więcej

Otylia Jędrzejczak na liście PO do Parlamentu Europejskiego.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2014-03-10 (22:18) 10 miesięcy 15 dni 15 godzin i 7 minut temu
drukuj


Otylia Jędrzejczak
Otylia Jędrzejczak opinie video
Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, poseł Tomasz Lenz i europoseł Tadeusz Zwiefka znaleźli się na, ułożonej alfabetycznie, liście kandydatów do Parlamentu Europejskiej, przyjętej przez Radę Regionu PO w woj. kujawsko-pomorskim.

Jędrzejczak na igrzyskach olimpijskich w 2004 r. zdobyła złoty medal na 200 metrów stylem motylkowym oraz dwa srebrne medale na 100 metrów stylem motylkowym i na 400 metrów stylem dowolnym. Wielokrotnie sięgała po medale mistrzostw świata, Europy i Polski. Trzykrotnie była wybierana na najlepszego sportowca Polski. Jędrzejczak jest zameldowana w województwie kujawsko-pomorskim, chociaż na stałe tam nie mieszka.

Lenz jest szefem kujawsko-pomorskiej PO i zasiada w sejmie trzecią kadencję, a Zwiefka po raz drugi pełni funkcję posła do PE z okręgu kujawsko-pomorskiego.

Na liście znalazła się też m.in. przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Dorota Jakuta, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i były senator, dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniew Pawłowicz.

O ostatecznym kształcie listy zadecydują władze krajowe Platformy. Według informacji z kręgów kujawsko-pomorskiej PO, w przypadku niewprowadzenia zmian personalnych, na czele listy znajdzie się Lenz, druga będzie Jędrzejczak, a trzeci Zwiefka.


(jpo)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 31 3.29%
nie 912 96.71%

Przeczytaj też

Tadeusz Zwiefka szefem sztabu PO w wyborach do PE

dodane 2014-03-13 (18:53) 10 miesięcy 12 dni 18 godzin i 32 minuty temu

Bogdan Zdrojewski: jeśli premier powie "Bogdan ratuj", nie uchylę się

dodane 2014-03-11 (08:57) 10 miesięcy 15 dni 4 godziny i 28 minut temu

Konrad Szymański (PiS) nie wystartuje w wyborach do PE

dodane 2014-03-10 (12:25) 10 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

Na listach PiS do Parlamentu Europejskiego: Legutko, Duda, Kransodębski, Fotyga

dodane 2014-03-06 (13:35) 10 miesięcy 19 dni 23 godziny i 50 minut temu

Reaktywacja Samoobrony - wystartują do Parlamentu Europejskiego

dodane 2014-03-06 (09:33) 10 miesięcy 20 dni 3 godziny i 52 minuty temu

Badanie: młodzi wyborcy nie wiedzą o wyborach do Parlamentu Europejskiego

dodane 2014-03-05 (07:25) 10 miesięcy 21 dni 6 godzin i 1 minutę temu

materiał wideo

Krzysztof Bosak: jeśli wyślemy do PE samych euroentuzjastów, to kto będzie krytyczny?

dodane 2014-02-27 (16:46) 10 miesięcy 29 dni 20 godzin i 39 minut temu

Konflikt na linii Kaczyński - Rydzyk

dodane 2014-02-26 (01:54) 11 miesięcy 11 godzin i 31 minut temu

materiał wideo

Czy Polacy interesują się wyborami do Europarlamentu?

aktualizacja 2014-02-25 (18:29) 11 miesięcy 18 godzin i 56 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (826)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

81
0
~koniec 2014-03-10 (22:52) 10 miesięcy 15 dni 14 godzin i 33 minuty temu

To jest przesada. Chyba dobrzy politycy powinni byc na listach a nie sportowcy, gwiazdo-celebrytki, ktore kiedys tanczyly na rurach i jakies inne osoby, ktore nawet gazety Polityka nie czytaly a co dopiero sie troche znac na polityce. Europa peknie ze smiechu.

odpowiedz

79
1
~JBL 2014-03-10 (22:52) 10 miesięcy 15 dni 14 godzin i 33 minuty temu

Proszę... z Partii Oszustów. Gratuluję.

odpowiedz

77
0
~nick 2014-03-10 (22:51) 10 miesięcy 15 dni 14 godzin i 34 minuty temu

A co ona wie o polityce?

odpowiedz

78
3
kwiczoł 2014-03-11 (00:00) 10 miesięcy 15 dni 13 godzin i 25 minut temu

Ci niby kandydaci aktorzy,sportowcy,magicy, to ptasie mozdzki, intelektualne pustynie nic nie potrafia zaoferowac spoleczenstwu. To tak samo jak u Nerona nawet kon moze byc w senacie,a u nas to i w sejmie. Upadek polityczny zycia spolecznego.Mozna zywcem przeniesc cala obsade "M" jak milosc na polityczne salony i bedzie dobrze, niczym jak w niebie jak u biskupa Slawka G.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

81
6
~koko 2014-03-10 (23:55) 10 miesięcy 15 dni 13 godzin i 30 minut temu

Następna ciemnota pcha się do PE. Nawet nie wie gdzie Bruksela.

odpowiedz

82
7
~Janek 2014-03-10 (23:54) 10 miesięcy 15 dni 13 godzin i 31 minut temu

Dlaczego w artykule nie ma napisane, że wyprzedzała na "trzeciego" i zabiła własnego brata w wypadku samochodowym?

odpowiedz

77
3
~Ed 2014-03-10 (23:48) 10 miesięcy 15 dni 13 godzin i 37 minut temu

Żenada roku

odpowiedz

71
2
~jj 2014-03-11 (05:05) 10 miesięcy 15 dni 8 godzin i 20 minut temu

z wyrokiem i wiedzą o pływaniu - super kandydatka . To jest euro parlament czy posadki dość ciepłe

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

71
2
~Piotr 2014-03-11 (03:41) 10 miesięcy 15 dni 9 godzin i 44 minuty temu

Poprostu wstyd i zenada !!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

75
6
~jw 2014-03-11 (00:01) 10 miesięcy 15 dni 13 godzin i 24 minuty temu

A jaki ona dostala wyrok za ten wypadek?.

odpowiedz

65
1
~leo 2014-03-11 (08:27) 10 miesięcy 15 dni 4 godziny i 58 minut temu

CZY PANI ,PANI OTYLIO NIE MA ODROBINY WSTYDU ,PANI NIE MA O TYM ZIELONEGO POJĘCIA ,NIECH PANI ZOSTANIE DZIAŁACZEM SPORTOWYM ,DZIWIĘ SIĘ PLATFORMIE ,ŻE IDZIE NA TAKĄ ŁATWIZNĘ I ŁAPIE PUNKTY ZA NAZWISKO ,PRZECIEŻ OTYLIA NIC DLA POLSKI NIE ZROBI ,TO JEST EWIDENTNY SŁUP ,TRACĘ SZACUNEK DLA PLATFORMY I OTYLI ,TO JEST TOTALNA LIPA I KOMPROMITACJA ..................... NIE DLA TAKICH UKŁADÓW,DOŚĆ JUŻ TEJ ŚŚŚŚŚŚŚŚCIEMY ,PRZECIEŻ LUDZIE MAJĄ OCZY.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

66
2
~Karolina 2014-03-10 (22:54) 10 miesięcy 15 dni 14 godzin i 31 minut temu

ta pani domagła się uniewinnienia - całkowitego - chociaż jechała rowem z dużą szybkością - co za buta!

odpowiedz

65
1
~dinozaur 2014-03-10 (22:53) 10 miesięcy 15 dni 14 godzin i 32 minuty temu

Nie może być !!! Toż to koniec świata !!! Ludzie trzymajcie mnie....

odpowiedz

64
1
~emeryt 2014-03-11 (05:08) 10 miesięcy 15 dni 8 godzin i 17 minut temu

Proponuję jeszcze Dodę,Wiśniewskiego,Mandarynę,Majdana,Rutowicz.Oni najlepiej się znają na polityce.Jeszcze dołożyć kilku aktorów,sportowców no i będzie w Europarlamencie wesoło.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

66
3
~olo 2014-03-10 (22:38) 10 miesięcy 15 dni 14 godzin i 47 minut temu

pirat drogowy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

62
0
~misio 2014-03-11 (05:27) 10 miesięcy 15 dni 7 godzin i 58 minut temu

kpiny ku.... robią sobie z wyborców

odpowiedz

65
3
~elf 2014-03-10 (23:50) 10 miesięcy 15 dni 13 godzin i 35 minut temu

Ale jaja

odpowiedz

61
1
~robi 2014-03-11 (05:33) 10 miesięcy 15 dni 7 godzin i 52 minuty temu

Z wybitnej sportsmenki,stała się politycznym dupowłazem,najpierw obecność wśród vipów PKOL-u na igrzyskach w Soczi,a teraz kandydowanie do Europarlamentu.

odpowiedz

62
3
~Morgan 2014-03-10 (23:50) 10 miesięcy 15 dni 13 godzin i 35 minut temu

w Polsce to juz norma. " Aby zylo sie lepiej" PO prostu PO ... bane

odpowiedz

58
0
~roy 2014-03-11 (08:29) 10 miesięcy 15 dni 4 godziny i 56 minut temu

Nie mogę zrozumieć co robią tabuny byłych sportowców w sejmie - polityka to nie igrzyska . Chyba że chodzi o to aby posłami bil ludzie sławni , wierni ale mierni.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Paweł Kowal o polityce UE wobec Rosji: to cicha Jałta
dodane 2015-01-26 (10:39) 2 godziny i 46 minut temu

materiał wideo

WP: Awaryjne lądowanie w Pyrzowicach. Samolotem leciało 38 pasażerów
dodane 2015-01-26 (10:12) 3 godziny i 13 minut temu

Prokuratura umorzyła część zarzutów w sprawie Samira S.
dodane 2015-01-26 (11:47) 1 godzinę i 38 minut temu

Przyznano niechlubne nagrody Public Eye Award
dodane 2015-01-26 (10:16) 3 godziny i 9 minut temu

Przywódcy europejscy zaniepokojeni sytuacją na wschodzie Ukrainy
dodane 2015-01-25 (21:20) 16 godzin i 5 minut temu

Sondaże exit poll: wybory wygrała lewicowa Syriza
dodane 2015-01-25 (18:15) 19 godzin i 10 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 16152