więcej

śląskie

Jastrzębie Zdrój: pogrzeb matki i czworga dzieci, ofiar pożaru.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-05-18 (18:45) 1 rok 7 miesięcy 3 godziny i 58 minut temu
drukuj


Dom jednorodzinnym w którym doszło do tragicznego pożaru.
Dom jednorodzinnym w którym doszło do tragicznego pożaru. opinie
Matka i jej czworo dzieci - ofiary niedawnego pożaru domu jednorodzinnego w Jastrzębiu Zdroju na Śląsku - spoczęli w jednym grobie na miejscowym cmentarzu. Żegnali ich członkowie rodziny, metropolita katowicki i mieszkańcy miasta.

Do pożaru doszło 10 maja w nocy. Na miejscu zmarła 18-letnia, najstarsza córka, czterolatka w trakcie udzielania pomocy. W sobotę zmarły w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju dwie kolejne ofiary pożaru - 10-letni chłopiec i 40-letnia matka dzieci. We wtorek poinformowano o śmierci 13-latki, która przebywała w szpitalu w Cieszynie.

- Na tragedię rodziny, która tak niedawno się dokonała, nie można patrzeć inaczej, jak tylko w świetle wiary. Inne światła nie pomogą, inne światła zawiodą - powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Przypomniał, że rodzinę, którą dotknęła niedawna tragedia, odwiedził podczas swojej wizytacji w parafii.

Dodał, że żyjący, razem z Dariuszem, mężem i ojcem, oraz Wojciechem, synem i bratem, muszą zacząć czytać tę historię jak Ewangelię, ale od końca, od Zmartwychwstania. -
Teraz doświadczamy tajemnicy ciemnej doliny, ale doświadczamy również obecności Dobrego Pasterza, który bierze nas za rękę i chce przeprowadzić w stronę światła i zielonych łąk Abp Wiktor Skworc
Teraz doświadczamy tajemnicy ciemnej doliny, ale doświadczamy również obecności Dobrego Pasterza, który bierze nas za rękę i chce przeprowadzić w stronę światła i zielonych łąk. Pan staje przy nas, aby nas umocnić, po to, byśmy słabym przychodzili z pociechą, której doznajemy sami od Boga. Wierzymy, że nie jesteśmy sami. Bo odpowiedzią Boga na śmierć człowieka - na tę nieuleczalną chorobę, której ostatecznie wszyscy ulegniemy - jest zmartwychwstanie Jezusa i nasze - powiedział kaznodzieja.

Wspominał też zaangażowanie zmarłych w życie Kościoła. - Śmierć uchyla drzwi. W perspektywie wiary w tym uchyleniu widać przyszłość, która jest. I jest wiecznością. Patrzymy dziś w jej kierunku przez drzwi uchylone śmiercią matki i dzieci. A tam - mała Agnieszka, Marcin - ministrant i mały misjonarz, Małgosia z grupy Dzieci Maryi, Justyna, animatorka Dzieci Maryi i ich ofiarna matka Joanna z Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie - mówił dalej abp Skworc.

- Tym, co zwycięża śmierć, co pokonuje rozpacz, co pozwala żyć w pokoju, którego żaden psycholog nie da, którego nie stworzą pastylki uśmierzające ból, jest wiara, całkowite oddanie siebie w ręce Boga. Innego lekarstwa nie ma - mówił metropolita katowicki.

Okoliczności tragedii bada Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu Zdroju. Powierzchnia pożaru była niewielka - ok. 15 m kw. Jego ognisko znajdowało się na piętrze, paliła się część schodów i szafa. Według wstępnych informacji z prokuratury, przyczyną śmierci rodziny było zaczadzenie.

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 29 14.95%
nie 165 85.05%

Przeczytaj też

Wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar pożaru w Jastrzębiu Zdroju

dodane 2013-05-15 (11:50) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 10 godzin i 53 minuty temu

Zmarła piąta ofiara pożaru w Jastrzębiu-Zdroju

aktualizacja 2013-05-14 (13:22) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 9 godzin i 21 minut temu

Rodzinna tragedia w Jastrzębiu-Zdroju. Zmarły dwie kolejne osoby

aktualizacja 2013-05-12 (10:58) 1 rok 7 miesięcy 6 dni 11 godzin i 45 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (428)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

19
1
~Anna 1954 2013-05-18 (20:01) 1 rok 7 miesięcy 2 godziny i 42 minuty temu

RIP !!!! Ogromna,niewyobrazalana tragedia ,nie ogarniam tego ogromu bolu i cierpenia dla rodziny !!!! Boze miej ich w opiece !!!!!

odpowiedz

66
48
~znafca 2013-05-18 (19:51) 1 rok 7 miesięcy 2 godziny i 52 minuty temu

" Na tragedię rodziny, która tak niedawno się dokonała, nie można patrzeć inaczej, jak tylko w świetle wiary". Bóg tak chciał. Gotowa na wszystko odpowiedz KK ustami sukienkowców.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

21
3
~ona 2013-05-18 (19:11) 1 rok 7 miesięcy 3 godziny i 32 minuty temu

Współczuje z całęgo serca! Niech Bóg będzie z Wami [*]

odpowiedz

38
20
~alladi 2013-05-18 (19:08) 1 rok 7 miesięcy 3 godziny i 35 minut temu

Wierzcie w Pana może Was oszczędzi!!!!!!!!!!!!!! Głęboki żal i współczucie dla rodziny :(

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

56
38
~leoś 2013-05-18 (19:08) 1 rok 7 miesięcy 3 godziny i 35 minut temu

czujnik czadu: 50 zł... POlskich rodzin nie stać na takie luksusy dzięki najgorszym w historii RP rządom.. kto wie, pewnie to najbardziej pasożytnicze, szkodliwe i złowrogie rządy w europie i cywilizowanym świecie. Ale co się dziwić, jak facecik - wnuczek bandyty z wermachtu - do dziś nie POtrafi wypowiedzieć r. W normalnym państwie gdy kandyduje na stołek państwowy taka osoba, służby mówią halo ale miał dziadka w wermachcie... a wy se wybierajcie. Wogóle te wybory tych sitew to jeden cyrk: mało kto wie, na kogo naprawdę głosuje.. to co to za wybory, złodzieje, co? To taki widok w tej POlsce: kobieta kupujaca 1 kg węgla zimą... facet kupujący 1 cukierka na wagę... i tak dalej i dalej i dalej. Samobójstwa w tej POlsce to nie samobójstwa, jak ktoś się rzuci pod POciąg to to jest wypadek kolejowy. Strajków też nie ma na kolei, one teraz się nazywają przestoje w kursowaniu POciągów. A naprawdę czujniczek czadu za 50 zł działa supcio.. można dwa, łączą się bezprzewodowo jeden w piwnicy drugi w domciu. Długo na baterie działają. TVP ma misję ale chyba szerzenia ciemnoty KK, bo o czujnikach czadu ani widu, ani słychu. I tak śmierć zbiera obfite żniwo w POlsce, awantury, zbrodnie, strzelaniny na ulicach i w bankach. DZiki kraj. Jakby polaków było tu za dużo. TAki wniosek. Kraj przygotowywany dla aRYJskiej rasy nowobogackich złodziei.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

19
1
~bsitarz 2013-05-18 (19:06) 1 rok 7 miesięcy 3 godziny i 37 minut temu

to sie nazywa tragedia. Miec rodzine i stracic zone i dzieci.

odpowiedz

17
0
~małolat 2013-05-19 (03:06) 1 rok 6 miesięcy 29 dni 19 godzin i 37 minut temu

mam dopiero 15 lat . To co widziałem w tv i to co przeczytałem bardzo mnie wzruszyła . Żal mi tych co przeżyli co oni przeżywają ? Trudno określić ! Wyrazy współczucia i wytrwałości życzę z wielkopolski !

odpowiedz

19
2
~roman.zdrzewielski 2013-05-19 (01:29) 1 rok 6 miesięcy 29 dni 21 godzin i 14 minut temu

Nikt mnie nie słucha ,że w każdym domu powinna być obowiązkowo gaśnica proszkowa. Straż pożarna zajmuje się gaszeniem pożaru lecz brak jest profilaktyki przeciwpożarowej.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
1
~Anna 2013-05-18 (21:50) 1 rok 7 miesięcy i 53 minuty temu

Boze daj sile pozostalym w bolu czlokom rodziny i przyjaciol, badzcie silni i nie czytajcie bzdor, ktore niektorzy tu wypisuja.

odpowiedz

17
0
~ja 2013-05-18 (21:47) 1 rok 7 miesięcy i 56 minut temu

spokój ich duszom ...

odpowiedz

17
0
~ewa 2013-05-18 (21:09) 1 rok 7 miesięcy 1 godzinę i 34 minuty temu

Wiara w Pana Boga daje sile-Wieczny Odpoczynek racz Im dac Panie

odpowiedz

19
2
~Amelia 2013-05-18 (19:24) 1 rok 7 miesięcy 3 godziny i 19 minut temu

Czad to podstepny morderca,zabil!!!!!!!!!Tragedia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
2
~miki 2013-05-18 (19:14) 1 rok 7 miesięcy 3 godziny i 29 minut temu

ZYLI RAZEM I RAZEM ODESZI I ZAWSZE BEDA RAZEM

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
2
~f1 2013-05-18 (19:03) 1 rok 7 miesięcy 3 godziny i 40 minut temu

masakra,serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny

odpowiedz

16
0
~kit 2013-05-19 (01:03) 1 rok 6 miesięcy 29 dni 21 godzin i 40 minut temu

Straszna tragedia :(( Kondolencje dla Rodziny.. [*][*][*][*][*]

odpowiedz

16
0
~mt 2013-05-18 (22:46) 1 rok 6 miesięcy 29 dni 23 godziny i 57 minut temu

[*] [*] [*] [*] [*]

odpowiedz

16
0
~maja 2013-05-18 (21:28) 1 rok 7 miesięcy 1 godzinę i 15 minut temu

Wyrazy współczucia dla Rodziny:(

odpowiedz

16
0
~loko 2013-05-18 (21:22) 1 rok 7 miesięcy 1 godzinę i 21 minut temu

Wieczny odpoczynek racz im dac Panie. Spoczywajcie w pokoju.

odpowiedz

18
2
~patriot 2013-05-18 (21:17) 1 rok 7 miesięcy 1 godzinę i 26 minut temu

Bardzo wspólczuję.

odpowiedz

29
13
~janio 2013-05-18 (21:08) 1 rok 7 miesięcy 1 godzinę i 35 minut temu

Niewierzący ale powiedzcie sami. Bez sensu takie życie jak nie ma Boga. Skoro nie ma sędziego to większa bezkarność a skoro nie ma życia wiecznego to po co żyć i kształcić się, być dobrym, skoro jutro może zabić Cię nawet doniczka od sąsiada która właśnie spadnie Ci na głowę jak będziesz przechodził. Życie z poczuciem że dalej już nic nie ma jest absurdem i naiwnością. To jak imprezowanie w domu grupy dwunastolatków w poczuciu ze i tak nigdy nie wróci do niego rodzic i nie zrobi z tym porządku.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 12 godzin i 19 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 12 godzin i 38 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 12 godzin i 48 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 10 godzin i 43 minuty temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 10 godzin i 13 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28402