Strona główna serwisu
Zatrzymano złodziejkę, która atakowała ekspedientki gazem obezwładniającym

Zatrzymano złodziejkę, która atakowała ekspedientki gazem obezwładniającym

Poznańscy policjanci zatrzymali kobietę, która dwukrotnie w dwóch różnych sklepach zaatakowała ekspedientki gazem obezwładniającym, aby uciec ze skradzioną paczką papierosów. Grozi jej do 12 lat więzienia.
Do obu napadów doszło na początku września. Schemat działania był za każdym razem taki sam. Kobieta prosiła w sklepie o papierosy, a następnie udawała, że szuka w torebce portmonetki. Zamiast niej wyciągała jednak pojemnik z gazem obezwładniającym, którym psikała w twarz sprzedawczyni i uciekała ze skradzionymi papierosami. Na szczęście żadnej z pracownic sklepów nic poważnego się nie stało i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Poznań Grunwald. Policjanci skontrolowali wiele miejsc, gdzie podejrzewali, że mogła przebywać kobieta. Portret pamięciowy sprawczyni został okazany wszystkim pracownikom sieci sklepów, w której doszło do obu napadów.

- Jeden z pracowników zapamiętał kobietę i kiedy pojawiła się w sklepie, powiadomił o tym policję - relacjonuje Patrycja Banaszak z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.


Już po chwili na miejscu pojawili się dzielnicowi z poznańskiego Grunwaldu, którzy zatrzymali kobietę. To 32-lenia mieszkanka Poznania, znana poznańskiej policji ze swojej wcześniejszej działalności.

- Usłyszała dwa zarzuty rozboju. Swoje czyny próbowała usprawiedliwić brakiem pieniędzy. Grozi jej do 12 lat więzienia - informuje Banaszak.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (3)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Robson 2014-09-16 (13:45) 23 godzin i 30 minut temu

To się nazywa być uzależnionym od fajek.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~MP 2014-09-16 (12:27) 48 minut temu

narkomanka, nie mogla wytrzymac bez papierosow. Powinni ja wypuscic.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~mas 2014-10-04 (07:57) 5 godzin i 18 minut temu

A gdy ktoś psika po oczach propagandą całemu narodowi, żeby ukraść miliony, to się nazywa pi-ar. I za to nie grozi nic...

odpowiedz

zgłoś do moderacji