Strona główna serwisu
Otylia Jędrzejczak na liście PO do Parlamentu Europejskiego

Otylia Jędrzejczak na liście PO do Parlamentu Europejskiego

Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, poseł Tomasz Lenz i europoseł Tadeusz Zwiefka znaleźli się na, ułożonej alfabetycznie, liście kandydatów do Parlamentu Europejskiej, przyjętej przez Radę Regionu PO w woj. kujawsko-pomorskim.
Otylia Jędrzejczak Otylia Jędrzejczak ()
Jędrzejczak na igrzyskach olimpijskich w 2004 r. zdobyła złoty medal na 200 metrów stylem motylkowym oraz dwa srebrne medale na 100 metrów stylem motylkowym i na 400 metrów stylem dowolnym. Wielokrotnie sięgała po medale mistrzostw świata, Europy i Polski. Trzykrotnie była wybierana na najlepszego sportowca Polski. Jędrzejczak jest zameldowana w województwie kujawsko-pomorskim, chociaż na stałe tam nie mieszka.

Lenz jest szefem kujawsko-pomorskiej PO i zasiada w sejmie trzecią kadencję, a Zwiefka po raz drugi pełni funkcję posła do PE z okręgu kujawsko-pomorskiego.

Na liście znalazła się też m.in. przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Dorota Jakuta, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i były senator, dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniew Pawłowicz.


O ostatecznym kształcie listy zadecydują władze krajowe Platformy. Według informacji z kręgów kujawsko-pomorskiej PO, w przypadku niewprowadzenia zmian personalnych, na czele listy znajdzie się Lenz, druga będzie Jędrzejczak, a trzeci Zwiefka.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (826)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
81
~koniec 2014-03-10 (22:52) 13 godzin i 53 minut temu

To jest przesada. Chyba dobrzy politycy powinni byc na listach a nie sportowcy, gwiazdo-celebrytki, ktore kiedys tanczyly na rurach i jakies inne osoby, ktore nawet gazety Polityka nie czytaly a co dopiero sie troche znac na polityce. Europa peknie ze smiechu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
79
~JBL 2014-03-10 (22:52) 13 godzin i 53 minut temu

Proszę... z Partii Oszustów. Gratuluję.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
77
~nick 2014-03-10 (22:51) 13 godzin i 54 minut temu

A co ona wie o polityce?

odpowiedz

zgłoś do moderacji