więcej

"Nowy Wspaniały Świat" kończy działalność - będą zamieszki? .

tvp.info |  dodane 2012-07-06 (12:09) 2 lata 4 miesiące 21 dni 11 godzin i 48 minut temu
drukuj


Wejście do kawiarni "Nowy Wspaniały Świat"
Wejście do kawiarni "Nowy Wspaniały Świat" opinie
15 lipca znany lokal "Nowy Wspaniały Świat", prowadzony przez "Krytykę Polityczną" kończy działalność w Warszawie. Jak ustalił portal tvp. info. z tej okazji w internecie organizują się środowiska narodowców i pseudokibiców. "Pożegnajmy lewaków godnie" - apelują. Czy szykuje się powtórka zadym z 11 listopada? Warszawska policja nie komentuje sprawy.

O "Nowy Wspaniałym Świecie" było ostatnio głośno z powodu zamieszek, do których doszło 11 listopada 2011 r. Zatrzymano wtedy 210 osób, a 29 zostało rannych. Podczas starć z policją w kawiarni mieli schronić się lewicowi niemieccy bojówkarze, a policjanci znaleźć w środku tarcze, pałki, miotacze gazu i kastety.

15 lipca kawiarnia kończy działalność. Umowa na lokal wynajmowany od miasta nie zostanie przedłużona z powodu roszczeń spadkobierców. Środowisko "Krytyki Politycznej" organizuje więc imprezę pożegnalną.

Jak ustalił portal tvp.info, z tej okazji szyki zwierają już narodowcy i kibice. Kawiarnię nazywają "siedliskiem neokomuny i anarchizmu, centrum promocji dewiacji i lewackiej patologi". Narodowcy wprost nie wzywają do przemocy. Apelują, by na zakończenie działalności lokalu przyjść w antykomunistycznych koszulkach i wziąć ze sobą bezalkoholowego szampana, by nie dawać policji pretekstu do aresztowania.

Policja nie chce komentować sprawy. Z ustaleń portalu tvp.info wynika jednak, że z powodu gróźb nacjonalistów, kawiarnia zastanawia się nad zmianą planów, rozważa nawet odwołanie imprezy.

Więcej na: www. tvp.info

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 211 92.14%
nie 18 7.86%

Przeczytaj też

Lewicowi ekstremiści pozostają bezkarni

dodane 2012-07-12 (07:30) 2 lata 4 miesiące 15 dni 16 godzin i 27 minut temu

"Dzięki Tuskowi to był rok Krytyki Politycznej"

aktualizacja 2011-12-30 (15:26) 2 lata 10 miesięcy 28 dni 8 godzin i 31 minut temu

Zaskoczy to wielu warszawiaków, koniec znanego lokalu

dodane 2011-12-02 (15:45) 2 lata 11 miesięcy 25 dni 8 godzin i 12 minut temu

Żądają odebrania dotacji "Krytyce Politycznej"

dodane 2011-11-16 (15:10) 3 lata 11 dni 8 godzin i 47 minut temu

Janusz Korwin-Mikke skarży policję

dodane 2011-11-15 (18:48) 3 lata 12 dni 5 godzin i 9 minut temu

Skąd pałki i gaz u Niemców? Policja bada dwa wątki

dodane 2011-11-15 (15:59) 3 lata 12 dni 7 godzin i 58 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (204)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~Teo 2012-07-06 (15:14) 2 lata 4 miesiące 21 dni 8 godzin i 43 minuty temu

Raz sierpem raz młotem czerowną hołotę.

odpowiedz

3
0
~bercek 2012-07-06 (15:13) 2 lata 4 miesiące 21 dni 8 godzin i 44 minuty temu

Wszyscy normalni ludzie żyjący w tym kraju dokładnie wiedzą i rozumieją komu zawdzięczamy że lewaków nie pożegnaliśmy w 1989r a w zamian za to urządzono nas organizując okrągły stół który umownie był okrągły a naprawdę był kanciasty lub pełen kantów.

odpowiedz

53
3
Mieciu 2012-07-06 (15:08) 2 lata 4 miesiące 21 dni 8 godzin i 49 minut temu

Kaczyński z Seremetem poprowadzą ich na "komucha"? Cóż może, pójdą pod hasłem "bij antyfaszystę"???

odpowiedz

9
0
~Rafo 2012-07-06 (15:06) 2 lata 4 miesiące 21 dni 8 godzin i 51 minut temu

To była prowokacja finansowana przez niemieckie lewactwo podczas polskiego Świeta Niepodległości. Na dodatek usłużne polskojęzyczne media dopuściły się obrzydliwej manipulacji pokazując obraz z jednej manifestacji, a mówiąc o innej. Nie pozwolimy się tak traktować! Tu jest Polska!

odpowiedz

8
67
~Stańczyk 2012-07-06 (15:06) 2 lata 4 miesiące 21 dni 8 godzin i 51 minut temu

Lance do boju, szable w dłoń. Bolszewika goń, goń, goń :)))

odpowiedz

4
3
~XXL 2012-07-06 (15:04) 2 lata 4 miesiące 21 dni 8 godzin i 53 minuty temu

Temat- właściciel i administrator nie chcą przedłuzyć umowy najmu . A co tu wypisujecie ; jakaś komuna,jakieś zadymy, jakiś widma historii jakiś paszkwile i rozliczenia - puknijcie sie wszyscy w łeb ..i to mocno....i z lewej ...i z prawej strony!!!!

odpowiedz

6
8
~V 2012-07-06 (14:59) 2 lata 4 miesiące 21 dni 8 godzin i 58 minut temu

NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT = NWO

odpowiedz

22
4
~logik 2012-07-06 (14:20) 2 lata 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 37 minut temu

"mieli schronić się ę lewicowi niemieccy bojówkarze, a policjanci znaleźć w środku tarcze, pałki, miotacze gazu i kastety". Więc jak to się ostatecznie skończyło: znaleźli, czy nie? Podgrzewanie atmosfery, szczucie na siebie poszczególnych środowisk, to właśnie domena mediów! Nie macie innych tematów?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
1
~cyt 2012-07-06 (13:51) 2 lata 4 miesiące 21 dni 10 godzin i 6 minut temu

YouTube: Gen. Petelicki o rozkładzie państwa 1/2

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
271
~Lech z Lechistanu 2012-07-06 (14:14) 2 lata 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 43 minuty temu

Precz z komuną! Precz z lewactwem! Precz z faszyzmem!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
3
~MO 2012-07-06 (14:51) 2 lata 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 6 minut temu

PisoTaliby..? zwinie ich się na dołek

odpowiedz

1
1
~babcia 2012-07-06 (14:47) 2 lata 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 10 minut temu

e tam - ja ide na kaczonalia pod pałac 10-go - reszta to wyglupy!

odpowiedz

43
137
~no 2012-07-06 (14:11) 2 lata 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 46 minut temu

Dla mnie mgą oni nawet rozważayć opuszczenie Polski. Lewaccy antypolacy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
3
~ber lin 2012-07-06 (14:46) 2 lata 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 11 minut temu

Jak ustalił portal TVP, w Berlinie odbył się pierwszy kongres Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce, organizacji, która postuluje powrót do Polski trzech milionów Żydów i ustanowienie hebrajskiego drugim językiem urzędowym.

odpowiedz

21
33
~kowalski 2012-07-06 (14:12) 2 lata 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 45 minut temu

Jakich lewakow zegnac???oni byli sa i beda zawsze!!!!a rudy i jego banda zwani rzadem to niby kto?????.najgorsze to jest to ze w europie wogole nie istnieja zadne prawicowe rzady.sama zydo~komuna

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
0
~Omen 2012-07-06 (14:44) 2 lata 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 13 minut temu

Antykomuniści to nacjonaliści??? Przecież faszyzm to był NARODOWY SOCJALIZM. Czyli nacjonalistami i faszystami są właśnie lewacy. Patrioci (wszelkch nacji) są na ogół republikanami, czasem konserwatywnymi a czasem liberalnymi (gospodarczo lub etycznie). A Sierakowski i spółka niech płaci rynkowy czynsz i działa za swoje, a nie za nasze, podatników pieniądze.

odpowiedz

3
1
~ww 2012-07-06 (14:42) 2 lata 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 15 minut temu

To tam niemieckich lewaków chowano, won z tym siedliskiem brudu.

odpowiedz

5
1
~km 2012-07-06 (14:41) 2 lata 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 16 minut temu

Pismaki na łańcuchu jak zwykle manipulują narodowcy to nie pseudokibice

odpowiedz

2
2
~Antymichnik 2012-07-06 (14:39) 2 lata 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 18 minut temu

Najwiecej bylcy PZPROWCOW CZYLI LEWAKOW BYL W RZADZIE PiS NAWET PRZEBILI SLD I PO

odpowiedz

56
14
~kikir 2012-07-06 (12:50) 2 lata 4 miesiące 21 dni 11 godzin i 7 minut temu

Jakich gróźb???? Narodowców uważam za baaardzo nieciekawe kreatury, ale trzeba przyznać że wyraźnie NIE wzywają do przemocy - wprost przeciwnie, ma być zabawa, patriotyczne koszulki i szampan bezalkoholowy Piccolo. A więc wesoło i radośnie - zupełnie jak na "tęczowych" lewackich imprezach.

odpowiedz