Strona główna serwisu
Violetta Baran

Violetta Baran

Senat podjął decyzję. Będzie pracował nad ustawą budżetową

Senat podjął decyzję. Będzie pracował nad ustawą budżetową

PO składa protest przeciw pracom nad budżetem - stwierdził senator PO Bogdan Klich. - wnoszę o to, by projekt ustawy budżetowej, nielegalny, oraz dwóch innych ustaw, zdjąć z porządku obrad - dodał. Marszałek Stanisław Karczewski zarządził głosowanie. Senat zatwierdził zaproponowany przez niego porządek. - Będziemy pracować nad ustawą budżetową - stwierdził marszałek.
Na początku środowego posiedzenia senator Bogdan Klich (PO) złożył wniosek, by Senat nie zajmował się ustawami przyjętymi 16 grudnia roku w Sali Kolumnowej Sejmu. - Zgłaszam sprzeciw wobec wprowadzenia do obecnego porządku obrad ustawy budżetowej oraz pozostałych ustaw przyjętych 16 grudnia na Sali Kolumnowej - powiedział senator PO.

Jak mówił senatorowie PO mają bowiem "zasadnicze wątpliwości", co do legalności tych ustaw. - Nielegalność tych ustaw została potwierdzona szeregiem ekspertyz, w związku z tym jest to po prostu szwindel legislacyjny - stwierdził.

- Jest to szwindel legislacyjny największy w historii wolnej Polski - oświadczył Klich.


W ocenie Klicha, jeśli Senat będzie rozpatrywał ustawy nielegalnie przyjęte podczas obrad w Sali Kolumnowej, to "będziemy przykładać rękę do tej nielegalności". - Senatorowie PO nie przyłożą ręki do czegoś co jest nielegalne, bo nie weźmiemy odpowiedzialności za uchwalenie prawa, które jest niezgodne z konstytucją oraz regulaminem Sejmu - podkreślił.

- Nie ma takiej możliwości, aby w Senacie zalegalizować coś co jest nielegalne - dodał.

Wniosek senatora Klicha upadł w głosowaniu. Przeciwko pracom nad ustawą budżetową próbował protestować także senator Jan Rulewski. Bezskutecznie.


- Przerwijmy te obrady. Nie możemy przykładać ręki do bałaganu wywołanego przez PiS - mówił senator PO Mieczysław Augustyn. Złożył wniosek o przerwę w obradach do czasu wyjaśnienia przez Sejm sprawy ustawy budżetowej.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zarządził głosowanie także nad tym wnioskiem. Większość senatorów zagłosowała przeciwko jego przyjęciu.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią marszałka Senatu rozpatrywanie ustawy budżetowej rozpocznie się po godz. 12.

- Rozpoczniemy od pozostałych punktów, rozpoczynamy od punktów niebudżetowych, budżet pozostawimy po godzinie 12 - powiedział Karczewski na briefingu przed posiedzeniem.

Dopytywany, w jakiej sytuacji możliwie byłoby przyjęcie przez Senat poprawek opozycji do budżetu, Karczewski odpowiedział: "zobaczymy, co będzie o godz. 12. w Sejmie, jeśli nie będzie woli ze strony partii opozycyjnych nie będziemy postępować wbrew ich woli".


- Czy będą poprawki budżetowe, czy ich nie będzie, tego jeszcze nie wiem, zobaczymy, być może jeszcze partie opozycyjne zreflektują się i być może w ostatniej chwili podejmą decyzję powrotu do propozycji szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru wprowadzenie poprawek przez Senat. My jesteśmy do tego przygotowani, jesteśmy na to gotowi - powiedział marszałek Senatu.

Podkreślił, że część poprawek proponowanych przez opozycję jest nie do przyjęcia, ale część poprawek jest "bardzo pozytywna".
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (37)
Nie zgadzam się z opinią
79
Zgadzam się z opinią
210
~x-300 2017-01-11 (10:57) 14 godzin i 11 minut temu

PO - żenująca partia nierobów

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
81
Zgadzam się z opinią
174
~Speci 2017-01-11 (10:46) 14 godzin i 22 minut temu

Tu nie chodzi o Polske. Proponuje poczytac publikacje nt WSI. Jezeli ktos ma byc rozliczony zrobi wszystko zeby nie isc za kraty, doslownie wszystko! Nie mam zadnej watpliwosci, ze PO rozwali Polskę:-(

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
109
~Ble 2017-01-11 (15:41) 9 godzin i 27 minut temu

Dziecinada za pieniądze podatników...

odpowiedz

zgłoś do moderacji