więcej

Andrzej Seremet: prokuratura badała doniesienia o osobach, które miały przeżyć katastrofę smoleńską.

RMF FM, WP.PL |  dodane 2013-04-17 (20:37) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 22 godziny i 2 minuty temu
drukuj


Wrak prezydenckiego Tu-154 opinie
Prokuratura badała doniesienia o osobach, które rzekomo przeżyły katastrofę smoleńską - podaje RMF FM.


- Prokuratorzy sprawdzali tę informację. Ona pojawiła się bezpośrednio po katastrofie. Pominięcie jej byłoby niezgodne z profesjonalnym podejściem - powiedział prokurator generalny Andrzej Seremet. - Nie ma żadnych racjonalnych śladów w aktach wskazujących na to, że wniosek posła Macierewicza jest uzasadniony - dodał.


Seremet podkreślił, że przesłuchano wszystkie osoby, które 10 kwietnia 2010 r. słyszały informację o trzech osobach, które rzekomo przeżyły katastrofę. Nikt z przesłuchanych nie umiał podać, od kogo słyszał tę informację.


- Jest rzeczą absolutnie niedopuszczalną powracanie do tego motywu w sytuacji, kiedy nie można wyciągnąć żadnego konstruktywnego wniosku - powiedział i dodał, że następnym pytaniem po uzyskaniu takiej informacji jest pytanie, kto przeżył, a kolejnym - co się stało z tymi ludźmi. Podkreślił też, że doniesienia o ocalałych można uznać za element zamieszania normalnego przy podobnych wypadkach.

"Trzy osoby przeżyły katastrofę"

- Po trzech latach badań mogę powiedzieć, że są dowody świadczące, że trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską - stwierdził Antoni Macierewicz 9 kwietnia podczas spotkania w Kielcach. Jego wypowiedź cytuje portal Niezależna.pl. Na trzecią rocznicę katastrofy zespół Macierewicza przygotował specjalny raport smoleński. - Rząd Donalda Tuska robi wszystko, by nie wykryć sprawców - mówił polityk PiS.

Polityk PiS zwrócił uwagę, że już 25 minut po katastrofie wydano oficjalny komunikat o śmierci wszystkich pasażerów. Przypomniał także, że pół godziny później szef MSZ Radosław Sikorski przekazał taką informację Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zaznaczył, że ciała zaczęto odnajdywać dopiero trzy godziny później.

- Po tych blisko trzech latach badań mogę powiedzieć z olbrzymią dozą pewności, że relacje o tym, że trzy osoby przeżyły są wiarygodne. Mamy te informacje z trzech różnych, niezależnych źródeł, a dwie z nich pochodzą od ludzi, którzy zawodowo zajmują się weryfikacją informacji i nie podają wiadomości niesprawdzonych - powiedział Macierewicz.


(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 258 53.97%
nie 220 46.03%

Przeczytaj też

Paweł Graś o komisji dr. Macieja Laska: nie tylko reagowanie, ale też aktywna komunikacja

dodane 2013-04-18 (08:50) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 9 godzin i 49 minut temu

Macierewicz apeluje o włączenie UE w śledztwo smoleńskie

dodane 2013-04-16 (17:15) 1 rok 7 miesięcy 5 dni 1 godzinę i 24 minuty temu

Paweł Graś ostro krytykuje Antoniego Macierewicza ws. Smoleńska

dodane 2013-04-16 (09:29) 1 rok 7 miesięcy 5 dni 9 godzin i 10 minut temu

Gen. Bielawny dementuje: nie mówiłem o trzech osobach, które przeżyły

dodane 2013-04-15 (21:03) 1 rok 7 miesięcy 5 dni 21 godzin i 36 minut temu

Niezalezna.pl: to gen. Paweł Bielawny mówił, że karetki zabrały trzy ranne osoby

aktualizacja 2013-04-15 (17:36) 1 rok 7 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 3 minuty temu

Wanda Nowicka: pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej? Niepotrzebny

dodane 2013-04-15 (09:18) 1 rok 7 miesięcy 6 dni 9 godzin i 21 minut temu

materiał foto

Kontrowersje wokół katastrofy smoleńskiej

dodane 2013-04-10 (09:59) 1 rok 7 miesięcy 11 dni 8 godzin i 40 minut temu
materiał foto

3. rocznica katastrofy smoleńskiej - oficjalne obchody

dodane 2013-04-10 (08:07) 1 rok 7 miesięcy 11 dni 10 godzin i 32 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (610)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
6
~olgierd 2013-04-17 (22:21) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 18 minut temu

To gdzie ten pacjent ma te dowody?? Dużo gada a dowodów nie ma! Ja myślę że on ma problemy z psychą.

odpowiedz

3
6
~prawdaciewyzwoli 2013-04-17 (22:21) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 18 minut temu

Skoro Antek ma dowody na to, że przeżyły 3 osoby, ale je ukrywa, to utrudnia prowadzenie śledztwa i przeszkadza w poznaniu prawdy o katastrofie / zamachu. Panie Antoni, to jak z tą prawdą smoleńską? Cała prawda, święta prawda czy g... prawda?

odpowiedz

3
4
~rada 2013-04-17 (22:20) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 19 minut temu

Przezyli. W przyszłym roku będą maszerowali razem z wami i Macierewiczem ramię w ramię w pochodzie 10 kwietnia. I w tym przekonaniu zostańcie bo inaczej do reszty zwariujecie.

odpowiedz

4
4
~DOSC! 2013-04-17 (22:20) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 19 minut temu

DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

3
6
~antek maciar 2013-04-17 (22:04) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 35 minut temu

to jest prawda ale ja nie potwierdzę tego

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
3
~wowo 2013-04-17 (22:19) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 20 minut temu

UWAGA Potwierdzam przezyly 3 osoby .Inofrmacje mam z pewnego zródła.Powiedzial mi o tym Presley

odpowiedz

2
4
~Pyton 2013-04-17 (22:19) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 20 minut temu

Czyli Antek kryje trzy rodziny, które zgarnęły odszkodowanie za śmierć, której nie było? Skoro wiedział o tym od trzech lat i nie pisnął słowa, kiedy rodziny brały horrendalne odszkodowania, to chyba jest współwinny przekrętu? Domagam się, żeby prokuratura zbadała ten wątek.

odpowiedz

19
5
~mirek 2013-04-17 (22:09) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 30 minut temu

Tam, w ogóle, działy się rzeczy dziwne. Ale one nie wzbudzają żadnych wątpliwości i podejrzeń wśród polskich prokuratorów, choćby strzały z pistoletu, których autentyczność potwierdził polski instytut, nieodnalezienie jednej z czarnych skrzynek, zniknięcie telefonu prezydenckiego, zniknięcie kilkudziesięciu procent wraku. Za to podejrzenia wzbudzają; pijany prezydent wydający rozkazy, pijany generał latający po niebie, no i piloci co nie umieli latać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
4
~lotos 2013-04-17 (22:12) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 27 minut temu

A dlaczego ta dziwna prokuratura dopiero teraz to sprawdza przecież minęło już trzy lata !!! W ten sposób to ta zbrodnia się przedawni !!!!!!! Co będzie na korzyść winnym !!!!!!! A banda z PO się panoszy !!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
1
~bieda tuska 2013-04-17 (22:18) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 21 minut temu

seremet razem z donkiem może sobie zbadać dupsko po penetracji Putina

odpowiedz

14
18
~Virga 2013-04-17 (22:17) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 22 minuty temu

Ja też przeżyłem. A mało brakowało, tego dnia umarłbym ze śmiechu.

odpowiedz

8
5
~ja 2013-04-17 (22:17) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 22 minuty temu

szlag mnie trafia potrzebny dziadek na kasztance i zajęcia sportowe za te pieniądze i bezkarność będą wybrańcy narodu pieprzyć do końca świata i jeden dzień krócej sory owsiak GDZIE W TYM WSZYSTKIM POLSKA NO GZIE?

odpowiedz

5
16
~głęboka taca 2013-04-17 (22:02) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 37 minut temu

a co na to "Biedaczyna" Franciszek z pozłacanego watykańskiego Asyżu?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
6
~Bodzio 2013-04-17 (22:15) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 24 minuty temu

Pewnie trzy osoby dawali oznaki zycia wiec dlatego karetki jechaly na sygnalach by pobrac organy !reszta poszla do trumny i pare innych czesci miejsca katastrofy i juz! Kto sie tam polapie gdy do tego Kopacz tak pieknie mowila i to z trybuny szjmowej!

odpowiedz

6
14
~aa 2013-04-17 (22:14) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 25 minut temu

Trzej zakłamani kłamcy i o s z u ś c i Kaczyński , Macierewicz i JPII !!

odpowiedz

13
5
~seba 2013-04-17 (22:14) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 25 minut temu

Czekam na wyjaśnienie sprawy i wyjaśnienie dlaczego w Polsce śledztwo było i jest prowadzone w sposób urągający zdrowemu rozsądkowi. Jak do tej pory zrobiono wszystko by przekonać społeczeństwo, że coś jest ukrywane. Wrak, czarne skrzynki, kłamstwa o przekopaniu wszystkiego na metr w głąb, naciski by uznać winę pilotów - bez jakichkolwiek podstaw, wmawianie że generał był pijany, brak sekcji w Polsce ( nie rozumiem dlaczego Rosjanie mogli zakazać dokonania sekcji gdy zwłoki znalazły się w kraju) tych dlaczego jest zbyt dużo, by przejść nad tymi pytaniami do porządku dziennego. Oczywiście lemingi już od początku wiedza, co wydarzyło się w Smoleńsku ale ja oczekuje na odpowiedzi.

odpowiedz

8
5
~00 2013-04-17 (22:14) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 25 minut temu

Czy aby zapytal o to tych ktorzy odwozili rannych sanitarkami ,lekarzy,oraz tych co tam byli pierwsi przy kawalkach samolotu po tragedy ??????,kazdy moze teraz tak powiedziec,nie ma podstaw,nie ma potrzeby,bo ja zyje a co mi tam zawracacie w glowie,.Powinnoscia tego pana od prokuratury jest dotrzec nawet tam gdzie skrytki zamkniete za to placi mu Panstwo,czyli narod.i to narod chce znac prawde a nie propaganda.

odpowiedz

7
7
~belfegor 2013-04-17 (22:14) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 25 minut temu

Nikt z przesłuchanych nie umiał podać, od kogo słyszał tę informację. A ja myślę że od uciekającego Antka Zamach Macierewicza.

odpowiedz

7
13
~PIStuszek 2013-04-17 (22:05) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 20 godzin i 34 minuty temu

Nasza Religia Smoleńska jest tak mocna jak JP2 i Rydzyk oraz Kościół... wy czerwone komuchy jej nie zwyciężycie!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

126
170
~ALDO 2013-04-17 (21:03) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 21 godzin i 36 minut temu

SEREMET PISZ JASNO Z KIM ROZMAWIALES? Z TUROWSKIM, SIKORSKIM PASZKOWSKIM, BIELAWNYM. MOZE TRZY OSOBY NIE PRZEZYLY WIZYTY W SZPITALU? K I EDY BEDZIE WRAK W POLSCE? GDZIE JEST BRON BOROWCOW? GDZIE SA CZARNE SKRZYNKI? GDZIE SA TELEFONY OFIAR? DLACZEGO PROBKI POZOSTALY W MOSKWIE? GDZIE JEST KOKPIT?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 4 godziny i 59 minut temu

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-21 (13:05) 5 godzin i 34 minuty temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 5 godzin i 37 minut temu

Grzegorz Schetyna w "Sueddeutsche Zeitung": UE musi mieć nowe sankcje dla Rosji
dodane 2014-11-21 (07:13) 11 godzin i 26 minut temu

Ewa Kopacz: wykluczam ponowne wybory
dodane 2014-11-21 (08:33) 10 godzin i 6 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy powinno się unieważnić wybory samorządowe?

liczba oddanych głosów: 3382