agenta SB

odpowiedz

4
0
~EWKA 2011-09-21 (00:48) 3 lata 9 godzin i 18 minut temu

ZAŁOŻYŁ ORGANIZACJĘ -RUCH-WCIĄGNĄŁ DO NIEJ NARZECZONĄ I KOLEGÓW ,A NASTĘPNIE WYDAŁ W ŁAPY SB!!!DLATEGO GŁOSUJEMY NA -PIS!!!

odpowiedz

6
33
~prawda 2011-09-21 (00:39) 3 lata 9 godzin i 27 minut temu

Sprzedawczyk Sakiewicz nigdy prawdy nie powei. tylko to co mu wygodne i za co mu zapłaci PIS.

odpowiedz

30
5
~Ramon 2011-09-21 (00:33) 3 lata 9 godzin i 33 minuty temu

Wybierzcie raz jeszcze tego spienionego oszołoma Niesioła! Bardziej agresywnego i chamskiego posła to nie ma. Tylko piana na pysku i nadawać na PIS.

odpowiedz

36
3
~Nica20 2011-09-21 (00:32) 3 lata 9 godzin i 34 minuty temu

a kto go traktuje poważnie?! przeciez to DEBIL wystarczy na morde spojrzeć

odpowiedz

26
3
~Memos 2011-09-21 (00:31) 3 lata 9 godzin i 35 minut temu

Moj Boze..jak tu wierzyc w polityke jak ten oszolom sie w niej panoszy od lat! Kto na niego glosuje?

odpowiedz

9
24
~Jacek 2011-09-20 (21:36) 3 lata 12 godzin i 30 minut temu

No cóż Niesiołowski to dobry katolik.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

29
3
~sam 2011-09-21 (00:29) 3 lata 9 godzin i 37 minut temu

Niesiołowski to ideolog polskiej nienawiści. Ludzie mu podobni: Kutz, Kuczyński , Wołek, Żakowski, Bratkowski, Michnik, Bartoszewski, Wajda, niedoszły kandydat na prezydenta T. Lis, Palikot, Tusk i kilku propagandzistów PO oraz media jak Szkło kontaktowe w TVN, Gazeta Wyborcza konsekwentnie zarazili Polskę nienawiścią i podżegali do zabójstwa. Doprowadziło to do jedynego ( na razie) morderstwa politycznego w Polsce. W demokracji byłby to skandal na miarę zabójstwa na Utoya. Ale te media i ideolodzy zbrodni bogatelizują zabójstwo w Łodzi. Potrącenie rabina przez przechodnia na chodniku ulicy Świętokrzyskiej było skandalicznym przejawem zbrodni antysemityzmu w Polsce i opisywane przez kilka lat w Gazecie Wyborczej , a polski rząd przepraszał za to. To samo środowisko , stwierdza , że mord na przypadkowym człowieku był abstrakcyjnym zdarzenie. Człowiek zabity z politycznej nienawiści, ale to jego prywatna sprawa.

odpowiedz

18
2
muzzyk2 2011-09-21 (00:28) 3 lata 9 godzin i 38 minut temu

Szokujące jest też to ze wypowiedź ta padła w 70 rocznicę IV rozbioru Polski, aneksji polskich ziem wschodnich przez ZSRR i ich okupacji, masowych deportacji, zbrodni dokonanych przez sowietów a później przez ludobójców z OUN-UPA. Poprawność polityczna Niesiołowskiego jest porażająca i antypolska. W normalnym kraju zostałby natychmiast zdymisjonowany i pozbawiony mandatu posła ale w Polsce gdzie liczą się układy i stołki, będzie się go trzymał się pazurami i sam dobrowolnie nie poda się do dymisji, bo nie zna słowa – honor.

odpowiedz

16
0
muzzyk2 2011-09-21 (00:28) 3 lata 9 godzin i 38 minut temu

Mord na polskich oficerach w Katyniu nie był ludobójstwem – uważa wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. „W historii do tej pory były dwa ludobójstwa: Holokaust i wielki głód na Ukrainie. Katyń to było coś innego”. „Polscy oficerowie odmówili współpracy z komunistami i zostali zamordowani. Ci, którzy na nią poszli, przeżyli, jak Berling. Poza tym przyjęcie takiego stanowiska miałoby bardzo poważne konsekwencje polityczne.” – przekonuje polityk PO, który ma szukać sejmowego kompromisu w sprawie uchwały potępiającej sowiecką agresję z 17 września 1939 roku. Tą skandaliczną i antypolską wypowiedzią poparł Putina i kremlowską propagandę na temat IV rozbioru Polski i ludobójstwa Polaków przez sowietów oraz Juszczenkę – sympatyka banderowców i nacjonalistów ukraińskich który wszelkimi sposobami próbuje zatuszować planowe ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej dokonane przez faszystów ukraińskich z OUN-UPA.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Eksperci: Polacy zapomnieli, że grypa jest wciąż groźną chorobą
dodane 2014-09-20 (10:20) 23 godziny i 46 minut temu

O krok od katastrofy w Warszawie. Maszyniści użyli urządzenia "radio-stop"
dodane 2014-09-19 (21:21) 1 dzień 12 godzin i 45 minut temu

materiał wideo

Czarzasty: Grabarczyk był fatalnym ministrem, teraz jest najbliższym przyjacielem Kopacz
dodane 2014-09-19 (12:24) 1 dzień 21 godzin i 42 minuty temu

Prof. Kazimierz Kik: Teresa Piotrowska to najsłabsze ogniwo nowego rządu
dodane 2014-09-19 (12:02) 1 dzień 22 godziny i 4 minuty temu

Grzegorz Schetyna: Ewa Kopacz potrafi podejmować trudne decyzje
dodane 2014-09-19 (19:50) 1 dzień 14 godzin i 16 minut temu

Skandal w Kambodży. Pedofile odwiedzają sierocińce jak domy publiczne
dodane 2014-09-19 (12:28) 1 dzień 21 godzin i 38 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Twoim zdaniem Ewa Kopacz będzie lepszym premierem niż Donald Tusk?

liczba oddanych głosów: 29506