Strona główna serwisu
Wypadek w porcie w Darłowie. Operator dźwigu nie żyje

Wypadek w porcie w Darłowie. Operator dźwigu nie żyje

Operator dźwigu zginął w porcie w Darłowie (Zachodniopomorskie). Do zdarzenia doszło podczas rozładunku z ciężarówki rur służących do remontu nabrzeża. Dźwig przewrócił się i przygniótł mężczyznę.
Dźwig przewrócił się, przygniatając ramieniem znajdującego się w kabinie operatora. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do portu wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy najpierw wypompowali z przewróconego dźwigu kilkadziesiąt litrów paliwa, potem rozpoczęli zabezpieczanie miejsca wypadku.

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe, policję, Państwową Inspekcję Pracy i prokuratora.

Przewrócony dźwig na podwoziu kołowym to duże urządzenie, mogące unieść ładunek o masie do 40 ton. Do jego poniesienia będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Prace na remontowanym nabrzeżu zostały wstrzymane.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (39)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
25
~wenus102 2012-11-12 (12:21) 23 godzin i 39 minut temu

Ale bzdury wypisujecie w tych komentarzach. Nie macie nic mądrego do powiedzenia to się zamknijcie!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
12
~yeti 2012-11-12 (12:42) 23 godzin i 18 minut temu

Wyszedł rano do pracy i tam go spotkała smierc.Tak nie jest normalne .Jesli to zaniedbania pracodawcy ,to powinna spodkac go surowa kara.Logiczne ,ze kara nie przywroci zycia pracownikowi,ale moze innym uratuje zdrowie lub zycie.Biała Śmierc w pracy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
Polak 2012-11-12 (13:01) 22 godzin i 59 minut temu

Kondolencje dla rodziny!!! "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
19
~N 2012-11-12 (12:24) 23 godzin i 36 minut temu

Czy jego jego Rodzina też dostanie odszkodowanie po 250 000 zł na głowę jak rodziny Smoluchów ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~>< 2012-11-12 (14:55) 21 godzin i 5 minut temu

Współczujemy Bliskim tego Człowieka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~Luffy 2012-11-12 (14:10) 21 godzin i 50 minut temu

duze to sa dzwigi,ktore unosza do 500ton. pozatym szkoda chlopa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~kocio 2012-11-12 (12:41) 23 godzin i 19 minut temu

Jak to nie wiadomo co było przyczyną wypadku! Przecież napisaliście że przyczyną było przewrócenie się dźwigu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
stakow 2012-11-16 (16:55) 19 godzin i 5 minut temu

To ze przychodzisz skacowany lub pijany do roboty ,to tez wina pracodawcy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
4
~Andrzej_ 2012-11-12 (13:02) 22 godzin i 58 minut temu

A ten wypadek to nie w DARŁÓWKU? Z tego co pamiętam, to Bałtyk nie sięga do Darłowa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~s 2012-11-12 (12:53) 23 godzin i 7 minut temu

jak nie wiesz co było przyczyną wypadku? dźwig się przewrócił

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~fx 2012-11-12 (12:28) 23 godzin i 32 minut temu

To,że ty świętujesz do "sztywna" nie znaczy ,że tak robią inni!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~ogar 2012-11-12 (14:59) 21 godzin i 1 minutę temu

Jakim porcie? rury, piasek, las, brak wysuniętych podpór,poniedziałek to ciężki dzień nawet dźwig nie udzwinął

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~e 2012-11-12 (14:07) 21 godzin i 53 minut temu

paliwo najważniejsze tak wynika z tej notki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~Przeciążenie 2012-11-13 (23:21) 12 godzin i 39 minut temu

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane? Przeciążenie zawsze powoduje przewrócenie dżwigu na niestabilnym gruncie! Specjalistyczny sprzęt nie jest potrzebny we dwójką Bronek i Donek POdniosą wszystko!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
3
~leon 2012-11-12 (13:53) 22 godzin i 7 minut temu

To jak to było operator stał pod dżwigiem który przewrócił się na niego. Skąd w tej WP biorą się tacy komentatorzy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
1
~ll 2012-11-12 (13:50) 22 godzin i 10 minut temu

zablokował wyłacznik przeciążeniowy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
1
~niki 2012-11-12 (13:47) 22 godzin i 13 minut temu

We mgle nie wolno pracować na dźwigu. Wie to każdy inteligentny dźwigowy. A w stoczni niemożliwe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
0
~pora 2012-11-12 (15:14) 20 godzin i 46 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
6
~mondry 2012-11-12 (11:54) 6 minut temu

Z artykułu wynika, że przyczyną był dźwig.

odpowiedz